סיכום אירוע השקת LINN עם AVCS

באירוע נוצץ ורב אורחים, השיקה חברת AVCS את המותג הותיק LINN. 

7:00
  /  
27.06.2010
  
מאת: עפר לאור
Sponsored

LINN

את חברת LINN הסקוטית אנחנו מכירים כבר שנים רבות, הרי החברה פעילה מאוד בתחומים שונים בתחום האודיו היי אנד כבר משנות השבעים. חברת AVCS, אשר מייצגת את המותג בישראל, ערכה אירוע מושקע ונוצץ שבו השתתפו אדריכלים, משפיעי דעת קהל וחברים מ-Hometheater.co.il. החברה הציגה כמה מערכות אך בעיקר תפיסת עולם ממוקדת מוזיקה. החברה הכוללת כ-150 עובדים, פועלת כיום תחת הנהגתו של גלעד, בנו של המנכ"ל הראשון והיזם של החברה. גלעד נולד בישראל למשפחה יהודית ולכן מוקיר ומכיר את ישראל, אך חי כיום בסקוטלנד עם משפחתו. הפוקוס של החברה הוא כל דבר שעוסק בתחום המוזיקה, החל מטיפוח אומנים מתחילים באיזור סקוטלנד (ובכלל), דרך קטלוג הקלטות Studio Master באיכויות הגבוהות ביותר שקיימות כיום, רמקולים יוקרתיים, ודרך ציוד אודיו אנלוגי ודיגיטלי מהרמות הגבוהות בעולם.


מנכ"ל AVCS, דובי שושן

החברה אשר נודעה בתור אחת היצרניות המובילות של טרנספורטי אודיו, זנחה בשנים האחרונות את התחום הזה לחלוטין. לדברי גלעד, ההשקעה של החברה עוברת כיום בעיקר לתחום הזרמת המדיה ברמות הגבוהות ביותר בעזרת הרשת הביתית המהירה. האימוץ המהיר של לקוחות החברה של מדיה דיגיטלית הפתיע מאוד את קברניטי LINN, כאשר מדובר כיום על כך שמערכות ה-DS הן עיקר ההכנסה של החברה (לא רע בשביל מכשירים שקיימים רק מספר מועט של שנים). בהתחשב בכך שהחברה מתגאה ביכולת שלה לשדרג כל לקוח, כולל בעלי Turntables עוד משנות השבעים המוקדמות – למערכות החדשות שלה, ובהתחשב בירידה בעניין בתחום הטרנספורטים, החברה החליטה לפרוש מתחום הטרנספורטים לחלוטין.

"יצרנים אחרים", כך גלעד, "נתפסים לזה שהלקוחות שלהם פשוט רוצים לרכוש את המוצר עם השם של המותג שלהם עליו. אם אנחנו לא יכולים להוסיף ערך נוסף למוצר שיצדיק את השם LINN, אז מה הטעם לארוז טרנספורטים שאחרים יצרו עם מארז יפה ונוצץ יותר"?


מר. גלעד טיפנברון, מנהל חברת LINN

לשאלתנו האם החברה הולכת לעשות את המעבר לדיגיטלי בלבד, ענה גלעד שחד משמעית לא. יש ביקוש רב ומקום להשתפר גם בתחום האנלוגי, והחברה מתכננת להמשיך ולהשקיע ולשדרג את הלקוחות שלה שאוהבים אנלוגי, ובמקביל לפתח את תחום ההזרמה שלדברי החברה ברור לחלוטין שבו מצוי העתיד. "אנחנו רואים בעתיד הלא רחוק שאנשים בפירוש יתנתקו ממדיה פיזית. יש בנושא הזה כמעט קונצנזוס – ולכן הכיוון שלנו בתחום הדיגיטלי הוא להתנתק מהמדיה הפיזית ולהשקיע בטכנולוגיות שיאפשרו לנו לשמוע באיכות הגבוהה ביותר את התוכן בכל מקום בבית".


