ModulR: מוצרים מודולריים לאייפד

יופי. קניתם אייפד. הגשמתם את החלום. למה לעצור שם? תתלו אותו בסלון, במטבח או ברכב. אלי חבוש בדק מוצרים מודולריים ...

4:00
  /  
30.12.2010
  
מאת: אלי חבוש

אז? יש לכם אייפד? הייתם הראשונים מבין החברים שלכם שהביאו את האייפד לארץ ביבוא אישי מתחת למעיל? חיכיתם עד עכשיו לאיי דיגיטל שהחלה לשווק את האייפד בישראל? כך או כך, בטח כבר הבנתם שרכישת האייפד היא לא ההוצאה היחידה שלכם על המכשיר ומעתה תאלצו לפנק אותו ולקנות לו דברים כאילו היה מאהבת צעירה וחמדנית.

אם לא שמתם לב, נמצא ביד שלכם מפלצת לא קטנה. האייפד גדול. יש יאמרו גדול מידי וכבד מידי לנשיאה או החזקה נוחה ביד אחת. עניין נוסף שתשימו אליו לב הוא חלקלקותו ביד והחשש שהוא יכול להחליק מבין אצבעותיכם יום אחד או שיישרט חלילה וחס. בכתבות קודמות כבר סיפרנו לכם כיצד ניתן להגן על המסך שלו מפני נגיעות ושריטות לא רצויות במסך היפהפה שלו וגם על הגוף החלקלק שלו בנרתיקים מעניינים ושונים.
הפעם יצא לי לבדוק את מוצרי ModulR המיובאים לארץ על ידי "טופ אודיו". המוצרים הללו, כשמם כן הם – מוצרים מודולריים שמורכבים על האייפד למטרות שונות.

כיסוי מגן

כיסוי המגן של ModulR הוא בעצם לב המערכת המודולרית. הכיסוי מולבש על האייפד בצידו האחורי ועוטף את המכשיר מצדדיו לאחיזה חזקה. הכיסוי עשוי פלסטיק חצי גמיש והוא מחוספס ובעל ארבעה כפתורים מצידו האחורי (למערכת המודולרית עליה אפרט בהמשך) מה שמעניק לו תחושה ואחיזה יציבה ביד.
כל כפתורי האייפד מכוסים על ידי הכיסוי וניתנים ללחיצה דרך הכיסוי עצמו באמצעות בליטות הממוקמות בדיוק במקום בו קיים הכפתור. ההלבשה מדוייקת מאוד והבליטות לכפתורים נמצאים בדיוק במקום בו הן אמורות להיות. כך גם החורים לרמקולים והחור למתג נעילת המסך.
לאחר התקנת הכיסוי על האייפד, שנעשה באופן די נוח ומהיר ללא בעיות מיוחדות, ניתן לחבר לו את הכיסוי הקדמי (המכסה) המגן על המסך. הכיסוי הקדמי מתחבר לכיסוי באמצעות שני זיזים וננעל עליו.
הכיסוי הקדמי נועד להגנה על המסך והפיכת כל הכיסוי המשולב הזה למעין נרתיק מגן שניתן להסתובב איתו. הכיסוי הוא אטום ולא ניתן להשתמש באייפד כשהוא מותקן עליו.

מחיר: 280 ש"ח (לא זול)


כיסוי המגן באריזה

כיסוי המגן לצד המכסה

האייפד כשהוא מוגן ומכוסה בכל הצדדים

האייפד עם כיסוי המגן האחורי

חור מתאים לכפתור נעילת מסך (עמוק מידי) ולצידו בליטות לכפתורי הווליום במכשיר.

מה עושה את הכיסוי הזה ללבה של המערכת המודולרית?
למעשה, צידו האחורי של המגן אינו חלק. בצד האחורי ישנם ארבעה כפתורים בולטים שעליהם ניתן להלביש רכיבים מודולריים נוספים ובכך לשנות את הייעוד של הכיסוי והאייפד למשהו אחר לגמרי על פי הצורך:


חלקו האחורי של הכיסוי. ארבעה כפתורים לחיבור חלקים מודולרים

אחד הכפתורים מקרוב

מעמד לאייפד

אחד המרכיבים המודולרים שניתן להתקין על גבי כיסוי המגן הוא המעמד לאייפד. המעמד המודולרי הוא מעמד פשוט העשוי מברזל בצורת V. את המעמד מלבישים ומחליקים לשני כפתורים בכיסוי המגן וזהו. ניתן להעמיד את האייפד על השולחן ללא חשש, לעבוד איתו עם מקלדת או סתם להצגת תמונות מתחלפות ברקע.
את המעמד ניתן להציב גם בזוית חדה יותר כשהאייפד שכוב קרוב יותר לשולחן.

