יישום חדש של BING. שנהגי המוניות לא יעבדו עליכם

קרה לכם פעם שלקחתם מונית בארץ זרה ובמקום סיבוב בעיר עשו עליכם סיבוב במחיר? עכשיו אתם תבואו מוכנים.

7:30
  /  
08.08.2010
  
מאת: צבי וורובל

בכל יום אנחנו שומעים על יישום חדש להקלת  חיי היום יום שלנו מבוסס שירותי מיקום או מפות.

שירות BING, שהינו המיפוי המקוון של מיקרוסופט לא רק יעזור לנו למצוא את היעד אלא הוא גם ידאג שלא נשלם מחיר מופקע עבור הנסיעה במונית וזאת באמצעות שירות חדש בשם "Taxi Fare Calculator".

ידוע כי מיקרוסופט רודפת אחרי גוגל בתחום יישומי המפות ולאחרונה היא עשתה עוד צעד משמעותי, באמצעות תוספת מקורית וחדשנית לשרות BING, המשמשת לחישוב עלויות הנסיעה במונית, פתרון יעיל לכל מי שנוהג לקחת מונית בארצו או בחופשותיו בעולם וחשוב לו לתכנן מראש את התקציב עבור הוצאות הנסיעה במונית.

נכון לעכשיו היישום מוגבל למספר מדינות, ישראל עדיין לא שם, אך המדינות והתעריפים החדשים מתעדכנים כל הזמן.
נכון לכתיבה סקירה זו, השרות "Taxi Fare Calculator" מכסה ערים מרכזיות של ארצות הברית, סקוטלנד, הולנד, אירלנד, צרפת, צ´כיה, אוסטרליה, גרמניה, איטליה, צרפת, הודו, קנדה, שוויץ, סינגפור וספרד.

השימוש ביישום "Taxi Fare Calculator" פשוט וקל ודומה לחיפוש יעד במפה. תחילה נכנסים לדף היישום, מכניסים את המיקוד או כתובת המיקום הנוכחי ואת המיקוד או כתובת היעד. לאחר חישוב קצר נקבל את מסלול הנסיעה של המונית על גבי המפה, את המרחק ליעד ואת מחיר הנסיעה. לטענת כמה אנשים שכבר התנסו בשרות זה, המחיר המחושב באמצעות שירות זה די מדויק ולכן אם תדרשו לשלם מחיר גבוה בהרבה, מומלץ לבדוק שלא עבדו עליכם.
לחישוב תעריף הנסיעה, לוקח היישום בחשבון את הגורמים הבאים: תעריף התחלתי, מרחק וזמני המתנה בדרך.
ניתן לבחור את תצורת הצפייה במפת מסלול הנסיעה, האפשרויות הן: מפה אוטומטית על פי מצב הזום, מפת כבישים, מפה תמונות אוויריות, מפה מזווית הראיה של ציפור (יותר פרטים מאשר האפשרות הקודמת) ומפה דינאמית שכרגע נמצאת בשלבי ניסוי (בטא).

היישום " Taxi Fare Calculator " נכתב על ידי ריקי ברונדריט המשתתף בתחרות "המלך של יישומי BING"

על מנת ליהנות מכל התוספות של היישום, יש לוודא כי מותקן לכם הפלאג-אין Silverlight של מיקרוסופט.

קישור ליישום Taxi Fare Calculator

להמשך הדיון בפורום


7:30
  /  
08.08.2010
  
מאת: צבי וורובל

1