מארזי אייפד – חלק שני

עפר לאור סוקר עוד מארזי אייפד שאפשר ללכת איתם לטיול בכתבה השנייה בסדרה.

8:40
  /  
29.08.2010
  
מאת: עפר לאור

הקדמה

בחלק הקודם של הסקירה שלנו על מארזי אייפד סקרנו מארזים שונים בפורמט עוטף – כאלה שבעצם נראים כמו מעטפה או עוטפים את האייפד מכל הכיוונים – ועל מנת לעבוד איתם יש צורך להוציא את האייפד ולהשתמש בו כרגיל.

בסקירה זו נסקור מארזים מעט יותר סטנדרטים – כאלה שמשמשים לא רק כמארזים אלא גם שניתן להשתמש באייפד מבלי להוציא אותו מתוך המארז.

FULL FRONTAL NUDITY

 

החבילה של SwitchEasy בשם Nude היא בעצם תפיסה הגנתית כוללת שמכילה מספר אלמנטים נפרדים אשר משלימים זה את זה. החלק הבולט והמעניין ביותר בחבילה הוא כמובן המגן האחורי. מגן זה מגיע בגוון כהה, אך שקוף והוא עשוי מפלסטיק שקוף. מבחינת מגע הוא נעים למגע (אך פלסטי, כך שקל יותר לאחוז בו מאשר בגב המקורי של האייפד). מכיוון שהוא אינו אטום (כשמו כן הוא), ניתן לראות דרכו את הגב של האייפד ובעיקר את הלוגו של אפל בשחור כהה.

מכיוון שהפנים של האייפד הם שחורות, בעצם הגב הזה משתלב בו באופן מושלם והופך אותו לכהה. המארז הזה כל כך דק שחוץ מהעובדה שהוא מכהה את הגב של האייפד קל מאוד לשכוח שהוא מורכב על המכשיר. בניגוד למארזים גדולים יותר (כמו גב שקוף או אפילו גב העור של SGP) הוא אינו נתפס בארבעת הפינות של המכשיר אלא פשוט מסביב לכל המכשיר עצמו. היתרון הוא שזה נתפס בלי להרגיש רעוע או להחליק החוצה. החסרון הוא שבכדי להוציא את ה-NUDE צריך להשתמש בלא מעט לחץ. קשה לדעת עד כמה הוא מגן על המכשיר מפני נפילות, אבל הוא גמיש ונראה שהוא מכסה את המכשיר ואני לפחות השתכנעתי שזה משמעותית מגן יותר מאשר אי שימוש במגן גב כלשהו. הדקות של הכיסוי הזה נותן יתרון נוסף – אין בעיה להחליק את האייפד פנימה לתוך מארז נוסף כגון מארזי העור של MARWARE מבלי שצריך יהיה לקלף את הכיסוי.

כאמור, ביחד עם מגן הגב, מגיעים עוד מספר חלקים שימושיים – הראשון הוא מגן מסך עבה במיוחד. המגן נוח מאוד ובהחלט עושה את העבודה. הוא מבריק והחיסרון היחיד שלו הוא הקושי הקבוע בהדבקת מגיני מסך. מכיוון שמגן מסך זה אינו גמיש כמו חלק גדול מהאחרים, מצאתי שקל יותר להתקין אותו – אך בדומה למקרים האחרים כדאי ששני אנשים יעשו את העבודה (רצוי בסביבה לחה בכדי למנוע מאבק להכנס בין המגן למסך עצמו) או לפחות מישהו שמיומן מאוד בעבודת הנחת המגן

 

חלקים נוספים שמגיעים בקיט כוללים פלגים קטנטנים אשר נכנסים לשקעי המכשיר (חיבור הכבל USB וחיבור האוזניות) ובכך מורידים משמעותית את הסיכון שיכנס לכלוך כלשהו או נוזלים שעלולים להרוס את המכשיר בידי הילדים. בעת טיול שימוש במגן הגב ימנע שריטות ושבר מנפילה, מגן המסך ימנע שריטות ונזק קדמי, והפלאגים ימנעו נזק נוזלים, אבק או כניסת חול. זה כמובן לא פיתרון הרמטי לחלוטין – אך הפיתרון הכי נוח וקל שאני פגשתי למקרי נסיעות עם האייפד לטיול…

 

שני מעמדים מיוחדים ומתקפלים מגיעים עם הקיט. לחיצה קטנה והם מאפשרים להציב את האייפד בכל מקום. נוח וקל ומתקפל. החיסרון היחיד הוא שמדובר במעמד חיצוני – ולא כזה שניתן להשאיר את זה מחובר לאייפד.