מחיר: 120 ש"ח


מעמד משולש עם זיזי חיבור

האייפד מותקן על המתקן השולחני

מבט אחורי על המתקן

מתקן תליה לקיר

אני חייב להגיד שזה אחד המוצרים היותר מלהיבים בסט המודולרי. מאז צאת האייפד לשוק לפני כמעט שנה, ניתן היה למצוא מדריכים רבים של משתמשי אייפד רבים שמצאו דרכים שונות ויצירתיות להתקין את האייפד כמחשב קיר, מחשב מטבח (בארון מטבח למשל) ועוד. השימושים להתקנת האייפד על הקיר נעים ממחשב מטבח לקריאת מתכונים, צפייה בוידאו בזמן בישול וכדו' ועד להתקנת על הקיר כמחשב קיר לשליטה על מערכת המוסיקה בבית, על מערכת הקולנוע הביתי או סתם להצגת תמונות וסרטונים ברקע (גם אקווריום).

אחת התכונות הכי חשובות לטעמי למתקן שכזה היא שהוא יהיה דק עד כמה שאפשר על מנת שהאייפד יהיה מותקן קרוב מאוד לקיר ולמעשה ישתלב עם הקיר וירחף לו באמצע בצורה בלתי מורגשת. עם קבלת האריזה של המתקן לקיר, ניתן היה לחייך בסיפוק – האריזה עצמה כלכך דקה שקשה להאמין שנמצא שם מתקן תליה בפנים.


מתקן התליה באריזה

מתקן התליה עשוי ברזל הצבוע בשחור. התקנתו על הקיר היא באמצעות קידוח לקיר בדומה למתקן תליה למסך טלויזיה. אין באריזה דיבלים וברגים וצריך לרכוש אותם עצמאית.
את המתקן ניתן להתקין בצורה אנכית או אופקית בהתאם לאופן שבו אתם רוצים שהאייפד שלכם יהיה מונח על הקיר. לא ניתן לשנות את כיוון המתקן לאחר ההתקנה.


מתקן התליה

מתקן התליה – מבט מהצד

לאחר התקנת המתקן לקיר (שמומלץ להתקינו בגובה העיניים ולא נמוך מידי) הגיע הרגע לחבר אליו את האייפד עצמו – על מנת להתקין את האייפד על המתקן, יש להשתמש בכיסוי המגן בעל ארבעת הכפתורים. את האייפד אנחנו מחליקים עם ארבעת הכפתורים לתוך ארבעת המקומות המתאימים לכך בתקן התליה וזהו. רוצים להוציא את האייפד מהמתקן ולהשתמש בו ביד? פשוט מחליקים אותו החוצה.

המתקן, עם האייפד המולבש עליו, דק מאוד וקרוב מאוד לקיר בצורה מרשימה. כמעט ולא ניתן לראות שהאייפד שלנו מותקן על הקיר באמצעות מתקן מיוחד אלא אם ממש מנסים להציץ מהצדדים ולהדביק את הפרצוף קרוב לקיר.


מתקן התליה צמוד לקיר. לפני קידוחים. ברקע – מסך LCD רחוק יותר מהקיר

אני חייב לציין שבהתחלה די חששתי מהחלקת האייפד על המתקן כשהוא מותקן לקיר בצורה אופקית משום שסברתי שהמכשיר עם כיסוי ארבעת הכפתורים לא ננעל למתקן וכך יוכל ליפול ממנו בקלות לאחר מכה קטנה, אולם לאחר ניסוי שני ולאחר שהבנתי מנציג היבואן שיש למתקן מנגנון נעילה – פשוט לחיצה קטנה נוספת בכיוון ההחלקה והכפתורים ננעלים לתוך המקומות המתאימים וזהו, נרגעתי !
עכשיו אפשר להגיד בפה מלא שהמתקן הזה פשוט עושה את העבודה שלו כמו שצריך.

