CES 2011: ראיון עם Popcorn Hour / Syabas

קברניטי חברת Popcorn Hour מזמינים אותנו במהלך תערוכת CES 2011 לדיון בנושא הסטרימר החדש שלהם אשר מבוסס Intel ומתן קצת ...

7:00
  /  
11.01.2011
  

CES 2011: ראיון עם Popcorn Hour / Syabas

כמו בשנה שעברה, גם הפעם נפגשנו אישית עם חברת Popcorn Hour / Syabas. כמו הרבה חברות אחרות אשר לא מעוניינות להציג את מרכולתן בביתן בתערוכה או שפשוט הקונספט הזה של הצגה איננו מתאים לפרופיל החברה, החברה קיימה פגישות בסוויטה במלון הילטון הרחק מהמולת הקהל בתערוכת CES 2011.

לפגישה התלווה אלי חבר האתר jpost והיא התקיימה עם מספר אנשים משמעותיים בחברה, כמו נשיא ומייסד החברה, TL Lim. התלוו אליו מתאמת המכירות העולמית, איבון, מנהל צוות הקושחה JL Lim ואריק וונג, מנהל השיווק. סיפור מעניין על אריק הינו שהוא נמשך מחברת HDX והיה אחד הגורמים המובילים בחברת HDX. חלק ממכם מכירים אותו בשם אלקס.

הכתבה מסודרת בצורת ראיון כאשר HT  מסמן שאלה מצוות HT  והתשובה מחברת Popcorn Hour מסומנת על ידי צמד האותיות PH. אני מדלג ברשותכם על ה Small Talk והחיבוקים ומתחיל ישר עם השאלות הרציניות.


HT: תלת מימד מציף אותנו מכל כיוון. מה הפתרון שלכם על מנת להשביע את הקהל התובעני?
PH: כיום אין אף מעבד לתחום הסטרימרים אשר יודע לנגן פורמט תלת מימד מלא בפורמט MVC. למרות האמור, אנחנו כן מספקים כבר כיום תמיכה בתלת מימד מסוג SBS & TAB ללא צורך מהמשתמש לשנות את ה Mode במסך לכזה אשר מתאים עבור תלת מימד. הדבר נעשה על ידי תוספת לשם הקובץ אשר אומרת לסטרימר באיזה צורה התלת מימד קיים בקובץ ואז אנחנו משנים בהתאם את התנהגות הסטרימר מול קובץ תהוידאו בנוסף, המשתמש לא צריך לשנות את המצב במסך כמו בסטרימרים אחרים. בהמשך, נציג גם יכולת עוד יותר אוטומטית ללא צורך בשמות קבצים וזאת על ידי טאג מסויים בקונטיינר ה mkv. כל היכולות הללו יוצגו במהלך חודש ינואר הקרוב וחלק מהן כבר הוצגו במהלך קושחת בטא אשר יצאה לקבוצת הבטא הפרטית כבר במהלך תערוכת CES.
עוד יותר, בסטרימרים אחרים יש צורך לעבור ממצב של תלת מימד לרגיל כאשר יוצאים לתפריט הראשי. בסטרימרים של פופוקורן, הדבר מתקיים כבר כרגע בצורה אוטומטית.
טיפול בכתוביות עבור תלת מימד ו OSD  גם כן יוצג בקרוב.

HT: למה אי אפשר להשתמש במעבד אשר קיים בנגני הבלו-ריי שיש בחוץ לטובת סטרימר אשר ידע לנגן 3D MVC?
PH: המעבדים לא מתאימים, הם סגורים למדי, ללא סביבת פיתוח מתאימה ופשוט לא מומלצים על ידי יצרן המעבד עצמו עבור שימוש בסטרימר. מעבדים מתאימים יהיו זמינים רק לקראת סוף 2011 Q2 (הערת עורך: התקיים אימות לנתונים מול Sigma Designs) לאחר מכן יש צורך בפיתוח מתאים ובהמשך מכשירים חדשים.

