מוטורולה Atrix: אתם תרצו כזה. הצצת וידאו למכשיר הבא שלכם

מתכננים על האייפון 5 בקרוב? חשבתם לקנות את הנקסוס החדש? אולי כדאי שתמתינו עם הרכישה הבאה שלכם עד לשיווק של ...

10:40
  /  
08.01.2011
  
מאת: אלי חבוש

"תשכחו את כל מה שידעתם על סלולר, תזרקו את האייפון שלכם לרצפה ואת הנקסוס S לפח ורוצו לקנות לכם מוטורולה אטריקס" – זה מה שהייתי אומר אם לאחר משחק של שבוע עם המכשיר הייתי נוכח שכל ההבטחות, המפרט והביצועים הכתובים ואלו שנזרקו לחלל האוויר בהתלהבות של נציגי מוטורולה היו מאומתים. אבל מכיוון שלא, ומכיוון שכרגע אנחנו מסתמכים רק על מפרטים ופרזנטציות בתנאי הדגמות, קחו את הדברים הבאים בזהירות.
המכשיר הוא לא פחות ממדהים. כן, בדיוק ככה. מדובר במכשיר בעל מעבד עם ליבה כפולה, חזק מאוד ובעל ביצועים מרשימים אבל לא רק בביצועים ומערכת הפעלה מדובר אלא בקונספט שלם ומעניין שמטרתו להביא את המשתמש לרכז את העולם שלו סביב המכשיר הסלולרי.

(סרטון הצצת וידאו בסוף המאמר)

כיצד?

המכשיר לכשעצמו הוא מכשיר סלולרי לכל דבר ועניין המריץ את מערכת ההפעלה אנדרויד 2.2 (וישודרג בקרוב ל 2.3), מסך LCD תצוגת QHD, מעבד בעל ליבה כפולה NVIDIA טגרה וזיכרון פנימי של עד 48GB.
מלבד המסך של המכשיר, שראינו מסכים טובים ממנו אך לדברי מוטורולה השימוש במסך ה LCD היה לשם חיסכון באנרגיה, מפרט המכשיר מרשים למדי. בנוסף, בראש המכשיר ניתן למצוא גם חלונית לטביעת אצבע לנעילת המכשיר מפני אורחים לא רצויים ופתיחתו רק על ידי בעליו (החלקת האצבע).
התחושה של המכשיר ביד טובה מאוד ונוחה.

אבל זה לא העניין עם האטריקס. למעשה הקונספט של מוטרולה כמו שכבר ציינתי הוא להשאיר אותך עם מכשיר אחד לכל הצרכים שלך או לפחות לרובם. באמצעות תחנת עגינה ניתן לחבר את המכשיר למסף מחשב, מקלדת ועכבר ולהשתמש בכוח של המכשיר כמחשב לכל דבר.
השילוב של המעבד החזק, יציאת ה HD וגם דפדפן פיירפוקס מלא (ולא גרסה מנוונת) הופכת את החוויה לכמעט מושלמת (בהנחה שמערכת הפעלה אנדרויד תספק אתכם כמחשב).


תחנת העגינה עם פורטים לחיבורים שונים

מוצר משלים נוסף הוא מעין לפטופ שגם בו קיימת תחנת עגינה למכשיר. את המכשיר מניחים בתחנה וה"לפטופ" מתעורר לחיים.ה"לפטופ" הזה הוא בסה"כ מקלדת, מסך ועכבר. הוא קל מאוד ויש בו גם סוללה שמספיקה ל- 8 שעות עבודה שאפילו תטעין לנו את האטריקס תוך כדי העבודה.


תחנת עגינה עם מקלדת ומסך

חשוב לציין שהעבודה בין המוצרים היא עבודה מתמשכת. הוצאת את האטריקס מהתחנה? ניתן המשיך לעבוד במכשיר הסלולרי בדיוק מאותה הנקודה.

אפשרות נוספת היא חיבור האטריקס עם תחנת עגינה למסך הטלויזיה שלנו. הנחה של המכשיר בתחנה המחוברת לטלויזיה (ב HD), ואנחנו מיד מקבלים ממשק מדיה גרפי ויפה על המסך. ניתן לבחור מה רוצים לראות והמכשיר ישמש כמעין סטרימר.


האטריקס בתחנת עגינה למסך הטלויזיה

 בהסתכלות על הקונספט של מוטורולה קשה שלא לחשוב מיד על חברת מודו והפתרון שהיא ניסתה להביא לצרכנים. גם מודו כיוונה לתחום שבו הטלפון הוא המוח שמתחבר למוצרים אחרים (להם היא קראה שרוולים) אלא שמודו בשונה מכאן יצרה מכשיר קטן מידי וטיפש מידי שכשלעצמו הוא לא יכול לשרת שום מטרה.
דבר נוסף הוא שהשרוולים של מודו סיפקו רק צורך אחד של הצרכן בכל פעם ובניגוד לרעיון של מוטורולה שבו המוצרים המרחיבים הם בדיוק כאלה (מרחיבים) ואינם הכרחיים למשתמש.
אז יתכן מאוד שדב מורן ראה את ההכרזה של מוטורולה, תפס את הראש והבין שאת משאבי החברה היו צריכים לנווט למקום אחר ולא לחפש רק כיצד להקטין את המכשיר העיקרי.

האטריקס אמור להיות משווק כבר ברבעון הראשון של השנה. מחיר עדיין לא פורסם.
את תחנות העגינה והלפטופ צריך לרכוש כמובן בנפרד.

קבלו הצצה ליכולות האטריקס בהדגמה שקיבלנו:

 

להמשך דיון בפורום

הצילומים נעשו באמצעות מצלמת JVC EVERIO 545. יבואנית: אלודה

 


10:40
  /  
8.1.2011
  
מאת: אלי חבוש

1