נגן: זה נעים לי? iAudio Cowon i9

אחרי תקופה לא מבוטלת בארץ, הלן החליטה לקחת את ה-iAudio Cowon i9 לשבוע של מסע - בין עבודה, כושר ופגישות ...

12:50
  /  
02.10.2010
  
מאת: הלן שפרמן
הקדמה – iAudio Cowon i9

מפגש ראשון

ה- iAudio Cowon i9 מגיע בקופסת חרוט-קטום שקופה ומזמינה, ובתוכה, חוץ מהנגן גם  דיסק, כבל וזוג אוזניות. בנוהל דחיית הסיפוקים הרגיל, מהדיסק התעלמתי באלגנטיות, ואת האזניות מיד חיברתי והדלקתי את הפלא הקטן.
יש לו המון פונקציות יחסית לנגן ולרגע כמעט והתבלבלתי. אך אל דאגה, לא איבדתי עשתונות והחלטתי לבדוק איך הוא משתלב בחיי היום יום שלי מבלי להכנס, לפחות בהתחלה, יותר מדיי לפרטים.

 

חווית המשתמשת

כאמור, לפני שאעמיק בפרטים הטכניים, למחיר, לאיכות הסאונד ושאר ירקות החלטתי לספר לכם קצת עליו ועל שלושת הימים שלי איתו. חווית המשתמשת. בעמוד הבא תוכלו למצוא את הפרטים והמספרים, למדקדקות שביניכן.

יום ראשון – קסם של תחילת שבוע

הדבר שהכי חשוב לי בנגן זה כמובן הסאונד. שישמע טוב. ואם אפשר שיהיה כזה שינתק אותי, לכמה רגעים, מהמולת היום יום. אם זה בוידיאו מצחיק, במוזיקה טובה או בתמונות ששווה להביט בהן. יש בו המון קסם, ב-iAudio Cowon 9, כזה שהופעל עליי ועל כל מי שהיה סביבי.

המפגש הראשון איתו היה בבית קפה. אני, הוא וחברה. לא התאפקתי ושלפתי להראות לה את הצעצוע החדש שלי. מיד הרגשתי 3 זוגות עיניים שונות ננעצות בו, זוג עיניים אחד, כחול ומיוחד, המשיך להתבונן מעבר להצצה חטופה ומסוקרנת.

הראתי לה תמונות שהעלתי לפני רגע מארוחת החג ומהמסיבה של הערב ההוא בתל אביב. התמונות הועברו באיכות מצוינת והוידיאו הפתיע, לא רק בגלל התוכן אלא גם בגלל האיכות. אמנם לא HD, אבל במסך כזה קטן אפשר עדיין לוותר על התענוג.

בשעות הבוקר נפרדנו, לא יכלתי לקחת אותו איתי לעבודה. אבל ברגע שבו הגעתי הביתה מיד זינקתי עליו לטובת קצת "זמן איכות", יצאנו יחד לפארק, רכיבה וריצה. ברכיבה הוא השתלב בכיף בכיס החולצה וכמעט ולא הורגש. ללא ערכת נשיאה מיוחדת, בריצה היה לי קצת מגושם להחזקה, אבל הוא שרד יפה את הלחות התל אביבית ואותי מזיעה אחרי 8 ק"מ. כמו כל נגן שמכבד את עצמו בימינו, יש לו פונקציית נעילה שימושית המיועדת בדיוק למצבים מסוג זה, כך שלא נלחצו לי בטעות כפתורים.

אמנם רק יום ראשון אבל כבר הסקתי שהוא מדליק הקטנצ´יק הזה. מעבר לשירים ה-i9 מציג תמונות, קבצי טקסט וסרטים בפורמטים שונים (פירוט במפרט הטכני בסוף הכתבה). בנוסף הוא מכיל רשמקול, רדיו FM ושעון מעורר. 

יום שני – רגוע

אני בדרך לשיעור יוגה, מקפצת לי בשמחה כל הדרך לסטודיו. הוא מחליק לתיק כשאני נכנסת לאולם והופ, 4 זוגות עיניים סקרניות כבר בוחנות אותי. או אותו?
הוא ממש סקסי הקטנטן הזה, אני מרגישה מחוזרת כל הזמן איתו. הבחור הנחמד בקבלה מספר לי על סדנא בסופ"ש ואז שואל על החבר הקטן שנח קצת בתיק."אפשר לראות"? אני מהנהנת ומוסרת את ה-i9 לידיו האמונות. אחרי שעה וחצי במתיחות וקיפולים אנחנו שוב יחד, פוסעים לעבר השקיעה. אני והנגן. לא הבחור הנחמד מהקבלה. בינתיים.

יום שלישי – פעמיים כי טוב

שלישי הגיע ואיתו הלימודים ופגישה עם חברה טובה שאני מסייעת לה במסמך רשמי. 2 דקות והקטן הזה טען את המסמכים (קבצי TXT בלבד) ואני כבר בדרך לפגישה הבאה. יעילות לשמה.

סיכום ביניים: מוזיקה בדרך, הקלטה בשיעור, תמונות מהארוחה עם המשפחה, הוידיאו מהמסיבה ההיא ומסמכים, גם סובל ריצות חמות ולחות בתל אביב, יש לו רדיו והיד עוד נטויה.

ביקורת – iAudio Cowon i9

לטובת סקירת האודיו, נעזרתי בחבר טוב, אודיופיל אם תרצו, שהסכים איתי לגבי חלק מהביצועים והוסיף קצת מילים משלו, ואלו המסקנות.

