אוזניות למשחקים Razer Megalodon

קיבלנו לבדיקה אוזניות למשחקי מחשב המדמות צליל היקפי ע"י שימוש בטכנולוגיה צבאית של קסדות טייסי קרב. ירון קליין מדווח מהחזית, שהיא כורסת ...

7:00
  /  
20.06.2010
  
מאת: ירון קליין
הקדמה

הקדמה

דמיינו שאתם משחקים משחק רשת First Person Shooter (ראשי התיבות של FPS) עצבני. עכשיו דמיינו שאתם משחקים אותו בחדר מבודד עם מערכת רמקולים היקפית טובה. יריב מתקרב מאחוריכם אבל אתם כבר מוכנים מכיוון ששמעתם את צעדיו. מתחיל קרב היריות ואתם שומעים את הכדורים טסים לכם ליד האוזניים.

מאז שהייתי חייב לפנות את הממ"ד עם המחשב, הרמקולים שלו בהשתקה. הדרך היחידה המאפשרת חוויה דומה עם הגברה חזקה והיקפית בלי להפריע היא בעזרת אוזניות 5.1.
כשפנו אלי ושאלו אם אני מעוניין לבדוק אוזניות גיימר של חברת Razer, התקשיתי לסרב. מי שלא מכיר, Razer הינה חברה ותיקה בתחום הציוד לגיימרים. היא ידועה כיצרנית ציוד איכותי, יקר ובעל מראה ייחודי, כמו אוזניות ה- Megalodon שאסקור בביקורת זו.

מה באריזה?

האוזניות מגיעות באריזה גדולה ושחורה כאשר הלוגו המפורסם של החברה בדמות שלושת הנחשים מוטבע עליו. אם חשבתי שהאריזה של ה-G35 של Logitech גדולה, אז מסתבר של-Megalodon יש אריזה עוד יותר גדולה:


הקופסא


בתוך הקופסא

בתוך האריזה נמצא נרתיק נשיאה מהודר וקשיח המכיל את האוזניות. האמת, השם נרתיק עושה לו עוול. מדובר בקופסא קשיחה ומרשימה וכנראה שהיא גם עמידה למים לפי המראה. לא רואים הרבה דברים כאלה.

אם החלטתם לצאת למסיבת רשת עם הנרתיק הזה, בטוח שתגרמו לכמה ראשים להסתובב לכיוונו.


נרתיק נסיעה

החלק הפנימי של הנרתיק מרופד ובתוכו יושבות האוזניות:


הגוון האדמדם בתמונה זה השתקפות הפרגולה

בין הפריטים הנוספים בקופסא נמצא מעמד מפרספקס שחור לאוזניות, הנועד לשמור על השולחן מסודר ולתת לאוזניות מראה מכובד:


המעמד


המעמד בפעולה

בתחתית הקופסא נמצא את המדריך למשתמש, דיסק אודיו עם רצועת השמעה בודדת, חומר פירסומי וזוג מדבקות הנחש של Razer:


מדריך וחומר פירסומי


דיסק הדגמה

מבנה

חישוק הראש עשוי מפלסטיק קשיח ורחב ועליו הכיתוב Razer. החלק הפנימי של החישוק מכוסה בבד נעים הממולא בספוג רך. לחישוק מסילות מתכת גמישות המאפשרות 2 דרגות חופש: מעלה/מטה וימינה/שמאלה.


מבט עילי

הדבר הראשון ששמים לב כשמניחים אותן על הראש הוא שהאוזניות גדולות! הן מתאימות למידות ראש XXXL – M. לבעלי ראש קטן (פיזית) הן יפלו על האוזניים, כפי שהתלוננה הבת שלי. למרות גודלן, ה-Megadolon מרגישות קלות יחסית וישבו לי היטב ובנוחות על הראש.


גם הבן רוצה להתנסות

כריות האוזניות עשויות מספוג עבה ורך המצופה בקטיפה נעימה למגע. האוזניים הגדולות שלי נבלעו בתוך חלל הכריות ונהנו בתוכן שעות ארוכות של משחק בלי להתעייף.

שלושת הנחשים של Razer מעטרים כל אוזניה באור כחול זרחני. קצת מצועצע אבל מגניב.


מבט מקרוב

לדעתי, ה-G35 של Logitech שנסקרו כאן היו מעט יותר נוחות אך לעומת זאת הציפוי דמוי העור שמכסה את הכריות עלול לגרום להזעה.

