מזרימדיה: DViCO TViX N1 Cafe

חברת DViCO חשפה לפני זמן קצר את ה- N1, השחקן החדש שלה אשר אמור להתמודד ראש בראש מול ה- Xtreamer ...

7:00
  /  
24.06.2010
  
מאת: זיו רוזנפלד \ Ziv Rozenfeld
הקדמה

הקדמה

חברת DViCO תמיד הייתה ידועה עם סדרת ה TViX המוצלחת שלה. אומנם המוצרים שלה היו מתומחרים בצורה יקרה יותר ממוצרים מקבילים, אך החברה נתנה תמיד ערך מוסף על ידי חומרה שנראית איכותית יותר וגב חזק של אנשי פיתוח אשר הציגו תכונות שהמתחרים היו חסרים.

ה N1 Cafe הינו המזרימדיה האחרון לסדרת TViX. שאלה ראשונה שסביר להניח שאתם שואלים את עצמכם היא למה נעשתה הצמדה של שם של כוס משקה חם לשם הדגם? התשובה לכך פשוטה למדי והאסימון ירד גם לכם אחרי שתציצו בתמונה הבאה.

ה N1 Cafe הינו מזרימדיה בצורה גלילית מאונכת, בדומה לדגמים הראשונים של החברה, מבוסס מעבד דומה לזה שקיים בדגם האח הגדול, ה TViX 6600, אך עם מספר תכונות שהוסרו ממנו על מנת להציג מחיר נמוך יותר ולהתחרות בזירת מזרימי המדיה הזולים, כגון ה Xtreamer, ה Popcorn Hour A-200, ה PlayOn!HD ועוד.

אז האם ה N1 מצליח להתמודד היטב בזירה זאת או שאולי הוא נחבא קצת אל הכלים?

זאת ועוד – בפרקים הקרובים.

עוד בתחום: מה זה בכלל מזרימדיה ומה ההבדלים בינו לבין מחשב לקולנוע ביתי (HTPC)?

מה בחבילה?

החבילה כוללת את המזרימדיה כמובן, חוברת הוראות, שלט עם זוג סוללות AAA, כבל קומפוזיט עם אודיו, ספק כח חיצוני ודיסק עם מדריך הפעלה.

כפי שאתם רואים, החבילה בסיסית למדי. למרות המחיר הזול, אני חושב שהיום זה מינימום לקבל גם כבל HDMI יחד עם כל מזרימדיה שרוכשים. יש להניח כי החבילה המצומצמת נעשתה על מנת להציג מוצר בעלות נמוכה עד כמה שניתן בגבולות ההגיון.

מחברים ומארז

ל N1 מארז גלילי מתכתי ניצב, בעל גימור אלומיניום מוברש בצבע שחור אלגנטי וכיתוב סקסי מאונך של TViX HD בחזית. בשונה מדגם ה 6600, ה N1 חסר תצוגת VFD ומכיל רק נורת חיווי בודדת על מצב הפעלה (אדום: מכובה. כחול: דולק) וקבלת סיגנל מהשלט (הבהוב קל). אחורי ה N1 מצויידים ביציאת קומפוננט וקומפוזיט עבור וידאו ועוד יציאה דיגיטלית אופטית וזוג RCA עבור אודיו, כולל DTS Downmix. מחבר HDMI 1.3a כמובן שנוכח ויהווה צורת החיבור המועדפת עלינו. זוג מחברי ה USB ישמשו אותנו עבור התקני זכרון ניידים כגון כוננים קשיחים חיצוניים ו DOK´s ומחבר האתרנט ישמש עבור שימוש ה N1 כמזרימדיה ברשת הביתית.

הצד העליון של ה N1 בעל תוספת מרעננת. כיסוי פלסטיק שחור מבריק אשר לחיצה עליו מכבה ומדליקה את הנגן. אם נסיט קצת את הכיסוי ימינה, הוא יתרומם בצד אחד ויגלה תחתיו מחבר USB נוסף וקורא כרטיסי זכרון מסוג MC/SD/MMC.