תפריטים וממשק

המסך עצמו אינו מסך מגע אלא משטח השליטה שמתחתיו שמכיל את כל הלחצנים הנחוצים. המשטח מגיב היטב, אין צורך להפעיל לחץ אלא מספיק ליטוף קל בלבד. הממשק אינטואיטיבי ונוח יחסית ויש אפשרות לשלוט על רגישות המסך לנוחיותך. אני העדפתי להוריד את הרגישות למינימום כך קיבלתי דיוק נוסף בשליטה.

 

מערכת ההפעלה עולה מהר מספיק לטעמי והמעבר ממסך למסך מיידי. התפריטים ברורים ובנוסף ניתן לשנות שפה וסוג פונט למי שחפצה נפשה בכך.
את רשימות ההשמעה לניגון הצלחתי לתפעל במהירות וביעילות. ניתן לבחור רשימות השמעה גם לפי תיקיות. ולשמחתי, תמונת האלבום ושם השיר מוצגים כהלכה גם בעברית.

עיצוב, מבנה ומראה

המסך הדק והרגיש הזה עושה פלאים ומהר מאוד מתמכרים אליו. הדבר הראשון ששמים לב אליו ב-i9 הוא חלקו הקדמי המרשים למראה. בחלקו העליון נמצא מסך בהיר, חד ובעל זוית צפיה רחבה. מתחתיו משטח המגע עם נוריות הלד. יתרון משמעותי נוסף הוא המשקל, הרבה יותר קל מהמצופה – 40 גרם, עם הסוללה. לדעתי, העובדה כי הנגן עשוי פלסטיק בגימור ´מט´, מעט מורידה מהרושם הכללי מבחינת העיצוב והתחושה שהנגן משדר.

בצידי הנגן כפתורי שליטה- בצידו האחד כפתור הבית, כפתור נעילה/הדלקה ובצידו השני כפתורי העוצמה.
 

כפתורי העוצמה

 

בחלקו התחתון נמצאים שקע החיבור לאוזניות וחיבור USB.

מתחת למשטח המגע נמצא רמקול קטן, שימושי עבור השעון המעורר ופחות עבור מוזיקה או צפייה בסרטונים בשל עוצמתו הנמוכה.
הנגן עמיד יחסית לנפילות, איתן מתמודד כל נגן שמשמש לריצות/רכיבות. בשבועיים של שימוש הנגן לא צבר כמעט שריטות לא במסך ולא במארז.
הסוללה נטענת בפחות משעתיים ותחזיק, על פי היצרן, ל-29 שעות. 

איכות שמע

אוזניות הכפתור הבאות עם הנגן נשמעו סביר ותו לא, כדי להנות מאיכות השמע חובה לדעתי להחליפן במשהו איכותי יותר, האוזניות בהם נעשה שימוש לצורך הבחינה הינם: CX300II  sennheiser קטנות, מסוג in ear, כאלו הנכנסות לתוך תעלת האוזן ואזניות  GRADO sr80 שמתלבשות מעל האוזן.

למרות אופיים השונה של האזניות, הנגן נשמע טוב בשניהם. אזניות ה-GRADO ניגנו בעוצמה גבוהה, העניקו במה רחבה ואף התחום התחתון נישלט היטב. אזניות ה- sennheiser נשמעו מדוייקות, פאנצ´יות ומלאות. אופי הצליל הבוקע מהנגן די מאוזן ולא מעייף גם לאחר שעות רבות של האזנה, הטריבל מדוייק ולא צורם, המיד צלול והבאס מלא.למרות שבד"כ אני מעדיפה צליל נקי ונאמן למקור מצאתי את עצמי נהנית מאוד מאופציית עיבוד הקול BBE. הבמה נהיית רחבה עוד  יותר והבאס פאנצ´י מתמיד.

 

בתפקידו המקורי – להנעים את זמני מוזיקלית, עמד ה-iAudio בהצלחה, ובהרבה יותר מזה. בייחוד אהבתי את העובדה שהוא קל באופן יוצא דופן וכי מסך המגע רגיש במיוחד. כיף של ממש.

הגיע הזמן להיפרד. כל דבר טוב נגמר בסוף. אני אתגעגע לקטנצ´יק הזה…

מחיר מומלץ לצרכנית:  749 ש"ח (16 ג´יגה), להשיג ברשת באג.

ציונים

10-סופר נגן; 5- אנלא´דעת, 1 – מממ… ביי

 • עיצוב -8; גדול יחסית, ומראה פלסטיקי
 • איכות סאונד- 9.5; דורש החלפת אזניות מהאזניות שמגיעות עם הנגן
 • איכות וידאו- 8; מפתיע, מסך קטן
 • קלות התפעול- 9.5; מאוד ידידותי למשתמשת
 • משקל וניידות- 9; קליל
 • מחיר-7 

ציון מסכם -8.5

מפרט טכני:

 • קיבולת: 16GB (קיימים דגמים עם 4, 8 ג´יגה)
 • מסך: 2´´ LCD
 • רזולוציה: 240X320
 • שעות ניגון אודיו: עד 29 שעות; שעות ניגון וידאו: עד 7 שעות
 • ממשק: High Speed USB2.0
 • תמיכה בפורמטי אודיו: MP3/2, WMA, FLAC, APE, OGG
 • תמיכה בפורמטי וידאו: AVI, WMV, ASF
 • תמיכה בפורמטי תמונה: JPG
 • מימדים: 43x95x8.9 מ"מ (ע x ג x ר)
 • משקל: 40 גרם, (כולל סוללה)
 • ניתן להשיג את הנגן בצבעים אדום, שחור וכסף
להמשך דיון בנושא הנגן בפורום יוזרית, לחצי כאן
תודה לרשת באג על השאלת המוצר לצורך הסקירה

12:50
  /  
2.10.2010
  
מאת: הלן שפרמן

1