ה-Megalodon הן אוזניות במבנה פתוח – לא אטומות. בקטעים שקטים תשמעו היטב את הסביבה. כמו כן, כשהסביבה שקטה, ישמעו את מה שאתם שומעים. למבנה פתוח יש יתרונות וגם חסרונות, כל אחד וההעדפות שלו. לעיתים זה נוח כשלא רוצים ניתוק מוחלט מהסביבה. אני מעדיף סגורות.

לשם השוואה, הזלמן ZM-RS6F שבבעלותי הוא במבנה חצי פתוח ואילו ה-G35 של לוגיטק הוא במבנה סגור. כאן תוכלו לקרוא מידע נוסף בנושא.

עוד בתחום: Logitech G35

המיקרופון נמצא בקצה זרוע גמישה הניתנת לכיפוף ולקיפול מעלה כך שלא תפריע. בניגוד ל-G35, המיקרופון לא נכנס למצב השתקה כאשר הזרוע מורמת מעלה, אך למיקרופון יש מנגנון ביטול רעשים ואפשרויות כיוון ישירות מקופסת הבקרה.
כבל שזור ועמיד למדי באורך 3.3  מטר מחבר את האוזניות למחשב. בקצה הכבל נמצא Ferrite המיועד לשיכוך רעשי EMI ו- RFI וכן מחבר USB מצופה זהב.

קופסת הבקרה

קופסת הבקרה מחוברת במרחק 1.3 מטרים מהאוזניות. כמעט כל אפשרויות השליטה על האוזניות יתבצעו בעזרת קופסא זו:


קופסת הבקרה

בחלק העליון של הקופסא נמצא לחצן ה-Maelstrom  (מאיפה השמות האלה?!) המאפשר למתג בין צליל היקפי 7.1 Virtual Surround וסטריאו. בשני צידי המתג נמצאים LED-ים כחולים (זוהרים) המציינים את המצב הנוכחי: 2.0 ו- 7.1. ההסבר על ה-Maelstrom יגיע בהמשך.


Razer השתמשו באותו LED כמו ב-Yes MaxHD

ישנן נורות חיווי נוספות המייצגות את כל אחד ואחד מהרמקולים הוירטואליים (כלומר מדובר ב-Virtual Surround ולא ברמקולים אמיתיים), וחיווי נוסף המציג את עוצמת השמע.

במרכז הקופסא נמצאת גלגלת הווליום המתפקדת גם כגלגלת כיוון העוצמה לכל אחד מערוצי השמע. הגלגלת עשויה מפלסטיק חלק הדורש התרגלות. במרכז גלגלת השמע נמצא כפתור המאפשר כיונון כל ערוץ שמע בנפרד. לחיצה ממושכת על כפתור זה מאפסת את ההגדרות.
בתחתית הקופסא נמצאים לחצני Mic Mute להשתקת המיקרופון, Mic Sensitivity לשליטה על רגישות המיקרופון ו-Mic Level לשליטה על עוצמת המיקרופון.

עוד בתחום: Track Scan Vibras Five.One

מסתבר ש-Razer החביאו כמה Easter Eggs שאינן כתובות בשום מקום:
לחיצה ממושכת על לחצן ה- Maelstrom משנה את חיווי הווליום כך שיציג את העוצמה המושמעת בדומה למחוגים שזזים במערכות שמע הישנות.
לחיצה ממושכת על לחצן ה-Mic Sens מאפשרת לראות לאיזה רמקול מגיע מידע קולי ע"י הדלקת החיווי המתאים. זה היה די שימושי בזמן הבדיקות.
השתקת הרמקולים (Mute) דרך המחשב תגרום לחיווי הרמקולים להבהב בקצב אחיד.
כל ההגדרות שמתבצעות דרך קופסת הבקרה נשמרות גם אם העברתם את האוזניות למחשב אחר.

