סיכום השבוע שהיה

אייפון החדש צץ במקומות בעולם, אייפאד מקבל טיפול מעפר לאור, תוכנת ניווט חדשה ועוד... מה היה לנו השבוע? הכותרות העיקריות

14:00
  /  
14.05.2010
  
מאת: אלי חבוש

התפוח הגדול 

 
לא ברור אם הכותרות השליליות שאפל זוכה להן בשבועות האחרונים משרתות אינטרס מסויים של החברה, אולם לא ניתן להתעלם מהשם "אפל", בכמעט כל כותרת יומית של חדשות טכנולוגיה. הכותרת האחרונה בנושא – עובד אפל ששכח את מכשיר ה 4G בפאב, עוד מדשדשת ומסרבת לגווע והנה שוב, צץ לו מכשיר נוסף, בוויאטנם הפעם.
משהו נראה רקוב בממלכת "הסוד השמור" והחברה שעד לפני מספר שבועות היתה הפורט נוקס של הסודות המסחריים וההפתעות בהשקות המכשירים, נראית יותר מרגע לרגע כאחת שמנצלת את התקשורת למהלכי השיווק המתוחכמים שלה. אולי משום שבריבעון הראשון של שנת 2010 מכירות מכשירי האנדרויד עברו את מכירות מכשירי האייפון על פי NPD?
 
בתוך כך, השיקה אפל את הגרסה השנייה של מכשיר האייפאד – בגרסת ה 3G שהשינויים בה כוללים תוספת סים לגלישה גם במקומות ללא WIFI. עפר לאור קיבל לידיו השבוע מכשיר כזה, פירק אותו לגורמים, עשה עבודת יצירה להתאמת הסים למיקרו-סים וכתב את חוויותיו מהמכשיר החדש.
 
 

 ניווט פרימו

  
השבוע השיקה חברת הניווט Nav N Go את תוכנת הניווט החדשה שלה בשם פרימו. חברת NNG מוכרת זה שנים רבות בתחום הניווט והוציאה מותגים עולמיים כמו ה IGO. תוכנת הפרימו מציגה שיפורים רבים, לדברי נשיא החברה כ-30% תוספות ומשלבת בין החכמה של תוכנת ה IGO והיופי של תוכנת האמיגו.
מלבד זאת, התוכנה תומכת ב TMC – דיווחי תנועה, שבעזרתה ניתן לנווט כפוף לעומסי התנועה בארץ וכך לחסוך בזמן, דלק ועצבים. ה TMC דובר כבר זמן רב בארץ ובכל פעם התעכב מחדש. הסיבה לכך על פי נשיא החברה דודי ורניק, תוך קריצה ועקיצה למתחרים, היא משום שהם רצו להוציא מוצר מושלם ולא "סתם TMC" שיתקע אותך בפקקים. חשוב לציין כי גם היום ה TMC עדיין לא עובד ולדברי NNG הוא ייצא במהלך השבועיים הקרובים.
 
במספר נסיעות מבחן שביצענו עם התוכנה גילינו תוכנה בוגרת, במיוחד בתחום הממשק. משחקי הזום בפניות היו לא פחות ממעולים וראיית המסלול באופק נמצא נוח ומסייע בניווט.
 
 
 
 

מעבד חדש 

 
 את משבצת הקאמבק לוקחת השבוע חברת אינטל שחוזרת לזירת הסמארטפונים (לא שממש היתה שם) עם מעבד ה Moorestown שעל פי הפירסומים אמור להיות מהיר פי 2 מהמעבדים המקבילים ללא איבוד אנרגיה או פיצוי אחר. חברת אינטל כידוע שולטת בתחום מחשבי ה PC ויהיה מעניין לראות אותה נכנסת עם מעבד חדש לתחום הסלולרי. עוד יותר מעניין יהיה לראות האם התחום הסלולרי יתפתח וישתדרג עקב כך.
 

טאבלט ARCHOS 

 
שבוע שעבר, במהלך דומה של שתי חברות ענק, הודיעה מיקרוסופט על אי המשך פיתוח מחשב הלוח שלה מסוג courier, ובמקביל גם חברת HP הודיעה על ביטול (או השהייה לפי חלק מהפרסומים) של מחשב הלוח שלה ה Slate. אולם, בשקט בשקט חברה מוכרת אחרת, ARCHOS הידועה בנגנים הניידים שלה, פירסמה שהיא תוציא מכשיר טאבלט משלה המריץ את מערכת ההפעלה מסוג אנדרויד.
המכשיר, על פי הפירסומים, יושק בחודש יוני השנה. 
 
 להמשך תגובות בפורום
 

14:00
  /  
14.5.2010
  
מאת: אלי חבוש

1