אייפון בקוקפיט של מטוסי קרב

אלביט מערכות מציגה את הדבר הבא והעתידני לתא טייס הקרב - שליטה במערכות המטוס בצג מגע.

16:30
  /  
19.07.2010
  
מאת: אלי חבוש

 

  

אלביט, החברה הישראלית העוסקת בפיתוח ובייצור של מערכות אלקטרוניות ואמצעי לחימה מתקדמים חשפה היום בסלון האווירי הנערך בפארנבורו פיתוח חדשני המאפשר לטייס שליטה נוחה ויעילה על כל יישומי האוויוניקה של כלי הטייס באמצעות מסך נגיעה HD מרכזי.

המערכת מתחברת באופן מלא ליישומי וידאו וראיית לילה מתקדמים והטייס יוכל לשלוט בה בעזרת מגע בלבד בדומה למערכות שליטה ובקרה אחרות הנמצאים בשימושים אזרחיים רגילים כגון צגי סלולר ומחשב. לטענת החברה יכולת השליטה המודולרית על מערכות המטוס השונות תשפר את ביצועי הטייסים במשימות השונות (כגון: תקיפה, הצלה, אימון וסיוע אווירי) וכן תאפשר חסכון בכח אדם.

בהודעה מטעם החברה נאמר כי השימוש במערכת ייעשה עבור טייסים בטיסות אימון ותובלה ומתחבר למערכת שלמה בשם CockpitNGTM אשר מציגה לטייס מידע עדכני בזמן-אמת, בתמיכה מלאה של יישומים מבוססי-Windows® ובשילוב מערכות מתקדמות כגון: מערכת התכת מידע המתקבל מהחיישנים השונים, תיק טיסה אלקטרוני (EFB) "חכם" המוסר לטייס מידע על המערכות החיוניות של כלי הטייס, מפת תלת-מימד (3D) ווידאו, וכן מערכת ניווט אווירית (highway-in-the-sky).
בנוסף, מותקנות בתא הטייס החדשני מבית אלביט תת-מערכות ייעודיות לטיסות אימון, הכוללות יכולות אימון וירטואלית בתמיכה מלאה של מכ"ם וירטואלי, מערכות ל"א וכן מטעד כוונות (targeting pod).

להמשך דיון בפורום


16:30
  /  
19.7.2010
  
מאת: אלי חבוש

1