מארזי MARWARE לאייפד

צוללן, דוור וקופץ באנג´י. אלה לא רק מקצועות. עפר לאור סוקר משלוח ראשון של שלושה מארזים מעניינים לאייפד.

8:30
  /  
17.08.2010
  
מאת: עפר לאור

הקדמה

האייפד הוא מכשיר מופלא (קסום אפשר לומר), אשר מצד אחד אנחנו מאוד רוצים להשוויץ איתו כשאנחנו מבלים איתו מחוץ לבית, אך מצד שני צריך להחזיק אותו במארז מספיק בטוח שיבטיח שהוא ישרוד את היציאה.

חברת MARWARE מציעה אופציות רבות ובכדי להמנע מלהלעיט אתכם (וגם להעמיס עלי בדיקות), בחרתי שלושה מארזים שלהם והסתובבתי עם כל אחד זמן מה – כך ניתן היה לבחון כל אחד בשטח.

לצוללנים

 

המארז הראשון הוא מארז sportfolio bandit אשר אמור להיות מארז ספורטיבי לאייפד. 

המארז עשוי חומר בשם neoprene אשר בד"כ נמצא בשימוש לצוללנים כבגד גוף. זה חומר גמיש ביותר, אך כזה שמסוגל לספוג חבטות קשות. בראש המארז יש רצועת עור עבה שעוזרת לסחוב את האייפד. להכנסת המכשיר צריך לקפל את ראש המארז להכניס אותו פנימה ואז לכסות בחזרה. נשמע מסורבל? זה אכן כזה. קל לסחוב את המכשיר בו, אבל הוא לחלוטין מעלים את היופי של האייפד ופשוט לא מתאים לאופי שלו.

 

הספורטפוליו מגיע בשלושה גוונים – שחור, אפור ולבן.

המחיר הממולץ לצרכן עבור הספורטפוליו הוא: 200 ש"ח

לדוורים

המגוון של MARWARE כולל גם שני מארזים בשם Eco Envi ו- +Eco Envi.

 

הרעיון בין השניים כמעט זהה. המארז עשוי עור שחור (ניתן גם להשיג בלבן אלגנטי) אשר נראה ממש כמו מעטפה מעור. המארז מאוד אלגנטי ולמרות שגם הוא מסתיר בעצם את יופיו של האייפד, יש לו חן משלו והוא בהחלט ראוי להלקח בחשבון. המארז נסגר עם חיבור VELCRO (סקוטש) אבל מסוג מודרני שמחזיק חזק ובמקביל נראה מודרני וחסין מאוד לקלקולים…

 

פנים המארז רך כפני תינוק ושומר היטב על האייפד. הרעיון מאוד יפה, וכך גם הביצוע. יש כמה חסרונות לשיטה הזו – תחילה היא מיועדת רק לניוד של המכשיר. כאשר פותחים אותו הוא חסר כל הגנה בעצם. לכן זה יותר יתאים למי שצריך לקחת את המכשיר איתו לאן שהוא ורוצה לשמור עליו בעיקר במהלך הנסיעה.

חסרון נוסף הוא שאין שום דרך לאחוז את המכשיר בתוך המארז. כלומר, הוא מיועד להלקח בתוך תיק נפרד.

על מנת להתגבר על החיסרון הראשון שציינתי, ל-MARWARE היה רעיון מעניין שמשלב שני סוגי מארזים באחד. גירסאת הפלוס עבה יותר ומאפשרת לאייפד להדחס בקלות רבה יותר. הסיבה לכך זה החלק השני שמסופק בחבילה – מגן גב פלסטי שקוף. האפקט שהוא נותן (קשה לצלם את זה לצערי) הוא שהגב של האייפד כאילו קפוא מקרח. זה מעט מעבה את המכשיר, אך בהחלט מוסיף לו חן וחשוב יותר – הגנה מאוד חזקה לגופו מנפילות בכמעט כל זוית אפשרית. התחושה מפסיקה להיות של אלומיניום (מגב המכשיר והופכת ליותר פלסטית) אך היתרון כאן הוא שהתוספת הזו מוסיפה חיכוך ולכן גם האחיזה עצמה קלה בהרבה. בסופו של יום זה בהחלט מקל על מי שמשתמש במכשיר. 

