תערוכת IFA 2010 – חלק א

תערוכת IFA 2010 יוצאת לדרך ואנחנו מקבלים דיווח אישי מרצפת התערוכה.

7:00
  /  
03.09.2010
  
מאת: עפר לאור, מרטין סבג

הקדמה

תערוכת IFA אשר מתקיימת כל שנה בברלין, מהווה את אחת התערוכות המובילות בתחום האלקטרוניקה הצרכנית לשימוש ביתי. שנת 2010 מהווה השנה ה 50 בה התערוכה מתקיימת והדבר ניכר רבות בארגון התערוכה ובמראה שלה. התערוכה נפתחה בתאריך 3.8.10 ותינעל בתאריך 8.9.10

הרבה חברות שומרות את ההצהרות שלהן על מוצרים חדשים, הצגת טכנולוגיות חדשות או אבי טיפוס בדיוק לתערוכה זאת – ובהחלט יש המון הכרזות סופר מעניינות. אז נתחיל, זה הולך להיות כיף.

Philips

Philips

חברת פיליפס התמקדה במספר דברים, כולל שירות חדש בשיתוף עם חברות נוספות (כגון לווה ושארפ) להזרמת סרטים למסכים. המטרה של פיליפס היא ליצור קואליציה של חברות שיוכלו ביחד לפתח אפליקציות וגם תכנים לעולם המסכים המזרימים החדש. 

כמו כן, הוכרז מסך 21:9 Cinema Platinum – מסך חדש 21:9 עם כל היכולות החדשות שקיימות (כולל עיבוד תמונה חדש, והזרמת התכנים). נראה מדהים. 

על המעמדים לאייפון ולאייפד דיברנו בשרשור נפרד – גם נושא האוזניות הופך לחשוב יותר (שת"פ עם חברת ONEIL) אצל פיליפס ומחר נבקר אותם פעם נוספת לקבלת תמונה טובה יותר לגבי ההיצע. הם גם כוללים מכונת גילוח חדשנית ומעניינת ומנגנון לטיגון צ´יפס עם אוויר חם וללא שמן כלל… 

עוד חידוש מעניין הוא בכך שבאירופה ניתן יהיה לעשות קסטומיזציה מוחלטת למסך שתזמינו. כלומר, ניתן לבחור עיצובים, צבעים, ואפילו צורה של שלט מתוך מבחר רחב ביותר! 


מסך התלת מימד ביחס 21:9 החדש והתלת מימדי של חברת Philips

המסך החדש שהציגה החברה מאוד מעניין. הוא מכבה את האיזורים שכרגע מתעדכנים ולכן אין למסך הזה כמעט Cross Talk. זה המסך LCD עם התלת מימד הטוב ביותר שראיתי מימי – נטול Cross Talk לחלוטין. מתברר שאלמנט משמעותי מאוד בנושא ה-Cross Talk הוא בכך שאם עובדים כך שעין אחת פעילה בכל זמן נתון, הדבר גורם לכך שבעצם יש מצב מעבר שבו בעצם שתי העיניים פעילות בו זמנית תוך כדי המעבר בין העיניים (וגרוע מזה – זה גם קורה בדיוק כשה-LCD מתרפרש…). על ידי כיבוי האור האחורי באופן סלקטיבי, לא רק משיגים יעילות גדולה יותר בחשמל אלא שיפור מהותי באיכות התמונה.

המסך מאוד חסין לזויתיות של הראש – רק כשהראש שלי היה בזוית מאוד קיצונית ניתן היה לראות שהתמונה מתכהה. 

למסך יש 288 איזורי תאורה אחורית (כנראה שרק לטושיבה יש יותר איזורים). בנוסף, הוסיפו לו יכולת להעביר דרך התאורה האחורית אור חזק במיוחד במקרים שזה נחוץ, מה שמאפשר תאורה נקודתית של 1000 ניטים (שמקפיץ את המסך ליחס ניגודיות דינמי של 10 מליון לאחד). 

הנקודה האחרונה נוגעת לאפקט האוויר החם סביב אובייקטים בשל מנגנון ה-Motion Flow (כלומר FI). פיליפס טוענת שהם מזהים מצב זה ועל ידי הוספת דיליי של פילד אחד נוסף בוידאו, הם מסוגלים להעלים אותו לחלוטין! 

עוד חידוש מעניין מבית פיליפס זה רמקולים שמורכבים מארבעה אלמנטים – טוויר עם אלמנט מיד אחד ומתחתיו ב-90 מעלות לכל כיוון שני רמקולים בקונפיגורציה שהיא בערך דיפולרית. את העיבוד שמחליט מה מגיע לאיפה, עושה הסאב שהוא המעבד של כל הסיפור הזה. את המערכת הזו (עם רמקולים קטנים שמזכירים טיפה את העיצוב של Bose) שמענו עם HD Audio והאפקט מאוד מאוד מרשים. 


עפר לאור מדבר על מסך התלת מימד החדש של Philips, ה Cinema Platinum וגם על הרמקולים החדשים שהציגה החברה


תחנת עגינה חדשה בשם Fidelio

הודעה לעיתונות:
אוהב לשחק במשחקים או לצפות בסרטי וידאו באמצעות ה-iPAD שלך, אך מרגיש שאיכות השמע אינה מספקת? תחנת העגינה והרמקולים החדש של פיליפס FIDELIO (DS8550) תפיק צלילים מדהימים מה- iPod, iPhone או iPad שלך. שימוש Bluetooth אלחוטי או חיבור לתחנת העגינה מאפשרים לך ליהנות בקלות מרבית משמע עוצמתי בכל מקום, כך שחווית המשחק או הצפייה בסרט תשתפר פלאים.

בזכות שימוש Bluetooth אלחוטי תשאב עמוק לתוך חווית המשחקים במכשיר הiPad שלך. תחנת העגינה FIDELIO תעטוף אותך בצלילים מהמשחקים והסרטים שאתה הכי אוהב, ללא צורך להיות מחובר למתקן. איכות הסאונד יוצאת הדופן תגרום למשחקים שלך להתעורר לחיים, והחיבור האלחוטי מבטיח כי דבר לא יהווה חוצץ בינך לבין האקשן שמספקים המשחקים האהובים עליך.

אם ברצונך להאזין למוזיקה, פשוט חבר את ה- iPad פיזית לתחנת העגינה או השתמש בחיבור Bluetooth, ותהנה מרשימת ההשמעה שלך בזמן שה- iPad נטען אוטומטית ממתקן העגינה האלגנטי. ה-Fidelio מסופק עם סוללה נטענת מובנית המאפשרת עד 5 שעות שימוש ללא טעינה .רוצה להחליף שיר או להחליש את הווליום בקלות? תחנת עגינה ייחודית זו, תאפשר לך לשלוט במכשיר הiPad שלך באמצעות שלט רחוק, בזמן שהוא מוטען בה.

