מגיני OTTER BOX – האייפון והאייפד במראה הקשוח

חברת OTTERBOX ידועים כיצרני הכיסויים החזקים ביותר לתעשיית הניידים. עפר לקח שניים כאלה לסיבוב - אחד לאייפד ואחד לאייפון.

7:30
  /  
26.09.2010
  
מאת: עפר לאור

הקדמה

את OTTERBOX אני מכיר כבר כמה שנים, בעיקר מביקור בתערוכות. למבקרים בביתן שלהם הם לרוב מספקים מתנה מין מחזיק מפתחות כזה לים שנראה כמו מזוודה מאובזרת שאין שום דרך להחזיק אותה או לשמור אותה עליך בלי להעצר מיידית על ידי מאבטחים בגלל שהיא נראית כמו פצצה מסוכנת במיוחד…

הבעיה שלי עם המארזים שלהם היתה תמיד שהם נראים לי כמו OVERKILL והאמת שהם באמת כאלה. למי שזקוק להגנה מירבית על המכשירים שלו, בין אם העבודה שלו דורשת זאת או אם הוא פשוט בעל ידיים חלקלקות במיוחד.

Defender series for the iPad

סדרת DEFENDER היא הסדרה המוגנת ביותר והגבוהה ביותר במגינים של OTTERBOX. המטרה כאן היא להגן כנגד שריטות, נפילות, נוזלים, לכלוך ובעצם כל דבר שעלול להפריע לכם להשתמש במכשיר שלכם בשטח. במקרה של האייפד, מדובר על כיסוי חזק במיוחד שעשוי כמה שכבות של פלסטיק וגומי אשר משולבים בכדי לפזר את האימפקט של כל צרה שלא תיפול על המכשיר על פני כל המארז.

 

בקיצור, אם אתם מתכננים טיול שטח ורוצים את האייפד, זה המארז היחיד שהייתי שוקל למטרה זו. גם ליוצאים למילואים, המארז הזה נראה כאילו נולד לשימוש בצבא.

הרעיון של הכיסויים של OTTER הם בעצם תפיסה של סנדוויץ´ שמורכב מכמה חומרים ובכך מפזרים את הסכנה להריסת המכשיר. במקרה של ה-DEFENDER מדובר על מארז שמרגיש שיוכל לשרוד את הג´וקים לאחר אפוקליפסה גרעינית… כאשר הוא סגור חלקו הקדמי של המסך מוגן על ידי מארז פלסטיק שיכול להתלבש גם על חלקו האחורי של האייפד או לשמש כמעמד.

המארז עצמו מורכב משכבת גומי עמידה במיוחד שמתלבשת על כל כניסה במכשיר כך שכאשר הוא אינו בשימוש, לכלוך או נוזלים פשוט אינם יכולים לחדור אותו. לא הייתי מנסה להפיל אותו לתוך נחל בטיול, אבל לא היה מפתיע אותי לגלות שלמי שזה קרה לא אירע כלום לאייפד…

כפתורים כגון כפתור ה-HOME והווליום ניתנים לגישה על ידי לחצן גומי שעושה את העבודה.

בכדי להרכיב את כל העסק על האייפד יש צורך לקרוא את ההוראות (שגם כוללות מגן מסך עמיד במיוחד ומטלית ניקוי מהגדולות והרציניות שראיתי עד כה בקיט מהסוג הזה). תחילה יש לקלף כמעט את כל הגומי ואז מגלים את המארז הפנימי של DEFENDER שמורכב בעצם משלושה חלקים:

  1. חלק קדמי וחצי אחורי
  2. חלק אחורי שמתלבש לתוך החלק הקדמי
  3. חלק תחתון שמאפשר DOCKING וטעינה למכשיר ללא צורך להסיר את שאר החלקים של המכשיר.

השילוב של כל החלקים הללו גורם לכך שכל נפילה בעצם נתקלת בדינמיקה בין החומרים הללו שהם גמישים מאוד (גומי), גמישים פחות (פלסטיק) או לא גמישים בכלל (האייפד עצמו). זה די דומה למבנה של בני האדם שכוללת מארז גמיש (העור שלנו) פחות גמיש (הבשר שלנו) ולא גמיש בכלל (העצמות).