האריזה מגיעה בשחור (ככל הנראה לאנשי עסקים – זה נראה ממש תואם לתיק ג´יימס בונד) או בלבן (לצעירים יותר או לנשים) שעושה עלי רושם כאלגנטי מעט יותר.

החסרון העיקרי הוא שצריך לסחוב את האייפד טיפה כמו ארנק של נשים ללא רצועה – פשוט אין ממש במה להחזיק. זה לא סוף העולם, ולמי שמייעד את זה לתיק אחר כגון תיק מסמכים ככל הנראה מצא בזאת את הנרתיק האידאלי לכך.

המחיר המומלץ לצרכן עבור ה-ENVI הוא: 250 ש"ח, וה-ENVI PLUS צפוי לעלות כ-349 ש"ח.

ספורט אתגרי

המארז האחרון להיום הוא מארז ה- SportShell convertible שהוא בהחלט המארז הייחודי והמשונה מכל המארזים שראיתי עד כה. MARWARE בנתה כאן מארז שונה לחלוטין בתפישה ובמטרה שלו. כאן הדגש היה על שתי תכונות חשובות: הגנה על המכשיר מצד אחד ואפשרות להעמיד את האייפד בזוית בכדי להקליד עליו או לצפות בסרט על גביו, ללא צורך במכסה או כיסוי חיצוני.

הפיתרון שלהם מורכב מגב פלסטיק שתחילה צריך להרכיב. מדוע צריך להרכיב אותו? מכיוון שהוא מגיע עם שתי גירסאות שונות של גב: שקוף או שחור. אני הצמדתי את השקוף לחלק האחורי של המארז והצמדתי את האייפד למארז עצמו. החיבור בינהם כל כך הדוק שצריך להפעיל מעט כח (אם כי חשוב להיזהר בכדי למנוע שבירת כפתורי הווליום ונעילת הסיבוב).

 

בחלקו האחורי יש רצועה אלסטית שפותרת את הבעיה שתארתי בשני המארזים הקודמים – יש מקום קל ונוח לתפוס את זה. בנוסף, זה יכול לשמש לתליה של המכשיר נניח על המושב שלפניכם במטוס (או להצמיד לחלק האחורי של ראש הכיסא של אבא הנהג…). החלון השקוף מאחורי המכשיר מוזר למראה ומעט משבש את ההבנה שמדובר כאן באייפד…

אבל הקטע המעניין הוא בעצם הפינות של המכשיר. בכל פינה יש מין ציר כזה שניתן לשלוף לאחור ולהפוך לרגל פלסטיק. כאשר מוציאים את הפינות הקטנות ניתן להניח אותו בזוית קלה בכדי להקליד בנוחות יתר.

 

כאשר פותחים את הרגליים הארוכות יותר, ניתן להעמיד את המכשיר לצורך צפיה ממושכת בתוכן (ספר, סרט וכו´). חשוב לציין שזה יציב למדי, אך אם תנסו לשחק במכשיר ב-HARBOR MASTER הוא לא יתן לכם מספיק קונטרה ולכן זה בעיקר מיועד לצפיה פסיבית…

החיסרון העיקרי של המארז הזה הוא שהוא הופך את האייפד מעט למרכז מדיה משפחתית ופחות למכשיר סופר מאגניב…

המחיר המומלץ של המארז לצרכן הוא: 279 ש"ח

תודה לחברת גולד סטרים על המוצרים לצורך הבדיקה

להמשך דיון בנושא מארזי MARWARE לאייפד


8:30
  /  
17.8.2010
  
מאת: עפר לאור

1