סיכום מפגש: יוזריות כובשות את better place

ביום שישי קיצי ומפציע, התאספנו לנו בנות יוזרית לנסיעת מבחן על הרכב החשמלי שמתכנן לכבוש את ישראל בשנת 2012. איך ...

8:30
  /  
14.07.2010
  
מאת: מעין קמחי
סיכום ביקור – יוזריות בבטרפלייס ישראל

איך היה לנו?

הרוחות החמימות של יולי הביאו אותנו לפי-גלילות. פעם היו פה מכלי ענק כחלק ממערך הדלק בישראל, והיום ניצב במקום מרכז ההסברה של בטרפלייס ישראל. האם הם יכלו לחשוב על מקום יותר ממוחזר מזה? כנראה שלא.

נפגשנו בחלל הכניסה, חלקנו מכירות אבל רובנו לא (תגי השם בהחלט עזרו) ואני מצידי גיליתי שאי אפשר להפריך את השמועה, אכן בחורות נוטות לאחר. יוזריות או לא. טכנולוגיות או לא. עם בלקברי או עם אייפון. בחורה היא בחורה היא בחורה. יכול להיות שזה באמת בגנים? אני מבטיחה לבדוק את זה במפגשים הבאים. מדריכה חיננית ודידקטית להפליא הובילה אותנו לתוך חדר שהוסב למעין אולם קולנוע קטן. עם הזמן הצטרפו גם המאחרות. צפינו בשי אגסי על גבי מסכי זכוכית הייטקיסטים למראה ובחזון המרשים שלו להציל את העולם. חלקנו השתכנעו. חלקנו פחות. ללא ספק מדובר בשיווק ישראלי מהוקצע. כזה שהתפתח רבות מאז סרטוני שנות השמונים בהם היו דוחפים בחורה לתוך מיכל זכוכית מלא יתושים ומקווים שזה כבר יעשה את שלו.

הסרטון התקדם לאיטו ושכנע אותנו בעתיד טוב יותר, ורוד יותר, רגוע יותר, חשמלי יותר. ו-אז, ´הרצפה התפלצה לשניים´ (או שלפחות ככה זה הרגיש, יכול להיות שהיא פשוט הסתובבה) ו´מתוכה יצא אור חזק של עב"מים´ (או שפשוט היו שם מנורות אווירה כחולות שעשו את העבודה שלהן נאמנה) ומולנו עמדה לא פחות מאשר חצי מכונית-חשמלית. חצי. חצויה לשניים. באמצע. כמו צפרדע על שולחן הניתוחים. פה, גם הסקפטיות שבינינו כבר נפלו שבי אחרי הפעלולים. כשמכונית חושפת בפנייך כך את הקרביים שלה, ועוד בדייט ראשון, קשה שלא לחבב אותה אח"כ.

משם זרמנו החוצה, מהמזגן המצנן אל החום המהביל של קו החוף. ראינו איך מחברים ומנתקים את המכונית לנקודת טעינה שהוכנה מבעוד מועד ויצאנו לנו לנהיגה קצרה סביב אי תנועה. אמנם קצרה, אבל חלקה, שקטה וממוזגת גם מאחור. קצת קשה לתאר במילים את ההרגשה של הנסיעה במכונית חשמלית למרות שיש לי קטנוע חשמלי כך שהעולם הזה בהחלט לא זר לי. בקטנוע, למרות שהוא עצמו שקט, תמיד יש את הרעש של הכביש, של התנועה. במכונית, אפשר לסגור את החלון וכל מה שתשמעי יהיה כלום. ללא ספק חוויה. השקט מזדחל לו. ולמרות שהנסיעה היא אותה נסיעה והכביש הוא אותו כביש, אני די בטוחה שהרנו שלי ריחפה כמה מ"מ מעל הקרקע. לדעתי, ללא ספק, חוויה שמומלצת בחום!

כולנו נהגנו, חלקנו חנינו (אבל לא ברברס. לא היה צורך. זה לא אומר שלא יכולנו) והמשכנו הלאה לראות איך מחליפים את הבטריה ללא מגע ידי אדם. זהו בעצם היתרון של בטרפלייס על טכנולוגיות קיימות. תחנות טעינה והחלפה שיפוזרו ברחבי הארץ ויציעו את שירותיהם לכל דורש.

לבסוף, חזרנו למבנה הראשי, קיבלנו מתנה מגניבה – כי אנחנו יוזריות ומגיע לנו, והמשכנו לדרכנו שמחות ועליזות. חולמות על המכונית הסגולה שנקנה כבר בתחילת 2012 ו… על המפגש הבא.

לאלבום התמונות מהמפגש, לחצי כאן 

לאתר של בטרפלייס ישראל, לחצי כאן

להמשך דיון בנושא מפגש יוזרית: בטרפלייס ישראל, לחצי כאן


8:30
  /  
14.7.2010
  
מאת: מעין קמחי

1