שימושי? בהחלט!
כונן קשיח שקיבלתם מחבר או כרטיס זכרון יתחבר בצורה זו בקלות ללא צורך בסיבוב המזרימדיה וגילוי מחברי ה USB בין סבך הכבלים אשר קיים מאחורי המערכת.

עוד בתחום: TViX 6600

ה N1 מבוסס מעבד של חברת Realtek מדגם 1073Plus. דגם זה של מעבד בעל יכולות של Bitstream עבור HD Audio אשר יוצגו בהמשך כאשר היצרן DViCO יספק קושחה מתאימה. נכון להיום, מתקיים Down Convert של HD Audio לרמת ה Core אשר קיים בכל פורמט אודיו שכזה, כך שבכל מקרה אתם תקבלו אודיו במידה ותנגנו ריפים של Blu-ray אשר מכילים פסקולים בפורמטי ה HD Audio.

ה N1 מהווה מזרימדיה אמיתי. תואר זה מוענק לו מכיוון שהוא חסר מקום לכונן קשיח פנימי. הקירור פסיבי לחלוטין ומכיוון שה N1 בעל נפח פנימי יחסית רחב לאלקטרוניקה המורכבת בו, הוא לא סובל מבעיות חום ומגיע לטמפרטורת עבודה של 38 מעלות בלבד.

טמפרטורת העבודה שצוינה מוקדם יותר, נמדדה באמצעות מדחום אקדח מדגם CHY 111. אמצעי מדידה זה מודד טמפרטורה על ידי קרן אינפרה אדום למרחק של עד 1000 מילימטרים וקוטר שדה של 100 מילימטרים. טווח המדידה האפקטיבי בין 30- לעד 550 מעלות צלסיוס עם סטייה של 2 מעלות. מכיוון שיש לי את היתרון של ביצוע המדידה ממרחק קרוב, הסטייה נשמרת קטנה.


ה CHY 111 לאחר שינוי ערכי מדידה עבור מתכת.

צד אחד שבדרך כלל לא שמים לב אליו הינו התחתית של המזרימדיה. לא הפעם. התחתית של ה N1 חסרה רגליות גומי שגרתיות ובמקומם יש לפנינו ארבעה פסי פלסטיק בולטים אשר מהווים חלק מהחלק התחתון של המארז. זה לא טוב כמובן מכיוון שפסי הפלסטיק הללו עלולים להשאיר שריטות קלות כאשר הם מונחים על משטח רגיש. במידה ואתם עושים שימוש בסטנד מעץ או כזה מחומר עדין אחר, רצוי להתאים מספר רגליות חליפיות. אני עשיתי שימוש בארבע רגליות גומי שקופות.


החיצים האדומים מסמנים את רגליות הפלסטיק.
העיגולים הלבנים הינם רגליות הגומי שהודבקו.

מי שאוהב להשוות זמני אתחול, ה N1 מגיע ממצב מכובה לפעיל תוך 20 שניות. ה 6600/6640 לעומת זאת, בעלי זמן אתחול של 38 שניות. ה Xtreamer Pro, אחד המתחרים הישירים של ה N1 – בעל זמן אתחול של 20 שניות גם כן.

עוד בתחום: ה Xtreamer

הגדרת תצורה

ה N1, כמו כל מזרימדיה מסדרת ה TViX, נוח ופשוט להגדרה עם כיתוב ברור לכל אפשרות בחירה, כאשר הכלל של 10 Foot UI נשמר כאן בצורה מרהיבה ונעימה לעין. תפריטי הגדרת התצורה דומים למדי כמו כל מזרימדיה אחר מבוסס Realtek עם מספר שינויים קלים שהיצרן הכניס.


Ten Foot UI

מספר הגדרות ששוות איזכור. דרך לשונית ה System, אפשרי לבצע עדכוני קושחה מקוונים, ללא צורך בעדכוני RSS מאתר היצרן או נבירה בשרשורים בפורומים על מנת למצוא קישור קושחה חדש להורדה.

