מודו מציגה: Modu T

היום, 10.10.10 בשעה 10:10 הציג דב מורן, מנכ"ל ומייסד מודו את המודו T, מכשיר חדש. מורן טוען שהלקחים נלמדו מהמכשיר ...

16:00
  /  
10.10.2010
  
מאת: אלי חבוש

שלוש וחצי שנים לאחר שנוסדה חברת מודו על ידי דב מורן, האיש מאחורי הדיסק און קי וחברת M-Systems שנמכרה לפני מספר שנים לסן דיסק, ושנה וחצי לאחר השקת מכשיר המודו הראשון, ברעש וצלצולים מתוך "כוונה לשנות את השוק ולשלוט בשוק הטלפונים הניידים" (כן ממש כך התבטא אז מורן), נשמע היום דב מורן קצת צנוע יותר, זהיר יותר ואולי אם תרצו מנוסה יותר בהשקת המכשיר החדש – המודו T.

 באירוע ההשקה של המודו T, המכשיר החדש של חברת Modu, נראה שדב מורן, בכל הקשור להצהרות שיווקיות לפחות, נמצא עם הרגליים על הקרקע. לא שמענו הצהרות על כיבוש השוק, תחרות ואיומים על חברות כמו נוקיה ומוטורולה, דבר שכן שמענו לפני שנה וחצי. היום, מודה מורן בפה מלא, המודו הראשון היה בבחינת שיעור חשוב שלימד אותם רבות. המודו, שתוכנן עוד לפני מהפיכת האייפון ודומיו, הגיע באיחור רב לשוק כשזה כבר המשיך הלאה. היום, אומר מורן, חברת מודו יודעת מה הצרכן רוצה ותביא לו את זה בזמן.


דב מורן, מנכ"ל ומייסד Modu 

 וכך, הוצג בפנינו לראשונה המכשיר החדש מבית מודו, המודו T.

המכשיר ממשיך את מסורת החברה במיזעור כשלדברי מורן הוא מכשיר הטאץ הקטן בעולם. דבר נוסף שעליו לא היו מוכנים לוותר הוא השתלבות המכשיר ב"חליפות" שונות אלא שהפעם החליפות נראות טוב יותר, פונקציונליות יותר ומכוונות קהל הרבה יותר.

 

 

 

במודו T שייצא בשני דגמים – האחד בדור 3.5 והשני בדור 2.75 ניתן למצוא:

 

  • מסך מגע רזיסטיבי בגודל 2.2" 
  • רזולוציה 240X320  – QVGA
  • זיכרון 2GB SDHC
  • סוללה 500mAh. לדברי מורן תספיק ל-7 שעות דיבור
  • קישוריות BT עם תמיכה ב A2DP
  • GPS מובנה
  • רדיו מובנה ועוד.
לא תוכלו למצוא במכשיר החדש חיבוריות מסוג WIFI. את הבחירה התמוהה הזו הסביר מורן בכך שבחירה ב WIFI היתה באה על חשבון פגיעה באיכות של רכיבים אחרים, כמו למשל רכיב הסלולר וזאת בשל גודלו הקטן של המכשיר.
עניין נוסף הוא שמערכת ההפעלה של המכשיר אינה אנדרויד למרות שהיה צפוי כך, אלא Brew.
אם אתם קוראים את המאמר ומתכוונים לקום מהכורסה כדי לחפש לכם אחד כזה, תחזרו לשבת. במכשיר אין עברית כלל והוא לא יימכר בארץ בזמן הקרוב ולמעשה לא ידוע מתי. מורן הצהיר כי הבחירה שלא לשווק את המכשיר כרגע בישראל היתה משיקולים של אישורי משרד התקשורת ולמרות זאת הודיע כי יש כוונה לשווק בישראל. 

 לשאלתנו באיזו מדינה המכשיר כן ישווק נענינו כי עדיין לא ניתן לגלות פרט זה והמכשיר ישווק באחת ממדינות העולם כבר בשבועיים הקרובים.

במקביל עם המכשיר ניתן לרכוש חליפות הרחבה המיועדות לצרכים שונים:

sportiFY – חליפת ספורט הכוללת רצועת נשיאה לזרוע בה מניחים את המכשיר.
TextiFY – חליפת TEXT המוסיפה למכשיר מקלדת חומרה להקלדה נוחה יותר.
BoostiFY – חיבור המכשיר לרמקולים חיצוניים.
CameraFY – מצלמה 5 מגה פיקסל לצילום סטילס ווידאו.

 

 ממשחק קצר במכשיר נראה שהוא די קטן, הוא אמנם קל מאוד וזעיר אבל זה פוגם גם בנוחות התיפעול שלו במיוחד בשילוב המסך הרזיסטיבי. די נלחמנו בניסיון להציג ולהקליד כתובת אינטרנט וניתן למכשיר להנות מהספק שאולי מדובר בעקומת למידה נדרשת.

בשורה התחתונה מודו מוציאה עוד מכשיר ממוזער ומיוחד, אבל לא בטוח שהחברה עדיין יודעת מה באמת הצרכנים רוצים. אמנם לדברי מורן  לא חייבים שכל הצרכנים יתחברו לקונספט ומספיק רק חלק מהצרכנים, אך עדיין נראה שהיה כאן ויתור משמעותי על רכיבים חשובים, הן מבחינת החומרה והן מבחינת התוכנה לטובת מכשיר קטן, אולי אפילו קטן מידי.
תמוהה יותר העובדה שההשקה היום היתה הצגת המוצר עבור שיווק במדינה אחרת ולא בישראל. נראה אולי שהחברה מנסה להפריח בלון ניסוי ולראות כיצד לפעול בהמשך. 

סרטון וידאו של דב מורן המציג אתהמכשיר ובסוף הסרטון הצגת ומשחק המכשיר:

/a>

להמשך דיון במאמר


16:00
  /  
10.10.2010
  
מאת: אלי חבוש

1