אורנג´ מקדימה תרופה למכה: דברו חופשי

אורנג´ מקדימה תרופה למכה ובטרם הרגולטור יורה לה לעשות שינויים, יוצאת החברה בתוכנית חדשנית הנותנת ללקוחותיה שיחות חופשיות ברשת ועוד ...

10:00
  /  
14.07.2010
  
מאת: צבי וורובל, אלי חבוש

החל מ- 21.7.2010, יוכלו לקוחות אורנג´ לדבר חופשי מהסלולארי ומהטלפון הקווי של אורנג´ אל כל מנויי רשת אורנג´ בסלולארי וטלפון הקווי. מלבד השיחות החופשיות, ובתוספת מחיר בהתאם למסלול שיבחר הלקוח, יקבלו לקוחות החברה דקות משותפות לכל היעדים מחוץ לרשת, שליחת SMS חופשי לכל היעדים (מודל sharing), גלישה חופשית ללא הגבלת נפח, חופשי מהתחייבות, ללא קנסות יציאה וללא תלות ברכישת מכשיר. הלקוח יוכל אף לעבור בין חבילות ה ORANGE FREE ללא הגבלה ומתי שירצה.

אז מה הקאץ´?

אורנג´ כך נראה, אינה מחכה להחלטת הרגולטור המעוניין להגביל את חברות הסלולר תוך בדיקת גובה דמי הקישוריות ומעוניינת להקדים תרופה למכה תוך מתן חבילה ההולכת לקראת הלקוח, ללא התחייבות, ללא קנסות ובתשלום בסיסי לחבילה החופשית. החבילות אמנם מתאימות יותר לצרכנים גדולים אולם גם צרכנים קטנים יותר המדברים מעל ל 150 ש"ח בחודש יוכלו להנות מהתוכנית החדשה.

המחיר:

כמו תמיד יש צורך לבדוק האם המחיר החדש מקטין לנו את העלויות.
לא משנה באיזו תוכנית נבחר, יש לשלם 48 ₪ עבור דמי שימוש קבוע עבור כל מנוי שהיא התוכנית הבסיסית והמינימלית שתיתן ללקוח שיחות קוליות ללא הגבלה עם לקוחות אורנג´ (עד 2500 דקות למנוי לחודש) ובנוסף יקבל הלקוח חבילת שירותי רשת כלולה-MB 5 באינטרנט +GB 5 בפורטל הסלולרי  GPS + funtone.
בנוסף לכך על הלקוח לרכוש את חבילת הדקות המתאימה לצרכיו לקיום שיחות עם החברות האחרות וביחד ייצרו שני אלה את החבילה המותאמת ללקוח על פי הטבלה:

יש לשים לב:
תעריף לדקה מעבר לדקות הכלולות – 79 אג´ לדקה מהסלולארי, 29 אג´ מהטלפון הקווי
תעריפים נוספים: 57 אג´ להודעת SMS/MMS,ו- 1.5 ₪ לכל MB1 של חריגה מחבילת ה DATA.

כמו כן, החבילות הבסיסיות לא כוללות הודעות טקסט, MMS וחבילות DATA אותן יש לרכוש בנפרד על פי הטבלא המצורפת.

למי מתאימה התוכנית?

אם נחשב את עלות השימוש למשתמש ונוסיף לכך את עלות החבילה הבסיסית (special) נמצא כי השיקול לכדאיות האם לעבור לתוכנית זו הוא למי שמדבר מעל 150 ש"ח לחודש. לקוחות אחרים שמדברים מעט פחות – עדיף שיישארו בחבילה הנוכחית שלהם.

כך או כך נראה שאורנג´ טרפה קצת את הקלפים. חברות הסלולר האחרות צפויות ליישר קו עם חבילות "החופשי" של אורנג´ אם ירצו ואם לא ירצו ובתוך ציפייה ותקווה שהתוכניות הללו יורידו להן את הרגולטור מהגב.


10:00
  /  
14.7.2010
  
מאת: צבי וורובל, אלי חבוש

1