רדיו אינטרנט אלחוטי, במרחק נגיעה PURE SENSIA

הכל היום נמצע במרחק נגיעה, גם ה-Pure Sensia משתלב בקטגוריה הזאת. ביצה צבעונית ויפיפייה שתספק לך רדיו FM, רדיו אינטרנטי, ...

7:00
  /  
27.06.2010
  
מאת: מעין קמחי ונילי צדיקי
חפיץ לשנת 2010  – Pure sensia

חפיץ ביותר, Pure Sensia 

חפיץ, כפי שהוסבר בעבר על גבי עמודים אלו, הוא בעצם חפץ שאין לנו צורך בו אלא בעיקר רצון. כנאמר, ´הריני חפצה´. וזו בדיוק ההגדרה ל-Pure Sensia. חפצתי בו מהרגע שראיתי אותו שוכב לו בענווה בין הקלקרים בקופסא הגדולה והמכילה שלו. היה לי ברור שהרומן ביננו יתחיל ברגל ימין. עגלגל, שמנמן ואדמומי. מתאים לי בדיוק לשולחן שליד המיטה. בנוסף לכל זה, הוא אוהב שנוגעים בו, או יותר נכון, זו הדרך היחידה שלי לתקשר איתו. בקיצור, החפיץ המושלם בשבילי. 

טהור, שרמנטי רגיש, ועוד הרבה דברים טובים

Pure Sensia בתרגום חופשי ביותר לעברית הוא ´טוהר חושים´. טוהר, כשם החברה PURE, וחושים – בשל עירוב שלושה חושים מרכזיים במוצר. חוש המישוש, מסך המגע המרהיב שניצב בחזיתו; שמיעה, כי אחרי הכל מדובר ברדיו ונגן מוסיקה; וכמובן ראייה, מכיוון שמלבד לעיצוב החיצוני, מסך המגע מתהדר גם בצבעוניות מלבבת ובממשק מעוגל ותואם לעיצוב הכללי. חוש הריח והטעם יכולים רק לקנא באחיהם שהצליחו להשתחל לסיטואציה. אל דאגה, אני בטוחה שיומם יבוא.

אחרי פירגון כזה כבר בתחילת הכתבה, אני אקח צעד אחורה ואסביר במה בדיוק מדובר. נתחיל, בכתבת וידאו קצרה, ואחריה ההסבר המלא בכתב, למהדרין.

 

עיצוב וממשקים

רושם ראשוני הוא 90% מהעניין 


מבט ראשון מגלה שמלבד היותו עגלגל ויפהפה, הצבעים בהם בחרה החברה לעטר את ´טוהר החושים´ מרשימים לא פחות. הוא מגיע בצבעים אדום, שחור, לבן וצהוב. ואי אפשר שלא להתעלם מההקבלה למכוניות הספורט בימינו שמתהדרות באותם הצבעים. מדובר אם כן בביצה ספורטיבית למדי. 

הבחירה בשחור או לבן היא כמובן הבחירה הסולידית, שמתאימה לכל חדר שינה או סלון באשר הוא. אני דווקא קיבלתי את האדום. זה שקשה להתעלם ממנו ודורש את תשומת לבך המלאה כבר מהרגע שבו העיניים נפקחות בבוקר. אבל, ותמיד יש אבל, מפצה על זה באלגנטיות בעיצוב המעוגל והמתכדרר. והרי ממילא יש לי חולשה לג´ינג´ים, כך שמהר מאוד התרגלתי לאדום החדש. זה שניצב לו בצידו של החדר אבל התייחס לחלל כאילו הוא במרכזו. ככה זה כשאתה אדום (ויסלחו לי אוהדות מכבי או בית"ר). 

בנוסף, יושב הסנסיה-פיור על מעמד פלסטיק שמאפשר שינוי זווית, כך שאפשר יהיה לצפות במסך מכל גובה (ישיבה, עמידה, שכיבה). בפועל, לא באמת היה לי צורך לשנות את הזווית כי אפשר היה לראות טוב מכל מקום. אבל הרשות ניתנה.

