Joey Roth Ceramic Speakers – רמקוליים מקרמיקה

מה הקשר בין ארה"ב, קרמיקה ורמקולים? אתם מוזמנים לקרוא בביקורת הבאה.

7:00
  /  
27.07.2010
  
מאת: גיא רוזנטליס

הקדמה

לאחר שבחור צעיר ונמרץ סיים את לימודיו בעיצוב תעשייתי, הוא החליט לפתוח חברה אשר תציע מוצרים בעיצוב מינימליסטי מחומרים טבעיים. החברה שהקים נקראת Joey Roth (במפתיע זה השם של הבחור הצעיר) והיא ממוקמת בסן פרנסיסקו בארה"ב.
החברה מציעה כיום זוג מוצרים. הראשון הינו קנקן תה בשם Sorapot (לא מעניין יותר מידי את קוראי האתר הזה) והמוצר השני הינו זוג רמקולים מקרמיקה בעלי הגברה דיגיטלית (כן מעניין את קוראי הפורום הזה) ונושא הכתבה להיום.

אחת המנטרות של ג´ואי הינה לייצר מוצר שדוחף את הגבולות של היום ושומר על ערכו לאורך השנים.

הרמקולים נקראים Ceramic Speakers ומטרתם לספק מענה אלגנטי פשוט ויפיפה, למערכת סטריאו קטנה ואיכותית, בעלת מראה אורגני, ללא פלסטיק או חומר סינטטי אחר, וכמובן – דגש על סאונד מצויין וניטרלי.

הכוונה טובה, אך האם זה הצליח? תיכף תדעו…

המוצר הנבחן הם זוג רמקולים שולחניים העשווים מקרמיקה ופקק שעם לאטימה, בעלי דרייבר קוואקסיאלי 4 אינץ´ והגברה דיגיטאלית אשר ממוקמת בקופסה מתכתית קטנה עם קווים נקיים, ומחברים מוזהבים ומאסיביים לרמקולים, אשר מעניקים תחושה איכותית.

המערכת נועדה לשמש כמערכת שולחן מחשב או לחדר שינה קטן. אין לצפות מאלמנטים 4 אינץ להרעיד איברים פנימיים, אך בהחלט אפשר להנות מסאונד איכותי ממערכת כל כך קטנה ויפה עד כדי סקסית ממש.

יש לא מעט אנשים שמסתפקים בסאונד רע מאוד מהשולחן מחשב שלהם שבו הם מבלים לא מעט זמן, או לחילופין בחדר השינה. הסט הנ"ל נועד לענות על צרכיהם של אותם אנשים שמעריכים וחשוב להם סאונד איכותי, במוצר מעוצב למשעי, בדיוק לתנאים האלה.

מה בקופסה?

המוצר מגיע ארוז היטב. גם באריזה ניתן להרגיש את החשיבות של שימוש בחומרים טיבעיים וממוחזרים, כל הכבוד על הגישה הירוקה! יש לנו עולם אחד, ואני אישית מאוד בעד לשמור עליו, ומבחינתי כל חברה שעושה כך ראוייה לציון לשבח!

את המוצר ניתן להזמין מהאתר של ג´ואי לכל מקום בעולם, וטוב לדעת שהוא ארוז מצויין וירוק 🙂

באריזה:

 1. זוג רמקולים.
 2. מגבר דיגיטאלי.
 3. שנאי חיצוני למגבר.
 4. זוג סטנדים לרמקולים מעץ טבעי.
 5. זוג כבלים עם מחבריי בננות מוזהבים לרמקולים.
 6. כבל PL ל RCA.
 7. כבל PL ל PL.

בשלב זה ראויי לציין, שכל הכבלים שמגיעים עם הסט, הם באיכות גבוה, OFC (נחושת ללא חמצון) ומחברים מוזהבים.

נתונים טכניים

 • רמקולים בעלי דרייבר יחיד Full Range בגודל 4 אינץ, במארז חרוט מקרמיקה.
 • טווח תדרים: 70 הרץ עד 20 קילוהרץ.
 • עכבה: 4OHms.
 • נצילות: 89dB.
 • מגבר דיגיטאלי מבוסס על T-AMP בעל שבב Tripath 2024 ועוצמה של 15W לערוץ.
 • שנאי חיצוני אוניברסלי עם מיתוג אוטומטי של 110/240V.  

עיצוב

מדובר ברמקולים מדהימים בעלי עיצוב נקי ומנימליסטי המשדרים יוקרה וסטייל. גם המגבר שומר על הקו הנקי ואיכות גימור מצויינת.

גוף הרמקול בנויי מפורצלן לבן, סופר מבריק והסגירה של גוף הפורצלן מאחור הינה עם פקק שעם מאסיבי. כל גוף הרמקול נח על זרוע מעץ טבעי ללא עיבוד מיותר, בהחלט מאוד מרשים. מבחינה מעשית הסטנד פשוט, בעל עיצוב מינימליסטי, אך נראה טבעי לעין ותואם את המוטו של החברה. רק עניין אחד הזויי משהו, הצבע של הכבלים של הרמקולים, הוא ורוד. למה? מכל הצבעים בעולם במערכת כל כך סקסית, כבל ורוד?! אולי כדי לעזור בשכנוע האישה…


שליטה בווליום


חיבורי רמקולים, חיבור השנאי, כניסת אודיו ומפסק ראשי


הרמקול (שימו לב לפקק השעם בקצה) והמעמד

מבחן האזנה

חיברתי את הרמקולים היפיפיים למגבר הדיגיטאלי. המקור הוא המחשב הסלוני, עם כרטיס קול של M-AUDIO Audiophile 2496. הכרטיס קול המדובר נותן תמורה מצויינת למחירו ובעל סאונד מאוזן וניטרלי. השתמשתי בכבל PL-RCA המוזהב שהגיע עם הסט, הכבל בנוי טוב מאוד, אז יאללה! פובר פועל על ווינדוס 7, (כמובן שדרך דרייבר WASAPI שעוקף את המיקסר של מערכת ההפעלה) ויצאנו לדרך.

