LG משיקה את קו מוצרי התלת מימד שלה

חברת ח.י. השיקה אתמול את מסכי התלת מימד של LG באירוע נוצץ לסוחרים ואנשי מדיה בפלנטריום במוזיאון ת"א.

7:00
  /  
01.06.2010
  
מאת: עפר לאור
תוכן שיווקי

הקדמה

שני המסכים שהוצגו, מהדור החדש של מסכי 3D של LG מהדור האחרון של המסכים. המסכים שהוצגו, בגודל 47" ו-55" היו מדגם LX9500 מסדרת INFINIA אשר הן בקטגוריית FULL LED שהיא תאורת LED בעלת תאורה מקומית אך למרות זאת המסך דקיק במיוחד. סדרת INFINIA ממשיכה את קו ה-BORDERLESS של ה-LH90.

 יוסי סרודי, מנכ"ל ח.י. קבע כי המעבר לתלת מימד מזכיר לו את המעבר לצבע משחור לבן.

מר פק, נציג של LG הציג את המסכים. לדבריו מדובר באחד המסכים הראשונים בתחום התלת מימד באיכות של FULL HD בשילוב עם תאורה אחורית מקומית מבוססת LED. בעובי של 22.3 מ"מ דקיק במיוחד עבור מסכים בעלי תאורה מקומית.

  • 240 בלוקים (24X10) על 44"
  • 216 בלוקים (24X9) במסך ה-47"

בסה"כ כ-1200 לדים נפרדים. עובי המסגרת הוא 16 מ"מ, שזה הטרנד החדש במסכים – מסגרת דקה ככל הניתן. תדר הסריקה של המסך הוא 400HZ עבור תוכן 50HZ (תכנים מישראל ואירופה) או 480HZ עבור תוכן אמריקאי (בלוריי, או תוכן ממקור אמריקאי). יחס הניגודיות של המסך עומד, לפי הצהרות היצרן, על כ-1,000,000:1 אך לא ניתן היה לבדוק זאת בפועל בתצוגה.

צפי השוק של תלת מימד עומד על 3.5 מיליון מסכים עד סוף השנה. LG מצפה שהתעשייה תמכור 80 מ´ יחידות של מסכי תלת מימד עד סוף 2014, עם 30% נתח שוק בסוף 2010 ומשקיעה במסכי תלת מימד החל מ-32", דרך נגני בלוריי תלת מימדי וכלה במקרני תלת מימד שיכנסו בקרוב.

מנהל המותג, ארמן גורלי דיבר על זוית צפיה של 60 מעלות וטווח של 7 מ´ לצפיה. המשקפיים אקטיביות נטענים וצפויים לעלות פחות מ-400 ש"ח ליחידה. שני זוגות משקפי תלת מימד מסופקות ביחד עם המסך.

ל-9500 בתלת מימד מצטרפות ה-LE8500 (כל היכולות של ה-9500 אך ללא תלת מימד), ה-LE5500 היא EDGE LIT. ל-9500 גם מצב THX שמתאמץ להגיע לכיול הקרוב ביותר האפשרי לתקן ISF.

כניסות לא פעילות מופיעות כעת באפור (מקל מאוד). בתלת מימד יש גם תמיכה ב-SIDE BY SIDE שמאפשר קליטה של שידורי תלת מימד כולל מלויין (כשיבואו עלינו לטובה).

למסכים גם מובנים משחקים פשוטים למדי בג´אווה (שמזכירים משחקי ילדים בפלאש).

רשת

למסכים יכולות רשת ו-WIFI כולל הזרמת מדיה מקומית DLNA, כולל תמיכה ב-DIVX ו-MKV מרשת מקומית (כולל HD ותרגום בעברית, אך בינתיים ללא תמיכה ב-DTS) או דיסק קשיח דרך USB (כולל NTFS). עד כמה שידוע, מדובר במסך הראשון בעל יכולת זו (כמה חברות נוספות הכריזו על תמיכה ב-MKV אבל LG הראשונה שמשלבת את זה במסך).

ניתן גם להשתמש ברשת ה-WIFI (בעזרת DONGLE USB) ביחד עם קופסאת חיבורים WIRELESS AV LINK אשר מאפשרת בעצם שהמכשיר יוכל להיות WIRELESS למקורות הוידאו שלנו. מדובר במכשיר שבעצם משתמש בתדרים זהים ל-WIFI בכדי לשדר את הוידאו והאודיו. הסיגנלים עוברים למסך דרך דונגל בעוד שבצד השני ניתן להשתמש בקופסאת חיבורים אלחוטית על מנת להתחבר לציוד. לא ידוע אם מדובר במעשה ידיה של חברת AMIMON הישראלית שהדגימה טכנולוגיות כאלה בשנים האחרונות, אבל העלות בהחלט מעוררת סקרנות רבה – מדובר על עלות של כ-1200 ש"ח כאשר המכשיר יהיה תואם למסכים רבים (לא רק ה-9500) החל מה-5500.

המכשיר יתמוך גם ב-NETCAST שזה חיבור טלויזיה WEB TV כולל YOUTUBE, פיקסה וכו´. שירותי הרשת בסיסיים למדי. MKV דרך הרשת המקומית עבד חלק בהדגמה. 720P עבר אלחוטית. כמובן שדברים כאלה צריך לבדוק בתנאים פחות סניטריים (המחשב והרשת היו די קרובים למסך).

חוץ מזה, היה נחמד לשמוע שהמסך לא מפספס פיצ´רים שהוספו במודלים הקודמים. למשל, כל התמיכה ב-BT (כולל האפשרות להשתמש באוזניות אלחוטיות מכל סוג שרוצים) עדיין שם.

פיצ´ר נחמד בהקשר לכיול הוא מנגנון WIZARD שבעצם מנחה אותך עם TEST PATTERNS לכייל במו ידיך את המסך. בהחלט יש שם כיוונים ראויים וההמלצות שם אפילו תואמות 1:1 את מה שצריך להיות שם. את התוצאה המסך שומר במצב EXPERT ISF CCC (שזה מרשים כי ISF מתירים לרוב גישה ללוגו שלהם רק למי שעובר השתלמות שם!).

פיצ´ר חביב נוסף הוא כפתור דיאגנוזה שמאפשר בדיקה כאשר יש תקלה בכדי לדעת אם הבעיה במסך עצמו או במקור הוידאו – ניתן לאפשר למסך בעצם לשדר מסך בדיקה בכדי לבדוק שהוידאו תקין או אודיו בדיקה בשביל לבדוק שמערכת הסאונד תקינה. בסוף הפרוצדורה אם משהו לא תקין המסך בעצם מציג את מספר הטלפון של השירות של ח.י. (כך שלא צריך לזכור את זה) ובמסך האחרון ניתן לראות מידע מלא על המסך, כולל גירסאות חומרה, תוכנה, תאריך יצור, מספרים סידוריים ואפילו כמה שעות המסך היה פעיל.

ה-9500 תגיע במחיר 27,900 ש"ח ל-55", וה-47" 20,000 ש"ח.

נראה שמבול מסכי תלת המימד בעיצומו…

לתגובות על מאמר זה לחצו כאן.


7:00
  /  
1.6.2010
  
מאת: עפר לאור