תפריטים וממשקים

במסך של הפלא החדש תמצאו תפריטים מעוגלים כיאה לג´ינג´י אמיתי ואפילו השלט מעוגל ותואם. בדמיוני, נראה היה שחתכו את הביצה העגולה כדי שיהיה מקום למסך, ומקצהו של החלק שנחתך הכינו לי שלט. בנקודה הזו הרומן התחזק. כל לחיצה הובילה לעולם חדש ומצאתי את עצמי מלחצצת (לוחצת+מזפזפת) שעות על גבי שעות. אינספור תחנות רדיו אינטרנטיות מכל העולם הצליחו להרחיב את הטעם המוסיקלי שלי ביממות ספורות והקלות שבה ניתן למצוא אותן רק הפכה את זה למעניין יותר. השלט מצא את עצמו שוכב מוכן ומזומן לכל גחמה שלי ליד שלט הטלוויזיה. זה אולי לא ברור מאליו, אבל מדובר על כבוד גדול בחדר שלי. 

 

רומנטיקה ואפליקציות, Pure Sensia

מתחשב, הבחור

הוכחה ניצחת להתחשבות של הסנסיה-פיור הוא חיישן האור. הוא מצויד בחיישן שקולט וגם מפנים את כמות האור בחדר בו הוא נמצא, ובהתאם משנה את בהירות המסך. בלילה, בין כבשה לכבשה, הדחף לשנות פתאום תחנה לא יגרום לסינוור ועיוורון-לילי-חולף. ככה אפשר לבהות האחד לשניה בעיניים גם בלילות חשוכים. ללא ספק הרומנטיקה בהתגלמותה.  

ווידג´טים (Widgets)

ווידג´טים הם ללא ספק הדברים הקטנים שעושים את ההבדל. הם קיימים בפירושים שונים בעולם הכלכלה, הקומיקס ואפילו הבירה. בעולם האינטרנט הכוונה היא למעין מיני-תוכנות שמאפשרות לך לקבל מידע על הדברים שמעניינים אותך, או לבצע פעילויות לבחירתך. הסנסיה-פיור מגיע עם כמה כאלו. תוכלו למצוא שם מצגת תמונות מתעדכנות מחשבון ה-Picasa ב-google ועדכוני חדשות, מהם אני באופן אישי נמנעתי. יש לי מספיק מזה בזמן האחרון. וממילא עדיף לא לערב פוליטיקה כבר בתחילת היחסים.

ווידג´ט של מזג אוויר: שמאפשר לך לקבל מידע עדכני על מזג האוויר ותחזית לימים הקרובים בכל מקום בעולם בלחיצת כפתור. מתאים במיוחד לאנשי ה"קניתי כרטיס היום לפאלוס-ורדס, אבל צריך לארוז את המעיל החום או הגופיה הלבנה?"

 

ווידג´טים של רשתות חברתיות: ספר הפרצופים (פייסבוק) וטוויטר, לעדכון תמידי על מה כולם עושים, שחס וחלילה לא נפספס. החיבור פשוט אבל דורש מחשב זמין ומחובר לאינטרנט לפחות בפעם הראשונה.  

מסרים מהעולם שמעבר

היחסים התקדמו באטיות אבל ביציבות. כל יום גיליתי משהו חדש, השקעתי בו מזמני והוא בתמורה התמסר. אחרי יומיים האינטימיות הופרה. חלון לא מזוהה צץ לו בשאגה קולנית ודיווח על עדכון תכנה. אחרי בהלה ראשונית וחשדנות מתקבלת על הדעת בשל הזר שהשתלט לי על המסך, הסכמתי לעדכון. אני בענייני חדשנות. ובעצם למה לא? אם טרחו לעדכן כנראה שזה שווה את זה. התעדכנתי. 

