מקלדת אלחוטית Xgene II

Xgene התפרסמה בזכות המקלדת האלחוטית הנוחה והאידאלית שלה עבור HTPC, ועכשיו היא הוציאה מקלדת חדשה, ה-Xgene II, המתהדרת בשיפורים בעיצוב ובביצועים. סקרנו אותה ...

7:00
  /  
14.06.2010
  
מאת: איתי אלון

הקדמה

את מקלדת ה-HTPC שלי קניתי לפני שנתיים, הלא היא ה-Xgene המוכרת והטובה. את כל מה שרציתי היא מילאה ללא היסוס ותפסה אצלי מקום כמקלדת האולטימטיבית ל-HTPC. לפני מספר שבועות שמתי לב שיצאה לה יורשת, ה-Xgene II. מיד חשקה נפשי וניגשתי לבדוק, במה בעצם מדובר והאם באמת שווה להשתדרג.

את מקלדות ה-Xgene משווקת חברת Xionite, וגם הדור החדש משווק כאמור על ידה.

התרשמות ראשונית

המקלדת מגיעה באריזת קרטון צבעונית (Retail) המפרטת את שלל התכונות של המקלדת.
בתוך הקופסא:

המקלדת מגיעה עם חריטה של אותיות בעברית בצורה ברורה וקריאה מאוד. לא כמו ה-Xgene הראשונה שלעיתים מחליקה מהיד, החומר ממנו עשויה המקלדת החדשה נוח מאוד לאחיזה (סוג של גומי), אך עם זאת אולי רגיש ללכלוך. יש לציין כי המקלדת קלה יותר מקודמתה בכמה עשרות גרמים.

מפרט טכני

  • מקלדת בציפוי גומי.
  • טכנולוגית RF בעלת 8 ערוצים (למניעת התנגשות עם התקנים שונים).
  • טווח פעולה: 10 מטרים (בפועל 5~ מטרים).
  • 5 מקשי מולטימדיה, 6 מקשי אינטרנט.
  • לחצן מעבר למצב Gaming (פירוט בהמשך).
  • נורית חיווי לטעינה.
  • כדור עקיבה (Track Ball) אופטי ברזולוציה של 1000DPI.

התקנה ושימוש

לא נתקלתי בבעיות כלשהן בהתקנת המקלדת, ממש Plug & Play. בנוסף, למי שאוהב להסתבך, יש חוברת הוראות בעברית.

המקלדת עובדת בתדר 2.4Ghz והשידור עובר גם דרך קירות. היא כוללת 8 ערוצים למקרה שתהיה התנגשות עם מכשירים אחרים בבית (טלפונים/ראוטרים וכו).

המקלדת מגיבה מהר ומדויק מאוד, מעט יותר מהדור הראשון של ה-Xgene. מי שברשותו כעת מקלדת Xgene, ירגיש "בבית" ובעצם אין זמן הסתגלות למוצר החדש. מי שעדיין עובד עם מקלדות אחרות, אני ממליץ בחום לעבור לשימוש במקלדות אלה. האחיזה במקלדת יציבה ונוחה מאוד, המקשים רכים ונעימים להקלדה ולא מרעישים בהקלדה מהירה. הקליטה מעט טובה יותר ובמהלך הקלדת מסמך ב WORD ממרחק של 4.5 מטר, כמעט ולא היו תקלות של השמטת אותיות עקב בעיות קליטה. במרחק של 5+ מטר , לא הייתה קליטה, למרות שבאתר היבואן מציינים טווח של 10 מטר.

עיצוב המקלדת

בחזית המקלדת תמצאו את מקשי המולטימדיה והאינטרנט, כך גם לחצני העכבר (ימין/שמאל) וכדור העקיבה (Track Ball), אשר הרגיש מעט חופשי לעומת הדור הראשון. מיפוי המקשים עבר מקצה שינויים, כך למשל מקש ה-FN הוסר וכעת יש לחצן לכל אפשרות אותו הפעיל בדור הראשון, מקשי ה-Delete וה-Insert עברו לתחתית המקלדת, בין ה-CTRL ל-ALT.


מבט עילי

בגב המקלדת בצידה נמצא מקש העכבר השמאלי (בחירה), הגלגלתוכמו כן שקע USB לטעינה, כפתור צימוד המקלדת למשדר, וכפתור ה-Gaming. בנוסף ישנו תא לסוללות הנטענות.


אחורי המקלדת – מתג Gaming, שקע טעינה וכפתור צימוד

שמתי לב שכאשר אני מניח את המקלדת על משטח ישר, היא "רוקדת", אני מניח שהסיבה לכך נעוצה בהדבקה לא טובה של הרפידות שלה, שגורמות לחוסר איזון, מה שמפריע מאוד בעת הנחת המקלדת על שולחן לצורך הקלדה.


מבט תחתי

כפתור ה-Gaming

כפתור זה סיקרן אותי רבות ומיד ניגשתי לבדוק מה בעצם הוא עושה, אז כמו שבטח תיארתם לעצמכם, לא יותר מידי…
מה שכן שמתי לב, שכאשר אנו במצב זה, טווח הקליטה משתפר בעוד מטר בערך ולחצן העכבר לוחץ פעמיים בעת לחיצה אחת (בהתחלה הייתי סבור שנתקע כפתור כי כל לחיצה אחת על קיצור דרך ישר פתחה אותו).

סיכום

מקלדת ה-Xgene II כוללת באנדל טוב הכולל כבר את הסוללות הנטענות (2 במספר), תחושת העבודה נעימה וציפוי הגומי תורם מאוד להרגשה, למרות ששמתי לב שהוא מתלכלך דיי בקלות וקצת קשה לניקוי (לעומת הפלסטיק החלק ב-Xgene הראשונה). הגימיק של כפתור ה-Gaming לא דיבר אליי אך אולי חלק מכם כן ימצאו בו שימוש. זמן הסוללה ארוך ועומד על מספר חודשים, ויש אפשרות להטעין ע"י כבל USB  או פשוט לשים את הסוללות במטען סוללות חיצוני שקיים בהרבה בתים. 

בארץ קיימות מספר מקלדות המתאימות לשימושי HTPC ושהן קלות ונוחות מספיק לתפעול, אך אפשר לומר שה-Xgene עושה זאת שוב, עם מוצר איכותי הבנוי מחלקים איכותיים ויציבים, ועם טווח טוב מספיק ונוחות שימוש גדולה מאוד. זוהי אכן מקלדת הראויה להוביל ולתפוס את מקומה של ה-Xgene הראשונה.

מחיר: 400 ש"ח.

תגובת היבואן (חברת קסיונייט):

"חברת קסיונייט אמונה על ייבוא מוצרים איכותיים ומתן שירות ללא פשרות מיום הווסדה (2005). בפרט, בקסיונייט מקפידים כי המוצרים יתאמו את הרשום על האריזה וכן בפרסומים רשמיים לרבות אתר האינטרנט. ככל מוצר אלקטרוני גם מוצרים שמייבאת חברת קסיונייט אינם חפים מתקלות ולשם כך נועדה האחריות. כל לקוח אשר רוכש מוצר מבית קסיונייט ומוצא בו תקלה מוזמן לממש את האחריות ולהנות ממוצר איכותי ותקין וגם משירות ללא פשרות, ככל לקוחות קסיונייט." 

 

לשרשור הדיון ותגובות לביקורת מקלדת אלחוטית Xgene II, לחצו כאן.

תודה לחברת Xionite על השאלת המוצר לביקורת

7:00
  /  
14.6.2010
  
מאת: איתי אלון

1