טיזרית: שרון רייניס מתחת למים, עושה היסטוריה!

ברחבי הארץ מסתובבות להן טיזריות. הן נשים, כמוני וכמוך, אבל יש משהו אחד שמבדיל אותן מהשאר. מה יש לשרון רייניס? ...

8:00
  /  
28.07.2010
  
מאת: מעין קמחי
שרון רייניס מתחת למים בים האדום

טיזרית:

(שם תואר)

צורה המשמשת כלוואי לבחורה במשפט תיאורי. נוטה לתאר מישהי שיודעת בדיוק מה היא רוצה ומה לעשות כדי להשיג אותו. ובמקרה שלנו, הן אכן משיגות אותו.

דוגמא: "ראית את הטיזרית הזאת שישבה אתמול בקפה נואר עם ה-HTC החדש? אין דברים כאלה! מ-ה-ממת!"

והפעם…

אי שם בים האדום מרחפת לה מתחת לפני הים שרון רייניס. צוללת וצלמת שאוהבת גם את המילה הכתובה ויכולה ללא ספק להרחיק כרישים עם החיוך הכובש שלה. בשנה שעברה זכתה שרון בתחרות צילומים תת ימים שנערכה בחסות אפסון. והשנה?

היום, ה-28.7.2010, היא יורדת למצולות שוב, הפעם כדי לשוחח עם הירומי טאבה, נשיא אפסון אירופה, בשידור חי ובאיכות HD (לפרטים, לחצי כאן). התחרות אגב פתוחה גם לצלמים חובבים והאירוע המרכזי שלה יערך בנובמבר. 

אז מה היא חושבת על החיים, מה היה לה לחדש לנו, ומה אנחנו מאחלות לה? 

שרון רייניס

מה את יותר: צלמת או צוללת?

צוללת. אני הרבה יותר מים מאשר עדשה. התחלתי לצלול בגיל 20 ולצלם בגיל 22 בעקבות הצלילות. עם הזמן גם צילמתי מחוץ למים, נכנסתי לנישה של הצילום – אנשים, צלמים, עדשות. אי אפשר להישאר מאחורה. אם הייתי צריכה לוותר על משהו מהם – זו היתה המצלמה.  

איזה תמונה שלך את הכי אוהבת?

יש תמונה שאני מאוד אוהבת שצילמתי מתחת לפני המים, בחורה נתלית על סדין לבן מפני המים והסדין מושך אותה למעלה. השמש מאירה רק על חלקים ממנה. יש בתמונה הזאת משהו גורלי, עצמתי. טבע גדול, אדם קטן. 

איפה את הכי אוהבת לצלול?

הים האדום. וצללתי בהמון המון מקומות בעולם. דווקא בגלל שאני צוללת הרבה באילת, היית מצפה אולי שאני אוהב משהו נדיר, אבל לא משנה לאן אני מגיעה, בים האדום אני מתחילה לנשום. משהו נפתח בי. הצבעים, הראות, העושר, המים הרגועים, העומק. משהו פה מאוד מיוחד. תמהיל שאין בשום מקום אחר. 

זו אמנות בעיניך? או אולי דווקא טכניקה?

לגמרי אמנות. יש אנשים שהם טכניים ומאוד טובים בזה ויש להם אולי יתרון על אנשים אמנותיים. מצד שני, אם אין נשמה בתמונה, גם אם היא יפה וטכנית – קשה להתחבר אליה. בגלל זה אני לא מצלמת דגים, דגים זה נהדר אבל חסרה שם יצירתיות. הדג מחליט מה קורה. אני אוהבת להשתמש באנשים במים כדי ליצור דברים חדשים, לא בהכרח הגיוניים.

מה שאני הכי אוהבת בצילום מתחת למים זה ליצור מימד נוסף מעבר למה שקיים. לדוג´, בתמונה שתיארתי מקודם, היה איתנו צולל בטיחות שהנשים את הדוגמנית. בסוף הצילומים הוא אמר לי שהוא מרגיש כאילו הוא בכלל לא היה שם, הוא לא ראה במהלך הצילומים את מה שיצא בסוף, בתמונה. אני אוהבת להראות משהו מעבר למציאות, מעבר לעדשה. אני אוהבת את תחושת היצירה הזאת. 

התהליך שאת מתארת נשמע מאוד חיובי.

לפעמים זה חסם: יצירתיות. לרדת רק כשיש השראה, לפעמים צריך לעבוד. אבל זה הכיף שלי. התחושה שאני יוצאת ועושה משהו שאומרים עליו "ואוו! זה לא אמיתי".  

מה תרצי שנאחל לך? לקראת התערוכה או בכלל? 

לקראת התערוכה הייתי רוצה שיהיה כיף. מעבר לזה שיהיה מוצלח, שהשידור הישיר יעבור חלק, חשוב לי שהוא יהיה כיף, שתהיה אוירה של מסיבה, של חדשנות, של משהו שמח.

ובחיים? בחיים יש לי את כל מה שאני צריכה.

שרון ריינס, יוזרית בנשמה.

צולם על ידי שרון רייניס

קישורים:

 להמשך דיון על הטיזרית: שרון רייניס בפורום יוזרית, לחצי כאן.


8:00
  /  
28.7.2010
  
מאת: מעין קמחי

1