האוטו הירוק בצבע האדום

האם הטרנד לסביבה ירוקה יחזיר אותנו לתקופת האבן וננהג במכונית כמו זו של משפחת פלינסטונס? ש מי שהמציא מכונית כזו וכבר ...

7:40
  /  
19.09.2010
  
מאת: צבי וורובל

המהנדס צ´ארלס גרינווד פיתח מכונית חדשנית בשם "HumanCar" המסוגלת להגיע לכ- 100 קמ"ש בנסיעה במישור על ידי "הנעה באמצעות חתירה של הנוסעים".
למי שדואג, המכונית כוללת גם סוללה חשמלית לגיבוי, הנטענת על ידי שקע חשמלי או תוך כדי נסיעה,  במקרה שנגמר לך הכח או  במקרה שאין מספיק נוסעים במכונית להפעלתה.

במכונית זו ארבעה מושבים, כאשר לכל נוסע ידית חתירה, מה שמאפשר למכונית לנסוע ללא תלות במספר הנוסעים. כפי ששמתם לב, אין לה הגה לכן הניווט נעשה על ידי תנועת הגוף של הנוסעים ועל פי הממציא שיטה זו אינטואיטיבית מהשימוש בהגה.

לכל מי מעוניין להירשם ולהזמין את מכונית "HumanCar" באמצעות אתר גוגל, יצטרך להיפרד החל מ-15,500 דולר (כ- 58 אלף ₪) ובנוסף יקבל גגון, מסך מגע ומערכת ניווט.
הייצור ההמוני של ה- "HumanCar" יחל לאחר שיירשמו 800 הזמנות.

השאלה היא האם משרד התחבורה בישראל אי פעם יאשר למכונית "HumanCar" או דומות לה לנוע בכבישי הארץ כי לדעתי זו לא ממש מכונית שכן חסרים בה אביזרים בסיסיים לשמירת בטיחות הנוסעים, כגון חגורות בטיחות או כריות אוויר, אשר בלעדיהן לא תעבור את מבחני התקינה. אבל מהצד השני, האם היא תצליח בכלל להגיע למהירות מספיקה עבור התקני בטיחות אלו?

קישור  למפרט המלא של ה- HumanCar

מצד שני בהתחשב בתנאי האקלים בארץ, "לחתור" בחום של מעל 30 מעלות זה לא יהיה תענוג גדול, בייחוד כשמזיעים בגלל המאמץ.

סרטון של מכונית HumanCar

לסיכום, רעיון מבריק, אך טיפה יקר ולא מתאים לעצלנים. המכונית נראית סקסית, לא מזהמת את הסביבה ולכן אם אתה אוהב אקולוגיה כנראה זו המכונית בשבילך.
האמת שאם חושבים לרגע, עיקרון מכונית זו די דומה לאופניים משוכללות.

השלב החדש הבא – מכונית עם חור בתחתית להנעה באמצעות עבודת רגליים. יבה דבה דו.

לפרטים נוספים ניתן לבקר באתר החברה.

להמשך הדיון בפורום.


7:40
  /  
19.9.2010
  
מאת: צבי וורובל