תפריט שיתופי הרשת קל מאין כמוהו. בוחרים את סוג השיתוף – NFS או SMB ואז מתגלה בחלונית הקטנה השיתופים הזמינים מסוג זה. יש לבחור בשיתוף המתאים וחסל.


הגדרות רשת קלילות.

בלשונית הגדרות האודיו והוידאו תוכלו אומנם למצוא אופציה של "מיתוג וידאו אוטומוטי" עבור 1080p24, אך היא לא פעילה וחבל. דגם ה 6600 כבר קיבל יכולת Native Resolution אשר עוזרת בהורדת ה Judder. יש לקוות כי יכולת זאת תגיע גם לכאן במהרה.


מיתוג הוידאו האוטומטי עבור 1080P24 לא פעיל.

נסיים עם לשונית ה MISC, אשר מכילה אופציה בשם "משך קפיצה". הערכים הקיימים באופציה זו יקבעו לנו את אורך הקפיצה בשניות כאשר נרצה לבצע Trickplay מהיר קדימה או אחורה. שאר מזרימי המדיה מכילים זמנים קבועים שלא ניתנים לשינוי.

חברת DViCO כבר הציגה בעבר יכולת של Native Resolution וזיהוי תדר רענון עבור PAL & NTSC. יכולת זאת מאפשרת לבצע זיהוי הרזולוציה של התוכן המנוגן ולהתאים את רזולוציית המזרימדיה לרזולוציה זו. התאמה זאת גוררת חסכון מסויים בעיבוד תמונה על ידי הורדת ה Judder מצד המזרימדיה ולכן אמורה להציג בפנינו איכות תמונה מעט טובה יותר אשר נובעת בשל הימנעות מעיבוד תמונה כפול כפי שקיים במזרימי מדיה אחרים אשר חסרים אופציה זאת. כיום ה N1 חף מיכולת המדוברת. במידה ויכולת זאת תגיע ל N1 כפי שהגיעה למוצרים קודמים של החברה, כולנו רק נרוויח.

הערה: לאחר עדכון קושחה 2.0.3_A3, התווספה יכולת ה Native Resolution.

עוד בתחום: איך לבחור מזרימדיה? 
ה N1 במבחן

תמיכה בעברית

קיימת תמיכה בעברית עבור שמות קבצים וגם עבור כתוביות SRT, כולל כתוביות אשר מוטמעות כערוץ נוסף במעטפת mkv. על מנת לקבל תמיכה נאותה בכתוביות SRT, יש צורך לבחור בשפת ממשק בעברית בתפריטים. בעתיד העניין אמור להיות מסודר ונוכל לבחור בשפת ממשק באנגלית ועדיין לקבל תרגום תקין בעברית.


תמיכה בשמות קבצים בעברית.

גופן ברירת המחדל הקיים ב N1 בעל מראה "תנכי" במקצת ורצוי להחליפו. הפעולה מאוד פשוטה לביצוע, יש להעתיק גופן על DOK ולהגיע אליו דרך ממשק ה N1. לחיצה על הגופן תניב לנו מסך מתאים בו נאשר את החלפת הגופן וכך נוכל לקבל את הכתוביות בעברית באיזה גופן שנבחר. מרגע שהטענתם את הגופן המתאים, הן נשארות טעונות ב N1 ואין צורך להטעין אותן בכל הפעלה מחדש, כולל אחרי שליפת החשמל. גופנים מומלצים לשימוש הינם Arial & Tahoma.

הגופן איננו משפיע על התפריטים ועל שמות הקבצים.


בחירת גופן עבור הכתוביות.

עבור הצגת כתוביות בעברית עם קבצי וידאו, כמו בכל מזרימדיה אחר, יש להכין את קובץ ה SRT באותו שם כמו קובץ הוידאו והשיוך של הכתוביות יבוצע בצורה אוטומטית, כולל קבצי Blu-ray ISO. חסר היה לי דפדפן כתוביות אשר יאפשר לנו להטעין כתוביות בשם שונה משם קובץ הוידאו או עבור כותרי DVD. בשאיפה יכולת זאת תוצג בקרוב.

