גאדג´ט: זרעי קיץ

החום של הימים האחרונים הביא את הישראלית הממוצעת לידי שבירה. כמות הסטטוסים הנואשים בספר-הפרצופים הגיעה לשיאה. איך שורדים את זה? ...

19:50
  /  
01.08.2010
  
מאת: משתמשת
גאדג´טים לקירור הקיץ

והתחזית להיום: חם.

כבר כמה ימים שבשירות המטאורולוגי מופיעה ההודעה הבאה: ´חם מהרגיל עד שרבי בהרים ובפנים הארץ והביל במישור החוף. עומס חום כבד עד קיצוני ישרור ברוב אזורי הארץ´. לצערי, הם לא שכחו להחליף את התחזית, פשוט חם בארץ. חם מאוד. אפשר אף לומר רותח. הם אפילו דואגים להבהיר, כדי שלא נניח שמדובר בטעות: ´התחזית מתעדכנת פעמיים ביממה: בבוקר ואחה"צ´.

מה אפשר לעשות עם החום הזה? לנעול את החוץ בחוץ, להישאר במיזוג המבורך ולקוות שחברת החשמל תעמוד בעומס. ומה כבר אפשר לעשות בפנים כל היום? לקנות גאדג´טים שיהפכו את החום הזה לנסבל! מה יכול להיות טוב יותר משימוש מושכל בטכנולוגיה כדי לעבור את הקיץ הזה בשלום. אספתי בשבילכן כמה הצעות מקוונות ומרעננות, שינעימו ויצננו לכן את החום המהביל. 

אבטיח אבטיח, לא על עץ ולא על שיח

חלקכן, בהחלטה שגויה בבסיסה, יחליטו אולי לנסות ולהעביר את הקיץ בשכשוך בים התיכון, האדום או אפילו בכנרת. למען הסר ספק, הים הישראלי – שיזכה לחיים ארוכים, יש לו תפקיד חשוב מאוד בימי הקיץ. אבל באוגוסט הנוכחי, כשהשרב מפתיע אפילו את דני רופ, לצאת כנגד קרני השמש זו מלחמה אבודה. אבל אם כבר החלטתן, מי אני שאתווכח, אבל אני כן יכולה להציע לכן להצטייד במקרר-אבטיח-נייד (לא, זו לא בדיחה). לי לא כל כך ברור למה לא לקחת פשוט צידנית, אבל כנראה שהיפנים עוד לא ביקרו בחוף גורדון. 

 

  • מחיר:   JPY 19,950 (ין יפני), כ-870 ש"ח.
  • להשיג: יבוא אישי בלבד (אבל למה שתרצו לייבא את זה?) 

איך לטפל בעקיצה של מדוזה

אם כבר החלטתן להגיע לים, בין עם אבטיח או בלי, צר לי לבשר כי חווית המדוזה הישראלית עדיין בעיצומה. למרות השיטה המקובלת, חשבתי לתומי שתשמחו לדעת שיש שיטה שלא מערבת נוזלי גוף. מדובר על מגבון הקלה לצריבת מדוזה. כמובן שמדובר בהמצאה ישראלית, כחול לבן, ובכל חבילה יש 3 מגבונים למקרה שתתקלו במתקפה משולבת. 

חו"ל, זה פה ממש ממול

אם לא בחרתן בים (ובצדק) תמיד אפשר לשריין כמה ימי חופשה ולצאת להתקרר בחו"ל. אבל איך אפשר לשדרג נסיעה שכזו? הרי הנסיעה בפני עצמה היא מפלט מעודן לחום המהביל. אבל, לכל גן עדן יש גיהינום. ובמקרה של נסיעות לחו"ל, הגיהנום הוא הזמן שבין המיצרים. כלומר, אחרי שעזבת את הבית ועד שהגעת למקום חפצך. להיסחב עם התיקים, המזוודות, בחום, להעלות, להוריד, למשוך, לסחוב, לדחוף. לא נעים. חברה אוסטרלית המציאה פטנט ידידותי לסביבה שיעזור לך לברוח מקלשונו של השטן. מדובר על מזוודת-יוקרה-היברידית. המזוודה, שמגיעה בצבעים ורוד, לבן, שחור, צהוב ואדום, מצויידת במנוע שטוח חבוי בגלגלים, שעוזר לכן להתמודד עם כח הכבידה, עיקולים, מדרגות ושאר תחלואות העולם. אז לא נורא אם קצת חם לכן בדרך לשדה התעופה, המנוע הקטן כבר ישים לב שקשה לכן ויעזור בעליות. ג´נטלמן אמיתי.

  • מחיר: 395 AUD, (דולר אוסטרלי), כ-1,350 ש"ח.
  • להשיג ב: live laggage 

רוכבות אל הלא נודע

אז הייתן בים, וטסתן לחו"ל. מה עוד כבר אפשר לעשות בחום הזה? המשוגעות לדבר בוודאי לא יוותרו על ספורט גם כשיש 130 אחוזי לחות בחוץ. חלק מכן ימצאו את עצמן בחדרי הכושר ובבריכות אבל לרוכבות, בין אם מדובר באפניים או ברולר בליידס, בוודאי קשה לדמיין איך להפוך את הנסיעה לנעימה יותר. כבר כמה זמן שקיימים בשוק ווסטים-מקררים, שעובדים על מים. אמנם לא המשאב הכי נפוץ פה בארץ, אבל מדובר במטרה טובה. הווסט מותאם גם לרוכבות הדו-גלגלי הממנוע באשר הן. אמנם לא מדובר על אביזר אפנתי אבל עדיף לא אפנתית על מזיעה, לא?

*הערת המערכת: שימי לב, הווסט לא יהפוך אותך לבלונדינית שוודית.  

יש גם וסטים לחברכם הטוב ביותר! שסובלים גם הם מהלחות הבלתי נסבלת.

 

  • מחיר: 30-200 USD (דולר אמריקאי), 110-740 ש"ח
  • להשיג בחנויות מקוונות למיניהן, דוגמת-ebay
נכון, הקיץ לא ייגמר בקרוב ונראה כאילו הוא יימשך לנצח. אבל, במקביל גם כמות הגאדג´טים הקיימים היא בבחינת אינסופית, אז אני מאחלת לכן שתמצאו את הגאדג´ט שיעזור לכן לעבור את הקיץ הזה בשלום, וכמה שיותר מהר יותר טוב.
להמשך דיון על הגאדג´טים לקיץ בפורום יוזרית, לחצי כאן. 

מקורות:


19:50
  /  
01.08.2010
  
מאת: משתמשת