invisible shield עבור ה-iPad (אייפד)

האייפד של עפר לאור היה זקוק לפינוק וביטחון ולכן נרכש עבורו מגן invisible shield. ואז האימה התחילה...

12:50
  /  
29.06.2010
  
מאת: עפר לאור

הקדמה

כולנו מתקינים באופן קבוע מגיני מסך לכל המכשירים הניידים שבביתנו. אני אישית כבר מורגל בפרוצדורה כבר שנים, החל מה-P800 שלי. ניסיתי סוגים רבים של מגיני מסך – שקופים, מבריקים, לא מבריקים, אלקטרוסטטים וכו´.

 

INVISIBLE SHIELD שונה לחלוטין מכל בחינה שהיא. מדובר בניילון מיוחד, שפותח במקור עבור ציפוי כנפי מטוסים, ואשר מיועד פשוט להיות חזק, להמתח ולחזור למקומו ללא שריטה או נזק. בדיוק מה שאנחנו היינו רוצים בשביל להגן על המסכים היקרים של המכשירים שלנו.

את האייפד רכשתי עם ה-CASE המקורי שלו, מה שבהחלט נותן הגנה, אך גם מאוד פוגע ביופי של המכשיר, שהוא בהחלט סוג של עבודת אומנות. אם ברצוני לקחת מארזים מעט יותר הרפתקנים, כדאי שאעטוף את המכשיר לי בהגנה מתאימה. אז רכשתי ב-EBAY את ה-FULL BODY SHIELD. ניתן לרכוש כיום לאייפד שלוש וריאציות – מגן מסך קדמי בלבד, מגן FULL BODY שמורכב משני פילמים – קדמי ואחורי, ו-TOTAL PROTECTION שהוא קיט מעט שונה, אך בעצם אמור להגן גם על הפינות של המכשיר.

את ה-FULL BODY בחרתי בעיקר בגלל שהוא אמור להיות מעט פשוט יותר להתקנה מאשר TOTAL PROTECTION. אחוריו של האייפד מעוצבים להפליא, והוא די חלקלק, כך שאם רוצים להשתמש בו עירום כיום ייצורו, רצוי להשתמש בהגנה כלשהי בסגנון הזה.

על המסך כמובן אי אפשר שלא להגן, שכן זה מכשיר שילדים נוגעים בו לא מעט במהלך "העונש הגדול" (כלומר, החופש הגדול) שהתחיל ממש לאחרונה.

הקיט כולל דרישה אחת מחמירה – אין להשתמש במכשיר למשך 12-24 שעות מתחילת הפעולה. זו מגבלה שהציבור פשוט לא יכול לעמוד בה. זו גם הסיבה שבעוד שה-INVISIBLE SHIELD עבור האייפון שלי יושב כבר חודשיים במגרה (יש מצב לוותר על המכשיר למשך 24 שעות?!!!), עם האייפד, אין לי בעיה לוותר עליו ל-24 שעות ויותר, הוא אחרי הכל צעצוע ולא כלי עסקי של ממש.

ההתקנה


לאחר ההתקנה של המגן האחורי – שימו לב שהחלק האחורי כעת מבריק

החבילה כוללת בקבוק התזה,נייר שמן שעליו מורכבים שני הכיסויים, וכן גומי להוצאת בועות האוויר. תחילה צריך לנקות את הידיים בדקדקנות ולהתיז עליהם מהחומר. לאחר מכן מוציאים את הפילם הראשון (אני בחרתי את האחורי תחילה) ומתיזים עליו את החומר. 

לא לעשות את הטעות שלי של להמתין שכל הכיסוי יורד לפני שמתיזים עליו את החומר. החלק האחורי של הפילם מאוד דביק ומכיוון שהוא מגיע מגולגל, רק צריך תזוזה קלה בכיוון הלא נכון והכיסוי הופך לגוש שנדבק לעצמו. מנסיון, זה ממש לא כיף, גודל הפילם הזה הוא ענקי (כגודלו של המכשיר עצמו) וקל מאוד להתקע בסיטואציה הזו. התרת הפלונטר שיצרתי לקח כ-20 דקות והיה קשה במיוחד. התזה של החומר עוזר להפריד את הדבק ומקל על העניין.