נתונים טכניים

אוזניות:

 • דרייבר שמע: מגנט נאודיום בקוטר 40 מ"מ
 • תחום תדרים: 20 – 20,000 הרץ – diffuse-field equalized
 • התנגדות: 32ohm בתדר 1Khz
 • רגישות: 102dB ±4db בתדר 1Khz

מיקרופון:

 • גרף כיווניות: חד כיווני
 • תחום היענות: 50 – 16,000 הרץ
 • רגישות:±4db  -37dBV/Pa  בתדר 1Khz, ניתן לכיוון ע"י המשתמש

כבל:

 • חיבור: USB מצופה זהב
 • כבל: 3.3 מטר, בידוד ארוג

מערכות הפעלה:

 • XP, XP64, Vista, Vista64, Windows7
 • Mac OS – לא באופן רשמי

Virtual Surround – Maelstrom

בדומה ל-G35 של לוג´יטק, אוזניות אלו מגיעות עם זוג דרייברים (רמקולים) – אחד לכל אוזן. ישנן אוזניות עם 6 דרייברים, 3 בכל אוזן כמו ה-Zalman ZM-RS6F או ה-LTB HSMT-UD, שמספקות צליל היקפי – True Surround.
ה-Meglodon וה-G35 מדמות צליל היקפי בעזרת 2 רמקולים – Virtual Surround.

Logitech משתמשת בטכנולוגיה של Dolby על מנת לדמות צליל היקפי, ואילו Razer פיתחו את מנוע הקול Maelstrom. ה-Maelstrom מבוסס על טכנולוגיה אחרת שפותחה לקסדות טייסים הנותנת חיוויי אזהרה מדוייקים למיקום טיל מתקרב בתוך קסדת הטייס.
שתי האוזניות משתמשות ב-DSP ואלגוריתמים ייחודיים על מנת לדמות תחושת מרחב וכיווניות כך שנחשוב שמקיפים אותנו 7.1 רמקולים, כאשר בפועל יש רק 2.

ניתן למצוא מנגנוני Virtual Surround במגוון כרטיסי קול פנימיים וחיצוניים תחת שמות רבים כגון CMSS-3D ,Sensaura Virtual Ear וכו.
מי שבכול זאת רוצה להתנסות עם Virtual Surround ואין ברשותו כרטיס קול מתאים יכול לנסות פתרונות תוכנה כגון SRS Audio Sandbox ו-DFXAudio.

בחינה

התקנה ותמיכה בפורמטים

להפתעתי, ל-Megalodon אין דיסק התקנה. ברגע שמחברים אותן למחשב הן מתקינות את עצמן באופן אוטומטי, כאשר ב-XP כל מה שנותר הוא לקבוע תצורת עבודה 5.1 או 7.1 בהגדרת הרמקולים במחשב. משלב זה השליטה היחידה שיש ב-XP היא על השתקת האוזניות (Mute), ואי אפשר לשנות עוצמת הקול מהמחשב. ב-Windows 7 ו-Vista אפשר לשלוט על עוצמת הקול הראשית ועוצמת הקול לכל אחד מערוצי השמע הוירטואלים.
בהתחלה הייתה חסרה לי תוכנת שליטה מהמחשב כמו שקיימת ב-G35 עם כל היכולות המגוונות, אך בפועל כל מה שחשוב נשלט דרך קופסת הבקרה ביעילות ובקלות.
למרות שאין תוכנת שליטה, ישנה תוכנה לעדכון Firmware ומומלץ לבצע עדכון.

הייתי שמח אילו Razer היו מפרסמים באילו פורמטים האוזניות תומכות: Direcsound3D, OpenAL, XAudio וכו.  אך כמו Logitech גם Razer לא מפרסמים את המידע הזה (בעצם יש אזכור שאין תמיכה מלאה ב-OpenAL שזה יותר מ- Logitech). כנראה שזהו נושא כאוב אצל יצרני החומרה.

חשוב להדגיש שגם אם יש לכם כרטיס קול במחשב ומערכת רמקולים, לא מובטח שתקבלו צליל היקפי במשחקים. גם אם המשחק תומך בצליל היקפי, לא בכל שילוב של כרטיס קול, מערכת הפעלה ומשחק תשמעו מכל הרמקולים. אם החלטתם להתקין מערכת רמקולים היקפית – קנו כרטיס קול שתומך במירב הפורמטים.

אז איך האוזניות במשחקים?

לפני שקופצים ישירות למשחקים, אני אוהב לבדוק את התמיכת ב-DirectSound3D בעזרת RightMark 3DSound Positioning Accuracy test. מצאתי קורבן, בתי, שעזרה לי בבדיקה. אני מזיז את מקור הקול במחשב והיא, עם הגב אלי, צריכה לזהות את אחד מ-8 הכיוונים המוסכמים בינינו (כל 45 מעלות).