סדרת מזרימי האודיו הדיגיטלים – DS יחד עם ה 320A, מוניטורים לסדרת ה Klimax

מוזיקה כמרכז החברה

החברה מתמקדת במוזיקה וכחלק מהאסטרטגיה שלה תומכת באומנים מתחילים ואפילו מפורסמים אשר מעוניינים בשירותיה. החברה מספקת להם יכולות הקלטה ברמה גבוהה משמעותית ממה שניתן להשיג היום בתעשית המוזיקה השבלונית. את התכנים הללו מוכרת LINN דרך האתר שלה, בקבצי Lossless בקצבי נתונים שהם משמעותית גבוהים מכל דבר אחר שניתן להשיג. 

"יש לנו כמה מטרות בתמיכה כזו בתעשיה. החוזים שלנו אינם אקסקלוסיביים אלא מטרתם היא לעזור לאומנים שללא העזרה הזו, עלולים להצטרך להפסיק לנגן או לשיר ולעבוד במשרה נוספת. אנחנו לא מרוויחים מהפעילות הזו כמעט, מרבית הכסף מגיע הישר לאומנים. חלק מהתפיסה שלנו היא מניעת מצב שבו יש חנות אחת בעולם של מוזיקה – מה שעלול לגרום לאנשים לחשוב שמה שנמצא באייטיונז זה איכות המוזיקה הגבוהה ביותר שקיימת. החנות שלנו מציבה אלטרנטיבה לגופים המסחריים הגדולים, כאשר הפוקוס הוא על איכות סאונד ללא כל פשרות".

כך היה גם בהדגמות על גבי הבמה. המערכת שהוצגה לנו השמיעה מוזיקה Lossless בקצבי נתונים שפשוט אינם נתפסים. בהדגמה אחת שמענו דגימות של 188Khz קצב דגימה, כאשר קצב הנתונים הגיע בשלב מסויים לכמעט 10Mbps (פי 80 מקובץ MP3 של 128Kbps). אלה לרוב אינם קצבים שמשתמשים בהם לצורכי מוזיקה, אלא הם מספיקים להעברת וידאו ב-HD (יס למשל משדרים את הוידאו והאודיו של ה-HD שלה בקצבים נמוכים מזה).

באירוע שמענו את מערכת ה-DS החדשה של החברה, בשילוב עם רמקולים בעלי הגברה פנימית (כך שהכניסה שלהם היתה לחשמל ו-XLR).


ה Klimax 350A – בעל הגברה פנימית

האירוע

האירוע לא הסתיים בכך, בנוסף להרצאה של מנכ"ל AVCS, דובי שושן, ולמנהל LINN, ערך גם מאיר בן-זאב (אירי מהאתר שלנו), הרצאה מאלפת בצירוף הדגמות של קטעי מוזיקה קלאסית קשים במיוחד לשחזור. לכל אחד, צירף אירי הסבר מעמיק לגבי משמעות הקטע ומדוע בחר להשמיע לנו אותו.

אותי אישית  הקטע האחרון של כלי נשיפה ריגש אותי ביותר. זה בהחלט לא סוג המוזיקה שאני רגיל אליה, אך באמת הקטע היה מרגש ואמוציונלי באופן יוצא מהכלל.

לקינוח (לא אעמיק בנושא האוכל – AVCS יצאו מגדרם בכדי להביא לנו את מבחר המאכלים מהטובים ביותר שאכלתי לאחרונה) קיבלנו שילוב של זמרי אופרה עם המערכת של לין. את ההשמע ניגנו מהרמקולים של LINN, בעוד שזמרי אופרה מקצועיים ביצעו את האופרה באופן משולב.

אין ספק שזה אחד האירועים המעניינים ביותר שלי היתה את הזכות להשתתף בהם.

לאלבום התמונות המלא של המפגש, לחץ כאן.

לתגובות למאמר סיכום אירוע השקת LINN עם AVCS, לחצו כאן.


7:00
  /  
27.6.2010
  
מאת: עפר לאור