חדשנות ב CES

תערוכת CES היא לא רק מיחשוב סטנדרטי ולמרות הטאבלטים הרבים המפוזרים אצל החברות השונות, ניתן להיתקל בהמון מוצרים חדשניים ומעניינים. ...


אחד הדברים הכיפיים והמעניינים בתערוכה הוא להיתקל בדרך במוצרים חדשים וחדשניים שלא היית רואה בכל מקום אחר.
הנה מספר מוצרים מעניינים שנתקלתי בהם:

מצלמה באוזן

חברת LOOXCIE הציגה אוזניה המעוצבת כמו כל אזניית בלוטות אלא שזו גם מצלמת וידאו על גבי זיכרון של 4GB. עניין חדשני נוסף הוא שהמצלמה מתחברת ב BT לאייפון שלך ודרך האייפון ניתן לראות את מה שהמצלמה מצלמת בזמן אמת. ניתן לצלם סרטוני וידאו וניתן לצלם סטילס כשהאייפון הוא בעצם ה viewfinder של המצלמה.
המצלמה מצלמת ב VGA עם 30 או 15 פריימים לשניה.
רעיון חביב שמאוד אהבתי והוא גם מבוצע בצורה טכנית טובה מאוד עם עיצוב מוצר מרשים.

סורק אישי

 זהו סורק של ממש, בגודל קטן יותר מכרטיס אשראי ועבה כמו שלושה כרטיסי אשראי מוצמדים יחדיו. הסורק סורק כל מסמך שתחליטו לסרוק, בצבע. לסורק הקטנטן הזה יש אפילו צג LCD בחזיתו שם ניתן לראות את המסמכים שסרקתם לאחר מכן או לשמור הסטוריה של סריקות.
הסריקה נעשית באופן ידני כמובן על ידי החלקת המכשיר על גבי המסמך הנסרק.

 

לוח מחיק

כמעט לכל אחד יש בבית דף ועט המודבקים על המקרר או לצידו לצורך רשימת קניות, תזכורות או העברת מסרים אחד לשניה. Boogie Board הוא לוח מחיק ומעניין ומזכיר במעט לוחות מחיקים שיש לילדים קטנים. הכתיבה עליו מתבצעת על ידי הסטיילוס שמסופק איתו או בעזרת כל סטייילוס או חפץ חד אחר.
מה שמעניין הוא שהמחיקה של הכיתוב נעשית באמצעות לחיצה על כפתור קטן בראשו, המסך מהבהב לשניה והכיתוב נעלם.
הלוח עשוי פלסטיק קשיח והוא דק וקל מאוד.
נאמר לי שהסוללה במכשיר יכולה להחזיק זמן רב מאוד ואם תבצעו מחיקה 25 פעמים ביום, הסוללה תחזיק 7 שנים. חמוד.
לאתר החברה

 

עץ ירוק מפלסטיק

בעזרת המכונה הבאה גם מרגלית צנעני תוכל לעשות לעצמה עץ ירוק מפלסטיק. המכונה היא למעשה מעין מדפסת של מוצרי פלסטיק. המכונה מתחברת למחשב או לכרטיס זיכרון ששם שמור הפרוייקט התלת מימדי שרוצים ליצור. את הפרוייקט ניתן ליצור בתוכנת SketcUp או בכל תוכנה אחרת בעלת פורמטים דומים.
זמן ייצור האובייקט הוא כשעה וניתן ליצור אובייקטים מלאים או חלולים (הזמן משתנה עקב כך). האובייקט שנוצר מהמכונה הוא לא ממש חלק ולא בגימור מושלם כמו שהיינו רוצים אלא ניתן לראות את שכבות הפלסטיק שיצרו לנו את האובייקט.
החברה מוכרת את המכונה עצמה במחיר פעוט של כ-20,000 דולר.

 

מסוק בשלט רחוק

אין כאן ממש מה להתלהב. מסוק על שלט רחוק בייצור סיני שאמנם נראה יפה ומרשים מאוד אבל זהו עוד מסוק חשמלי הנשלט באמצעות שלט רחוק. אלא שכאן הלכו בעקבות ה AR DRONE והוסיפו למסוק מצלמה קדמית המשדרת את מה שהיא רואה למחשב נייד אחר. חביב מאוד.

 

 

להמשך דיון בפורום

הצילומים נעשו באמצעות מצלמת JVC EVERIO 545. יבואנית: אלודה

חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

18:00
  /  
07.01.2011
  
מאת: אלי חבוש

1