HT: אז איזה מכשירים חדשים מתוכננים לנו בשנת 2011?
PH: אנחנו מריצים כרגע חלק גדול מהקוד שלנו מעל מעבד CE4110 וכיום יש לנו יחידה אשר מריצה בלו-ריי בצורה מינימלית HD Audio, אפליקציות אנדרואיד מסויימות, Trickplay וכל מיני יכולות שונות אחרות אשר כל משתמשי מוצרי Popcorn Hour  מכירים. אין לנו תאריך מדוייק שאנחנו יכולים לחשוף, אך מכיוון שזאת פלטפורמה חדשה, הדבר יקח קצת זמן עד שהמוצר יגיע לקהל החדש.
אנחנו גם הולכים לחשוף סטרימר חדש אשר יהיה בסדרת ה A-2xx ויהיה בעל מחבר USB 3.0, בדומה לזה שקיים ב DViCO TViX A1 (הערת עורך: כנראה שלא יהיה SimpleBD במכשיר החדש, עדיין לא ברור הנושא).
מבחינת תוספות, אנחנו מתכוונים להציג שני מוצרים עבור ה C-200:
1. Combo Bay עם מקום לכונן קשיח 3.5 ומעליו מקום לכונן בלו-ריי – הכל בסלוט בודד של 3.5|
דגם: HBR-200
2. Combo Bay עם מקום לכונן קשיח 3.5 ומעליו כונן בלו-ריי – הכל בסלוט בודד של 3.5
דגם: BDR-200.
את המוצר הראשון כל רוכשי C-200 יקבלו במקום המגירה הנוכחית עבור ה HDD. הדבר יאפשר להם להכניס כונן בלו-ריי דק ומגירה לכונן קשיח יחדיו בסלוט של 3.5
את המוצר השני יהיה ניתן לרכוש בקרוב, הוא יגיע כמובן ללא HDD, אך עם כונן בלו-ריי מובנה של LG.
הערת עורך: המכשיר מבוסס האנדרואיד לא אמור להחליף את ה  C-200או את ה A-200, אלא להיות מוצר נוסף אשר מהווה הרחבה של היצע המכשירים שיש ליצרן להציע. הודגם בפנינו הרצה של ה NMJ, אפליקציות ו Flash Based UI אשר נראה הרבה יותר טוב מהממשק משתמש אשר קיים כיום ובהמשך הוא יוצג לכל סדרת ה 200. יש לציין כי עדיין אין מארז לדגם האנדרואיד ונדמה שהמוצר עדיין רחוק מלהגיע לקהל, אז אל תחכו לו בקרוב.


המארז החדש אשר מכיל מקום ל HDD וכונן בלו-ריי יחדיו

HT: מהו קהל היעד של המכשיר מבוסס האנדרואיד?
PH: אנשים אשר לא מעוניינים בניגון של כותרי בלו-ריי, אלא דווקא כאלו אשר מחפשים את הגמישות אשר קיימת באנדרואיד ואת היכולת להריץ אפליקציות שונות.

HT: מה קורה לגבי ה UI  של המכשירים? הוא HTML Generated ודי מיושן ואיטי.
PH: אנחנו מתכוונים לעבור ל UI  מבוסס פלאש אשר יהיה הרבה יותר מהיר ואינטואיטיבי. הערת עורך: הוצג ה UI  החדש, הוא מהיר ובהחלט משהו שניתן לצפות לו וטוב יותר בהרבה מהקיים. ETA ל UI עומד על 6 חודשים.


הכונן החדש מותקן ב C-200

HT: קיימת בעיית יציבות די חריפה של ה NMJ. מה אתם עושים על מנת לפתור את הנושא?
PH: אנחנו מודעים לדבר. אנחנו נאפשר למשתמשים לשלוח אלינו את קובץ בסיס הנתונים אשר נותן פירוט לתקלות השונות עם ה- NMJ  והדבר יעזור לנו לשפר ולייצב את ה NMJ (הערת עורך: אתם יודעים מאיפה הוא קיבל את הרעיון, נכון?).

HT: את ה C-200 לקח כמעט שנה לייצב עד שהגיע למצב די ראוי לשימוש עבור הצרכן הסופי מבחינת יציבות ויכולות. כיצד אתם מבטיחים כי בדור החדש מבוסס האנדרואיד או בזה אשר יוצג לקראת סוף 2011 ויתמוך בצורה מלאה בתלת מימד ולא יתקיימו בעיות יציבות כמו שהתקיימו עם הצגת ה C-200?
PH: אנחנו מודעים לנושא של שחרור מוצרים במהירות וייצובם טרם הגעתם ללקוחות, אך אנחנו בשוק תחרותי אשר דורש מוצרים מהר, גם אם זה אומר להריץ אותם במצב בטא ועם קושחות נסיוניות. אנחנו עושים את המיטב על מנת לאזן את הנוסחה של מוצר חדש וזמין במהירות ללקוח מול יציבות.


מארז ה C-200 עם מעבד האינטל CE4110 – אל תחכו לו בקרוב

HT: מה לגבי צג ה VFD  ב C-200? הוא די גדול והיינו שמחים לראות אותו מתפתח מבחינת יכולות, מספיק אפילו גופן גדול יותר אשר יעזור לנו לראות את ה Time Elapsed בצורה ברורה ולא עם הגופן הקטן כיום.
PH: הצג נועד בראש ובראשונה עבור ניגון קבצי אודיו ללא שימוש במסך הראשי. אנחנו נשקול אפשרות להגדלת הגופן דרך התפריטים למעוניינים בכך.

HT: מה מצופה לנו בקושחות הקרובות לסדרת ה 200?
PH: שיפורים ב NMJ, יכולת הצגת תמונות טובה יותר וטיפול בתלת מימד עד כמה שניתן עם החומרה הנוכחית. בנוסף, אנחנו גם נציג אפשרות לביצוע Ripping של כותרי CD Audio לכונן USB  או ל HDD הפנימי. תתקיים אפשרות לבחירת פורמט ה Ripping, אם זה Lossless בצורת FLAC או mp3. ה ETA  עבור יכולת ה Ripping עומדת על 3 חודשים לערך.

להמשך תגובות בנושא: ראיון עם Popcorn Hour / Syabas


שימו לב למדבקת האינטל


7:00
  /  
11.1.2011
  

1