תערוכת IFA 2010 – חלק ב

תערוכת IFA 2010 יוצאת לדרך ואנחנו מקבלים דיווח אישי והפעם גם בוידאו ישירות מרצפת התערוכה.

7:00
  /  
06.09.2010
  
מאת: עפר לאור, מרטין סבג

הקדמה

תערוכת IFA אשר מתקיימת כל שנה בברלין, מהווה את אחת התערוכות המובילות בתחום האלקטרוניקה הצרכנית לשימוש ביתי. שנת 2010 מהווה השנה ה 50 בה התערוכה מתקיימת והדבר ניכר רבות בארגון התערוכה ובמראה שלה. התערוכה נפתחה ב- 3.8.10 ותינעל בתאריך 8.9.10

הרבה חברות שומרות את ההצהרות שלהן על מוצרים חדשים, הצגת טכנולוגיות חדשות או אבי טיפוס בדיוק לתערוכה זאת – ובהחלט יש המון הכרזות סופר מעניינות. הפעם נציגנו הנאמנים בתערוכה, עפר לאור ומרטין סבג, מבצעים עבורינו סקירות וידאו על כל המוצרים החמים שהוצגו בתערוכה וגם חשיפה של מספר חדשות חמות.

ה Kinect של Microsoftאתנחתה קומית: הצלמת האישית של עפר לאור מזדרזת לרצות את הבוס. 


המקרנים הטובים ביותר שהוצגו עד היום

עוד בנושא: סיקור חלק א´ של תערוכת IFA 2010

אודיואתנחתה קומית: הצלמת האישית של עפר בפעולה.

HDi Dune

HDi Dune

חברת HDi מציגה מספר מזרימי מדיה חדשים לסדרת ה Dune שלה. חלק מממזרימי מדיה אלו מבוססים על מעבד ה SMP8642/3, בדיוק כמו דגם ה Prime וה- Base הפופולארים ומגיעים על מנת להעשיר את היצע המכשירים הקיימים ולא להחליפם. 

אז אם דגם המעבד זהה לדגמים הקיימים, מה נשתנה עם הדגמים החדשים? 
הדגם הבכיר נקרא Dune HD Max והינו דומה בתכונותיו ל Dune Prime, כלומר מזרימדיה עם כונן Blu-ray. השינוי כאן הינו שינוי בכונן חרישי לדברי החברה ומארז שונה במקצת. המחיר יעמוד על 499 יורו. 


Dune HD Max

דגם נוסף הינו ה Dune HD Smart B1, אשר מצוייד בין היתר בכניסת eSATA, קורא כרטיס SD ואפשרות להכנסת כותר Blu-ray מחזית המזרימדיה. הצורה גם לא שגרתית ומרובעת למראה. המחיר הינו 309 יורו. 


Dune HD Smart B1

מכשיר שלישי הינו ה Dune HD Smart D1 אשר נבדל מקודמו על ידי השמטת ה HDD ובמקומו מיקום תצוגת VFD. המחיר עומד על 265 יורו. 


Dune HD Smart D1

הדגם האחרון הינו ה Dune HD Smart H1 אשר נבדל בזה שהוא מכיל מגירה להכנסת HDD מהחזית. המחברים זהים כמו למכשירים הקודמים. המחיר עומד על 249 יורו. 


Dune HD Smart H1

החברה גם מציעה מספר תוספות כמו כונן Blu-ray, קופסת DVB-T ומגירת HDD חיצוניים, אשר יכולים להתחבר לדגמים החדשים על ידי חיבור ה eSATA. 

היצרן מתגאה בשינוי ארץ הייצור לטייוואן (זהו כבר שינוי שלישי של מדינת ייצור) ומבטיח אחריות של שנתיים. 