בזמן שאתה מסתובב עם ה- iPad שלך ונהנה ממשחקים או מאזין למוזיקה תוך כדי גלישה באינטרנט, קריאת ספר או עיתון, אתה נהנה מאיכות שמע יוצאת מן הכלל המופקת ממתקן העגינה והרמקולים FIDELIO: צורתו האלגנטית אינה רק אופנתית- אלא גם נועדה להגביר את איכותם ועומקם של הצלילים. משמעות ה-SoundCurve של Fidelio היא שדפנותיו מעוצבות באופן שגורם לגלי הקול לנוע באקראיות ולהיקלט בתוך התא האקוסטי. יכולת זו מועצמת על ידי מבחר כונני רמקולים(SPEAKER DRIVER) יוקרתיים בעלי טווח שמע מלא והספק כוח כולל של 30 וואטRMS , המשולבים עם ווליום אקוסטי המתאים באופן מושלם לדרישות הכוננים. התוצאה: מתקן עגינה המפיק קול זך וטבעי ליצירת חווית שמע מקיפה.

בנוסף, תוכל לבחור האם לעגון ולהטעין את ה- iPhone או ה- iPod שלך במתקן העגינה והרמקולים של פיליפס FIDELIO עם נרתיק או בלעדיו. את מכשיר ה-iPhone 4 תוכל אף להטעין יחד עם נרתיק ה-bumper- כך שלא תחמיץ אף שיחה.

להרחבת השימוש ב- iPad, iPhone או- iPod שלך, יצרה פיליפס אפליקציה חינמית ב-iTunes, אשר נועדה לשימוש בלעדי באמצעות מתקן העגינה והרמקולים Fidelio. . לאפליקציית Fidelio, יש מספר יישומים המוסיפים מימדים חדשים למתקן העגינה והרמקולים, כגון: חיפוש קל ופשוט והשמעה של אוסף המוזיקה שלך, שליטה בחמשת ערוצי האקוולייזר ובדיקה מהירה למצב טעינת הסוללה של תחנת העגינה באמצעות מכשיר האפל שלך.

האפליקציה משלבת גם יישום של שעון מעורר עם מבחר מנגינות לבחירה, כך שתוכל שתוכל להתעורר לצלילי המוזיקה שלך ותמונה האהובה עליך, מוצגת על גבי המסך.

תחנת העגינה והרמקולים FIDELIO היא התוספת האחרונה בסדרת תחנות העגינה של פיליפס, בהמשך להשקת תחנת העגינהFidelio Primo (DS9000) של פיליפס, מוקדם יותר השנה, אשר עודכנה לאחרונה על מנת לאפשר עגינה של iPad ו-iPhone4 גם עם נרתיק ה- bumper.

 

נגן ה GoGear Connect אשר מבוסס Android

הודעה לעיתונות:
פיליפס מציגה את השלב הבא בנגני MP4. הנגן החדש של פיליפס, GoGear Connect הוא נגן ה- MP4 הראשון המצויד בטכנולוגיית WiFi ומעניק חווית Android נהדרת. הנגן מגיע עם אפליקציית´Google Mobile´ מותקנת מראש ומאפשר הורדת אפליקציות נוספות מה- ´Android Market´ המספק אינסוף תכני בידור. נגן GoGear Connect של פיליפס מתבלט בשל חווית השמע המעולה שהוא מספק, האופיינית לנגני ה- GoGear של פיליפס.

החיבור בין טכנולוגיית ה- FullSound של פיליפס, הרשומה כפטנט של החברה, עם אוזניות החוסמות רעשים, מעניק חווית שמע באופן יוצא דופן, אפילו בסביבה רועשת. בעזרת טכנולוגיית ה- Surround for Movies תוכל לחוות סאונד כמו בסרטים גם בכל מקום בו אתה נמצא.

מסך המגע בגודל ´´3.2 של GoGear Connect, מאפשר לך ליהנות ממשחקים, סרטי וידאו ויותר מ- 75000 אפליקציות נוספות מה-Android Market. מכיוון שה-Android מאפשר לך להשתמש בכמה אפליקציות בו זמנית, לא תצטרך להתפשר: תוכל להאזין למוזיקה ובמקביל לגלוש באינטרנט או לבדוק את מיקומך בעזרת מפות גוגל לסלולרי (Google MapsTM for mobile) או באמצעות ה- GPS של הנגן- והכל באופן סימולטני.

נגן ה-GoGear Connect בעל ממשק נוח ופשוט, ומגיע עם תוכנת SongBird של פיליפס ההופכת את סנכרון המוזיקה מהמחשב האישי שלך לפעולה פשוטה ביותר. העברת מידע (Streaming) או שיתוף קבצים מתאפשרים בעזרת שימוש ב- Bluetooth של הנגן. כמו כן, הוא גם כולל מצלמה מובנית המאפשרת לך לצלם תמונות וסרטי וידאו.

חריץ לכרטיס MicroSD מאפשר לך להגדיל את קיבולת הזכרון כדי שתוכל להגדיל את כמות קבצי המוזיקה, הסרטים והאפליקציות השמורים על הנגן שלך. המכשיר קל ביותר ושוקל 128 גרם. גודלו 113×12.6×59 mm.

נגן ה- GoGear Connect של פיליפס יהיה זמין במערב אירופה וארה"ב החל מסוף ספטמבר 2010. המחיר המומלץ לצרכן הוא 249 EUR לגרסת ה-16 GB. הנגן יושק גם בישראל.

 

Onkyo

Onkyo

חברת אונקיו הציגה שלושה דגמי רסיברים חדשים אשר כוללים יכולות מקוונות ובעלי תמיכה ב HDMI 1.4 אשר עושה אותם לתומכים בתלת מימד. כל הרסיברים החדשים בעלי 9.2 ערוצים ובעלי אסמכתת THX.

