גאדג´ט: אזניות יבשות, Philips Tuned for Sport, SHQ3000

לכל בחורה יש את הפורקן שלה. חלקנו טומנות את הכפיות בגלידה, אחרות תופסות בחור מזדמן בבר הקרוב, חלק מתבכיינות ויש ...


סקירת אזניות Philips Tuned for Sport, SHQ3000

זיעה גבירותיי. זיעה.

אני לא יודעת למה הגוף עושה לנו את זה. אפשר לחשוב שאין משטחי הזעה במקומות אחרים בגוף. דווקא באוזן נהיה לי נורא רטוב. כן, גם בגב ובידיים אבל לעזאזל, מה העניין הזה עם ההזעה באוזן? ואני מחובבות הריצה. אז החלטתי שאני הולכת לשדרג את חוויית הריצה שלי. המכנס הנושם, גופיית ההזעה ונעלי הספורט כבר שודרגו מזמן, הגיע הזמן לשפר את חווית השמע. כי איך אפשר בלי מוסיקה?!

אז החלטתי לשדרג והן הגיעו סוף סוף. אזניות הריצה החדשות שלהן חיכיתי כל כך. אזניות ספורט חדישות עם סופג זיעה שניתנות לשטיפה בברז, הידועות גם בשמן המקצועי: Philips Tuned for Sport, SHQ3000. הן הגיעו ארוזות באדום עם פומיות סיליקון קטנות שמתלבשות עליהן ועושות לי נעים באוזן. על האריזה כתוב באדום וגדול: SWEAT PROOF. מה זה בדיוק אומר? מה זה חשוב.
התרגשתי. לא התאפקתי. הגיע הרגע לפתוח את האריזה ולענוד אותם כעגילי ערב על מנת שלא לסבול מההזעה המגעילה באוזן בזמן הריצה. 

מה בקופסא

בנוסף לאזניות, במארז הייתה גם קופסא קשיחה לנשיאה בתיק. בנוסף, סט מתאמי סיליקון בגדלים שונים S, M, L: חשוב ויעיל. חוץ מאלו היה גם תפסן קטן לחיבור לחולצה וקשתות חיבור לאוזן לאחיזה נוספת, למתפרעות מביניכן. החיבור לנגן הוא 3.5mm כך שהאזניות מותאמות כמובן לכל נגן, סלולרי, ומחשב. מבחינתי, אפשר לחבר לנגן ולרוץ וזה מה שחשוב.

ממצאים מהשטח

הריצה הייתה מעולה. זה נכון שהיה לי יום א´ רע ממש (כאילו שיום א´ יכול להיות טוב…) ורציתי רק לברוח מכולם. ובכל זאת ממש נהניתי מהריצה ויש להן, לאזניות של פיליפס, חלק גדול בזה. הצליל היה וואו אמיתי. מבחינתי פרדי מרקורי עלה מן הקבר וזימזם עבורי את LOVER BOY.

האזניות וקופסת הנשיאה הקטנה והאלגנטית שלהן 

לא איטונג, לא קונה

האטימה לרעשים חיצונים היתה מעולה!
העיצוב המכופתר והחומרים מהם הן יוצרו אוטמים את הסביבה ולא נאלצתי להגביר כדי להתעלם ההקשקשת הקבועה של אנשים זועמים אחרי סופ"ש משפחתי. "אתה לא מאמין מה אמרה/עשתה לי אשתי/אחותי /חמותי ובת אחותי" לא עברו את סף המינימום. הייתי לגמרי בריצה, שקועה במוזיקה שלי. אני, ומרקורי. סוליקו. שאר תושבי פארק הירקון התפוגגו כלא היו.

עיצוב

כמה כבר אפשר לדבר על עיצוב של אזניות in-ear? לא הרבה כנראה. ובכל זאת, לדעתי, הן לא יפות במיוחד, אדום סילקוני ושחור גותי, אבל סביר בהחלט. מה שיפה זה שהן מתלבשות על האוזן באופן מושלם. לא משנה כמה פעמים הזזתי את השיער מהפנים הן עדיין לא זזו.
מתאם הסיליקון מתלבש על חלק קטן של האוזניה ונכנס פנימה לאוזן כך שהחלק בשטח הפנים המשמיע את הצלילים הוא קטנטן ביחס לאזניות אחרות וזה עושה את כל ההבדל מבחינתי. בגלל שהן מגיעות עם מתאמי סיליקון בגדלים שונים הן מצוינות לזו עם חריץ אוזן גדול/קטן והן יציבות בתוך האוזן תוך כדי פעילות. הכבל שמחבר אותן לנגן עשוי מסיליקון איכותי שיחזק מעמד בכול פעילות פיסית מאומצת.