החלק היחיד שנראה גלוי מדי הוא חורי הרמקול של המכשיר שנראה שאין שם הגנה מיוחדת.

 

המעמד והמגן הקדמי של המכשיר הוא טא´ץ באמת יפה ומוסיף לי הרבה מאוד בטחון במוצר. החיסרון העיקרי שלו הוא שהוא מוסיף הרבה מאוד נפח למכשיר והופך אותו למסורבל יותר – כך שזה לא משהו שהייתי ממליץ לעשות בו שימוש בתוך הבית למשל.

סיכום

קשה לי לחשוב על שימוש רציף ב-DEFENDER כי החיסרון העיקרי שלו הוא שהוא הופך את האייפד מאביזר אופנתי למ"ק צבאי… מצד שני, אין לי בכלל ספק שכאשר אצא איתו לטיולים או אתן לילדים, זה בדיוק המארז שהייתי רוצה על המכשיר…

COMMUTER SERIES בשביל האייפון 4

מארזי COMMUTER הם מארזים עדינים יותר מ-DEFENDER ואינם מיועדים לשימוש בסביב צבאית… הם בעצם מיועדים למרבית האנשים שמחפשים הגנה חזקה אך ללא שכבה ענקית של גומי ופלסטיק מעל המכשיר שלהם.

כמובן שגם קיט זה כולל מגן מסך מוצלח מאוד.

גם כאן מדובר בשילוב של שני חלקים – גומי (סיליקון שמיועד לספוג אנרגיה) ופלסטיק (פוליקרבונט עם יכולות התמודדות מצויינת לקבלת מכות) אשר מתלבשים זה לתוך זה. הפעם הפלסטיק הוא החיצוני (מה שנותן תחושה נהדרת ביד). ההרכבה כאן לא דורשת עשר דקות כמו ב-DEFENDER, וההגנה מרגישה עדיין חזקה מאוד למרות שאינה הרמטית. תחילה מרכיבים את מגן המסך, אחר כך את החלק הגומי ומסביב למסך את החלק הפלסטיק.

עדיין, מדובר על קפיצה משמעותית באיכות ההגנה על המכשיר מעל כל מגן שראיתי עד כה (ויש לי כמה וכמה מגנים…).

האחיזה של המכשיר לאחר שימוש במארז COMMUTER מרגישה נהדרת ומאוד עמידה. הכיסוי אינו מוסיף למכשיר עודף של שומנים וגודל ובעצם די דומה בגודל שלו לכיסויים סטנדרטיים.

 

אם אני משווה את נוחות האחיזה במכשיר לעומת כשהוא "ערום" או אפילו עם מגן invisible shield, אני בהחלט מעדיף את ה-commuter. האחיזה נוחה, אין חשש לנפילות ואין תחושה של חום (המחלה של האייפון 4 הוא תחושת החום שהוא מפיץ כשהוא עובד קשה).

סיכום

כיסוי OTTERBOX אינו מיועד לנשים וגם לדעתי לא למי שסתם סוחב את האייפון שלו לבית הקפה.

מי שהאייפון הוא כלי עבורו (ולא אביזר אופנתי), מי שנוהג באופנוע, שיש לו שתי ידיים שמאליות או שחושש על ההשקעה ששם באייפון 4, זה בהחלט אופציה שצריך לשקול בחיוב.

החיסרון העיקרי של הכיסוי הוא הנפח שהוא מוסיף לאייפון, אבל כאמור, זה לא דרמטית יותר ממה שקיים במארזים סטנדרטים שמגינים הרבה פחות על האייפון 4.

תודה ל-Otterbox על הספקת המוצרים לצורך הבדיקה

להמשך הדיון בנושא OTTERBOX לאייפון 4 ולאייפד לחצו כאן


7:30
  /  
26.9.2010
  
מאת: עפר לאור

1