גאדג´ט: סיפור סינדרלה מודרני

סינדרלה של 2010 היתה בוודאי ממהרת לסגווי שהיה הופך לאייפון בחצות, אבל השאלה העיקרית היא - איזה נעל היא היתה מאבדת בריצה מהפיק-אפ ...

7:45
  /  
19.07.2010
  
מאת: מעין קמחי
סינדרלה מודרנית

הנעליים של היום

בסיפורי האגדות הנוסטלגיים תמיד יש סוף טוב. העלילה מהירה יחסית, מתישהו בסיפור חלה תפנית מפתיעה ועוצרת נשימה (לפחות כשאת בת ארבע עד עשר), חולפות כמה שניות של דאגה, אבל בסוף, תמיד בסוף, הנסיך זוכה בנסיכה. שלא כמו בסדרות טלוויזיה, שם מרקו יכול להמשיך לחפש את אמא ואת כבר חגגת יומולדת עשרים ונילס מצידו מרחף בלהלה-לנד עם אווזי הבר בזמן ההתחממות הגלובלית.

החלטנו להישאר עם האגדות ולערוך לכבודן מחוות-יוזריות. אחרי הכל הן גידלו אותנו והביאו אותנו עד הלום. מחווה חיובית. אפילו שסביר כי הן אלו שאחראיות לחיפוש התמידי שלנו אחרי ה´נסיך´ המתחמק, זה שיתאים לנו את הנעל שאבדה, או ינשק קלות ויעיר מתרדמת השיגרה-היומיומית אליה השתעבדנו. והפעם, סינדרלה (הערת הבהרה: לא מדובר על סוזן בויל). אם היא היתה חיה היום, עם איזו נעל היא היתה יוצאת למרדף אחר הנסיך שלה?

הן לא הנעליים של הלילה

ידוע שבתל אביב הנסיכים האמיתיים חמקמקים משהו, אולי סינדרלה היא טיפוס פרו-אקטיבי והיתה מתפשרת על מראה ספורטיבי. קליל, אך מעודכן ופרקטי. מראה שמביא לדרגה חדשה את רעיון המוסיקה בזמן הריצה. ככה, היא היתה יכולה לוודא שגם אם חלילה הנסיך שלה לא מבחין בה בין מיליוני התל אביביות השוות שמסתובבות להן שם בחוץ, הוא לפחות ישמע שהיא מגיעה כשהיא תרוץ לזרועותיו.

 

ואם כבר בספורטיבי, אולי היא כן תחליט לשלב את סדרות הטלוויזיה שלנו מהילדות, כי מה רע בקצת נוסטלגיה? ואיזה נסיך לא יתרשם מבחורה שמבינה ברובוטריקים (או שבעצם השקרניקים הם שנחשבים למגניבים?!).

ועוד נעל מעולם הסדרות, אבל רק אם היא מחשיבה את עצמה למודרנית הסינדרלה שלנו. אחרי הכל רובטריקים זה כבר לזקנות. הדור הצעיר גדל על פיקאצ´ו, היצור הצהבהב שלא באמת יודע לדבר אבל משום מה כולם מבינים אותו. שילוב של הדמות החביבה אך לא ברורה הזו, עם עולם המשחקים וסינדרלה שלנו מסודרת. אם הנסיך יבריז, לפחות יהיה לה מה לעשות.

ואולי כל מה שהיא זקוקה לו זה קצת מהירות? הרי איך היא תגיע לסגווי שלה בחצות לפני שזה יהפוך לאייפון 4 (ללא ספק המקבילה של ימינו לדלעת). שילוב אפנתי של סטילטוס גבוהות ודקיקות עם מהירות וספורט אקסטרים. השילוב האולטימטיבי. אם ככה היא לא תגיע אליו לפני כולן, אין לנו מושג איך כן.

אם הבחורה שלנו היא בעצם נוסטלגית, מהדור הישן, יוזרית שעדיין לא בשלה ובגרה, היא בטח היתה בוחרת בנעליים האלו. נעליי חשבונייה שמתגלות כיעילות מאוד כשמנסים לחשב את החשבון והטיפ שצריך להשאיר (משימה לא פשוטה בנוף הישראלי) בשולחן של כמה חברים.

אבל סביר להניח שהיא לא מהמתפשרות, סינדרלה. הרי ברור שהיא בחורה שיודעת מה היא רוצה ועושה כל מה שאפשר כדי להשיג את זה. ברור שהיא יוזרית אמיתית, ולא תתפשר על נעליים הזויות (גם אם משעשעות). ברור שהיא תבחר בנעליים שאפשר לראות למרחוק. למקרה שהנסיך שלה לא יראה אותה בין כל הבחורינות בעיר הגדולה. נעליים שהן שיא הטכנולוגיה, אבל גם יש סיכוי שבאמת אפשר להגיע איתם לגלינה בערב שישי בלי שישאירו אותך בחוץ עם המנודים. נעלי-סיבים אופטיים (היא בכל זאת חננה קצת, סינדרלה) עם עקב דקיק ואור כחול ומרגיע, אבל כזה שאי אפשר להתעלם ממנו בקלות. זה כבר יסנוור את הנסיך שלה. 

נכון. בסה"כ נעליים. אבל מה עוד כבר צריכה בחורה בימינו?

להמשך דיון על הנעליים של סינדרלה המודרנית בפורום יוזרית, לחצי כאן.

תודות למקורות: http://www.urlesque.com/ ; http://gizmodo.com

7:45
  /  
19.7.2010
  
מאת: מעין קמחי

1