תפריט הכתוביות איננו עשיר כמו בדגמי ה Xtreamer, אך הוא מספק דיו, עם יכולת לשנות סנכרון כתוביות דרך זוג כפתורים יעודיים בשלט או דרך תפריט ייעודי. התפריט הייעודי גם מאפשר להזיז למעלה ולמטה את גובה הכתוביות, לשנות את גודלן או לדלג בין כתוביות מובנות כ PGS בקבצי m2ts, ערוצי כתוביות במעטפת mkv או בחירת הכתוביות החיצוניות. אם במקרה אתם מנגנים ריפ של Blu-ray, נא מקמו את קובץ הכתוביות בשם index.srt תחת תיקיית BDMV והתרגום ינוגן אוטומטית עם ניגון הכותר.


תפריט הכתוביות – פשוט ויעיל.

קבצי אודיו ותמונות

בשונה ממזרימי מדיה אחרים מבוססי Realtek, על מנת להציג תמונות עם מוזיקת רקע, יש למקם את שני סוגי הקבצים יחדיו תחת אותה תיקייה ואז לבחור בקבצי התמונה. קבצי המוזיקה אשר קיימים באותה תיקייה, ינוגנו בצורה אוטומטית. זה אומנם נשמע נחמד, אך רובנו נוהגים להפריד בין קבצי המוזיקה לתמונות ולכן יש צורך בהכנה מראש על מנת לבצע זאת כאן.

קבצי FLAC נוגנו לי ללא זיהוי אורך הקובץ ומספר קבצי WMA לא נוגנו והציגו הודעת שגיאה. במכשירי ה TViX קיימת תכונה יפה בה כאשר מנוגן קובץ אודיו, הוא מופיע במעין Playlist כאשר הקובץ שלפניו ואחריו מופיעים בצורה דהויה על המסך ובצד שמאל ניתן להבחין ב Cover Art. תמונה שווה אלף מילים ולכן נא הציצו בתמונה הבאה.

  

שלט

השלט של ה N1 דומה למדי לשלטים הקודמים של אותו יצרן. חסר תאורה אחורית, אך הכפתורים החשובים בו בעלי חומר זרחני אשר יאפשר לאתר אותם כאשר החדר חשוך. כפתורי הניווט השימושיים נמצאים במקומות טובים מבחינת גישה עם האגודל ותוך מספר דקות של שימוש כבר כמעט וניתן להוריד את התלות בהתבוננות בשלט על מנת למצוא את הכפתור המתאים לניווט.

דגמי ה TViX תמיד הכילו זוג כפתורים יעודיים עבור סנכרון כתוביות במהלך צפייה ללא צורך בניווט בתפריט ייעודי. דגם ה N1 איננו שונה מבחינה זו ואני שמח שהחברה לא מוותרת על זוג כפתורים אלו ככל שהיא מוציאה עוד ועוד מכשירים.

מכירים את המקרים הללו בהם אתם לא יודעים אם לשלט נגמרו הסוללות מכיוון שאין חיווי על לחיצה ואתם מתחילים לנער אותו או לפתוח את מכסה הסוללות ולהזיז אותן קצת? ובכן, השלט של ה N1 מצוייד בנורית LED אדומה קטנה אשר נדלקת בכל פעם שמתבצעת לחיצה על השלט ויעזור לתת לכם חיווי קצת יותר מדוייק אם השלט עובד או לא מאשר שלטים שלא מכילים חיווי שכזה.

לכל אלו אשר מגיעים ל N1 מדגמים קודמים ויש בבעלותם שלט אוניברסלי, עליהם לדעת כי ה N1 מכיל קוד שונה עבור כפתור ההפעלה.