היא הגיעה ל- 65% דיוק שזה לא רע ויותר מאשר עם ה-G35 אבל הרבה פחות מהזלמן ZM-RS6F הישנות שלי שאיתן הגיעה ל-80% דיוק. בזמן משחק, כאשר מסתכלים על המסך ולא עומדים עם הגב למסך, הדיוק יותר גבוהה.


RightMark 3D Sound Positioning Accuracy Test

מה שהטריד אותי בבדיקה הוא שהאוזניות מראות שהן מזהות רק 2 ערוצי שמע (זוכרים את ה-Easter Egg שלא מתועד בשום מקום?…). אני מסיק שהאוזניות אינן תומכות ב-DirectSound3D אך מנוע ה-Maelstrom בכל זאת מצליח לתת תחושת כיווניות.

העליתי את F.E.A.R Combat, משחק FPS מבוסס DirectSound3D לבדיקה נוספת להתנהגות האוזניות ב-DS3D. גם במשחק זה האוזניות מראות שהן מקבלות רק 2 ערוצי שמע.
במצב 2.1 איכות הצליל מצויינת. צליל נקי וצלול עם בסים עוצמתיים. כיף לשחק עם האוזניות האלה.

הגיע הזמן לבדוק מה שווה ה-Maelstrom במשחק אמיתי: לחיצה על הלחצן בקופסת הבקרה מעביר את החיווי ל-7.1  והצלילים עוברים לגוון המוכר של עיבוד Virtual Surround שקיים גם ב-G35. מי שלא מכיר, Virtual Surround מוסיף שכבות קול המזכירות Reverb ו-Echo. במת הקול נפתחת אבל זה לפעמים על חשבון Clarity. יכולת זיהוי הכיווניות משתפרת: Camper יזהה את צעדיו של יריב מתקרב בלי בעייה. מי שאוהב להיות במרכז העניינים, לא יתקשה כלל לזהות היכן מתנהלים הקרבות ולרוץ לכיוון הנכון. למרות שהתמיכה ב-DS3D לא מושלמת התוצאה הסופית מהנה מאד.
כצפוי, כמו ב- G35, אין תמיכה ב-EAX המחייבת חומרה ורשיון מ-Creative.


F.E.A.R Combat

להפתעתי גם ב-Unreal Tournament 3, המשתמש ב-OpenAL, האוזניות לא הראו סימנים שמגיע אליהן קול רב ערוצי. זה לא מנע מהן לספק גם כאן יכולת כיווניות טובה. שוב, איכות השמע ב-Megalodon מעולה.


Unreal Tournament III

ב-Call Of Duty 4: Modern Warfare ראיתי לראשונה חיווי 5.1 מקופסת הבקרה. למי שתהה, COD4 משתמש בספרית הקול FMOD.
הקול שמספקות האוזניות עשיר ועוצמתי, והתחושה היא שאנחנו בתוך הקרב (כמו שצריך להיות!).


Call of Duty: 4 Modern Warfare

חזרתי על הבדיקות עם הזלמן 5.1 שברשותי והתוצאות לא הפתיעו. הזלמן, בעלות 6 הרמקולים סיפקו יכולת ההפרדה והבחנה מצויינת – הכי טובה שנתקלתי עד כה. למרות שה-Megalodon לא הגיעו לאותם ביצועים, הן התקרבו לכך בחלק מהמשחקים.

כיווניות במשחקים חשובה מאד אך לא רק. איכות הצליל שמפיקות ה-Megalodon טובה לאין שיעור מזו של הזלמן (בעלת דרייברים 30 ו- 15מ"מ): הבסים עוצמתיים וטווח התדרים רחב עם צליל נקי. בסופו של דבר, נהניתי הרבה יותר עם ה-Megalodon ומנוע ה-Maelstrom דלוק.

מיקרופון מובנה מאד נוח כאשר רוצים לתאם מהלכים עם שאר חברי הקבוצה במשחק, או כשרוצים לשוחח עם חברים ב-Skype. בבדיקה עם Skype נשמעתי ברור אך עם Hiss חזק מאד. הורדת Mic Sensitivity למינימום הפחיתה את ה-Hiss אך לא מספיק. תוצאות דומות קיבלתי גם ב-Windows 7.

