סמסונג מציגה את דגמי המצלמות לשנת 2010 בישראל

במסיבת העיתונאים שנערכה היום, חברת סמסונג הציגה את דגמי המצלמות 2010 הכוללים מגוון רחב של מצלמות בעלות מסכי מגע, רשת ...

18:30
  /  
26.04.2010
  
מאת: צבי וורובל

האירוע נפתח במילים "שלום ובוקר טוב" (בעברית) מפיו של Simon Jun, סמנכ"ל סמסונג ישראל. סיימון דיבר על הרחבת פעילותה של חברת סמסונג בשוק הישראלי ובעיקר בתחום הצילום שלמענו התכנסנו. עוד מסר כי בתחום הצילום, חברת סמסונג מפתחת ומייצרת מצלמות המתאימות לכל משתמש, החל מהמשתמש הפשוט ועד למקצועי. 
בנוסף ציין כי חברת סמיקום לקסיס, היא המשווקת הרשמית של מצלמות SAMSUNG בישראל. בנוסף הוא גם ציין כי הייחודיות של מצלמות סמסונג הוא בכך שהחברה מייצרת 70% ממרכיביה בעצמה, מעבדים, רכיבים אופטיים, עדשות ועוד.

משה גוב, מנכ"ל סמיקום לקסיס, המשווקת הרשמית של מצלמות SAMSUNG בישראל אומר כי "כיום נתח השוק של מצלמות SAMSUNG בתחום המצלמות הקומפקטיות עומד על 3%, אנו צופים כי בשלוש  שנים הקרובות יגדל נתח השוק של מצלמות SAMSUNG לכ- 15% משוק המצלמות בישראל הודות להחדרת מגוון דגמים רחב, המתאים לרמות משתמשים שונות." עוד הוסיף גוב, "שוק מצלמות ה-DSLR  צפוי לגדול גם הוא בעקבות כניסת דגמים מתקדמים וקלים יותר לשימוש, ובמחירים נוחים יחסית להיצע בשוק."
הוא גם הזכיר כי מותג סמסונג בתום האלקטרוניקה התחזק מאוד בשוק הישראלי לאור הצלחת שאר המוצרים של החברה וביניהם הטלפונים הסלולאריים והמחשבים הניידים שהושקו לאחרונה.

Lonnie Kim, מנהל תחום צילום SAMSUNG Korea ציין כי "חברת SAMSUNG שמה לעצמה מטרה להפוך למותג צילום מוביל בעולם ולהוביל את קידמת הפיתוח והטכנולוגיה של מצלמות קומפקטיות ומצלמות Hybrid. החברה שוקדת על פיתוח מצלמות חכמות עם דגש על נוחות הפעלה וקלות שימוש ורואה לנגד עיניה את חווית המשתמש לאורך כל שלבי המחקר והפיתוח. "


מימין לשמאל: Lonnie Kim, מנהל תחום צילום סמסונג, משה גוב, מנכ"ל סמיקום לקסיס, Simon Jun, סמנכ"ל סמסונג ישראל

אחרון הנואמים היה מאור לוי, מנהל מכירות מצלמות סמיקום לקסיס, הוא הציג את סדרת מצלמות ל- 2010.


מאור לוי, מנהל מכירות מצלמות סמיקום לקסיס

בסקירתו הוא אמר כי מצלמות SAMSUNG החדשות מאופיינות בעיצוב פונקציונאלי וביו תכונות הבולטות שציין:

  • עדשות שניידר רחבות בעלות זום גדול, צמצם רחב, לחצן צילום מוטה קדימה, העמדת המצלמה בזווית של 7 מעלות המאפשרת צילום עצמי בתנאים אידיאליים וכן אלמנטים נוספים.
  • מסך AMOLED, סמסונג שילבה במרבית המצלמות את טכנולוגיית AMOLED, אשר היא טכנולוגיית מסך האופיינית לתחום הסלולר. טכנולוגיה זו מאפשרת חדות תמונה ואיכות צפייה גבוהה, צפייה נוחה בתנאי אור חזק ושמש, ואפשרות צפייה בזווית של עד 180 מעלות. כמו כן מסך ה- AMOLED הנו מסך חסכוני באנרגיה המאפשר לשמור על סוללה טעונה לאורך זמן.
  • כבל USB טעינה והעברת מידע יחודי לסמסונג, לכבל יש נורית חיווי המודיע שסוללת המצלמה טעונה במלואה.

