תערוכת CES 2011: סיקור מסיבת עיתונאים פנסוניק

במסיבת עיתונאים מהעמוסות היום בתערוכת CES 2011, הכריזה פנסוניק מספר הכרזות ועדכונים.

10:30
  /  
06.01.2011
  
מאת: עפר לאור
השנה, פנסוניק בתערוכת CES 2011 התמקדה בתפקידה כמובילה בתחום התלת מימד עם הכרזות רבות, של סדרות מסכים החל מה zt30 אשר תשמש כספינת הדגל האלחוטית החדשה שלהם.
 
את המודל הזה לא ראינו בתצוגה, אך הוצגו מודלים כגון ה-VT20:
 
למודל זה מצטרפים מספר רב של מודלים בגדלים שונים מסדרות vt30, ut30 ו gt30. ההתמקדות של פנסוניק ממשיכה להיות בפלזמה כמובן, אך החברה הכריזה ב-CES 2011 גם על מודל LED LCD תלת מימדי ראשון – סדרת DT30.
 
 
ביום העיתונאים בתערוכת CES, פנסוניק הודיעה כי היא צופה גדילה של 32% במסכי תלת מימד ב 2014.
 
 
החברה עצמה מדווחת על גידול של 30% במכירות החג ביחס לשנה שעברה.   
 
 
 
החברה הציגה לא פחות מחמישה מודלים של מצלמות וידאו בתלת מימד עם מגוון מחירים ופיצ׳רים שונים לכל אחד.
 
 
לאלה מצטרפת גם מצלמת סטילס dsl ללא מראה (נטולת ה reflex ) מודל GF2 אשר גם לה יש אפשרות לעדשה תלת מימדית. כל אלה יכולות לשמור את התוכן התלת מימדי על גבי כרטיסי SD אשר ניתן לנגן אותם ישירות דרך המסך עצמו או דרך נגן בלוריי יעודי.
 

ביתן פנסוניק בתערוכה עדיין לא מוכן אך הוא אחד מהגדולים בתערוכה.
בניגוד למה שציפיתי, החברה לא דיברה על כך שהיא מחזיקה כיום במסכים הגדולים ביותר בתחום אלא התמקדה בהרחבת מגוון גדלי המסכים שלה (בין היתר על ידי הפעלת שני מפעלים חדשים). פאנלים חדשים infinite contrast pro צפויים לשפר דרמטית את עומק השחורים. לכך החברה שיפרה את הפוספורים ובכך הגבירה את עוצמת המסך ב 32% תוך הנמכה משמעותית של הספקי המסך! 
בשנים הקודמות הציגה פנסוניק מספר הברקות כגון להיות הראשונה שהציגה חיבוריות סקייפ במסך או אפילו את הקונספט של המסך המחובר (שהתמקד בשוק האמריקאי לצערינו) כבר לפני שנתיים ושלוש. החברה לא הרחיבה דרמטית את מגוון ספקי התוכן שלה אלא התמקדה בספקי תוכן איכותיים ונרחבים כגון hulu+ נטפליקס ופנדורה.
 
 
במקום זאת, פנסוניק פתחה חנות אפליקציות חדשה שאמורה לשפר ולתגבר את מגוון התכנים שהיא מציעה. הפעולה משמעותית וניתן כבר לראות שמספר התכנים והאפליקציות שהחנות תושק איתה גבוה ביותר!
ההברקה שתפסה אותי בפרזנציה היום היתה לא רק הזרמת מוזיקה וסרטים/סדרות מהענן  אלא גם גיימינג. בהדגמה הציגו משחק נהיגה עם גרפיקה ברמת קונסולה כאשר המסך טיפל באמצעי השליטה אך כל הרינדור נעשה בענן במהירות מפתיעה ביותר! תחום הגיימינג היה אחד מהיתרונות של סוני במלחמת החברות על נתח שוק. כעת פנסוניק הצליחה למצוא דרך זולה ויעילה לאפשר ללקוחותיה להיות בלי (קונסולה) אך להרגיש עם…
 
 
 
רמז לגבי הבאות הגיע בדמות חיבורים נוספים שהפתיעו כללו חיבור לאמצעים רפואיים של חברות withings ו body media. הדבר מאפשר שמירת נתונים על ידי חיבור אמצעים רפואיים כגון מד דופק בשילוב עם פעילות אירובית שהאפליקציה מפעילה לכדי אימון אופטימלי לכל אחד בנפרד.
 
 
מנכ"ל פנסוניק ארה"ב דיבר מעט על החשיבות בעינהם של הפחתה במשקל המשקפיים התלת מימדיות, אשר חלק מהאנשים מתארים כחסם משמעותי בכניסה לתלת מימד. גם לא דובר על מסך 152״ ותהליך המעבר שלו לייצור המוני כולל תמיכה בתלת מימד. זה לא בדיוק מסך לשוק הפרטי, עם תג מחיר צפוי של מיליון דולר בארה״ב (מיליון יורו באירופה) אבל זה מעניין ומראה שהחברה מתמקדת בשוק הפרטי וכוונתה להגיע לנתח שוק נרחב יותר. המספרים משחקים לטובתה עם מגמת התחזקות של פלזמה וצורך מתמשך ועקבי של צרכנים להגדיל את גודל המסכים (דבר שהולך לאט מדי במסכי ה LCD ומסכי ה led).
 
עוד נושא שפנסוניק נלהבת לדבר עליו זה הרכישה המלאה של סניו, מה שמכניס את פנסוניק עמוק לתוך פרוייקטים חשמלים וירוקים רבים. בין היתר היא כעת יצרן משמעותי של בטריות ועובדת עם חברת הרכב החשמלי טסלה בכדי לספק לה את הבטריות הנחוצות לרכבים שלה.
 
לבסוף, טאבלט מיוחד של פנסוניק תחת המותג Viera יאפשר חיבור לשירותי התוכן והאפליקציות שפותחו עבור המסכים ונגני הבלוריי גם בדרכים ובאופן נייד:
 

עדיין לא ידוערבות על הטבלט החדש של פנסוניק
פנסוניק ממשיכה לייצר אקוסיסטם רחב ומלהיב לתלת מימד החל מתכנים נרכשים וכלה בתכנים ביתיים ומצליחה לעמוד בחזית הטכנולוגיה הזו. פנסוניק בונה מחדש את אסטרטגיית החיבוריות שלה ומצליחה להציע פתרון מעניין שמראה שהרשת והענן יכולים לתת פתרונות רחבים יותר רק מטלויזיה ומוזיקה. 
 
להמשך דיון במאמר – CES2011: ההצגה של פנסוניק 
עפר הוא אורח של חברת יורוקום פנסוניק בתערוכת CES בלאס ווגאס

10:30
  /  
6.1.2011
  
מאת: עפר לאור

1