פטנט ישראלי לסינון קרינת האייפון

הפעם מדבקה עם קבלות וגם דו שימושית, מסננת קרינה ומונעת שריטות במכשיר האייפון.

8:00
  /  
29.06.2010
  
מאת: צבי וורובל

חברת הסטארט אפ הישראלית WiseEnvironment השיקה מדבקה לאייפון בשם Cell Lavie, המשמשת כמגן, המקטין את חשיפת המשתמש לקרינת האייפון בכ-98% ומגן על מסך המגע וגב המכשיר מפני שריטות. מדבקה זו עשויה מחומר הדומה לפילם שקוף ודק במיוחד.

בשלב זה מתאימה המדבקה רק עבור מכשירי אייפון מדגמי 3Gs ו- 3G אך החברה שוקדת בימים אלו על מדבקה שתתאים גם לדגם החדש, אייפון 4G.

מה עושה המדבקה?
לדברי החברה, משמשת המדבקה לסינון חלק מהתדרים והאנרגיה שנפלטים מהמכשיר, כלומר, הקרינה הנפלטת מהמכשיר מופחתת ומצד שני המכשיר אינו מאבד מהקליטה שלו.

המדבקה מסננת חלק מהתדרים וחלק מהאנרגיה שנפלטת ממשדר האייפון באופן שמאפשר הורדה מקסימאלית של החשיפה לקרינה, תוך פגיעה מינימאלית בתקשורת עם תחנת הבסיס. הטכנולוגיה הינה היחידה בשוק המגנה מפני הקרינה מכל צידי ה- iPhone, כך שאין חשש לשים את המכשיר בכיס או לדבר בו ליד אנשים אחרים.

חשוב לציין כי אפילו חברת אפל מציינת בהוראות המשתמש של האייפון "שאסור לשים את האייפון בכיס, ולשמור ממנו מרחק מינימאלי של 1.5 סנטימטרים מהגוף, בכדי להיות בגבולות הקרינה המורשים בארה"ב".

לדברי החברה, מדבקה זו הינה היחידה בעולם שהאפקטיביות שלה אומתה ואושררה ע"י מעבדת Met Labs  ארה"ב. מעבדה זה נחשבת לחשובה שבמעבדות בארצות-הברית לנושא תקינה חשמלית וקרינה אלקטרומגנטית.  מעבדה זו, שבדקה את המוצר, אישרה וקבעה את כמות ההפחתה של המוצר לקרינה. ניתן לראות את ממצאי דוח בדיקות המעבדה בקישור זה.

מה בערכה?
ערכת התקנה הכוללת: מדבקה למסך המגע, מדבקה לגב המכשיר, נוזל התקנה, מגב, מטלית מוך ואחריות מוצר ל-30 יום.

ההתקנה הינה בדומה למדבקות אחרות בשוק אך מי שבכל זאת רוצה לראות איך להצמיד את המדבקה בצורה הטובה ביותר, יציץ בסרטון ההדרכה.

המחיר: 179 ₪. בינתיים המדבקה משווקת רק בישראל ע"י ביקונקט סוכנויות בע"מ  וניתנת לרכישה בחנויות iDigital, ביג בוקס, קרביץ ואצל משווקים פרטיים.
אומנם המחיר נראה לכם מעט יקר עבור המדבקה אך מצד שני אין מחיר לבריאות שלנו וגם אין לשכוח שיש בין משתמשי האייפון שרוכשים מדבקה סתמית רגילה, רק בכדי לשמור על המכשיר מפני שריטות.

ולסיום, לי יש פטנט המפחית את הקרינה באייפון ב- 100%, פשוט אין לי אייפון.

לקבלת פרטים נוספים באתר החברה

להמשך הדיון בפורום.


8:00
  /  
29.6.2010
  
מאת: צבי וורובל

1