AeroPress – מכשיר הפילטר של עידן החלל

זה פילטר? זה אספרסו? זה מטוס? לא, זה ארופרס!

7:00
  /  
26.09.2010
  
מאת: עידו שיש
הקדמה

rnrn

rnrn

הקדמה

כיום כבר קשה לתפוס אותי לא מוכן כשזה קשור לקפה, באמת שנתקלתי במגוון גדול של שיטות הכנה. מודה שלא התעמקתי בכולן, אבל את רובן ניסיתי לא מעט, וגם ביומיום אני שותה את הקפה שלי במספר דרכים שונות: בוץ, נמס, פילטר, אספרסו, תכפילו בשתיים (עם ובלי חלב) (כן, גם נס בלי חלב ובוץ עם).

עכשיו אתם בטח תוהים מדוע אני משתף אתכם במידע הזה (מה הוא רוצה?).

גם אני.

נעבור לארופרס. בוקר צח אחד נוחת לי בקיוביק חבר מהעבודה עם שקית ובתוכה המכשיר הנ"ל. הסתכלתי וניסיתי להבין מה אני רואה: זה מזרק? זה פילטר? לא, זה ארופרס. במבט ראשון פשוט לא הבנתי מה הקטע. יש ניירות פילטר, יש מין מקל פלסטיק שדומה לדגל וכתוב עליו AeroPress , ויש מזרק ענקי שנראה מיועד לדחיסת מים.

rnrn

rnrn

חלקי המכשיר

הגעתי הביתה, פרשתי את החבילה על השיש. יש די הרבה חלקים לעסק הזה. אמנם אני עקרונית ישראלי טיפוסי כלומר לא אוהב להסתכל בהוראות (או לפחות לא ליד אחרים). אבל בתירוץ של "סקירה מקצועית", גיגלתי ויוטיובתי את ה AeroPress ונתקלתי בסרטון הדגמה לא רע.

בגדול, מדובר במכשיר פילטר עם פטנט שדוחס את המים בכוח דרך הקפה. השאלה הנשאלת היא מה זה נותן? תשובה בהמשך.

שימוש במכשיר

שימוש במכשיר

הכנסת נייר לפילטר:

rnrn

rnrn

 

טחינה – כמו לאספרסו אך מעט גס יותר, בדיוק כמו לאלקטרה הידנית שלי. יש כף מידה נוחה לשימוש, כף לכל כוס:

rnrn

rnrn

 

התקנת הפילטר בתחתית המזרק:

rnrn

rnrn

 

הכנסת הקפה לפילטר

rnrn

rnrn

 

הצבת הפילטר על הכוס

rnrn

rnrn

 

מילוי כמות המים הנדרשת בחלק המיועד לכך

rnrn

rnrn

 

שפיכת המים על הקפה, תחילת החליטה, כמו בפילטר

rnrn

rnrn

 

ערבוב הקפה עם מקל הפלסטיק שנראה כמו דגל, שזה חלק בהכנה שמזכיר הכנת בוץ

rnrn

rnrn

 

דחיסת המים דרך הקפה ע"י דחיסת האויר הכלוא מעל לעוגיה. מזכיר הכנת אספרסו:

rnrn

rnrn

 

התוצאה, נראה כמו פילטר

rnrn

rnrn

 

עוגיית הפילטר הראשונה שאתם רואים בחייכם:

rnrn

rnrn

התרשמות כללית

התרשמות כללית

דבר ראשון, אני מרגיש שאפשר להוציא מהמכשיר הזה יותר ממה שאני הצלחתי. כמו כל מה שקשור בקפה, גם כאן נדרשת עקומת למידה. אני השתמשתי מספר מועט יחסית של פעמים במכשיר וההתרשמות היא בעירבון מוגבל. יכול להיות שאם הייתי מנסה דרכים אחרות כמו למשל לא לבחוש את הקפה, לטחון דק יותר ועם יותר קפה, הייתי מקבל תוצאות שונות. האמת, עדכון: ניסיתי. הבדל קטן נרשם.

במהלך הגיגולים נתקלתי באתר ישראלי שמוכר את המכשיר. שם מתייחסים אליו כעל מכשיר אספרסו נייד וזול – 129 ₪ טבין וקפאין. ממה שניסיתי וראיתי, ההגדרה הנ"ל לא מתאימה למכשיר וחבל שמנסים למתג אותו כך. מה שכן, להפתעתי, התוצאה בכוס מזכירה דוקא פילטר, אך בעל טעם נקי יותר עם פחות טעמי לוואי. יתכן שהסיבה לכך היא שהמים הרותחים לא מבלים הרבה זמן במחיצת הקפה הטחון, יחסית לפילטר רגיל. חליטה ארוכה מידי (כמו מנת אספרסו שאורכת זמן רב מידי) מוציאה מהקפה גם טעמים פחות רצויים ורובם כנראה שנחסכים במקרה זה.

אני ציפיתי דוקא למשהו הפוך, סוג של חליטת אספרסו לא אופטימלית, וזה לחלוטין לא המצב. השאלה הנשאלת היא האם התוצר בכוס הוא טוב? שווה את ההתעסקות? לטעמי האישי הקפה היה אנמי מידי אבל זה באמת סובייקטיבי. אולי נדרש כאן שימוש בקפה יותר אגרסיבי ממה שניסיתי אני?

עוד יצויין כי הארופרס נחת אצלי בגלל שהבעלים לא באמת השתמש בו. הוא מעדיף לשתות את הקפה, אותו הוא קולה בעצמו במכשיר פופקורן, כבוץ. כמו עם כל מיני וסוגי שיטות ומכשירים שונים בהם אנו נתקלים, בסופו של דבר יש פקטור שהוא חזק מאיתנו – פקטור השמרנות. בדרך כלל, חוזרים למוכר והידוע ונוטשים שיטות לא סטנדרטיות.

אז זה לא המכשיר שישנה סידרי עולם, לדעתי לפחות. אבל אלטרנטיבה שונה ומעניינת, ולא פחות חשוב – במחיר נמוך, יש ויש.

לדיון בכתבה לחצו כאן.


7:00
  /  
26.9.2010
  
מאת: עידו שיש

1