גאדג'ט: אור יקרות לכבוד החנוכה

חנוכה, חג בו אור ואש הם דווקא מקור שמחה התחיל השנה בסימן הפוך. בתקווה לימים טובים יותר, עכשיו כשהאש בכרמל ...

19:15
  /  
05.12.2010
  
מאת: לימור אברמזון
אור נרות, חנוכה 2010 

יש לך חלב?

מדובר על מנורה שנראית כמו כוס חלב. כן, חלב. בכוס.

מנורת לד של חברת LOCOMO הפועלת על 3 בטריות AAA, שמופעלת על ידי הזזה של הכוס – כשהיא עומדת במצב תקין, היא דולקת, וכשהיא נשכבת על צידה (כשהחלב נשפך…) היא נכבית.

אולי הפעם שווה להסתכל דווקא על חצי הכוס המלאה? 

 

פסססט… רוצה לקנות אוויר בשקל?

פייר, אני מאוכזבת. המנורה הבאה אותי קצת אכזבה באופן אישי, אבל החלטתי להביא אותה לידיעתם ציבור הקוראות כי אולי מישהי מכן תרים הכפפה ותייצר אחת אחת אמיתית. מדובר על מנורת 'בלון חמצן' ששוקלת 16 קילו ומתנשאת לגובה של כ-1.50. המנורה מחוברת לבלון חמצן, והיא מנורה לכל דבר. אבל, ותמיד יש אבל – בלון החמצן הוא לתצוגה בלבד ולא נעשה בו שימוש פונקציונאלי לצרכי תאורה או לכל צורך אחר.

 

על השולחן

בניגוד לקודמת, המנורה הבאה פונקציונלית במיוחד. היא אינה מנורה רגילה אלא חלק ממדף ליד המיטה. את לא תצטרכי יותר שידה גדולה, או לחילופין – לדאוג איפה להניח את הספר שנרדמת איתו אתמול במיטה, או איפה לשים היום את הסלולרי שלך. כדרכם בקודש של מוצרי שנות ה-2010, All in one! (חבל רק שהיא נמכרת רק בשוויצריה… לא סתם הבחורה בתמונה נראית מרוצה כל כך).

 

יו-יו 

המנורה הבאה מוצאת חן בעיני ולו רק בגלל השם שלה – 'מנורת יו-יו'. היא מורכבת משני גופי תאורה שמחוברים יחד בחוט צבעוני (שהא בעצם חוט החשמל, 10 מ'), ונראית ממש כמו יו-יו ענק ומאיר. אפשר להשמש בה כמנורה תלויה או כמנורת רצפה. השאלה הנשאלת היא מה קורה אם יש לך איזה ילד שובב (או לחילופין אלטר-אגו שובב) שרוצה לשחק עם המנורה בכל שעות היום? חבל, זה שביר (ויקר…) 

 

לידיעת הגולשת בתיה עוזיאל

מה דעתכן על מנורה אשר עשויה למעשה מקרטון ממוחזר?
עקרון המנורה הוא פשוט למעשה (נא פנו לבתיה עוזיאל לעזרה אם אתן מתקשות), אך הייחוד בה הוא הפשטות – קרטונים ישנים של ביצים הופכים לעיסת נייר, לתוכנה מוכנס גוף המנורה, נורה, וזהו. נשאר רק לחברולחשמל! במחשבה שניה, אולי בעצם לא מומלץ לעשות את זה לבד בבית, ואם הפיתוי גדול מדי, דאגו שיהיה מבוגר אחראי בשטח או לפחות סמי-חשמלאי לעת מצוא…

 

 

שיהיה לכולכן חג חנוכה מואר, מלא סופגניות ולביבות וחסר קלוריות, רטוב בחוץ, יבש בפנים והכי חשוב – רגוע ומלא בבשורות טובות.

להמשך דיון באורות החג של לימור בפורום יוזרית, לחצי כאן.

החומרים בכתבה נלקחו מתוך האתרים:


19:15
  /  
05.12.2010
  
מאת: לימור אברמזון

1