לכל מצלמה מוענקת שנתיים אחריות על ידי סמיקום לקסיס.

בין דגמי המצלמות שהוצגו לשנת 2010:

מצלמת NX-10

NX-10, השייכת לקטגוריית ה- Hybrid , הכלאה בין מצלמת DSLR מקצועית לבין מצלמה קומפקטית בעלת טכנולוגיות צילום מתקדמות בהן: זווית צילום ישירה המקטינה את גודל המצלמה, מגוון רחב של מצבי צילום חכמים, מסך AMOLED בגודל "3 ומגוון עדשות מתחלפות. כך מהווה ה- NX10  מצלמה אידיאלית כמצלמה שנייה ומקצועית יותר. בנוסף עדשות למצלמת NX-10 הן קומפקטיות וקלות ואף ניתן באמצעות מתאם מיוחד להרכיב עדשות SLR מדגמים ישנים יותר.

מצלמה 14.6 מגה פיקסל, עינית אלקטרונית (viewfinder) שתופעל כשתבחין שהצילום מתבצע כשהמצלמה מוצמדת לעין או תעביר את התמונה למסך הגדול כשהמצלמה מתרחקת ממנה.
מצלמת NX-10 קלה לתפעול, בעלת מידות קטנות (רוחב 123 מ"מ, גובה 87 מ"מ, עומק 39.8 מ"מ) בגלל טכנולוגיית צפייה ישירה וללא מראות, חיישן גדול APS-C, אפשרות צילום וידיאו HD 720p במצלמת DSLR בזכות הטכנולוגיה הישירה, מנגנון ניקוי אבק- סופר סוניק, שליטה בצבעים, חיבור לטלוויזיה הביתית כולל אפשרות להעברת תמונות עם שלט הטלוויזיה.משקל גוף המצלמה 353 גרם.
למצלמה זו ניתן להתאים שמונה עדשות שונות. מחירים: 3499-4990 ₪.


מצלמת ST5500

ST5500 בעלת מסך מגע, קישור Bluetooth וחיבור Wi-Fi.
מצלמה איכותית בעלת מסך מגע AMOLED 3.7 אינץ´. אידיאלית לשיתוף מידע בין מכשירים שונים. למצלמה אפשרות חיבור ל- Wi-Fi, Bluetooth , וטכנולוגיית ALLSHARE המאפשרת  קשר בין מכשירים שונים כדוגמת טלוויזיה, מסגרת דיגיטאלית ומחשב התומכים בטכנולוגיית DLNA דרך רשת האינטרנט. בעלת עדשת שניידר עם זום X7 ועיצוב דק ומתקדם. טווח


מצלמת ST500

ST500 – מצלמת 12 מגה פיקסל, 27 מ"מ, זום X4.6 , בעלת שני מסכים, עם זיהוי פנוי חכם וקצת פחות מ 20 מ"מ עובי. שיווקה החל בישראל בשנת 2009, ולאור הצלחתה הגדולה חברת SAMSUNG ממשיכה בשיווקה גם בשנת 2010. צילום וידאו ב 720p. עובי, קצת פחות מ 20 מ"מ.


מצלמת WB5500

WB5500 –  מצלמת 14 מגה פיקסל בעלת עדשת שניידר סופר זום X26, מסך AMOLED, בעלת מימדים קטנים יחסית וטכנולוגיה המאפשרת מעבר ישיר של תמונה מהעדשה לעינית. מתאפיינת באיכות תמונה גבוהה, נוחות צילום, מתאימה לטיולים.  בעלת חיבור HD המאפשרת חיבור HD ישיר בין המצלמה לטלוויזיה. הקלטת וידיאו HD 720p – H264 ו- HDMI Type D מובנה


מצלמת WB650

WB650– מצלמה חכמה וייחודית בעלת חיבור למערכת GPS. מצלמה זו מאפשרת קבלת מיקום מדויק בו צולמה התמונה וזיהוי תמונות לפי מיקום. על-מנת לקבל את המידע ניתן להוריד מפות לזיכרון המצלמה בכל מקום בו מטיילים ולדעת היכן צולמו התמונות. בעלת עדשת שניידר זום X15 , 24 מ"מ. צילום וידאו באיכות HD ויציאת וידאו HD , בעלת מסך AMOLED 3 אינץ´. 