סרטים

אמנם מדובר באוזניות גיימר, אך אין סיבה שהן לא ישרתו אותנו לצפייה בסרטים.
אני אוהב להתחיל את הבדיקה עם Matrix Reloaded  עם פסקול DTS בסצינת הפתיחה שבה Trinity קופצת עם האופנוע לחניה של תחנת הכוח ונלחמת בשומרים. בסצינה שאחריה, היא קופצת מהחלון כשסוכן מזנק אחריה ומתפתח קרב יריות אווירי ב-Bullet Time.


Matrix Reloaded

במצב 2.1 ללא Maelstrom האוזניות נשמעות מעולה. לאחר הגברה קלה של הבאסים דרך קופסת הבקרה, הפיצוץ של האופנוע והחבטות עם הקסדה נשמעו היטב והבאסים מורגשים באוזניים.
בסצנה הבאה, כאשר הכדורים טסים ב-Bullet Time, מרגישים את הוואקום שנוצר כשהכדורים עוברים ליד האוזן. הבהירות והצלילות נשמרות בסצנות הדיבור. מרשים! מה שקילקל לי קצת את התענוג הוא זליגת רעשים מבחוץ בגלל המבנה הפתוח.

הפעלת מנגנון ה-Maelstrom פותחת את המרחב. הצלילים מקבלים מימד שלישי: עומק וכיווניות טובה יותר. השיפור ניכר, אך רחוק ממערכת רמקולים חיצוניים 5.1 או 7.1.
כמו ב- G35, גם כאן מנגנון ה-Virtual Surround ביטל את אפקט הואקום של הכדורים הטסים. פרט נוסף (שכנראה היה קיים גם ב-G35) הוא שהתדרים הגבוהים קוצצו בחלק מהמקרים. לא שמתי לב לזה מיידית. כמו כן, יש צורך להחזיר את הבסים לרמתם המקורית אחרת הם מתערבבים ומשתלטים על כל הצלילים. יותר מדי "muddy" לטעמי.
בשלב מסויים (לפני הגשת הביקורת) הבחנתי כי בסרט עם פס קול 5.1, האוזניות מציגות שמע בערוצים הקדמיים, הצדדיים ו-Subwoofer, כאשר 2 הערוצים האחוריים מתוך ה-7.1 לא מופעלים. שיניתי הגדרות Mixer ב-ffdshow כך שיחליף בין הערוצים הצדדיים לאחוריים. השיפר בהפרדת המרחב ניכר, אך הורגשה ירידה בעוצמת התדרים הנמוכים ו-Vocals.


שינוי הגדרות ב-ffdshow

ב-Sherlock Holmes, כאשר שרלוק הולמס ודוקטור ווטסון הולכים בשוק (דקה 44), הרגשתי כאילו אני איתם וכל המולת השוק סביבי בזכות ה-Maelstrom. קטעי המוזיקה הרבים בסרט מקבלים שידרוג משמעותי כאשר ה-Maelstrom מופעל. לעומת זאת, זבוב המזמזם במעבדה (דקה 45) נשמע הרבה יותר טורדני ובתוך האוזן ללא הפעלת ה-Maelstrom.


Sherlock Holmes

בסרט 27 שמלות, פס הקול החלש לא היווה בעייה עבור ה-Megalodon ונשמע היטב וברור. ב-G35 הייתי חייב להוסיף הגברה נוספת בעזרת שינוי הגדרות ב-ffdshow. כאשר הדלקתי את מנגנון ה-Maelstrom, במת הסאונד נפתחה, צלילי הרקע כבר לא נשמעו סטריאופוניים בלבד, אך השיפור פחות הורגש כמו ב-Sherlock Holmes.


27 Dresses

בסרטים עם פס קול סטריאופוני  בלבד, מנגנון ה-7.1 איכזב. קטעי דיבור נשמעו כאילו הוקלטו בתוך חבית. נכנס reverb מעצבן. תחושת המרחב מוגברת אבל המחיר בעיוותים בלתי נסבל. ברגע שמכבים את ה-Maelstrom, פס הקול נשמע טבעי וברור. חבל שאין לאוזניות יכולת המרת פס קול סטריאופוני ל- 7.1.