TX-NR1008

 • 135W לערוץ.
 • אסמכתת THX מסוג: Select2 Plus.
 • שנאי בודד רגיל.
 • DAC בודד מתוצרת Burr Brown.
 • שש כניסות HDMI 1.4 וזוג יציאות HDMI.
 • עיבוד תמונה מסוג DCDi Cinema.
 • מחיר: $1399
   

 


TX-NR1008

TX-NR3008

 • 140W לערוץ.שמונה כניסות HDMI 1.4, כניסת USB חזיתית.
 • אסמכתת THX מסוג: Ultra2 Plus
 •  ארבעה שנאים נפרדים.
 • שישה DAC מתוצרת Burr Brown.
 • שבע כניסות HDMI 1.4 ועוד אחת חזיתית. זוג יציאות HDMI.
 • עיבוד תמונה מסוג HQV Reon.
 • מחיר $2099


TX-NR3008

TX-NR5008

 • 145W לערוץ.
 • אסמכתת THX מסוג: Ultra2 Plus
 • שנאי טבעתי אחד ועוד שלושה רגילים.
 • DAC מסוג Burr Brown מתקדם 192K/32b.
 • עיבוד תמונה מסוג HQV Reon.
 • שבע כניסות HDMI 1.4 ועוד אחת חזיתית. זוג יציאות HDMI.
 • מחיר $2699


TX-NR5008

LG

LG

חברת LG הכריזה על מסך בגודל 180 אינצים!

לא סתם, זוהי מתיחה. מתברר כי המסך שהוצג מורכב ממספר מסכים. החברה קוראת למסך ה Video Wall הגדול ביותר בעולם.

אם נעבור להכרזות אמיתיות יותר, מסכי ה OLED שהוצגו מרשימים. זה דק כתמיד ונראה כמו תמונה חיה. זה כמו סוג של קסם, כאילו שלקחו ריבוע מהעולם האמיתי והוא מרחף מולך איך שהוא…

החברה הציגה מספר רב של מוצרים. למשל מערכת אודיו תלת מימדית שצפויה לעלות כ-1000 יורו ושאסור לצלם אותה (ניסיתי, אבל ממש בכוח הזיזו לי את המצלמה…) נראה יפה, אבל ללא תמונות, לא שווה.

את המקרן של שנה שעברה בתלת מימד הביאו עם משקפיים פסיביות.

מסך מסוג חדש Nano Led הוכרז ובעצם הוא בדיוק אותו LED שאנחנו מכירים מ-Backlighting רק סופר קטן עד כדי כך ש-Local Dimming כמעט ולא מוסיף עובי! בקיצור, האם LG תגרום למותו של ה-Edge Lid Display? עדיין מוקדם לומר, אבל אני מהמר שכנראה שזו תהיה המגמה, ו-LG היתה הראשונה להציג את זה.


Nano Led – העתיד

 

Epson

Epson

אפסון, החברה המובילה בעולם בנתח שוק המקרנים, עם למעלה מ-20% נתח שוק במקרנים בכלל ומעל 29% נתח שוק במקרני ק"ב, שזה יותר מפי 3 מהמתחרה הקרוב ביותר, משיקה היום, 2 מקרנים חדשים, ה-EH-R2000 וה-EH-R4000, 
עם יחס ניגודיות של 25,000:1 ו-40,000:1 – NATIVE בהתאמה ויחס ניגודיות דינאמי של 1,000,000:1 ו-500,000:1 בהתאמה ! 
מחירים לא נמסרו עדיין. 

כמו כן, החברה מוזילה את מקרני הדגל (לשעבר) ה-TW-5500 וה-TW-4400 לקצת פחות מ-2700 יורו ו-2300 יורו (בהתאמה) ומשיקה שני מקרני FHD זולים ה-TW-3600 וה-TW-3200 עם יחסי קונטראסט של 50,000:1 ו-25,000:1 במחירים של 990 יורו ו-1399 יורו. 

אפסון הצהירו כי הם לא משיקים שום דבר תלת-מימדי. הסיבה היא שלדעתם הטכנולוגיה עבור מקרנים לא בשלה בכדי לשמור על איכות התמונה שהם רוצים, מסכי תלת מימד תופסים נתח שוק של3% מכלל המסכים הנמכרים, מה שאומר לתפיסתם, שהשוק לא מוכן, יחד עם טכנולוגיה לא מוכנה ומעט תוכן לכן הם מחכים. הם בהחלט אמרו שהם עובדים על זה. 

חברת Epson עובדת בטכנולוגית LCD Reflective, אשר מהווה טכנולוגיה מתחרה ל-SXRD & DILA. כלומר, במקום שהאור יעבור דרך ה-LCD, הפנל מורכב על גבי שכבה מחזירה אור (בד"כ מצע אלומיניום). כל קרן אור שעוברת, בעצם צריכה לעבור דרך הפילטר פעמיים, מה שגורם לקונטרסט משמעותית יותר גבוה. 

מדובר על מבנה שונה לחלוטין של מקרן מ-LCD רגיל, ומדהים אותי לחשוב ש-Epson, היצרן הגדול ביותר בעולם למקרנים, נכנסו סוף סוף לתחום ה-LCOS שעד היום סבל מיחסית מעט תמיכה (שני היצרנים הגדולים שלו הם סוני ו-JVC, עם LG ו-BENQ טיפה מאחור).

התרשמות מהתמונה- עפר:
ראיתי היום את המקרן המדובר (R4000) וללא ספק זה המקרן הטוב ביותר שראיתי מימי ובאופן מאוד קיצוני. ההקרנה היתה של Avatar מבלוריי על מסך ענק (קשה להעריך מה גודלו אבל לדעתי מינימום של 200") ואיכות התמונה היתה לא פחות ממדהימה ושמטה לי את הלסת. 
עיבוד התמונה מדהים (כולל FI מעולה) ופשוט שחורים מטורפים. אין ספק שאפסון עשו כאן קפיצה מדהימה. 

התרשמות מהתמונה – מרטין:
מבחינת התרשמות פיזית מהתמונה, אז אני התרשמתי מהמקרן ועוד עם עדשה אנמורפית…..מה אומר ומה אגיד, התמונה היתה מדהימה. 
בהמשך למה שעפר הסביר, הרעיון הוא שיש פאנל ובמקום שהאור יעבור דרכו וימשיך לכיון העדשה והמסך, יש משטח מחזיר מאחורי כל פאנל ולהבדיל מ-LCOS שם, המצע המחזיר הוא סיליקון, פה משתמשים בקווארץ (שם יש יתרון אדיר לאפסון).  כדי להסביר יותר טוב למה זה טוב, צריך להבין קודם מה הבעיה בכלל. 
למי שזוכר איך LCD עובד, אז למעשה ה-LCD הוא פילטר פולרייזר משתנה, וביחד עם פולרייזר קבוע לפניו, ניתן לשלוט על האור שעובר ממקסימום לתיאורטית אפס אור. למה תיאורטית? זאת מכיון שאור תועה שמגיע מהמנורה לא בדיוק בזוית הנכונה מקבל קיטוב אליפטי, או בקיצור, מצליח לעבור דרך שני הפילטרים הללו (הקבוע והמשתנה של הפאנל) וזו הבעיה המוכרת של ה"שחורים" במקרני LCD שהם לא מספיק עמוקים. 