המשך סקירה – אזניות SHQ3000

כל הלחץ הזה

חשוב לי להבהיר כי במשך 45-90 דקות של ריצה/רכיבה מאומצת יש פרמטר אחד שחשוב לי נורא: הלחץ באוזן שיוצרת האזניה. במקרה הזה, השיטה שבה הן מתלבשות על האוזן מלמעלה היא מצוינת. בשילוב עם סט מתאמי סיליקון מתאים הן לא יצרו אצלי לחץ בתוך האוזן. לחץ שנוטה להציק לאורך זמן באוזניות שאינן "מתלבשות על האוזן" ואינן בגודל המתאים.

SWEAT PROOF 

תוך הסתכנות בלא להיות ´בחורתית´ לרגע, כי הרי ידוע שבנות לא מפליצות/מזיעות/עושות גרפסים, חשוב לי לציין שתכלס; הזעתי. ממש הזעתי. אפילו באוזן. לעניות דעתי, אין מצב לריצה של למעלה מרבע ק"מ בחום יולי אוגוסט, במיוחד בשנת 2010, השנה החמה והלחה ביותר בהיסטוריה של מדינת ישראל, ללא הזעה. אפילו אם את בחורה. ובכל זאת, התחושה הייתה רטובה פחות מהרגיל הודות לעיצוב המדליק שלהן ואולם לא ציפיתי שהן תדענה להעלים את הלחות בתל אביב כלא היתה. גם הפחתה בעומס שווה משהו בימינו. תבדקו עם רופ או דויטש. 

איכות שמע

העצמה של האזניות חזקה יחסית לגודל שלהן והבסים מדויקים מאוד. מבחינת סאונד הן ממש צלולות. לגבי בהירות הצליל, קחו בחשבון שהאוזן האנושית מתרגלת לסוג מסוים של צליל ומה שנוח לי ומרגיש לי נכון עשוי להיות חסר/מוגזם לאחרת, ובכל זאת.
בחנתי את הציוד בבדיקה ביתית לפני הריצה הן נבחנו בהשוואה לCX300-2 של sennheiser המצוינות עם מוזיקה שהושמעה הן בנגן ריצה שלי והן בעזרת:SB X-Fi SURROUND בעזרת :Creative X-Fi Surround 5.1. אם זה בלבל אתכן, עזבו את זה. מה שחשוב הוא שה -SHQ3000/10 היו יותר מפורטות, הבס מדויק, הדוק ולא מוגזם. לרגע נשמע כאילו הזמרים ממש לידי! מדליק!!!
הטריבל (צלילים של כלי הקשה, מצלתיים, משהו ששורק) מודגש באופן שיתאים לחלק מהאנשים ועשוי להציק לאחרים. זה נשמע מפורט מאוד ולי זה עונג אמיתי לחוש כאילו המתופף חובט בעור פה לידי.

 

מממממממממממים

אוזניות ומים. השילוב האולטימטיבי שיוביל לרוב להרס של אזניות. רק טבעי שחששתי בהתחלה אבל האתגר הציע את עצמו אז החלטתי להיענות. בגלל שטח המגע הקטנטן שנכנס למתאם הסיליקון מרבית משטח האזניה עטוף בסיליקון  מגן ועל כן השטיפה הייתה פשוטה ולא גרמה נזק לאוזניה עצמה וזה כשלעצמו אדיר בעיניי.

ציונים

10-מעולה, לקנות ועכשיו!; 5-דרוש שיפור; 1-לא נראה לי

  • עיצוב- 8; מתאים לריצה יציב ונוח לשימוש,לא יפה באופן מיוחד
  • נוחות השימוש – 10; העיצוב לשימוש הוא נוח ,יציב ולא מזיע כמו אוזניה אחרת 
  • תחושה – 9; קטן יחסית, מה שמאפשר את תחושת ההזעה המינימלית
  • אודיו – 7; הודות לאזניות הכפתור שאוטמות את רעשי הסביבה וליכולתן להעצים את הבאסים. עם זאת לא יתאים לכולן, הטריבלים יכולים להציק למי שרעשי זמזום רקע מטרידים את מנוחתה
  • נקיון, שטיפה – 10; החלק שהכי הלהיב אותי באוזניה הזו – הבטחות היצרן קוימו במלואן
  • מחיר – 8; סביר ביותר. לא זול, אבל בהחלט לא יקר בשביל התמורה. יש גם דגם זול יותר ודגם יקר טוב כך שכולנו יכולות להיות מרוצות.

ציון מסכם – 8.5- נהנתי מהריצה, וזה מה שחשוב בסופו של דבר. 

מחיר מומלץ לצרכנית: 189 ש"ח.

להמשך דיון על האזניות הלא מזיעות של פיליפס לחצי כאן.

דגמים נוספים בסדרה: 

  • SHQ1000/10: אוזניות ספורט חדישות עם סופג זיעה ניתן לשטיפה בברז; 99 ש"ח
  • SHQ4000/10: אוזניות ספורט חדישות עם סופג זיעה ניתן לשטיפה בברז, מוחזקות מאחורי הראש; 239 ש"ח
 תודה לפיליפס ישראל על השאלת המוצר לצורך הסקירה


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל באמצעותם.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

8:00
  /  
25.08.2010
  
מאת: הלן שפרמן

1