חברת HDi הכריזה גם על מזרימדיה לשוק ההיי-אנד. מה מיוחד כל כך במזרימדיה הזה? מסתבר שספק הכח הטבעתי (Toroidal), אשר אמור לספק לדברי החברה רמת רעש נמוכה בין אספקת הכח למעגלים האנלוגים. החברה גם טוענת כי יתקיים שיפור באיכות הוידאו הנצפית. 
ה HD Pro גם בעל יציאות AES דיגיטליות, מארז במשקל גבוה, כניסת IR ו RS-232 וכפתור Pure Audio אשר מבטל את מעגלי הוידאו. 

המזרימדיה מבוסס SMP8642, כלומר אותו מעבד אשר קיים גם בשאר מוצרי החברה ומכיל כונן Blu-ray מובנה. 

המחיר למעוניינים עומד על 1990 יורו, בהחלט מחיר היי-אנד למזרימדיה. 

חברת HDi מכריזה על מזרימדיה נוסף ואחרון בתערוכת IFA 2010, זהו ה Lite 53D. 
מזרימדיה זה מבוסס מעבד SMP8653 של Sigma Designs, בעל זוג כניסות USB 2.0 (לא הגיע הזמן ל USB 3.0?), מחבר HDMI 1.3 (לא הגיע הזמן ל HDMI 1.4?), אפשרות לדוגנל DVB-T ובעל מקום ל HDD פנימי בגודל 2.5 

דגם זה אמור להיות הזול ביותר שיש לחברה להציע ומגיע בשלל צבעים. 


Lite 53D   

מתברר ש-HDi מוסיפים יכולות של בית חכם למכשירים שלהם. הם הציגו יכולות של בית חכם כגון שינוי עוצמת תאורה בחדרים שונים, שליטה מרחוק במתגים, צפיה והקלטה במצלמות וידאו במעגל סגור (IPTV), צפיה בהקלטות אלה ועוד. ניתן יהיה להפעיל את היכולות השונות דרך בלקברי, אייפון או דרך דפדפן מכל מחשב. 


שליטה במצלמות אבטחה.

בנוסף, בתוך כחודשיים החברה מקווה לשחרר גירסא ראשונית של מערכת ה-MovieJukeBox הפנימית שלהם. הצפי הוא שכבר בחודש הקרוב יצא עדכון קושחה בטא שיאפשר שימוש ב-NTFS בדיסקים הפנימיים במקום EXT3 שהיה בשימוש עד כה. 

 


שליטה במנורה ישירות מהמזרימדיה.
  


צפיה בהקלטה של מצלמת אבטחה מתוך המכשיר דרך דפדפן.

Sharp

Sharp

יש כמה יתרונות לצבע הרביעי ב-Quattron3 D, הראשון הוא פשוט שיש לה יותר עוצמת אור בלי לעשות דבר… 

מבחינת ה-Color Gamut, יש גם יתרון כי אפשר בקלות רבה יותר לחפות על העיוותים שהמשקפיים עושים לתמונה. בסופו של דבר, התמונה היתה מעט יותר עשירה, גם בתלת מימד, ממסכים אחרים, אבל לא באופן מאוד קיצוני. 

עוד משהו מעניין – פיליפס ושארפ הכריזו על קואליציה, ביחד גם עם לווה גם בקביעת פורמטים להגדרות איך אפליקציות ירדו למסכים, גם לשיתוף אפליקציות וגם לתכנים עבור השכרת התכנים השונים. התחום של Connected TV מתחמם ביותר. 


גילוי נאות:
מרטין סבג הינו אורח חברת Epson.
עפר לאור הינו אורח חברת Philips. 


לאלבום התמונות הרישמי של תערוכת IFA 2010 אשר מכיל עוד מספר רב של תמונות שצולמו, כולל עדכון לעוד מספר רב של Booth Babes (עכשיו עוד יותר בטוח שתיכנסו 🙂 ).

להמשך הדיון בסקירת תערוכת IFA 2010.


7:00
  /  
6.9.2010
  
מאת: עפר לאור, מרטין סבג

1