טכנולוגית ה-Deep Black של אפסון שאותה הציגו ב-TW5000, שיפרה את הנושא משמעותית ע"י זה שבעזרת פילטר ה-Deep Black, הם גרמו לאור להגיע יותר מכוון ועם פחות זויות שלא בשליטה ובכך שיפרו את הניגודיות מ-1200:1 ל-6000:1, עתה הרעיון בגדול הוא שהאור מוקרן דרך הפילטר הקבוע והמשתנה (הפאנל) אבל אז מוחזר חזרה ולא ממשיך הלאה. בעוד בפאנלים שהאור עובר דרכם, המצב הטבעי של הגבישים הוא להיות פתוחים, קרי לבן, פה המצב הפוך, כלומר, שחור. יחד עם העובדה שבצורת ההחזרה ניתן לשלוט על הזוית של האור טוב יותר, זה גורם לכך שהאור התועה קטן ויותר חשוב מזה הוא בשליטה, קרי הוא סימטרי ע"פ על הפאנל, מה שמאפשר להתמודד איתו (אני אראה שקפים על זה בהמשך). זה שיפר את הניגודיות הטבעית – Native Contrast בצורה דרמטית ל-40,000:1 ובעזרת שיפור מנגנון האיריס הדינמי, זה מקפיץ את הניגודיות ל-1,000,000:1!

מבחינת פירוט וחדות, המקרן פנומנאלי. התמונה של Avatar (אנימציה ברובה) מדהימה בפירוט שלה ובחדות. בסצינות מסויימות ראיתי ארטיפקטים של ה-FI אבל זה היה באמת בסצינות מאוד מאוד קשות. סה"כ התמונה שמרה גם על חדות פנומנאלית כשהמצלמה זזה ולא נמרחה כלל. 

אחד היתרונות הגדולים, כפי שכבר הבנתם של טכנולוגית הרפלקטיבית, היא הניגודיות הגבוהה והשיפור בשחורים, מה שכולנו מכירים ממקרני JVC וסוני, אך המחיר לרוב היה בניגודיות בבהירים. פה זה לא היה. המקרן נתן ניגודיות מדהימה גם בסצינות בהירות מאוד, מה שמרמז על אנסי גבוה בנוסף ל-ON/OFF הגבוה. 

המחירים עדיין לא נקבעו סופית אבל מדובר על: 
R4000 – בכ-5500 יורו או 7000$ בארה"ב 
R2000 – בכ-3500 יורו או 4500$ בארה"ב 

למעשה מבחינת אפסון המקרנים הללו פותחים להם שוק שעד היום לא היתה להם נגיעה והוא שוק הפרמיום כשהם מתמודדים ראש בראש מול הדגמים הגבוהים של סוני, JVC, PROJECTION DESIGN וכו´ בעוד הם מורידים את המחירים של ה-TW5500 וה-TW4400 כדי להרחיב גם את היריעה של השוק כלפי מטה. 


EH-R4000

 


EH-R2000

 


EH-TW3600

 


ראיון עם בכירים ב Epson

כחלק מהביקור נקבע לי ראיון עם שניים מהאנשים המשפיעים ביותר באפסון בתחום המקרנים. 
Yoshiya Toyosawa שהוא המנהל של מחלקת התכנון והעיצוב של מוצרי הויזואל של אפסון (מקרנים) 
Alexandre Di Caro מנהל המוצר של תחום המקרנים לאזור ה-EMEA (כולל ישראל) 

ש: לאיזה שוק מכוונים המקרנים R4000 ו-R2000 החדשים? 
ת: המטרה היא להיכנס לשוק הפרמיום, בו, עד היום, לא היתה לאפסון דריסת רגל. ידוע כי זהו שוק לא גדול, אך הוא חשוב בתפיסתו, אשר מונחה ע"י איכות תמונה ואיכות תמונה בעיקר. 

ש: אני יודע שקוראים רבים שלנו ציפו להשקה של מקרן 3D, למה לא, בעצם? 
ת: תפיסת העולם של אפסון היא לא בהכרח להיות ראשונים, למרות שב-100 שנים האחרונות, היינו ראשונים בהרבה מאוד דברים – שעון הקווארץ הראשון, המדפסת הצבעונית הקומפקטית הראשונה, המדפסת הראשונה בחלל, המקרן LCD הראשון הקומפקטי וכו´, אבל מה שחשוב לנו הוא להוציא את המוצר הכי טוב שאנחנו יכולים/חושבים שאפשר, נכון לאותה תקופה. 
נכון להיום, אנחנו לא מרוצים מהביצועים של תלת-מימד במקרנים, כלומר, לעניות דעתנו, הטכנולוגיה לא מוכנה עדיין. 
תוסיף לזה שיש מעט מאוד תכנים (16 כותרים ב-2009, כ-30 כותרים ב-2010) ורק 3% מהמסכים הדקים שיימכרו השנה צפויים להיות עם תלת-מימד, אומר שהשוק פשוט עדיין לא ממש קיים ולכן החלטנו להתמקד באיכות התמונה ופיצ´רים ולא באופנה. 
אנחנו בהחלט עובדים על תלת-מימד ולכן, לא מן הנמנע שזה יגיע בעתיד. 

ש: האם חשבתם לשלב טכנולוגיה אלחוטית, דוגמת אמימון, למקרנים שלכם? אתם מאוד גאים בפשטות התפעול וההתקנה של המקרנים ודוגמת ה-DM3 שהוא מערכת בידור שלמה (מקרן, נגן DVD, רמקולים המדמים סראונד ואפילו כניסת מיקרופון לקריוקי) מדגימים את זה. חיבוריות HD אלחוטית יכולה מאוד לעזור בתפיסה הזו, לא? 
ת: בהחלט יש צדק בדבריך, אולם מבדיקות שאנחנו עשינו מדובר על 3 בעיות בשילוב חיבוריות אלחוטית למקרנים: 
– מחיר – המחיר עבור הצ´יפים הללו יקרים מאוד בשלב זה. 
– יציבות – החיבורים לא יציבים מספיק, מה שייגרום לחווית שימוש ירודה שישליך על המוצר בכללותו. 
– זמינות בצד המשדר – אין מספיק מוצרים בעלי שידור אלחוטי (היעדר תקן), אולם זה משהו שמבשיל לאט לאט. 

ש: איך ישראל מבחינת נתח השוק של אפסון, יחסית לאירופה ובכלל? 
ת: עפ"י נתונים מ-futuresource אפסון מאוד פופולארית בישראל. מדובר על נתח שוק הולך ועולה. 
בשנת 2009 יש לאפסון מעל 30% נתח שוק בתחום המקרנים לק"ב בישראל, שזה מעל הממוצע העולמי. 
קצב הגדילה של מקרני FHD הוא עצום. ב-2008, 45% מהמקרנים שנמכרו בישראל היו ברזולוצית FHD ואילו ב-2009 56% היו FHD ! 

