מדוע אין אייפון לבן?

האייפון הלבן מגשים את שמו כ white whale של מעריצי אפל - אין כמוהו בנמצא וכולם רוצים אותו. אבל למה ...

23:00
  /  
15.10.2010
  
מאת: אלי חבוש

הלויתן הלבן, בספר "מובי דיק" נרדף על ידי מובי דיק במשך זמן רב ועד היום מסמל את הדבר שאנחנו רוצים להשיג והוא בלתי מושג. האייפון 4 הלבן הוא כזה בדיוק. כולם רוצים אייפון 4 לבן. למה? משום שהיום הוא מצרך נדיר, או בעצם מצרך שאין אפשרות להשיגו. אבל מדוע אפל, שדווקא על פי פירסומים יש לה מצבור של אייפונים לבנים ומאוד רוצה למכור אייפונים לבנים, לא מוציאה אותם לשוק?

על פי אתר pocket-lint, לאפל יש דווקא נכונות גבוהה למכור אייפונים לבנים ולמעשה יש לה במחסנים רבים כאלה, ככה לפחות לדברי אדם שנצפה על ידי אחד הכתבים שלהם כשהוא אוחז בידו באייפון לבן.
אותו בעל "הלויתן הלבן" ידע לספר שרק בגלל קשרים שיש לו עם אדם בחברה, הוא הצליח להשיג אייפון לבן. ומה אומר אותו מקושר לגבי השאלה מדוע אם כן אפל לא מוכרים אייפונים לבנים?
הסיבה פשוטה מאוד ולמעשה כל מי שאי פעם עשה עסקים עם המזרח הרחוק יתחבר אליה – המפעל במזרח פשוט מתקשה לייצר חלקים לבנים למכשיר. המכשיר בנוי ממספר חלקים: המעטפת, הכפתורים (בהם הכפתור בית), הגב וכו´. המפעל הסיני פשוט לא מצליח להגיע לצבע הלבן המדויק של כפתור ה HOME למשל וכך יש מצב שבו חלק הפנים של המכשיר צבוע לבן והכפתור צבוע לבן שנהב (או בגוון דומה אחר).

הצבע השחור מטבעו הוא קל יותר לייצור ויש בו פחות בעיות של התאמת צבעים. הצבע הלבן לעומת זאת, גם משום העובדה שזה צבע בהיר וכל שינוי, קטן ככל שיהיה בגוון מורגש מיד, קשה לייצור אחיד, במיוחד אם לא כל החלקים מיוצרים באותו המפעל. 

סיפור אמין? הסיפור מתיישב טוב עם העובדות המוכרות על שינויי צבעים וגוונים והשילוב שלו עם המפעלים במזרח רק מחזק את אמינותו, אבל האם זו באמת הסיבה? האם אפל עד עכשיו לא  חזתה זאת ולא הצליחה לפתור את הבעיה? ומה בנוגע למכשירים לבנים אחרים? 

מה דעתכם?
להמשך דיון במאמר 

מקור ותמונות: http://www.pocket-lint.com/

23:00
  /  
15.10.2010
  
מאת: אלי חבוש

1