שירותי רשת

דגם ה 6600 היה הסנונית הראשונה מבית DViCO אשר הציג שירותי רשת כגון YouTube, מזג אויר, פודקאסטים ועוד. ה N1 איננו שונה וגם הוא מכיל שירותים מקוונים דומים.

לפנינו קליפים של לארי קינג, CNN, עדכוני RSS חדשותיים מהרשתות הגדולות ועוד. אפילו מצאתי שירות בשפה הקוריאנית אשר מציג סרטים חדשים עם מעין MovieJukeBox, אך כאשר ניסיתי לנגן את הקבצים, קיבלתי הודעת שגיאה. מעניין אם יש צורך בקוד סודי על מנת להתחיל לצפות בצורה מקוונת בתכנים…


החלון עם נתוני הסרט שמשום מה לא נוגן.


קורא RSS עם חדשות מהעולם.

שימוש אלחוטי

ה N1 איננו מגיע עם יכולות אלחוטיות מובנות כמו דגם ה 6600. ניתן אומנם זאת להתאים לו דונגל מתאים אשר יעניק יכולות 802.11n. ההתקנה של הרשת האלחוטית לא הייתה שונה מהתקנה של רכיב חוטי אחר ברשת הביתית והתבצעה בקלות. גם במקרה זה, תקשורת 802.11n לא הייתה טובה דיו עבור תכני HD תובעניים. לעומת זאת, קבצי 720P קלילים נוגנו בצורה טובה.

במידה ואתם מעוניינים לנגן בצורה רצינית ותקינה תכני HD תובעניים, חובה להצטייד בחיבור קווי או לנגנם דרך התקן USB מקומי.


תפריט בחירת הרשת האלחוטית.

MovieJukeBox

בחירת קובץ לניגון על ידי עיון מרשימת קבצים זה כל כך 2007. היום כל מזרימדיה שרוצה להצליח חייב להציג יכולת מסויימת של MovieJukeBox. עם ה N1, ניתן לעשות זאת בעזרת Movie GUI Builder. מספר הגדרות פשוטות וגם התצוגה שלכם תוכל להיות כזאת מפוארת.

ניגון פורמטי האודיו המתקדמים – HD Audio

למרות שה- N1 בעל מעבד ה 1073Plus, הוא חסר יכולת כיום של ביצוע Bitstream עבור HD Audio. מכיוון שיכולת זאת כבר הוצגה על ידי עדכון קושחה נסיוני לדגם ה 6600Plus, יש להניח כי בקרוב גם ה N1 יקבל עדכון משמעותי זה.

יכולות Trickplay וסימניות

כמובן שיש לנו FF & FR במהירויות שונות, אך שימוש בהם מזכיר קצת יותר מידי את ה VHS משנות ה 80´ ולכן נעדיף להתמקד באופציות אחרות של Trickplay. כפי שהוזכר מוקדם יותר, לחיצה למטה מקפיצה את הוידאו קדימה X שניות ולחיצה למעלה עושה ההפך – הקפצת הוידאו אחורה בציר הזמן בערך של X שניות. את ה X ניתן לכוון בלשונית ה MISC בהגדרת התצורה. יכולת הקפיצה הזאת שימושית ביותר כאשר פספסנו את המשפט האחרון שהגיבור אמר או כאשר נרצה למשל לדלג על סצנות משעממות.

כפתור ה GOTO בשלט יציג לנו ציר זמן של הסרט, עם נקודה נוכחית ועליונה של קובץ הוידאו ועל ידי שיטוט בספרות הזמן הנוכחי, נוכל לשנות את המיקום הרצוי להגעה, כולל חיווי גרפי לכך. גם כאן תמונה שווה אלף מילים.


הנקודות הכחולות הינן הסימניות. בצד ימין ניתן לבחור בינהן.
ניתן גם להזין זמן קפיצה מדוייק על ידי הזנת ערך מספרי או קפיצה בין פרקים.