ש: האם יש תוכניות להוסיף למקרנים שיכבת אפליקציות עבור תכנים, סוג של Connected Projector, כמו שיש בכל הטלוויזיות המודרניות היום? 
ת: אנחנו בהחלט מסתכלים על זה, אבל לטעמנו זה מוקדם מידי. 

Toshiba

Toshiba

תחילה טושיבה הכריזה על שירות חדש (Places) להעברת תכנים והשכרת סרטים (כולל בתלת מימד) אשר יכנס לאירופה בקרוב (הפיילוט מתחיל כעת בצרפת). יהיה גם שירות הורדות מרוכז של אפליקציות למסכים. 

בנוסף, החברה תאפשר העברה של תכנים רבים בתוך הבית בשיטת Drag & Drop, בין מכשירים רבים, כולל בין המחשבים שלה, למסכים שלה ולטבלטים שלה. 

טושיבה הכריזה על ה-FOLIO 100, טבלט חדש 10.1" מבוסס אנדרואיד עם יכולות 3G, יכולות הזרמה, WIFI מלא, יכולות Flash מלאות ועוד דברים רבים. הוא מאוד Responsive, ויפה מאוד (קשה להחליט מה מעניין יותר – הוא או ה-Samsung Tab). המשקל עומד על 380 גרם.

מנוע ה-CELL יעבור שדרוג לדור הבא של המסכים לשם CEVO אשר יכלול מספר מעבדי Cell ואלגוריתמים חזקים יותר. למסכים יהיו FULL LED עם 512 איזורי תאורה, המרת ה-2D ל-3D הטוב ביותר שראיתי עד כה ותמונה ללא Flicker או Cross Talk שאני יכולתי לראות. מדובר במסכים אולטרה יקרים.

עוד נתון מעניין שקיבלתי הוא שמנגנון ה-2D ל-3D פותח במקור ביחד עם טושיבה וסמסונג ולאחרונה החברות פיצלו את מאמצי הפיתוח שלהן. ההמרה שהציגו כמובן דורשת הוכחה בשטח (בעוד שסמסונג כבר הוציאו את הממירים המובנים שלהם שהם מוצלחים מאוד). 

 


הפוליו מפורק


דפדפן הפוליו עם פלאש רץ


המרת תלת מימד ב CEVO


הדגמה של 512 איזורים מעל FULL LED

Microsoft – Kinect

Microsoft – Kinect

אחרי משחק של 5 דקות, אני מזיע כמו חמור ומחייך כמו טמבל. לילד בן 10 לוקח בסביבות 2 דקות להסתגל לזה, למבוגר טיפה פחות. שני משחקים – Bowling ומשחק שבו צריך לעשות תנועות (קפיצות וכו´) בשביל נקודות, המפעילה של זה ששיחקה מולי קרעה לי את הצורה. 

אחרי שנגעתי גם בזה וגם ב-Move אין בכלל מה להשוות, הקינקט שם את ה-Move בכיס הפצפון. 

הצילומים הם של זו שהיתה לפני והמפעילה (עם השיער המקורזל) .

Panasonic

Panasonic

הדוכן של פנסוניק כמעט לחלוטין על טהרת התלת מימד. אבל הצלחנו לשכנע אותם לגעת ממש בציוד ואפילו שנציגי פנסוניק ידגמנו עבורינו חלק מהדברים… 

פנסוניק גם מדברת על שירות העברת סרטים בהזרמה, כולל תלת מימד. 

ב-152" התלת מימד לוח הזמנים מדבר על הזמנות מוקדמות כבר בחודש הקרוב, עם הספקה ברבעון הראשון של השנה הבאה. ה-152" צפויה לעלות בארה"ב בין 400-500 אלף דולר (!!) באירופה תעבירו את המספר ליורו וזה בערך יהיה המחיר… 

מסך ה-85" שלהם ישמש בעיקר לשימושים עסקיים. למשל, מישהו שרוצה לשדרג ולעשות קסטומיזציה על הרכב שלו יוכל לראות ממש איך נראה הרכב שהוא מזמין. 

ההדגמה הכי מרשימה היתה של משחק תלת מימד דווקא מבוסס מחשב NVIDIA שהעביר 60FPS ב-FULL HD בתלת מימד, סימולצית נהיגה מטורפת לחלוטין. באולמות אחרים עשו הדגמות דומות, אבל זה פשוט היה מטורף. כאשר מתנגשים בקירות, יש סימולציה של איבוד הכרה, טשטוש ואפקטים נוספים שוהפכים את כל החוויה לריאלית ביותר. 

מספר נקודות מעניינות:

1. מתברר שלא רק 50VT20 יושק לשוק האירופאי, אלא שגם מודל חדש בשם 42GT20 יושק. זה מסך בסדרת המסכים התלת מימדיים עם פאנל NEOPDP חדש עם יכולות תלת מימד! 

המסך החדש יכלול רזולוציית FULL HD כמובן, יכולות INTELLIGENT FRAME CREATION מהסוג החדש (כולל בתלת מימד), יחס ניגודיות גבוה במיוחד, תמיכה בהזרמת תוכן (כולל DLNA) ותמיכה מובנית ב-DVBC, DVBS ו-DVBT. בארץ לא בטוח שנקבל את זה כי לוגית אנחנו שייכים לאיזור אסיה. 

בנוסף, סדרת VT20 כוללת מעתה גם מסכים בגודל 42" ו-46"! 

2. פנסוניק הכריזה על נגן בלוריי 3D חדש בשם DMP-BDT100. הוא כמובן יתמוך בפיצ´רים רבים, כולל הזרמת תוכן ב-DLNA, תמיכה בדיסקי בלוריי דו ותלת מימדיים עם HDMI 1.4. 

3. הכרזה נוספת של SOUNDBARS :SC-BFT800 ו-SC-HTB10. אלה יאפשרו פיתרון של ALL IN ONE מלא של בלוריי תלת מימדי, כולל ניגון, אודיו (בתלת מימד עם הקרנת סאונד) ושידור הוידאו למסך! 

4. משקפיים משקפיים משקפיים – פנסוניק משיקה מספר מודלים של משקפי 3D בצבעים שונים ובגדלים שונים כך שניתן להתאים אותם יותר במדוייק לפנים (כזכור, המודל הראשוני היה מיועד יותר למבוגרים ופחות התאים למי שיש לו פנים קטנות). 