מחיר: 170 ש"ח

מתקן תליה לרכב

מתקן התליה לרכב הוא של חברת ברקן שלה כידוע יש ותק רב שנים בתחום מתקני תליה של מסכים, מערכות, רמקולים וכדו' ואת המתקן שקיבלנו הם משווקים גם כמתקן תליה למכשיר האייפד, למרות שכפי שנראה, המתקן יועד מלכתחילה למכשירי DVD שונים לרכב (כך גם רשום על האריזה). כך או כך, מבנה המתקן וגודלו מתאימים לאייפד.


"אבא, אני שומע באוזניות". אריזת המוצר – Car DVD mount

למתקן יש שלושה תופסנים, שניים משני צידי המתקן ואחד מתחתיו. התופסנים ננעלים על האייפד וכמעט ולא מאפשרים לו לזוז.
כל המתקן עשוי מפלסטיק קשיח שנראה ומרגיש יציב ובטוח. את המתקן מלבישים במשענת הגב של המושב הקדמי כשכרית המושב ננעצת בחורים המותאמים לכך במתקן. רעיון יפה.


מתקן התליה בעיצוב מתקן עינויים

מבט מאחור
 

עיצוב המתקן הרגיש לי קצת יותר מידי זול ופריק משהו ולמרות שגם לאחר התקנתו וכשהבנתי שהמתקן יציב וישמור טוב על מחמדכם ברכב, עדיין לא הייתי שלם עם העיצוב וקונספט שלושת התופסנים התעשייתיים הללו שגם קצת הפריעו בעין.
את המתקן בדקתי הפעם גם עם מכשיר DVD נייד והוא אחז בו טוב מאוד מלבד מספר כפתורים שהסתיר להם עם אחד התופסנים.


אחיזה חזקה אבל מפריעה למספר כפתורים ולמגירת הדיסק

המתקן מיועד לבעלי הילדים מביננו ש DVD נייד כבר לא ממש עושה להם את זה ושהם רגילים לעשוק לאבא את האייפד בבית ולשבור לו את שיאי ה angry birds שעמל עליהם קשה מידי. אפשר להשמיע להם שירים או להריץ עבורם סרטים והשקט שמתקבל שווה הרבה.

מחיר: 99 ש"ח

לסיכום:

מוצרי ה ModulR הם מוצרים משלימים לאייפד שלנו שמטרתם להציב את האייפד בכל מקום כמעט – על השולחן, על הקיר, ביד, ברכב וכו'. מצאתי שהמוצרים המודולרים האלו עושים את זה בצורה פשוטה מאוד ללא סיבוך או מורכבות מיותרים מה שהופך את החוויה לנוחה מאוד. הפשטות מתבטאת גם בחומר ובעיצוב עצמו – הפלסטיק של מגן האייפד או הברזל הפשוט של המתקנים. אבל מה זה משנה אם הם עושים את העבודה?
אצל החברה ניתן למצוא פתרונות נשיאה נוספים כמו ידית נשיאה לאייפד המתלבשת על מגן המסך.

מחירי המוצרים לא זולים. חשוב לזכור שהמוצרים הם מודולריים וצריך לרכוש לפחות את מגן המסך שבעצמו עולה 280 ש"ח. אם אתם רוצים מעמד שולחני זה יעלה לכם 120 ש"ח נוספים ו-170 ש"ח נוספים עבור מתקן תליה לקיר.
כך שבכדי לקבל פיתרון תליה או הנחה על השולחן, תיאלצו להיפרד מ- 400  עד 450 ש"ח. לא מעט, אבל מי שהאייפד הוא גם כלי עבודה או חלק מעיצוב הבית יכול לראות בכך עסקה משתלמת בקניית מוצרים שפשוט עושים את העבודה.

להמשך דיון בפורום

סירטון הצגה:

/a>

 

 

מוצרי ModulR נבדקו באדיבות חברת טופ אודיו, יבואנית מוצרי ModulR


4:00
  /  
30.12.2010
  
מאת: אלי חבוש

1