נגן טיולי למדיי – T60SE של IRIVER

T60SE IRIVER הוא בין הנגנים היחידים בשוק שעוד פועלים על בטריות. יתרון או חסרון? ולמי בדיוק הוא מיועד? יונית פרנקל ...

8:30
  /  
16.06.2010
  
מאת: יונית פרנקל
Iriver T60SE 

T60SE, ולמה לעזאזל לא לקרוא לו פשוט עמוס? 

T60SE של IRIVER הוא נגן קטן של 2GB. מדובר על דגם משודרג של ה- IRIVER T60 שלעומתו צורך בטריה AAA אחת ולא שתיים וצולח עד כ-40 שעות נגינה בכיף שלו.
´עמוס´ (תודו שזה יותר ידידותי מ-T60SE) מצוייד במסך צבעוני, מיקרופון פנימי, הקלטת קול ורדיו FM עם יכולות הקלטה בפורמט WMA. הוא שוקל 24 גרם ומימדיו 5.3×27.2×22 מ"מ ומגיע עם בטריה 1.5 AAA, כבל USB, אזניות ומדריך למשתמשת.

עיצוב

לעמוס צורת חרוט משולשת.

 

בפאה הראשונה יש 3 כפתורי שליטה- recording button, A-B interval repeat button, play\stop button. בפאה השניה כפתור לנעילת השליטה וחיבור USB. בפאה השלישית (פעמיים כי טוב) יש את המסך הצבעוני וכפתור ניווט השולט על העצמה והמעבר בין השירים.

 

הפעלת המכשיר מאוד פשוטה אך כפתור השליטה בעוצמה ובמעבר השירים נוטה לא להגיב מידי פעם. עניין חוזר בנגנים של IRIVER משום מה. בפשטות, ´עמוס´ עוצב כחמוד וקטן, לא הייטקיסטי וגם לא עגלה. נעים, לאוהבות הז´אנר.

רק עמוס ואני

לפני שאני מכירה אותו להורים, שמתי פעמי לפארק הירקון, אני ועמוס אחוזים.
טיול של שעתיים וחצי חובה בתוכו אספקטים של קטנוניות. כאמור, מימדיו הקטנים של ´עמוס´ (T60SE) וצורת החרוט המשולש שלו מאפשרים אחיזה נוחה ושליטה נוחה בכפתור העצמה והיכולת להעביר שירים. מאידך, לאחר שעתיים וחצי, היד מקבלת צורת חרוט משולש והזיעה שאת והמכשיר חולקים לא תבייש זוג בערב סוער. ללא ספק יש צורך בהתערבות של נרתיק שיחצוץ בינך לבינו (זה נשמע לכן סוטה, אבל זה לא). עניין נוסף שיש לשים עליו את הדעת הוא הקפיצות בשירים שמגיעות מידי פעם. כדי להסיר ספק מעל שפיותי בדקתי את ממצאי באתרי הרשת ומצאתי שאכן יש הטוענים לקפיצות בקריאת הקבצים במידה ואלו לא קודדו בצורה שמניחה את הדעת על ´עמוס´. חבל.
מעבר לכך, נגן הוא נגן הוא נגן. עמוס עשה את העבודה וטייל אותי כהלכה.

 

פאסט פורוורד

לחדר הכושר הגעתי חדורת מוטיבציה. ריצה למרחקים היא ספורט פולני. כל דבר קטן מפריע וכל התעסקות שצורכת יותר מתא אפור אחד מכבידה. 
את עמוס יש לאחוז ביד. לעומת נגנים נוספים בשוק, עמוס לא מגיע עם תא נשיאה או קליפס. כשרירן מנופח שלא מצליח לסיים ריצה של קילומטר, מימדיו הקטנים, המעידים דווקא על כוונות יעודו הספורטיבית, פשוט לא עושים את הטריק בריצה. פשוט לא נח. לא נח לרוץ עם המכשיר ביד ולכפתור ששולט על מעבר השירים והעצמה יש רצון משלו כשלא משקיעים בו תשומת לב. כמו גם, האזניות ניתקות מהאוזן בכל פעם שהיד מרחיקה לכת. ולקינוח, זיעה לא ממש נעימה מול גוף חרוטי משולש אבל את זה כבר ידענו (יתכן שגם זה נשמע לכן סוטה. אבל זה לא).

 

לסיכומן של פעילויות

T60SE IRIVER הוא אחד הנגנים היחידים בשוק שעוד פועל על בטריות. יתרון זה הופך אותו לאחלה TRIP BUDDY. העובדה שהוא לא כל כך מתאים לספורט מחזקת את ההשערה שמטיילים הם קהל היעד.

מפרט

 • נפח: 2GB 
 • שליטה בתפריטים על ידי כפתורי ניווט 
 • מסך צבעוני 
 • רדיו FM , כולל הקלטה מהרדיו 
 • מיקרופון פנימי והקלטת קול 
 • גירסאות קושחה ניתנות לשידרוג מהאינטרנט 
 • עד 40 שעות נגינה

ציונים

10 סופר נגן; 5- אנלא´דעת, 1 – מממ….ביי

 • עיצוב -8. חמוד וקטן
 • איכות נגינה-7. קפיצות בשירים מידי פעם
 • ניידות-6. קומפקטי אבל לא ניתן לנשיאה נוחה
 • מחיר-8. נעים

ציון מסכם – 7 . פחות לספורט יותר לטיולים.

מחיר לצרכנית: 199 ש"ח בחנויות הנבחרות.  

להמשך דיון על הנגן בפורום יוזרית, לחצי כאן.  

תודה לרשת באג על השאלת המכשיר לצורך סקירה 

 


8:30
  /  
16.6.2010
  
מאת: יונית פרנקל

1