5. מצלמת HDC-SDT750 הוכרזה – שהיא מצלמה תלת מימדית לשוק הפרטי. את התוכן היא מוציאה על גבי כרטיס SD. 

בנוסף, עם מתאם אופטי מיוחד, ניתן להפוך מצלמת DSLR רגילה מסדרות LUMIX לתלת מימדיות! 


שירות VOD של פנסוניק

לפי פנסוניק, יש 4 עמודי תווך ל-3D: 
– תכנים ביתיים (בעזרת מצלמת הוידאו 3D הביתית החדשה) ועדשה עבור מצלמת ה-LUMIX של החברה. 
– סרטים (יגיעו בבלוריי או בהזרמה) 
– שידורים (סוני שותפה בערוצים וגם ספונסרית לאירועי ספורט – רולאן גרוס, מונדיאל, GOLF US OPEN וכו´) 
– משחקים – PS3 ושותפות עם יצרני משחקים. 

ל-Viera Cast של פנסוניק, מצטרף שירות VOD חדש של Ace Trax המאפשר הזרמה של תכנים מקוונים בתלת-מימד ! 

הודעה לעיתונות:
Panasonic, מובילה עולמית במסכי HD וחלוצה בתחום התלת מימד חשפה במהלך מסיבת העיתונאים לפתיחת תערוכת האלקטרוניקה הבידורית IFA2010 בברלין שורה של מוצרים המבססים את מעמדה כמובילה עולמית בתחום. 

בין המוצרים שחשפה החברה: תוספות חדשות לסדרת ה-VT Viera, מסך 42 אינץ עם יכולות המרה מדו מימד לתלת מימד, מערכת קולנוע ביתית משולבת עם נגן תלת מימד מצלמות וידאו 3D ביתית, עדשות 3D מתחלפות ו…מסך התלת מימד הגדול בעולם בגודל 152 אינץ 

מסך 152 אינץ´ תלת מימד דגם TH-152UX1 שהציגה Panasonic בתערוכה שווה בגודלו ל"קיר וידאו" הבנוי מ-16 מסכי LCD בגודל 37 אינטש כל אחד! התמונה מוצגת בשלמות ובאחידות על שטח של 3.32×1.78 מטר ברזולוציה של 4096×2048. בגודל הזה ובאיכויות התמונה של פלזמה, זה כבר לא סתם "קולנוע ביתי" – זו הוליווד במיטבה". 

שני המסכים החדשים בסדרת ה- VIERA VT: 42VT20 בגודל 42 אינץ ו- 46VT20 בגודל 46 אינץ כוללים טכנולוגיית High-Speed 3D שפותחה על ידי מהנדסי Panasonic ובבסיסה מנגנון עיבוד תמונה בתנועה חזק במיוחד 600Hz, הייעודי למסכי התלת מימד. עוד כוללים המסכים מנגנון 24p Smooth Film לתלת מימד שלמעשה מבטל את הרעשים בתמונה (Judder) שאופיינית לסרטי הקולנוע בתלת מימד וזאת באמצעות הגדלת הפריימים ל- 24 תמונות בשנייה. 

המסכים עומדים בתקן THX הנהוג בתעשיית הסרטים בהוליווד, מציגים יחס ניגודיות גבוה במיוחד (מעל (1:5M, מהירות התגובה היא 0.001 ms בלבד וההשתקפות שלהם הינה מינימלית ביותר, כל אלו מבטיחים שהצרכן בבית יראה את התמונה המדויקת ביותר כפי שהבמאי תכנן עבורו. 

עוד הציגה החברה מסך בגודל 42 אינץ דגם TX-P42GT20 שלראשונה אצל Panasonic, מציג יכולת המרה מ- 2D אל 3D. המסך, שהמפרט שלו זהה למפרט דגמי ה- VIERA VT, מגיע עם חיבורי USB וחיבור רשת עבור שירות Viera Cast לצפייה באתרי אינטרנט נבחרים, אך בניגוד לסדרת ה- VT20 דגם זה יסופק ללא משקפיי תלת מימד אקטיביות. 

בנוסף לשלושת הדגמים שהוצגו לעיל Panasonic הציגה מגוון שלם של מסכי פלזמה 

ו LCD בגדלים של 42,46,50 ו-65. כל הדגמים בסדרת ה- Viera NeoPDP החדשה מכילים את הטכנולוגיה העדכנית ביותר, המאפשרת להם להפיק איכות תמונה טובה יותר תוך צריכת חשמל נמוכה משמעותית בהשוואה לממסכי הסדרה הקודמת. השיפור הטכנולוגי מושג הודות לפאנל חדש של Panasonic שמבוסס על מסנן חדש, מנגנון שחרור גז חדש, ותאי פוספר (phosphor) משופרים שעוצבו מחדש. 

Panasonic חשפה ב-IFA2010 גם את קו מסכי ה- LED-LCD ברזולוציית FHD (1080p). סדרת המסכים כוללת את ( V20 (42, 37,32, D28 (37" and 32") ו- D25 (42", 37" and 32"), 22" . 

כל מסכי ה LED- מגיעים בעיצוב דק במיוחד (1.5 אינץ), איכות תמונה גבוהה בשל מנגנון Creation Pro Intelligent Frame וקישוריות לאינטרנט. 

עוד חשפה החברה קו נוסף של משקפי תלת מימד אקטיביות במגוון צבעים וגדלים למבוגרים ולילדים ומערכות קולנוע ביתיות לתלת מימד דגם 35/SC-BTT750 עם 5.1 ערוצים (אפשרות הרחבה ל- 7.1). 
במרכז המערכת נגן HD 3D Blu-ray Disc דגם DMP-BDT100 היודע להפיק שני אותות נפרדים של FULL HD במקביל (אחת לכל עין) ולהעביר את האינפורמציה בו זמנית למסך ולמשקפי ה- 3D אקטיביות המסנכרנות אליו. 
הנגן מצויד במתאם LAN אלחוטי שמוכנס דרך USB והוא תומך בתכונת BD LIVE וקישור ל-Viera Cast המאפשרים להוריד ישירות מאתרי אינטרנט קטעי HD, טרילרים, משחקים, מפרטים של סרטים מאתרים שונים. 
בתחום הצילום חשפה Panasonic מצלמת וידאו ביתית הראשונה דגם HDC-SDT750 המאפשרת צילום תלת מימדי עם עדשה כפולה. המצלמה מצטרפת לדגם AG-3DA1 (ששיווקו החל לאחרונה בישראל) ומיועד בעיקר לתחום ה-Broadcasting. עוד חשפה החברה עדשות תלת מימד מתחלפות למצלמות סטילס של Lumix. 