ה N1 גם מצטיין ביכולת סימניות מרשימה. ניתן לסמן על ידי כפתור ה Bookmark בשלט נקודות ציון בסרט ולחיצה על כפתור ה GOTO בשלט תאפשר לנו לדלג בין כל הסימניות שקבענו לקובץ הוידאו. החיווי נוח לשימוש וכאשר אנחנו עומדים עם הסמן על נקודת זמן של סימנייה מסויימת (הסימניות מסומנות על ידי נקודות כחולות על ציר הזמן), הסימנייה המתאימה מקבלת צבע בולט.
לחיצה על כפתור ה Bookmark במהלך ניווט בקבצים תציג את כל הקבצים האחרונים שניגנו ונקודות ה Bookmark האחרונות. אם יצא והפסקנו בצפייה של קובץ מסויים, כאשר ננגן אותו שוב, נקבל הודעה על המסך אשר מאפשרת לנו לחזור לנקודת הצפייה האחרונה.
כפתור ה GOTO מאפשר לנו גם ניווט בפרקים בקבצי mkv או בפרקים של כותרי Blu-ray.


זכרון נקודות ה Resume והסימניות העשיר והנוח לבחירה.

יש לציין כי הקפיצה בין הסימניות ויכולות ה GOTO, הינן מהמרשימות בין כל המזרימי מדיה, גם מבחינת מהירות התגובה וגם מבחינת השימוש הנוח בכל כך הרבה אפשרויות – תחת מסך אחד פשוט וברור.

האם ה N1 יכול לשמש עבור ניגון ריפים של כותרי Blu-ray?

האם ה N1 יכול לשמש עבור ניגון ריפים של כותרי Blu-ray?

ה N1 מכיל גרסה מצומצמת של ה BD-Lite מבית DViCO. יכולת זאת מבוססת על קריאת קובץ ה index.bdmv אשר קיים בכל כותר כזה וניגון ה Playlist הנכון (בשאיפה). למה הזכרתי מוקדם יותר "גרסה מצומצמת"? מכיוון שהגרסה המלאה כפי שקיימת ב 6600, יודעת להציג תפריטי HDMV & AVCHD. עבור ריפים של BD-J, יוצג תפריט BD-Lite עם תפריט בסיסי לבחירת הפסקול, הפרק, הכתוביות ועוד. ב N1 מומשה כאמור גרסה בסיסית של יכולת זאת, ללא הצגה של שום תפריט, פשוט ניגון הכותר, כאשר הפסקול, התרגום והפרקים, ניתנים לבחירה ושינוי דרך כפתורים ייעודיים בשלט. מתברר כי הסיבה למימוש גרסה רזה זו נובעת בשל הזכרון הטמון ב N1 – כמות של 128MB לעומת 256MB באח הגדול. מגבלה זו מונעת מה- N1 מימוש מלא של BD-Lite.

מוקדם יותר רשמתי "בשאיפה". למה זה? מכיוון שלא תמיד אופציית ה BD-Lite עובדת כהלכה. בסרטים Sherlock Holmes וגם Cop Out לדוגמה, נוגנה גרסת הבמאי של הסרט. יש לציין כי גם ה 6640 נכשל עם כותר זה וגם ה Xtreamer & Xtreamer Pro. מי כן הצליח לנגן כהלכה את הכותרים? Popcorn Hour C-200.

Sherlock Holms – נוגנה גרסת הבמאי.

קיימים כותרים של עונות של סדרות אשר מכילים מספר רב של פרקים, ניגון ריפים כאלו מעל ה N1 יניב ניגון של רק פרק אחד מתוך הפרקים הקיימים בכותר כזה. דוגמא לכותר כזה הינו Band Of Brothers.


תפריט הפתיחה של הסרט The Wolfman כפי שהוא מוצג על נגן Blu-ray.
מעל ה N1 לא תתקיים אפשרות לבחור את הגרסה הרצוייה.

קיימים כותרים אשר מכילים מספר גרסאות לסרט. כותר כזה לדוגמה הינו The Wolfman. ה N1 מנגן אחת מהגרסאות ואין לנו יכולת לבחור בעצמנו איזה גרסה לנגן.

