חשיפה ראשונה: YES Mobile. לשלוט בממיר YES דרך האייפון

חברת YES עולה על הרכבת ומוציאה אפליקציה משלה לצפיה בלוח שידורים, סרטונים נבחרים מתוכניות ואפילו הקלטה מלאה ומרחוק. קבלו הצצה ...

11:00
  /  
16.06.2010
  
מאת: אלי חבוש

חברת YES הצטרפה בשקט בשקט לחברות רבות שמרחיבות את שירותיהן גם למכשיר האייפון כשהוציאה את האפליקציה החדשה מטעמה – Yes mobile.
אפליקציית ה Yes mobile שפותחה על ידי אקשן אייטם מקבוצת יוניסל, מאפשרת ללקוח החברה לצפות בלוח שידורים מלא, בפרקים וסרטונים נבחרים מערוצי התוכן של החברה והדובדבן שבקצפת – הקלטת תוכניות בלחיצת כפתור ומרחוק.
קיבלנו הצצה ראשונה ואמיתית לאפליקציה החדשה של YES ונציג כאן בפניכם רשמים ראשוניים. יש לציין כי את הבדיקה והצילומים המצורפים ערכנו על מכשיר אייפון המוגדר לשפה האנגלית במערכת ועל כן תפריטי הכפתורי, הימים והמערכת באפליקציה רשומים בשפה האנגלית. שימוש במכשיר אייפון המוגדר לשפה העברית יגדיר את התוכנה להשתמש בשפה העברית בכל התפריטים בצורה מלאה (בדקנו).


מסך הפתיחה

את האפליקציה ניתן להוריד כבר עכשיו בחינם דרך ה AppStore במכשיר האייפון שלכם בחיפוש של Yes Mobile. לאחר הורדה והתקנה נקבל את העמוד הראשי בתוכנה.

לשונית ראשי:


מסך cover flow ראשוני

בעמוד הראשי של התוכנה נקבל cover flow של תוכניות נבחרות – סרוגים, פעם בחיים, 15 דקות ועוד. לחיצה על אחת מתוכניות אלה תציג את מסך התוכן של התוכנית ונוכל לצפות בפרקים מלאים, גרסאות במאי, מאחורי הקלעים וכו´.

לשונית "לוח שידורים":


לוח שידורים מלא

לשונית זו מציגה את לוח השידורים המלא של חברת הלווין המסודר על פי מיספור הערוצים ומיוצג על ידי לוגו הערוץ לצידו. ניתן לעבור בפס הזמן בטווחים של חצי שעה אחורה או קדימה, או לקפוץ ליום אחר בשבוע על פי בחירתנו. רוצים לסדר את רשימת הערוצים על פי רצונכם? לחיצה על כפתור "התאמה אישית" וסידור התוכניות על פי הסדר שתבחרו.
אני חייב לציין שהמעברים בין השעות השונות לא הכי נוח ועדיף היה אם היתה אפשרות לשיטוט בזמן באמצעות החלקת האצבע ימינה או שמאלה בערוץ הרצוי. נקודה שלילית נוספת היא אי האפשרות לקפוץ בחזרה לשעה הנוכחית בלחיצת כפתור. בחירה באחד הערוצים ולחיצה עליו, תציג את תקציר התוכנית ומספר כפתורי שליטה:
הקלטה – הקלטת התוכנית ממש מתוך האפליקציה באמצעות חשבון ה online שלכם בחברה. ניתן להקליט כל תוכנית, עתידית או נוכחית והפקודה תישלח לממיר המקליט שלכם בבית והתוכנית תישמר בספריית התוכניות המוקלטות.
תזכורת – הקפצת בועת תיזכורת מספר דקות לפני תחילת התוכנית המודיעה על כך שהתוכנית צפויה להיות משודרת בזמן הקרוב.
מועדפים – הוספת התוכנית ללשונית מועדפים בעמוד שלנו.


תקציר התוכנית

מסך הקלטה

מלבד זאת, אם לסידרה ישנם פרקים נוספים האמורים להיות משודרים, תופיע שורת סטטוס בתחתית התקציר שתודיע על כך ותאפשר לבצע את כל אותן פעולות שהזכרנו למעלה, גם לאותו פרק עתידי.

נוכל גם לבצע חיפוש תוכנית מסויימת באמצעות כפתור החיפוש (זכוכית מגדלת) על פי שם או סוג התוכן המבוקש. גימיק נוסף שהצטרף לכאן הוא שבטילטול האייפון נקבל את לוח השידורים של הפריים טיים באותו היום.


חיפוש חופשי

לשונית וידאו:

כאן מרוכזים כל סרטוני הוידאו שניתן לצפות בהם בחלוקה לפי א-ב, הכי חדש, הכי נצפה והכי פופולרי וכל זה לפי זאנר התוכנית – סדרות, ילדים ונוער, דוקו. כפתור LIVE יציג את התוכנית המשודרת ממש ברגע זה.
פיצ´ר נוסף ומעניין נוכל למצוא בדמות של רולטת תוכניות בלחיצה על כפתור "הגרל" המופיע בצידו השמאלי העליון של המסך. ניתן לשקשק את המכשיר ולקבל תוכנית אקראית מתוך שלושה תחומים – סדרות, ילדים ונוער או דוקו.


לשונית וידאו

צפייה בפרק

רולטת וידאו

לשונית העמוד שלי:

בלשונית זו ירוכזו כל ההעדפות האישיות שלנו, ההקלטות והתזכורות שביצענו. ניתן לצפות בהם או לערוך אותם כרצוננו.

סיכום:

ממשחק ראשוני של מספר שעות באפליקציה נראה כי הושקעה כאן מחשבה אמיתית בצרכי הלקוח תוך יישום טוב של כל הפרטים הטכניים. עד היום, אם רציתם להקליט תוכנית מרחוק, היה צורך להתחבר דרך מחשב מרוחק לאתר YES, לבחור באפשרות ה ONLINE ולבצע הקלטה משם. או במקרה הפחות טוב, להתחבר דרך האייפון שלכם בדפדפן הספארי ולהסתרבל עם גלילת הערוצים בתוך הפריימים. חברת YES הצטרפה לחברות גדולות ורבות שהרחיבו את השירות שלהן גם למכשירי האייפון. בוצעה כאן התאמה טובה למכשיר, לוח שידורים מלא והקלטה מתוך לוח השידורים במספר קטן של לחיצות. אין ספק שמהלכים כאלה של הרחבות השרות העיקרי של החברות נותנת ללקוח תחושה של חדשנות ונוחות בשימוש של אותו שרות שהוא מצפה לקבל מהחברה.
מעבר לכך, החברה נותנת באפליקציה גם ערכים מוספים נוספים כגון צפייה בסדרות, פרומואים, מאחורי הקלעים ועוד.

בשורה התחתונה ומהתרשמות ראשונית – שאפו!

להמשך דיון במאמר


11:00
  /  
16.06.2010
  
מאת: אלי חבוש