מצלמת הוידאו של Panasonic הינה קלה, נוחה לשימוש ועתידה להקל על תהליך הצילום בתלת מימד של סרטונים ביתיים, תיעוד טיולים וכיו"ב . בדומה למצלמת ה-3D לתחום הברואדקאסט גם במצלמת הוידאו החדשה פועלת בפורמט של Side by Side ואומר זוג עדשות מצלמות שתי תמונות במקביל באיכות 1080p (1920 על 1080 פיקסל), בקצב של 60 פריימים בשנייה בקידוד של AVCHD. 

שתי התמונות מועברות לזוג כרטיסי זיכרון מסוג SDHC/SD המשולבים בתוך גוף אחד. בסופו של דבר מתקבלת תמונה אחת בתלת מימד ברזולוציית HD אותה ניתן לראות באמצעות חיבור HDMI למסך תלת מימד או לצרוב ל-DVD ולצפות בתכנים דרך נגן בלו ריי ייעודי של החברה. 

ה- HDC-SDT750 מסוגלת גם להפיק צילומי וידאו גם בדו מימד ברזולוציה HD על חיישן ה- 3CMOS הפנימי והיא כוללת, זיכרון פנימי של 64 ג´יגה בייט, מערכת ייצוב תמונה של החברה מסוג Hybrid O.I.S ותוכנת עריכת לתכנים תלת מימדים HD Writer AE 2.6T למחשב פיסי. 

מצלמת הווידיאו החדשה SDT750 תחל להימכר בארה"ב בחודש אוקטובר הקרוב, במחיר של $1,399. 

עוד הציגה Panasonic לראשונה עדשת תלת מימד המיועדת לחיבור לסדרת המצלמות SLR של החברה ממשפחת Lumix G Micro. במצלמות אלו ניתן יהיה להחליף את העדשה הרגילה בעדשת התלת מימד שהיא למעשה שתי עדשות קטנות יותר באותו הקוטר, המצלמות שתי תמונות במקביל, שלאחר מכן מעובדת באמצעות אלקטרוניקה הקיימת במצלמה ליצירת אפקט של עומק בתמונה. 
מועד תחילת שיווק הצפוי הוא לקראת סוף השנה. תג המחיר טרם נקבע. 


מסך הפלזמה הגדול בעולם עם תמיכה בתלת מימד

Sony

Sony

סוני מכריזה על עיכוב בתמיכת הבלוריי 3D ב-PS3. הצפי היה שסוני תכריז בעצם היום על זה, אבל סוני הכריזה שהעדכון צפוי ככל הנראה לקראת סוף אוקטובר. 

הם גם דיברו על הרבה מאוד סרטים שצפויים לצאת בתלת מימד, כולל עליסה בארץ הפלאות, THIS IS IT של ג´קסון ועוד. 

בנוסף, סוני מוסיפה שירותי VOD לאירופה (גרמניה, צרפת, איטליה, אנגליה וצרפת), מהאולפנים הגדולים (FOX, MGM, NBC, יוניברסל, סוני ופרמאונט). בנוסף,שירות נוסף חדש לאירופה יתווסף עד סוף השנה ויאפשר לרכוש מנוי חודשי שיאפשר להוריד ולשמוע (בציוד של סוני) מוזיקה ללא מגבלה כלשהי, על בסיס מנוי חודשי. 

עוד הכרזות הן GPS חדש בשת"פ עם TOM TOM, ומחשבי VAIO תלת מימדיים חדשים. 


השלט של ה Move

 


המצלמה של ה Move

 


ככה משחקים בתלת מימד 


שירות התכנים החדש של חברת Sony, ה Qriocity

תכירו את שירות התכנים והשירותים החדש של סוני – Qriocity (מבוטא כמו Curiosity=סקרנות). 
השירות כרגע מחולק לשניים: 
VIDEO ON DEMAND 
שירות מוסיקה בתשלום חודשי ללא הגבלה וללא הורדה .

כבר בנובמבר 2009 הכריזה סוני, כי בנוסף לרשת עבור ה-PS3 (ה-PSN) היא מפתחת רשת שירותים מקוונים, שבזמנו נקראה Sony Online Services – SOLS ואשר היום עונה לשם Qriocity. 
Qriocity היא למעשה פלטפורמה של שירותים מקוונים עבור הרבה מאוד מוצרים של סוני היכולים להתחבר לאינטרנט ומאפשרת ללקוחות להנות מתכנים באיכות גבוהה. 
בין היתר, הרעיון הוא לספק דרך הפלטפורמה הזו מגוון תכנים (סרטים ומוזיקה בשלב ראשון, תמונות, ספרים דיגיטליים, משחקים ואפליקציות נוספות, כולל של צד שלישי בעתיד) אשר יהיו נגישים למגוון מוצרים – PS3, מחשבים ניידים של VAIO, טלפונים סלולריים של SONY ERRICSON, PSP, EBOOK READER וכו´. 

היום הוכרז כי שירות ה-VOD של Qriocity אשר מאפשר הזרמה של סרטים אל המכשירים השונים באיכות SD או HD יהיה זמין החל מהסתיו הקרוב ב-5 מדינות באירופה: צרפת, גרמניה, איטליה, ספרד ובריטניה. בשירות קיימים מאות כותרים מהאולפנים הטובים ביותר בינהם: 20th Century Fox Home Entertainment, Lionsgate, Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc. (MGM), NBC Universal International Television Distribution, Paramount Pictures, Sony Pictures Home Entertainment, The Walt Disney Company, and Warner Bros, Digital Distribution, ועוד. 
כל הסרטים זמינים להשכרה דרך טלוויזיות BRAVIA, נגני בלוריי ומערכות ק"ב בעלי חיבוריות לרשת. בארה"ב השירות זמין מאפריל 2010. 

כמו כן, הוכרז שירות המוזיקה של Qriocity – מוזיקה ללא הגבלה. הרעיון הוא "ענן מוסיקה" שכבר היום כולל מליוני כותרים אשר יהיה זמין ללקוחות על כל הפלטפורמות (ניידות וביתיות) כאשר המוזיקה למעשה מגיעה בהזרמה מהענן. 
אין צורך לנהל קבצים או ספריות, הכל נמצא בענן. כל מה שצריך לנהל הוא רשימות השמעה כאשר המערכת, בנוסף מציעה וממליצה עפ"י הטעם שלנו. 

נרמז כי בעתיד Qriocity תהיה למעשה פלטפורמה גם לשירותים ואפליקציות מיצרנים צד שלישי…..מישהו אמר Boxee ו-GoogleTV?


מקרן תלת מימד של Sony

סוני השיקה את המקרן תלת-מימד 3D הראשון שלה – VPL-VW90ES. 
המקרן בטכנולוגית SXRD מצוייד בטכנולוגית ה-IRIS 3 המתקדמת, מה שנותן למקרן הזה יחס ניגודיות דינאמי של 150,000:1. 