כל המוזיקה שנשמעה היא Lossless בפורמט WAV על ידי ריפ שנעשה עצמאית מהדיסקים המקוריים בעזרת EAC.

כבר בהתחלה, עם הדיסק Sade Soldier of love, הסאונד הרגיש לי בהיר מדי. (לרגע חשבתי שאולי זה באשמת הצבע הוורוד של הכבלים :)), אבל בכל זאת זה דיסק דיי בהיר גם ככה, אז ניסיתי את Pink Floyd – Echoes 1 שאני מכיר. די ניטרלי בסאונד וגם איתו הסאונד היה בהיר מדי, לכן הפסקתי את האזנה והמשכתי אותה שוב לאחר הרצה בת 50 שעות עם רעש בצבע של הכבלים לרמקולים, חחח, כן Pink Noise.

כמה ימים מאוחר יותר ניגשתי להאזין בשנית והתחלתי שוב באותו הדיסק של Sade. אכן ההרצה עשתה את שלה, הסאונד עדיין מעט בהיר לטעמי האישי, אבל הפרטים, WOW!, הבמה קרובה הכל מוגש לפנים והפרטים הקטנים ביותר נחשפים פעם אחר פעם. אין ספק שמתחת ל150 הרץ, חסר לא מעט כוח, אך בכל זאת, אלה רמקולים שולחניים עם אלמנט אחד קטן בלבד וככאלה הם נשמעים מעולה עם פירוט מרשים במיוחד. אני לא יודע אם לזקוף את רוב המעלות של הרמקול למארז החרוטי או דווקא לעובדה שאין קרוסאובר בשרשרת. איך שלא נחתוך את זה, הפירוט פשוט מדהים! אין ספק שגם למגבר הT-AMP יש תרומה בעניין.

 

בשיר מס´ 4 בדיסק של פינק פלויד Echoes1, Another brick In the wall – part 2, שמעתי את הילדים צועקים "שהם לא צריכים השכלה" בבירור שלא שמעתי בחיי ממערכת קטנה ופשוטה כל כך, מדהים.

בשיר מס´ 10 MONEY באותו הדיסק, הקופה מצלצלת ממש מולי, ויש החזר נכון של הצלצול בכל החדר, מרשים משני זעטוטים כאלה, וT-AMP אחד קטנטן.

הדיסק החדש של אינפקטד משרום – שווארמה שחורה. הכל כל כך חד ונקי, תענוג לאוזן, אך מיותר לציין שחסר לא מעט בנמוכים ולא הייתי ממליץ על הסט הנ"ל לחובבי הבומים למיניהם.

נקודה חשובה לציון בשלב זה, לאחר לא מעט שעות של שמיעת מוזיקה בווליום דיי גבוה ובהתחשב בסט המדובר, לא הרגשתי עייפות באוזניים או בראש, 1-0 לג´ואי.

לאחר מכן חיברתי את האייפון כמקור, במקום המחשב, רק כדי לשמוע את ההבדלים בין הDAC של ה M-Audio, ל DAC של האייפון וכמה זה יורגש עם המערכת שלפנינו. ההבדל היה משמעותי ושמיע ביותר, ולאחר האזנה של שעתיים בווליום בינוני, התחיל לו כאב ראש קטנטן, מהגבוהים הפחות מרוסנים שהאייפון מעניק לנו, לכן רצויי להעניק למערכת הנ"ל מקור סביר ומעלה על מנת להינות מיכולת הפירוט המדהימה שלה. אבל אני פדנט מטבעי, אני מניח שלא מעט אנשים יאהבו את הסאונד גם כשהאייפון הוא המקור, סה"כ הוא אכן טוב יותר מרוב המערכות שקיימות עבור האייפון בטווח מחירים הזה.

כמעט ושכחתי לציין שהשילוב בין הרמקולים למגבר הוא מצויין ולרגע לא הרגשתי מחסור בכוח ודיסטורשיין שמיע התחיל להופיע רק מעבר ל80 אחוז מהווליום המירבי.

  

סיכום

זוהי מערכת יפיפיה בעלת עיצוב יוקרתי ופיניש מדהים. סאונד נקי ומפורט מאוד, אם כי מעט בהיר לטעמי. המערכת מהווה שדרוג גזעי לגמרי לכל שולחן מחשב ואפילו בתור מערכת סטריאו לכל דבר עבור לחללים קטנים.

במידה והיה לסאב תואם מבית ג´ואי רות, זה היה יכול להיות מוצר משלים מנצח לפי דעתי. לאוהבי היוקרה והסטייל המוצר הזה תפור בשבילכם, לאוהבי סאונד ללא פשרות, זה כבר בקשה מוגזמת משני אלמנטים של 4 אינץ.

המערכת מגיעה עם אחריות לשנה לרמקולים ולמגבר. אני אישית רואה כזה זוג בחדר השינה כגאדג´ט סקסי מאין כמוהו.

המחיר: $495

מוצרי Joey Rorh חסרי יבואן כיום ומוצריו ניתנים לרכישה ישירות מאתר היצרן.

להמשך דיון בנושא Joey Roth Ceramic Speakers – רמקולים מקרמיקה.

Special thanks to Joey Roth who supplied us with the sample unit we used for this review.

7:00
  /  
27.7.2010
  
מאת: גיא רוזנטליס

1