רצוי כי לא תנגנו Blu-ray ISO מעל הרשת. ביצוע Mount מעל הרשת לכותר כזה הינה משימה תובענית למדי מבחינת המעבד ולכן עלולים להתקיים גמגומים בתדירות גבוהה. רצוי לפרוש את ה-ISO טרם הניגון. מגבלה זאת קיימת רק עבור Blu-ray Rip´s ולא עבור כותרי DVD ISO כאשר האחרונים בעלי ניגון תקין ב N1. הכותרים The Messenger & 10000 B.C הינם דוגמאות יפות לסעיף זה.

קיימת תמיכה תקינה בקבצים מהרשת עד לקצב נתונים של 50Mbps מעל רשת NFS, כאשר שרת ה NFS היה פעם אחת TViX NetShare ופעם שנייה SFU. מכונן פנימי, ניתן יהיה לנגן תכנים של עד לקצב נתונים של 60Mbps. קצב נתונים כזה הינו די והותר עבור קבצי ה MPEG-4 AVC @ mkv אשר קיימים בתפוצה גבוהה ברשתות השיתוף. הסיפור קצת שונה עבור תכני Blu-ray. התקן קובע כי תכני Blu-ray יכילו קצב נתונים ממוצע של 45Mbps, אך ניתן לקיים פיקים לקצב גבוה עוד יותר. מכיוון שקיים חסם עליון של 50Mbps של ניגון תכנים מהרשת ב N1, ניתן היה לצפות כי כותרים בקצב נתונים עד למספר זה ינוגנו כשורה, אך המצב שונה. ריפים כאלו דורשים כח עיבוד רב אשר מוריד את התמיכה של קצב הנתונים הנתמך מהרשת למספר נמוך יותר מ 50Mbps. מספר רב של כותרי Blu-ray לא נוגנו כהלכה דרך הרשת. אני אפילו מרגיש בטוח דיו ולצאת ולומר כי ה N1 עם גרסת הקושחה שנבדקה, איננו טוב דיו עבור ניגון תכנים תובעניים שכאלו מהרשת. כאשר אותם תכנים נוגנו מהתקן USB מקומי, התוצאות כבר הרבה יותר חיוביות.

בשל החסרונות שנמנו למעלה, אין לשלול את יכולות ה N1 כנגן עבור ריפים של כותרי Blu-ray, קיימים מספר רב של כותרים בהם הוא יעשה עבודה נאמנה כאשר מנגנים אותם מהתקן זכרון מקומי, אך חשוב להבין ולדעת את המגבלות שלו כפי שהם הוצגו בסעיפים הקודמים.

ה N1 אומנם איננו חזק כיום עבור ניגון כותרי Blu-ray מהרשת, אך התמונה משתנה עבור ניגון קבצי MPEG-4 AVC @ MKV מהרשת. בשימוש זה הוא מצטיין ומספק חוויה מלאה. אם זה ניגון תקין של קבצי ה mkv התובעניים ביותר, הצמדת תרגום בצורה יפה וברורה, ניהול טוב של הכתוביות וה Trickplay ויציב בצורה משביעת רצון.


כל הריפים של כותרי ה DVD שיש ברשותי נוגנו ללא בעיה. 

שונות

רצוי להזכיר את תפריט בחירת המקור המצוין. לחיצה שמאלה במהלך ניווט בקבצים תעלה תפריט קטן בו נוכל לבחור את המקור שלנו, אם זה שיתוף ברשת (עד ארבעה כאלו), התקן USB או כרטיס הזכרון. הניווט בהם מתבצע בפשטות גאונית וביציבות.

אפשרויות ה Zoom במהלך ה Playback מאוד ברורות לתפעול. ניתן לבצע זום בצעדים של 1% וגם להזיז את חלון הוידאו על מנת לאחד את ה Black Bars ובכך להציג את הכתוביות כולן על ה Bar השחור החדש ללא Overlay של הכתוביות על הוידאו.