בקיצור, להתיז הרבה, לא להתקמצן ולעשות את זה לכל אורך התהליך ללא הפסקה.

בשלב השני צריך להתאים את הפילם למיקום שלו על המכשיר. להגיד שזה מסובך זה סוג של UNDERSTATEMENT. זה פשוט כמעט בלתי אפשרי. ברגע שהפילם נוגע במכשיר הוא נדבק אליו ולכן כל תיקון דורש הסרה והדבקה מחדש שלו. צריך להתיז את החומר ללא הפסקה אחרת הוא מתחיל להתחבר למכשיר. פספוס של מילימטר בלבד גורם לכל ההתקנה להיראות רע ולכן אין ברירה אלא לעשות את זה שוב ושוב עד שמצליחים. לבסוף ניתן טיפה למתוח פה ולדחוף לשם ולהזיז את המגן כמילימטר במקסימום בכל ציר.

לכל מי שמתלונן על כך שאין תמונות, אם היו לי עוד ידיים שהיו מאפשרות לי לצלם הייתי כנראה נעזר בהן לצורך ההתקנה. באמת יש כאן פעולה מסובכת להפליא הגם שהידיים מלאות בחומר החלקלק הזה שמונע בעצם מהמגן להדבק באופן סופי למכשיר ולעצמו.

בשלב הזה מוציאים את הגומי ומתחילים במלאכה של הוצאת בועות האוויר (לרוב זה בכלל בועות של הספריי). את השאריות כמובן צריך לנגב ולספוג (רצוי מטליות מתאימות שלא ישאירו אבק או לכלוך מאחוריהן – מיקרופייבר זה אידאלי). בסוף התהליך שלוקח כשעה, הכיסוי נדבק לאחורי המכשיר ואפשר להתקדם לחלק הקדמי של האייפד.


שימו לב לתופעה בצד הרחוק של התמונה – מדובר במין "שפשוף" שהאמנתי שירד בהמשך – זה לא קרה

הפעם למדתי לקח והתזתי כמות נכבדת ביותר של חומר כל הזמן ולכל עבר. זה כמובן עזר, והפילם לא נדבק לעצמו הפעם. התאמת הניילון למסך קשה שבעתיים מכיוון שכאן רואים כל פסיק והדיוק חייב להיות אפילו גבוה מזה של החלק האחורי. גם קטע זה דרש מספר הסרות והרכבות מחדש ובכל פעם התזות נוספות של חומר. רצוי להיזהר ולהימנע מהתזות שיגיעו לתוך המכשיר ולשם כך הנחתי גם מטלית מיקרופייבר שעליו המכשיר הונח שימשה לספיגת הנוזלים המיותרים.

שוב משתמשים בגומי להוציא את הנוזלים ולבסוף מנגבים את מה שנשאר.


דוגמא להתקנה לא טובה – הבועות הללו מתברר חייבות להיות של הנוזל,אם מדובר באוויר, זה דורש התקנה מחודשת!

בסוף התהליך אמורים להשאר מעט אי דיוקים ובועות קטנות. ניסיתי להוציא אותן כמיטב יכולתי, אך זה ממש בלתי אפשרי. לפי התיעוד וגם הדיווחים ברשת, בועות אלה צפויות להעלם בשעות או אפילו בימים שלאחר ההתקנה.


שימו לב לטקסטורה של המסך

איך יצא?

את המכשיר הנחתי שינוח למשך 24 שעות ואכן כמעט ולא נגעתי בו (חוץ מלבדוק את מצב ההתקנה). אכן מרבית הבועות נעלמו. משום מה, בחלק האחורי ההתקנה היתה (למרות תקרית ההדבקות) כמעט מושלמת ולא ניתן כמעט לחוש באי דיוקים שם. המגע הפסיק להיות מתכתי ועדין, והפך להיות מעט יותר פלסטיקי/גומי. זה יתרון בולט מכיוון שזה פשוט הופך את המכשיר מחלקלק להפליא לקל מאוד ונוח הרבה יותר למאחז יד!