מוזיקה

                

במספר לא קטן של קטעים, בעיקר POP, ה-Megalodon הפיקו צליל צלול ונקי. הבאסים בריאים ומדוייקים. בזמן ההאזנה לא היה צורך להגביר יותר מ- 2/3 בסקלת הווליום. יותר גבוהה וזה היה רועש מדי.
במוזיקת POP אני בד"כ נותן הגברה לתדרים הגבוהים והנמוכים ומפחית מתדרי הביניים. עם ה-Megalodon בקושי היה צורך לשנות אותם. נראה כי האוזניות מותאמות Out of the Box לסוג זה של מוזיקה.

לא מומלץ להפעיל את מנגנון ה-Maelstrom על קטעי מוזיקה. מי שבכל זאת מתעקש יקבל באסים בוציים, Vocals שנשמעים כאילו בוקעים מצינור, ותשכחו מתדרים גבוהים. עדיף בלי.
קצת הופתעתי לגבי הממצא האחרון, מכיוון שדווקא ב-Sherlock Holmes דווקא קטעי המוזיקה קיבלו שידרוג משמעותי. אני יכול לנחש שה-Maelstrom מצליח יותר טוב עם קטעי מוזיקה בעלי פס קול רב ערוצי וללא Vocals.

למרות שאלה לא אוזניות High End למוזיקה (וגם לא מתומחרות כמוהן) בכל זאת נהניתי מאד להאזין איתן והן לא נפלו מה-G35 באיכות הצליל.

סיכום

אין ספק שה-Megalodon של Razer הן אוזניות מרשימות עם עיצוב מרהיב וחומרים איכותיים ונעימים המאפשרים שעות רבות של שמיעה. האוזניות הן Plug & Play אמיתיות ללא דיסק התקנה והתפעול שלהם מאד פשוט ישירות מקופסת הבקרה.

לי הן הרגישו מאד נוחות בשעות הרבות שביליתי איתן וישבו היטב על בראש, אך הן כנראה יהיו גדולות מדי לבעלי ראש קטן (או צר) וילדים. בגלל המבנה הפתוח שלהן, שומעים כל מה שקורה מסביב ולהיפך. אחדים ימצאו בזה ייתרון אך הן לא יתאימו למי שמחפש בידוד מוחלט מהסביבה. בראש ובראשונה, מדובר באוזניות גיימר המספקות חווית משחק מעולה עם איכות שמע בין הטובות. מנוע ה-Maelstrom סיפק יכולת כיווניות טובה ברוב המשחקים, וזאת למרות שבחלק לא קטן מהמשחקים האוזניות פיענחו רק 2 ערוצי שמע. השיפור ניכר כשמנוע ה-Maelstrom דלוק – תחושת המרחב מוגברת והמשחק יותר מציאותי. גיימרים הצריכים את הניידות יעריכו את נרתיק הנשיאה הקשיח והמרהיב שמגיע עם האוזניות. רגישות יתר של המיקרופון לוותה ב- Hiss תמידי שהורגש ע"י מאזינים בצד השני. התאכזבתי מתופעה הזו.

נהניתי לצפות בסרטים עם האוזניות והן נשמעות נהדר. מנוע ה-Maelstrom משדרג את החוויה ברוב הסרטים ונותן תחושת מרחב טובה. לעומת זאת ה-Maelstrom, אינו יעיל בסרטים עם פס קול סטריאופוני ועדיף בלעדיו. מוזיקה נשמעת מצויין עם ה-Megalodon, והתרשמתי לטובה. גם במוזיקה עדיף לא להפעיל את מנהגנון ה-Maelstrom.

כפי שהבנתם, ה-Megalodon אינן תחליף למערכת רמקולים ייעודית עם כרטיס קול חדיש. צריך לזכור שבכל זאת מדובר במוצר נייד והרבה פחות יקר או מרעיש לסביבה. למען ההגינות, לא מצאתי את האוזניות האולטימטיביות (אולי הציפיות שלי מוגזמות)  אבל ה-Megalodon היו בין הטובות שבהן נתקלתי.

בסופו של דבר, ה-Megalodon הן אוזניות מרשימות התפורות לגיימרים. יש להן נקודות זכות רבות אך גם מספר חסרונות אשר מזכים אותן בציון סופי 7.8.

האוזניות זמינות לרכישה בחנויות המובחרות בארץ במחיר מומלץ לצרכן של 800 ש"ח

לשרשור הדיון ותגובות לביקורת אוזניות למשחקים Razer Megalodon, לחצו כאן.

תודה לחברת Razer על השאלת האוזניות לביקורת.

 


7:00
  /  
20.6.2010
  
מאת: ירון קליין

1