CES 2011: על ארבעה בנים דיברה Motorola

מוטורולה חוזרת למשחק לאחר תקופה יבשה משהו ועושה את זה בגדול - מציגה ארבעה מכשירים - שלושה סלולרים וטאבלט אחד. חדשניים ומלהיבים. ...

10:45
  /  
06.01.2011
  
מאת: אלי חבוש, זיו רוזנפלד

חברת מוטורולה שיחקה בזמן האחרון על יצר הסקרנות של כולנו תוך שימוש בטיזרים רבים שליוו אותנו בימים האחרונים ברשת כשהיא רומזת לא רומזת על טאבלט חדש המפעיל את גרסת האנדרויד החדשה, 3 במספר.
ובאמת, הטיזינג עשה את שלו ולאירוע נהרו המוני עיתונאים ששמחו לשבת על הרצפה או בעמידה בסוף החדר ולו כדי לקבל טעימה ראשונה מהמכשירים החדשים של החברה.

מי שכבר מכיר את חברת מוטורולה יודע שלא מדובר בחברה קטנה או חדשה בשוק, אלא בחברה גדולה ומכובדת בעלת ותק של שנים רבות, אולם נדמה היה שמוטורולה התרחקה בשנים האחרונות מהשוק ולא הוציאה מוצרים מלהיבים ומיוחדים.

אבל השנה לא אכזבה מוטורולה והציגה לנו מכשירים מעניינים, ארבעה במספר.

 Atrix 4G

המוצר הראשון, אשר משווק בינתיים רק לרשת AT&T, הינו ה ATRIX 4G. הטלפון בעל עיבוד מבוסס זוג Cores, מהירות שעון של 1GHz וזכרון פנימי RAM בנפח של 1GB. הטלפון מכיל אפשרות אבטחה טובה בשל הכללת קורא טביעות אצבעות אשר מאפשר לפתוח אותו רק על ידי הבעלים שלו.

הממשק החדש של הטלפון מרשים במיוחד ומתקדם לעומת הדור הקודם של החברה. קיים מימוש די מלא של דפדפן ה Firefox בצורתו המלאה, לא גרסה מנוונת ניידת. קיימת תמיכה של Flash 10.1 אשר עוזרת להציג בצורה מלאה את כל האתרים הנפוצים כיום בצורה מלאה.

ה ATRIX 4G מהווה הטלפון כל כך חזק,שהחברה הוציאה מעין תחנת עגינה בצורה מחשב נייד אשר מכיל רק מסך, מקלדת וסוללה.הטלפון מחובר לתחנה והוא זה שמניע את המחשב, כל כח העיבוד מגיע מהטלפון עצמו בלבד,מאוד מרשים!
תחנת העגינה היא בעלת 3 מחברי USB, יציאת HDMI  ושלט.

למעשה, השימוש במכשיר הוא רציף. ניתן להשתמש בתחנת העגינה כמחשב לכל דבר וכשמוציאים את המכשיר ויוצאים מהבית, ניתן להמשיך מאותה נקודה בדיוק.


המכשיר בתחנת העגינה

 

סירטון וידאו:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=VwcEkvX00-g"

 

 Cliq 2

מוטורולה, כמו הטרנד ההולך ומתגבר של חברות הסלולר השונות, מתמקדת בטלפונים מבוססי אנדרואיד. המוצר הסלולרי השני שהוצג היה ה- Cliq 2 אשר נוצר עבור אנשים שדורשים התחברות מקוונת לשלל הרשתות החברתיות שלהם בנוסף לצרכי עבודה.

המעבד כאן דומה לזה שקיים בדגם ה 4G, כלומר זוג ליבות במהירות שעון של 1GHz. עוד במכשיר – מצלמת 5 מגה פיקסל, מסך 3.7" ומערכת ההפעלה אנדרויד 3.0.
הקליק 2 הוא ממשיכו של הקליק מחברת מוטורולה והוא בעל מקלדת נשלפת מלאה.

 

Droid Bionic

המוצר השלישי אשר הוצג שם לעצמו למטרה את המהירות, זהו ה Droid Bionic, בעל מעבד דומה לדגמים הקודמים, אך בעל מסך 4.3", וזוג מצלמות קדמית ואחורית של 8 מגה פיקסל.
המכשיר יוצא תחת ידי חברת Verizon ולכן אינו רלוונטי כלכך אלינו.

Motorola Xoom

המוצר האחרון, בשיתוף Google, הינו הטבלט המדובר כלכך של חברת מוטורולה, אשר יהיה זמין לציבור במהלך הרבעון השלישי של שנת 2011. המוצר נקרא XOOM והוא בעל מערכת ההפעלה אנדרויד Honeycomb שתוכננה במיוחד למחשבי טאבלט. המעבד במחשב זהה לדגמי הסלולר הקודמים – 1GHZ כפול ליבה, יחס מסך של 16:10, ניגון של תכני HD. המוצר ניתן לשדרוג ל 4G וכיום מגיע ב 3G. מכיל גם גירו מובנה עבור משחקים וכדומה.

עוד במפרט ניתן למצוא מסך 10", סוללה המספיקה ל 10 שעות, משקל 730 גרם, לכידת וידאו HD 720P, ניגון וידאו HD 1080P, מלצלמה אחורית 5 מגה פיקסל, מצלמה קדמית 2 מגה פיקסל, זיכרון פנימי 32GB.

לא ממש ניתן היה לשחק עם המוצר. הנציגים הציגו את המכשיר באמצעות סרטוני הדגמה שהופעלו במכשירים עצמם ולא ממש בשימוש במכשיר.

  


ה XOOM בידנו !

ניתן לשדרוג ל 4G

איך אפשר בלי הדגמת ספר בטאבלט?

להמשך דיון בפורום

הכותב היה אורח חברת Syabas. התמונות צולמו במצלמת JVC EVERIO 545 בחסות חברת אלודה והדיווחים נעשו על מחשב נייד Asus 1215N בחסות ויז'ואל D.G.

10:45
  /  
6.1.2011
  
מאת: אלי חבוש, זיו רוזנפלד

1