פאנלי ה-SXRD מסוגלים לעבוד בקצב ריענון של 240HZ מה שעוזר למזער את בעיות ה-Cross Talk שכל כך קריטיות לקבלת חווית תלת-מימד. מיותר לציין שמדובר על מקרן ברזולוצית 1080P כמובן. המקרן עושה שימוש במשקפיים אקטיביות, כמו כן, המקרן מסוגל להמיר תכני 2D ל-3D בזמן אמת. 

המקרן יהיה זמין באירופה לקראת נובמבר 2010. 
מחיר לא צויין, אולם משיחה שהיתה לי עם קולגה מנורווגיה שיצא לו כבר לבחון אב-טיפוש של המקרן הזה, מדובר כנראה על מחיר באזור ה-9000 יורו. לא יצא לי עדיין לראות את המקרן בפעולה, אולם לפי דיווחיו, התמונה בתלת-מימד מהממת והכי טובה שיצאה לו לראות אי פעם. אין Cross Talkבכלל והחוויה של לשחק PS3 בתלת מימד על המקרן הזה, פשוט ממכרת!

 

 

 

Samsung

Samsung

הודעה לעיתונות:
• טלוויזיית ה-LED עם HD מלא ואף תלת ממד – הגדולה בעולם 
סמסונג LED סדרה C8000 היא הטלוויזיה הגדולה בעולם, עם עובי אולטרא-דק, ובאורך 65 אינטש. הכול כלול: HD מלא, תלת ממד, הכנה לקישוריות אלחוטיות, גישה לחנות היישומים של סמסונג ועוד. הטלוויזיה תושק החל מאוקטובר, ומחירה באירופה ינוע סביב 5,999 יורו. 

• טלוויזיית PDP תלת ממדית עם זווית צפייה רחבה וצריכת אנרגיה מופחתת 
הקרנת תמונות חיות וצבעוניות בתלת מימד סטריאוסקופ, בדגמי C680 ו-C490 ממשיכים את קו המובילות של סמסונג בטלוויזיות תלת ממד. הדור החדשה של פלזמה+ מציע תמונה איכותית מעבר לצפוי בזכות טכנולוגיית תמונה ברורה (קליר אימאז´), זווית צפייה רחבה יותר, ואף צורכת 40% חשמל בהשוואה לדגמי 2009. הדגם זכה בפרס האיחוד האירופאי לאיכות הסביבה. גדלי המסך – 50 אינטש. המחיר נע (עתה במכירה) כ-1349 ו-1099 יורו, בהתאמה. 

• מערכת קולנוע ביתי בלו-ריי עם יכולת צפייה בתלת ממד – מעבר לכל דבר שנוצר עד היום 
מערכת הקולנוע הביתי עם בלו-ריי ותלת ממד של סמסונג, HT-C9950W, יוצר ממד חדש בקולנוע הביתי בזכות ביצועים מרשימים ועיצוב מתוחכם. סיומת מטאלית מודרנית, כפתורי מגע להפעלה, גלגל קול (ווליום) ואפשרות להכניס דיסק באמצעות חריץ. 7.1 ערוצי סאונד, סראונד רב ערוצי, גם כאן מערכת שליטה באמצעות מגע, ארבעה רמקולים עומדים, שני רמקולים לווייניים, רמקול אמצעי אחד וסאב-וופר אחד המונע רעידות. כמו כן, שתי כניסות HDMI. המכשיר מאפשר צפייה מכל המכשירים ולכל הטלוויזיות. החל מסוף אוגוסט במחיר 1,999 יורו. 
• נגן בלו-ריי HDD תלת-ממד לבידור ללא הגבלה 
נגן סמסונג BD-C8900 משלים את חוויית התלת ממד הביתית עם איכות תמונה HD מלא 1080p. אפשרות קליטת שידור ל- DVB-T/Cאו DVB-S2, המכשיר מאפשר הקלטה עד 120 שעות באיכות HD מלא. ניתן להקליט תלת ממד ופלייבקים באיכות HD. הארד דיסק בין 250 ל-500 גיגה, וכן משתמש בתקשורת אלחוטית או USB, וכולל יכולת גישה ליישומי סמסונג באינטרנט. החל מסוף אוגוסט במחיר של 699 יורו. 

• מקרן ביתי FHD תלת ממד להשלמת חווית הקולנוע הביתי התלת-ממדי 
באמצעות שימוש בטכנולוגיית התלת ממד הפעיל של סמסונג, דגם SP-A8000 הינו מקרן העתיד. בהירות מקסימאלית של 1,000 ANSI, יחס גוונים 1:10,000, תוחלת חיים למנורה בין 1500-2000 שעות, התמונה נעה בין 40-250 אינטש, שני כניסות HDMI, יכולת הקרנה תלת ממדית באמצעות עדשה חכמה ללא בעיה זוויתית בקצוות התמונה. החל מסוף אוקטובר במחיר 5,500 יורו. 

TCL

TCL

חברת TCL מציגה פתרונות מעניינים בתלת מימד ללא משקפיים. החברה (אחת הגדולות בסין לייצור LCD) הציגה פתרון מעניין למסכים ללא תלת מימד בשיטת PARALEX. בנוסף, על ידי הקרנה של המסך על גבי מסך שקוף, ניתן להגיע למצב שבו התמונה בפועל מרחפת באוויר מולך! 

יש בעיות קשות עדיין של רזולוציה ומרחק, אבל זה בהחלט מראה את הפוטנציאל האדיר של תלת מימד. 

 

עוד דברים שפשוט אי אפשר להתעלם מהם

עוד דברים שפשוט אי אפשר להתעלם מהם

 


מטען ונגן אייפון בצורת פטיפון


כלי התחבורה הפופולארי בתערוכה


בפינה הקטנה, מוסתר מעיני אדם יש ל-VESTEL מסך עם מימוש מלא של Boxee!


Hauppauge הציגה מעין מזרימדיה שנראה העתק של Apple TV, אבל מפלסטיק זול. אין עדיין נתונים והנציגים לא ממש ידעו לענות על השאלות…

 


גילוי נאות:
מרטין סבג הינו אורח חברת Epson.
עפר לאור הינו אורח חברת Philips. 


 

לאלבום התמונות הרישמי של תערוכת IFA 2010 אשר מכיל עוד מספר רב של תמונות שצולמו, כולל כמה Booth Babes (עכשיו בטוח תיכנסו 🙂 ).

להמשך הדיון בסקירת תערוכת IFA 2010.

 


7:00
  /  
3.9.2010
  
מאת: עפר לאור, מרטין סבג

1