המסקנה האישית שלי היא שמדובר באחד הפתרונות המוצלחים ביותר לאייפד שראיתי עד כה עם התאמה אידאלית למשתמשים במכשיר לטיולים ועם ילדים.

קיט ה-NUDE עולה בארץ 249 ש"ח

Marware EcoFlip

ה-ECO FLIP הוא המארז הכי קונוונציונלי שראיתי וככל הנראה מהפופולריים שיש בתחום. המגן עשוי עור עבה ומרופד במיוחד שמקיף את המכשיר מכל הכיוונים. מחליקים את המכשיר פנימה ויש לכם אוגדן מעור סטנדרטי. האוגדן נפתח באופן אנכי (כלומר, סביב חלקו העליון של המכשיר). בחלקו התחתון של המארז גומי עמיד אשר מאפשר לחבר את ה"מכסה" או לפני המכשיר או מאחוריו כאשר האייפד בשימוש.

 

העיצוב הוא כזה שיותר מיועד לשימוש אופקי במכשיר. 

חלקו הפנימי של המארז עשוי זמש רך במיוחד אשר מבטיח שלא לשרוט או לפגוע באייפד עצמו. בחלקו הפנימי של המארז יש גומי מיוחד ורחב אפשר מאפשר אחיזה נוחה באייפד – כזו שתבטיח שהוא לא יחליק בטעות, תוך כדי הצפיה או השימוש בו.

בנוסף, פליפ פנימי נפתח מאפשר העמדה של האייפד בזוית קלה בכדי להקליד עליו ביתר קלות או בצפיה אנכית בו. להקלדה זה לא ממש אפקטיבי בעיקר בגלל שיש נטיה לפליפ הזה להסגר בפתאומיות, אך ניתן בהחלט להשתמש בו עבור צפיה אנכית.

המארז בסופו של דבר הוא ככל הנראה העסקי ביותר והמרופד ביותר. אני לא רואה זוית כלשהי שנפילה של המכשיר יכולה ליפול על פלסטיק או על חלק חשוף כלשהו… החיסרון של המארז הוא בעיקר בכך שהוא מוסיף לא מעט עובי ומסרבל את המכשיר הדקיק.

אני מעריך שזה יהיה המארז המועדף על אנשי עסקים אשר משתמשים במכשיר בתחליף ל-EBOOK או לעיתון הבוקר במשרד.

קיט ה- EcoFlip השחור עולה בארץ 280 ש"ח.

Marware EcoVue

ה-EcoVue הוא בעצם גירסא כמעט זהה ל-EcoFlip אך עם הבדל משמעותי אחד – הוא מיועד לשימוש אופקי במקום אנכי. המארז בעצם מחובר בשני החלקים שלו באופן אופקי (landscape) במקום אנכי. מבחינה עיצובית שני המארזים כמעט זהים, למעט ההבדל במיקום החיבור והמיקום של הגומי שמאגד את ה-Flip.

ההבדל העיקרי בין שני המארזים הופך ברור יותר כאשר בודקים את השימוש העיקרי במכשיר. כאשר המטרה העיקרית היא שימוש באייפד כתחליף ספר, כפלטפורמת גלישה או כקונסולת משחק ניידת – הגירסא האנכית (EcoFlip) נוחה יותר.

כאשר משתמשים יותר במכשיר לצורך צפיה בתכני וידאו, כך שהמכשיר במרבית הזמן אופקי – ה-EcoVue נוח יותר.

מבחינת עיצוב, יופי ונוחות, שני המארזים בעצם זהים לחלוטין. זו ההגנה המוחלטת על המכשיר, אך כמובן במחיר של עובי ומשקל מעט יותר מהפתרונות האחרים.

ה-EcoVue השחור עולה בישראל 280 ש"ח

תודה לחברת גולד סטרים על המוצרים לצורך הבדיקה

להמשך הדיון במארזים עבור האייפד


8:40
  /  
29.8.2010
  
מאת: עפר לאור

1