בהתחלה לא הורגש שינוי. אולי זה מאחורי הקלעים, אולי בצורת החשיבה, אולי באבטחה. לא התרגשתי. הרי ידוע שבשביל הדברים הטובים באמת כדאי לחכות. ואז זה הגיע, על המסך שלי התחילו לצוץ מדי פעם הודעות עם מידע שקשור לפעילויות שלי. נחמד מצידו, בחור מתקשר, מייעץ, חבר אמיתי. נחמד לדעת שהמוצר ממשיך ומתפתח גם אחרי שהוא כבר אצלי. השקעה ראויה לציון.

 

חיבורים

לסנסיה-פיור יש חיבור DC לחשמל, כניסת AUX, כניסה לאזניות (יעיל אם יש מישהו ישן בחצי השני של המיטה) וחיבור USB ככה שתמיד אפשר לחבר אליו את הנגן ולשמוע את השירים המוכרים. את הבטריה אגב, שמתאימה רק למוצרים מסוימים של חברת PURE יש לרכוש בנפרד. 

קרע ביחסים

ידוע כי החיפזון מן השטן. תסכימו איתי כי איטיות יכולה להיות חיובית משהו, במיוחד בחדר השינה, המקום בו הנחתי את החבר החדש. אבל במקרה של הסנסיה-פיור האיטיות דווקא הובילה לקרע ביחסים. קצת חיפזון לא היה מזיק לו. האהבה לא הצליחה לגשר וזו ללא ספק נקודת חולשה. אמנם יש לו הרבה מה להציע, אבל הוא פילוסוף לא קטן וכל לחיצה עליו הובילה לזמן לא מבוטל של מחשבות שרצות לו ברקע. מריבה ראשונה, אבל עוד יש אור בקצה המנהרה.

הבטתי שוב במאהב האדמוני והסתבר לי שלמרות עגלגלותו המתחבבת המסך עצמו הוא בעצם מלבני, ויש שטח שחור גדול ולא מנוצל. זה נכון שאנחנו משתמשים רק ב-10% מהמח שלנו אבל למה לייחס את אותה הבעיה גם לגאדג´טים שלנו. יש מסך כל כך גדול, מעוגל ומזמין, למה לא לנצל אותו עד סופו? ריב שני נגמר במפח נפש. האור בקצה מתעמעם.

נסיון לגישור על הפערים הביא אותי להכיר אותו לחברות. יש צורך בגושפנקא. נכנסתי לדף ספר הפרצופים (פייסבוק) שלי, כדי להראות לו בדיוק מה כל אחת מהחברות שלי עושה. הוא מצידו התעקש שאינו מבין עברית. אותיות הא´, ב´ ואפילו ס´ העגלגלה נראו בעצם כמו מלבנים, ולא יכלתי לראות ולו רבע משפט בעברית. רק חבריי מארצות הניכר זכו להתייחסות מצידי דרך הסנסיה, שסינן באלגנטיות את כל הישראלים (עברית) שמצא. ריב שלישי והחושך במנהרה משתלט על האופק.

ידוע גם שזמן שווה כסף. ובמקרה הזה הכסף הוא נושא שאי אפשר להתעלם ממנו. העלות של הסנסיה פיור היא כ-250 פאונד (אי אפשר להשיג בארץ) וזה לא כולל את הבטרייה התואמת אותה יש לרכוש בנפרד (כ-35 פאונד) אני, באופן אישי, למרות רומן קצר וסוער עם הבחור, לא הייתי מוכנה להיפרד מסכום כזה בשבילו. מסתבר שכסף מפרק משפחות. הרומן הסתיים.

השארתי אותו במנהרה, בחושך, ממילא יש לו חיישן אור. נפרדנו כידידים, אבל שמורה לו פינה חמה בליבי, אדמוני ועגלגל. ללא ספק, עם עוד טיפה מאמץ מצידו הזוגיות שלנו היתה פורחת.

מוצרי Pure ניתנים לרכישה דרך החנות המקוונת של היצרן.

להמשך דיון בנושא ה Pure Sensia, לחץ כאן.

 Special thanks to Pure who supplied us with the sample unit we used for this review

7:00
  /  
27.6.2010
  
מאת: מעין קמחי ונילי צדיקי

1