ניווט לווייני מהמראה הפנימית

מראה ומכשיר ניווט הכל באחד. נכון שהרעיון לא חדש ופתרון דומה נמכר כשנתיים בארץ, אך הפתרון של פורד מיוחד ומקורי.

7:00
  /  
05.10.2010
  
מאת: צבי וורובל

חברת המכוניות פורד השיקה את MirrorNavi, מערכת ניווט המובנית בתוך המראה הפנימית של הרכב מתוצרת Garmin, אך בשלב זה עבור שוק הרכב האנגלי בלבד.

משמעות השם MirrorNavi הוא שהנהג יכול לראות את מסלול הניווט באותה עת הוא בודק את מצב התנועה בדרך.

העיקרון הוא פשוט – מחליפים את המראה המקורית במסגרת חדשה, המחליפה את המראה הפנימית הקיימת. מראה זו  תוכננה בשיתוף פעולה בין חברת Garmin לבין חברת Wollnikom. בצידה השמאלי של המראה מורכב מסך מגע 3.5 אינץ  צבעוני (320 על 240 פיקסלים) של מכשיר הניווט.

מערכת ניווט העל במראה מבוססת על מכשיר Garmin nuvi 265T, הידוע במסך התצוגה הקטן שלו, אך מכיל את כל המאפיינים של הדגמים הגדולים יותר.

הניווט הוא קולי, חישובי ה- TrafficTrends יחשבו את המסלול על פי עומסי התנועה החזויים ביחד עם שרות ה- TMC הפועל בתדר FM, המתריע על עבודות בכביש או תאונות.
כרגע המכשיר מכיל כרטיס זיכרון מסוג microSD עם 70 מפות בפורמט D2 ו- D3 אך ישראל לא כלולה ובמבחר שפות שונות.

הסוג של המראה האחורית די סטנדארטי, אך בשעות הערב היא משנה את צבעה להפחתת הבוהק בשעות החשיכה.
למראה תמיכה  מובנית ב- Bluetooth ועל ידי כך היא משמשת גם כדיבורית סלולארית ניידת המאפשרת לבצע ולקבל שיחות באמצעות הרמקולים המובנים של מערכת הניווט.

את מראת ה- MirrorNavi ניתן להתקין בכל דגמי מכוניות של פורד, פרט לדגמי Ranger ו- Ka 2009, מכיוון בהם שאין מספיק מקום להתקנתה.

ההתקנה של המראה החדשה עורכת כשעה ויש לבצעה במוסכים המורשים בלבד.

מחיר ה- MirrorNavi הוא 300 פאונד לא כולל מחיר ההתקנה.

על אף שכל מערכת ניווט יכולה להסיח את דעת הנהג, דווקא חברות הביטוח באנגליה מעודדות את התקנת ה- MirrorNavi, מכיוון שהיא לא מותקנת על החלון הקדמי, דבר העלול לסכן ,בעת תאונה, את הנהג בעת התנפחות כריות האוויר. מצד שני מערכת הניווט מוסתרת מעיני הפורצים.

להמשך דיון במאמר 


7:00
  /  
5.10.2010
  
מאת: צבי וורובל

1