בקיצור, החלק האחורי הוא הצלחה מסחררת.

לצערי, החלק הקדמי פחות אופטימי. תחילה, ניתן להבחין אצלי ב-3 בועות אוויר בקוטר של כמילימטר כל אחת, ברחבי המסך. לא ניתן להעלים אותן ללא הסרה כמעט מוחלטת של המגן. בנוסף, באחת הפינות נוצרה מין תופעה מוזרה (מחוץ לאיזור המסך באיזור המסגרת) שנראית כאילו שמישהו מרח דבק על המכשיר. ניסיתי כמה פעמים כבר בשלב ההתקנה להסיר קטע זה והנחתי שמדובר במשהו שקשור לספריי. אך לא כך, מדובר בתופעה שנוצרה במגן עצמו ואשר לא נעלמה גם לאחר 36 שעות מההתקנה.


ניתן לראות את התופעה קרוב להחזר האור הימני

בנוסף, כל התחושה של המסך השתנתה. המסך הפך מזכוכית חלקלקה למעט יותר גומי מתחכך. כלומר, פחות נעים כעת להעביר את האצבעות על המסך. גרוע מזה, כאשר מביטים בזוית על המסך, ניתן לראות שהוא כבר לא מושלם אלא מחזיר אור באופן לא אחיד. חשוב לציין שאת מרבית הבעיות הללו מרגישים בעיקר כשהמסך כבוי. כאשר הוא דלוק רואים מעט מאוד אי דיוקים (מיקרו שריטות קטנות שמשנות את הצבע של הפיקסלים תחתם כאשר מסתכלים בזוית מסויימת).

אז כמובן שצריך להפריד את הדעה שלי, בתור בעליו של המכשיר, ופדאנט מדופלם בכל הנוגע למסכים של המכשירים שלי,  לדעה של שאר בני הבית שהם המשתמשים הכבדים ביותר של האייפד. לדבריהם, זה מאוד נוח ולא היתה להם בעיה עם ההפחתה באיכות התמונה.

בתור משתמש כבד במגיני CRYSTAL CLEAR על האייפון שלי, נראה לי שה-invisible shield הוא כשלון די ברור עבור האייפד שלי. כרגע איני מתכנן להסיר אותו עד שמגן אלטרנטיבי יגיע, אך החשש מכל הפרוצדורה והנזק שעלול להווצר מההסרה של המגן טיפה גורמת לי לפיק ברכיים. מצד שני, אין שום סיכוי שאני משאיר את המגן הקדמי כמו שהוא.

ציונים

  • פשטות התקנה: 4 – דורש המון מאמץ, זמן פנוי, ידיים מדוייקות ומיומנות של מנתח מוח.
  • כיסוי אחורי: 9 – נראה טוב, מגן מאוד על המכשיר, משרה בטחון כנגד שריטות ומשפר את נוחות האחיזה
  • כיסוי קדמי: 5 – מציק מעט בעין, בועות לא תמיד נעלמות לחלוטין, ומשנמך מעט את איכות התמונה של המסך

האם הייתי מזמין את זה אם הייתי יודע את התוצאות מראש? סביר להניח שלא. יתכן שדווקא הייתי מתקין את החלק האחורי, אבל העלות שלו (30 דולר במקום 40 שזה העלות של הקיט כולו) די מקשה על החלטה כזו.

אם אתם בכל זאת רוצים להתקין זאת, ואתם מכירים מישהו שכבר התקין בהצלחה – ממליץ בחום להמנע מההתקנה בעצמכם. מישהו שכבר התנסה בסיפור הזה כנראה יצליח טוב יותר ממכם. ואני? אני כנראה מוותר על התקנות נוספות של INVISIBLE SHIELD לעתיד הנראה לעין…

להמשך הדיון על INVISIBLE SHIELD ל-iPad לחצו כאן


12:50
  /  
29.6.2010
  
מאת: עפר לאור

1