קינקט הוצג. תתחילו להזיע

מעתה תגידו - קינקט. פרוייקט נאטאל לשעבר היוצא לקונסולת ה XBOX הוצג היום בתערוכת E3 השנתית ויש גם תאריך - ...

23:45
  /  
14.06.2010
  
מאת: אלי חבוש

תערוכת ה E3 השנתית להצגת המשחקים, הקונסולות ומוצרי התמיכה מעוררת מידי פעם התרגשות לקראת טכנולוגיה חדשה. כך היה גם השנה לקראת נאום ה keynote של מיקרוסופט בו הוצג הקינקט (פרוייקט נאטאל לשעבר) ומכשיר ה XBOX 360 החדש – דק יותר, חזק יותר, קטן יותר…ושחור.

את ההצגה גנבו כצפוי הקינקט והמשחקים שייצאו עבורו שהוצגו היום.
הקינקט מנסה להכניס בינה לתחום משחקי הקונסולה ולהוציא מהמשחק את הבקרים שהגבילו אותנו כשחקנים. בעצם, בקינקט ניתן להשתמש בכל דבר או איבר בגוף לשליטה על המשחק – ידיים, רגליים, ראש, אגן…נופפו ביד והקינקט יופעל, ניפוף שני ותיכנסו למרכזת המשחק ואם הידיים כואבות, תוכלו לדבר לקינקט בקולכם ולתת לו פקודות קוליות.
המוטיב החוזר שניסו להציג לנו הוא שהכל טבעי, ללא אביזרים חיצוניים, עם הגוף שלכם, הקול שלכם. XBOX PAUSE והמשחק מושהה. XBOX נגן, XBOX, עצור….כל הפקודות בהדגמה על הבמה עבדו ללא בעיה, המכשיר שומע ומגיב נכון.
אבל לא רק עבור משחקים, הקינקט יודע לשלוט גם על אפליקציות אחרות כמו פייסבוק, טוויטר, שיחות וידאו ועוד וידע להתחבר טוב עם מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט ה windows phone.

קונסולת הווי של נינטנדו הביאה בזמנו את הבשורה שמשחק מחשב/קונסולה לא חייב להיות משחק שבו רק אצבעות הידיים עובדות, אלא כל הגוף עובד. בקונסולת הווי יש צורך להשתמש בבקר חיצוני ולרוב הפעילות היא עבור הידיים, אלא אם רכשתם גם את ה board ואז גם הרגליים קצת מופעלות.
הקינקט מפעיל במשחקים את כל הגוף בצורה די טבעית וללא עזרים חיצוניים ולשם כך נתפרו לו 15 כותרי משחק מתאימים ובעתיד צפויים עוד רבים. חלק מכותרי המשחק נסקרו בהצגה היום:

kinectimals:
משחק אינטראקציה עם חיות בעל פקטור חמודותיות. להגברת האפקט על הקהל, הוצג המשחק על ידי ילדה קטנה שהשתעשעה עם גור נמרים חמוד ולא מזיק. כשהוא מאחורי המסך כמובן. למשחק יש 30 פעילויות שונות.

kinect sport:
שיחקתם ספורט עם הווי? הזעתם? אני משער שעם הקינקט תזיעו יותר. כדי לשחק במשחקי הספורט יהיה צורך להזיז את הגוף כולו. לקפוץ, לרוץ, לכרוע, לדלג ומה לא?
ניתן למצוא משחקים דומים לווי ספורט (טניס שולחן, באולינג, איגרוף) אבל גם משחקים חדשים כמו כדורגל, ריצה ועוד.

Kinect Joy Ride:
משחק מכוניות (קארט). על המשחק להחליק מכונית במורד הגבעה ולשלוט עליה בעזרת תנועות גוף והיגוי בהגה דימיוני.


"נאחז באוויר"

Kinect Adventures:
שני משחקי הרפתקה – האחד בו השחקן נמצא על עגלת כורים שנעה במסלול מסויים ומטרת השחקן היא להתחמק ממכשולים המגיעים אליו במהלך הדרך.
השני בו אנחנו נמצאים על סירת ראפטיג ושולטים בה בתנועות גוף במורד הזרם.
משחק די פשוט וללא יומרות גרפיות או משחקיות. ניתן לצרף אדם נוסף למשחק ולשחק נגדו. נו שיהיה.


איך מפעילים את הקרונית הזאת?

Your Shape: Fitness Evolved:
איך אפשר בלי משחק כושר לקונסולה שפשוט דורשת את זה? לא מספיק שזזנו, קפצנו, התגלגלנו ודילגנו עד עכשיו, אלא יש ממש משחק שמתכוון להגיד לנו עד כמה שמנים אנחנו וכמה עוד נצטרך לזוז בכדי להוריד את השומן המיותר.
המשחק הוא מבית Ubisoft והוא לא חוסך בגימיקים והדגמת טכנולוגיית הקינקט בכדי לעודד אתכם לרכוש אותו.

בהפעלת המשחק, הגוף שלכם ייסרק על ידי המצלמה, יתן לנו את המידות שלנו וימליץ על תוכנית כושר התפורה למידותינו.
תוכנית הכושר כוללת תרגילים שונים שיסייעו לנו להזיז את הגוף טוב יותר ולשרוף קלוריות, אותן המכשיר גם ידאג לרשום לנו על המסך. תוכנית הכושר תיעזר באלמנטיים משחקיים, כך שאם למשל נהיה בתוכנית שבה נצטרך להזיז את הידיים ימינה ושמאלה, יצויירו על המסך קוביות שבהן נצטרך לפגוע עם הידיים.
משום שהמכשיר יודע לעקוב אחר מבנה השלד של השחקן, הוא גם יידע לתקן תנוחות לא נכונות במהלך האימון. סיימתם להתאמן? צריכים קצת מנוחה? יש גם סדנת זן.

Dance Central:
משחק ריקוד בו עלינו לבצע את הצעדים הנכונים בסנכרון נכון. בהדגמה נראה שהמשחק מבוצע טוב, מדוייק ומושך. במשחק יהיו שירים של אמנים מוכרים רבים ואפילו רוטינות מקליפי הוידאו המקוריים שלהם.
המשחק, מלבד האופציה התחרותית שבו וצבירת נקודות, נותן לשחקן גם אפשרות ללמוד ריקודים באמצעות מדריך אישי והצגת הריקוד בצורה איטית וברורה.


איך אני רוקדת?

אמנם הקינקט מודגש טוב בתחום המשחקים אבל אין ספק שניתן לקחת את הטכנולוגיה הזאת קצת קדימה לתחומים אחרים. כך למשל הוצג בסוף הנאום כותר שבו ניתן לבחון רכב לקראת משחק מירוץ. ניתן להתקרב לרכב, להסתובב סביבו, לבחון מהצדדים, מקרוב, רחוק ועוד. האופציה הזו רק ממחישה את האפשרויות השונות בהן ניתן להשתמש בטכנולוגיה ואפילו לבחינת רכב חדש מבלי ממש לגעת בו.

הקינקט יושק בארה"ב ב- 4 לנובמבר השנה ובשאר העולם בתקופת החגים (דצמבר). עדיין לא ידוע מה יהיה מחירו וישנם רק השערות לגבי זה (150$ ?)

להמשך דיון במאמר

קרדיט תמונות: Engadget


23:45
  /  
14.6.2010
  
מאת: אלי חבוש

1