פנסוניק וסקייפ משיקים: שיחות וידאו בטלויזיה

חברת Panasonic בשיתוף עם סקייפ, משיקות שירות שיחות על גבי הטלויזיה בסלון שלכם. צבי וורובל מדווח מההשקה.

9:00
  /  
04.08.2010
  
מאת: צבי וורובל

חברת יורוקום, נציגת פנסוניק בישראל, השיקה אתמול את שירות שיחות הטלפון והווידיאו של סקייפ, המשולב בטלוויזיות החדשות מסדרת VIERA עם יישום  Viera Cast.

מוטי אלמליח, מנכ"ל יורוקום דיגיטל, פתח את הפגישה ואמר כי "שדרוג שיחות סקייפ במסכי הפלזמה לרזולוציית HD, בשילוב עם תכונות Viera Cast של פנסוניק, יאפשרו נגישות רבה יותר של הצופה למגוון רחב של תכנים ושירותים ובדרך זו יבססו את מעמדה של הפלזמה כמרכז הבידור והתקשורת הביתית".

דגמי טלוויזיות הפרימיום של פנסוניק עם יישום ה-  Viera Cast מאפשרים לקיים שיחות VOIP באמצעות שירות סקייפ בחינם כמו במחשב או במכשירים הניידים.
על פי אלמליח, בשנה הבאה התמיכה ב-Viera Cast תמצא גם בדגמים הבסיסיים.

בינתיים שרות שיחות הוידיאו באיכות HD ניתן לבצוע בין שני משתמשים בלבד, להבדיל משיחה מרובת משתמשים כפי שניתן לבצע בגרסה למחשב וזאת בגלל מגבלות טכנולוגיות.

על מנת לבדוק את איכות השירות והשיחה של סקייפ, התקיימה שיחת ועידה עם גברת הלן בלקבורן, מנהלת מערך המוצרים בסקייפ ובמסגרת תפקידה היא אחראית על הובלת והטמעת יישום הסקייפ במסכי ה- HDTV החדשים. שיחת הסקייפ עם בלקבורן נערכה בעוד היא יושבתבמשרדה שבלונדון.

יצירת הקשר ביישום סקייפ של הטלוויזיה דומה למדי לגרסאות למחשב תוך אפשרות ללוט על פרמטרים שונים בשידור ובתמונה.
איכות הוידיאו והאודיו של השיחה היו ברמה טובה מאוד וזאת כי לשני הצדדים ציוד זהה של פנסוניק וגם בזכות רוחב הפס להעברת התקשורת.

ניתן לבצע שיחות סקייפ מהטלוויזיה מול מחשבים ומכשירים ניידים, אך האיכות היא בהתאם. לגבי תמיכה של סקייפ בתלת מימד, נענתה התשובה כי הנושא בבדיקה ועדיין אין פרטים לגבי זה.

מה צריך על מנת לקיים שיחת סקייפ באיכות HD:

  • טלוויזיה מסדרת VIERA. בישראל, תחילה בדגמים מסדרת VT20 (תלת מימד) ו-  V20 בגדלים של 42, 50 ו-65 הכוללים את יישום ה- Viera Cast.
  • מצלמת רשת HD ומיקרופון שהותאמו במיוחד לעבודה עם סקייפ מדגם TY-CC10.

המצלמה, המתאימה לעבודה מול מסכי פנסוניק בלבד, היא ברזולוציה של 720p וכוללת ארבעה מיקרופונים רב כיווניים לקליטת צלילים ממרחק וכבלUSB  ארוך למיקומה על פי הצורך. המחיר 990 ₪.

  • חשבון משתמש סקייפ. מי שרוצה להתקשר למספרים נייחים או ניידים צריך לקנות אשראי סקייפ. גם ליישום סקייפ לטלוויזיה ניתן להשתמש באשראי זה.
  • רשת – על מנת ליהנות מאיכות שיחה ב-HD צריך רשת ברוחב פס של 5 מגה.

הערה: אם אין לך ליד הטלוויזיה נקודת רשת, ניתן יהיה להתחבר לרשת באמצעות מתאם אלחוטי מיוחד. מחיר אין עדיין אך צפוי להיות כמה מאות שקלים.

בינתיים יישום ה-  Viera Cast לא תומך בשפה העברית, כלומר לא ניתן להקליד בעזרת השלט או המקלדת טקסט בעברית, אך בפנסוניק עובדים על נושא זה.

מה זה Viera Cast?

זהו יישום המובנה בטלוויזיות (ובנגן הבלוריי) של פנסוניק, המאפשר לראות תכנים מיוחדים מרשת האינטרנט כגון תמונות מאתר פיקאסה, סרטים מאתר יוטיוב, שידורים מבלומברג ופוקס ספורט, שידורי רדיו כמו פנדורה  ויישומים כמו סקייפ וטוויטר. מגבלת ה- Viera Cast היא שלא ניתן לגלוש ברשת כמו מתוך דפדפן ולא כל שידורי הטלוויזיה או הרדיו הרשתיים מהעולם יתאפשרו לצפייה בישראל בגלל מגבלות זכויות יוצרים.

עדכון יישומי ה- Viera Cast נעשה באופן אוטומטי. כמובן שלשם כך צריכה הטלוויזיה להיות מחוברת לרשת.

ניתן לראות רק תכנים שהותאמו במיוחד לצפייה במסך הטלוויזיה, מהסיבה שחשוב שפורמט התוכן והטקסט הנצפה יתאים לצפייה מרחוק, שהרי הצופים לא יושבים בצמוד למסך הטלוויזיה כפי שיושבים מול מסך המחשב.

בנוסף לתכנים מחו"ל, חברת יורוקום נמצאת כרגע במו"מ עם מספר אתרי תוכן מובילים בישראל על מנת לשלבם ב- Viera Cast.

היום, יחד עם השקת שרות הסקייפ, הושק גם יישום Twitter.

כבר כיום ניתן לרכוש את הטלוויזיות והמצלמה ברשתות האלקטרוניקה ובחנויות המתמחות. חשוב לציין כי שרות סקייפ כבר משולב גם בטלוויזיות של חברות נוספות, בהן LG וסמסונג,  דבר שיעודד את שיחות הסקייפ בסלון.

להמשך הדיון בפורום


9:00
  /  
4.8.2010
  
מאת: צבי וורובל

1