אירוע המוסיקה של אפל. סיכום

שלושה אייפודים חדשים-ישנים, AppleTV ורשת חברתית. זה השלל מהכנס האחרון של חברת אפל. ישראל? שני שליש מההכרזות כלל לא נוגע ...

8:00
  /  
02.09.2010
  
מאת: אלי חבוש

אירוע המוסיקה השנתי של אפל (יום ד´ 1.9.10, שעה 20:00 שעון ישראל) לא היה שונה משאר האירועים של החברה – את האירוע לווו שמועות והדלפות מראש, סטיב ג´ובס טפח על השכם במספרים שונים כמידי פעם וכולם ישבו בקצה הכסא לראות מה ייצא הפעם מבית אפל. השונה הפעם הוא שאת מסיבת העיתונאים ניתן היה לראות באופן חי בכל מכשיר אפל – מק, אייפאד, אייפון וכו´.

בדילוג קליל מעל המספרים השיווקיים שהוצגו בכנס ולאחר שהציג את החנויות השונות שנפתחו ברחבי העולם, נעבור לחלק המרכזי של האירוע:

אייפודים

במסגרת הצלחת מכירות האייפודים, 275 מיליון למעשה לדברי ג´ובס, יושקו שלושה אייפודים חדשים:

  • השאפל המיניטורי שיעלה 49$ בעל קיבולת 2 גיגה.
  • הנאנו שיתווסף לו מסך מוליטטאץ´ ויעלה 149$ לדגם ה 8 גיגה ו- 179$ לדגם ה 16 גיגה.
  • אייפוד טאץ´ עם מסך RETINA, יכולות צילום HD, מצלמה קדמית ושיחות וידאו עם FACETIME + תמיכה ב-GAME CENTER. האייפוד החדש יעלה 229$ לדגם ה 8 גיגה, 299$ לדגם ה 32 גיגה ו-399$ לדגם ה 64 גיגה.

 

 

iTunes

אפל הכריזה על iTunes 10 שהשיפור הגדול בו הוא הוספת רשת חברתית בשם PING. הרשת החברתית היא סוג של פייסבוק+מייספייס שמכוון למוזיקה. אפשר לעקוב אחרי זמרים/להקות, או אנשים. אפשר לצפות מה אנשים אחרים מורידים מאייטיונז (אם הם מאפשרים את זה). אפשר לקבוע מי החברים שלך ולשתף אותם במה שאתה רואה או רוכש. לדברי החברה יש להם 160+ מיליון משתמשים כבר היום…

 

 

AppleTV

אפל הציגה מכשיר מיניאטורי שגודלו הוא רבע מהמכשיר הקודם במחיר של 99$ כשהתכונה העיקרית בו היא שאין צורך יותר בהורדות תכנים למכשיר. המכשיר מאפשר הורדות STREAMING בלבד מאייטיונז או NETFLIX או אתרים כמו YOUTUBE וכן אפשר להזרים מהמחשב או מהאייפד או מהאייפון מוזיקה או סרטים.
במכשיר יש חיבור HDMI לצפייה בסרטים בהיי דפינישיין והוא בעל תקשורת אלחוטית WIFI.
המחירים של התכנים יהיו 5 דולר לסרטים חדשים או 99 סנט לפרק של סדרה.

מלבד אלו, הציג ג´ובס את גרסת ה iOS4.1 שבאה לתקן מספר בעיות במכשירים ולהוסיף מרכז משחקים חדש בו שחקנים יוכלו לאתר חברים למשחק, יכולת להעברת סרטוני HD דרך התקשורת האלחוטית WIFI, השכרת תוכניות טלויזיה ועוד. גם האייפד יקבל עדכון משלו לגרסה 4.2 שתוסיף אפשרות לשמע ותמונות דרך התקשורת האלחוטית, מולטיטאסקינג, הדפסה אלחוטית ותוספת ספריות כפי שיש באייפון.

להמשך דיון במאמר


8:00
  /  
2.9.2010
  
מאת: אלי חבוש

1