הכתוביות מופיעות חלק על התמונה וחלק על ה Black Bar.


הוידאו הוזז למעלה ועכשיו הכתוביות מופיעות רק על ה Black Bar – נוח יותר לקריאה.

תצוגת ה Info פשוטה ועניינית. בצד שמאל למעלה שם הקובץ עם תזוזת טיקר במידה ואורך השם ארוך מגודל ה Viewport. בצד ימין נגלה פרטים כמו קידוד הפסקול והוידאו, רזולוצית הוידאו, הפסקול המנוגן וגודל הקובץ. חבל שכאשר אנחנו מנגנים ריפ של Blu-ray, התוכן של שם הקובץ וגודלו לא ממש רלוונטים.

ה N1 נבדל במספר תכונות מפתח לעומת ה 6600Plus. היכולות החשובות והראויות לציון לפניכם בטבלה קטנה אשר בשאיפה תעזור לכם לבחור במזרימדיה המתאים לכם מבין הפתרונות האחרונים מבית DViCO.

 TViX 6600PlusTViX N1 Cafe
ספק כח
פנימיחיצוני
צג VFDקייםלא קיים
יכולות אלחוטיותכרטיס רשת אלחוטי מובנהקיים בעזרת דונגל USB בתוספת תשלום
מקום לכונן קשיח פנימימקום לכונן 3.5 פנימילא קיים
מחברי USB23
יציאת קומפוננטלא קייםקיים
 מקלט DTTעל ידי כרטיס מתאים. דגם ה 6640 מכיל תמיכה מובנית. לא קיים
יכולות BD-Lite – תלויות זכרון מובנהמלאות, כולל תפריטי HDMV & AVCHDחסרות, ללא תפריטים
יכולות Streaming מהרשת של תכנים בעלי קצב נתונים גבוהטובותטעונות שיפור
HD Audioקיים באמצעות קושחת בטאכיום לא קיים

 

סיכום

ה N1 מהווה הפתעה נעימה מצד DViCO וכרטיס הכניסה שלה לשוק מזרימי המדיה הזולים. כיום יש המון אנשים שה- N1 יכול להתאים להם כמו כפפה. אם אלו אנשים שנוהגים להזרים את התכנים שלהם מהרשת המקומית בלבד או כאלו אשר נוהגים לעשות שימוש בכונני USB ניידים או דווקא אנשים שיושבים על הגדר ותמיד חיכו לפתרון זול מצד DViCO. קיימת גם קבוצה לא מבוטלת של לקוחות אשר מחפשים מזרימדיה נוסף לבית וכבר רגילים לממשק של ה TViX והיו שמחים למזרימדיה נוסף בסדרה. ה N1 יכול להתאים בול לאנשים כאלו, גם מחיר זול יותר מאחיו הגדול וגם גב חזק של DViCO.


מימין לשמאל: Popcorn Hour C-200, Xtreamer Pro, TViX N1

כיום ה N1 עדיין לא יכול להוות פתרון נאה עבור מזרימדיה מהרשת בלבד בשל יכולות הרשת החלשות שהוא הפגין. גם החוסר ביכולות HD Audio מעט צורם, אך זוג החסרונות האלו כבר נפתרו באח הגדול, ה 6600Plus ולכן יש להניח כי עדכון קושחה קרוב יפתור את זוג הסוגיות הללו ואז ה N1 בהחלט יהיה אחד מהמזרימי מדיה הכי מבריקים בזירה.

גרסת הקושחה עימה בוצעה הביקורת: 1.9.9

מחיר: 1200 ש"ח.

עדכון מחיר מתאריך אוקטובר 2010  – 850 ש"ח. 

להמשך דיון בנושא DViCO TViX N1 Cafe

תודה לעולם הדיגיטלי על השאלת המוצר לטובת הביקורת

7:00
  /  
24.6.2010
  
מאת: זיו רוזנפלד \ Ziv Rozenfeld

1