סדרת מצלמות PLUS ONE בעלות שני מסכי LCD, קדמי ואחורי, המאפשרת מגוון מצבי צילום חכמים ונמכרת במחיר ידידותי.

PL150  – מצלמה 12.4 מגה פיקסל, זום אופטי X5, עם מסך LCD כפול (3.0" 230K LCD + 1.5" Front LCD), צילום וידיאו [email protected] H.264 ו- HDMI Type D מובנה 


מצלמת PL150

מצלמות SAMSUNG לשנת 2010 יכללו 6 סדרות שונות:

  • סדרת Essential – סדרת מצלמות נוחה לתפעול ובאיכות טובה. המצלמות בסדרה זו מתאימות לצורך הבסיסי של מצלמה ביתית טובה. מצלמה מובילה בסדרה: ES73. טווח מחירים-  499-699 ₪
  • סדרת Plus one  – סדרת מצלמות הכוללת מגוון מצבי צילום חכמים. בעלת שני מסכי LCD המאפשרים חווית צילום ייחודית ומהנה. מצלמה מובילה בסדרה PL150-  . טווח מחירים: 799-1199 ₪
  • סדרת WP10  – Water proof  –  מצלמה 3 מגה פיקסל עמידה במים ועם מנגנון ייצוב תמונה חכם. עד 3 מטר צלילה. זום גבוה יחסית, מסך LCD נוח לצפייה. ניתן לצלם עם מצלמה זו וידיאו 720p @30fps H.264 מתחת למים

מצלמת WP10
  • סדרת Style – בסדרה זו מוצעות מגוון מצלמות חכמות באיכות גבוהה. גוף המצלמות עשוי אלומיניום והושם דגש מיוחד על עיצוב ושילוב מגוון טכנולוגיות ייחודיות. טווח מחירים- 1,200-2,000 ₪
  • סדרת WANNABE– סדרת מצלמות המתאימה לאוהבי צילום ומטיילים. מצלמות הסדרה מתאפיינות בזום גדול במיוחד, מגוון מצבי צילום מתקדמים, מסך AMOLED ועוד. טווח מחירים 2000-2400 ₪
  • סדרת NX – סדרת הNX היא למעשה קביעת קטגוריה חדשה בעולם הצילום – קטגוריית מצלמות Hybrid. SAMSUNG פיתחה סדרת מצלמות  ייחודית המאפשרת שימוש בעדשות צילום מתחלפות (DSLR) לצד שמירה על יתרונות המצלמה הקומפקטית- משקל, מידות נוחות, שימוש קל ונוח. טווח מחירים: 3499-4990 ₪

שאלות בפאנל העיתונאים:

השאלה הראשונה ל- Lonnie Kim,  היתה בתחום הספק סוללות המצלמות לאור ריבוי היישומים כגון מסך AMOLED, רשת, BT, GPS אך לא נמסרה תשובה כי טרם נבדק נושא זה, בקרוב נקבל תשובה ונעדכן.

שאלה שניה ל- Simon Jun לגבי תחרותיות המחירים לעומת שאר השווקים בהם נמכרות המצלמות וענה כי המחיר הוא זהה לכולם, את ההבדל נובע מהמיסוי בישראל, הוצאות השילוח ונתח הרווחים של המפיצים. על אף כל זאת ימצוא פתרונות כיצד לעמוד בתחרות כי כפי שצוין מעלה, חברת סמסונג בשיתוף עם סמיקום לקסיס מתכוונת להגדיל משמעותית את מכירות המצלמות בישראל.
גם השאלה האחרונה הופנת ל- Simon Jun, הוא נשאל מדוע כל המצלמות של סמסונג הן עד ISO 3200 לעומת המחרים? בתשובתו מסר כי חברת סמסונג שמה דגש על נוחות השימוש, ממשק המשתמש וחדשנות.

לשאלה האחרונה בנושא ייצוב המצלמה בזמן צילום ענה מאור לוי כי לכל הדגמים החל מסדרת ה-Style יש מייצב תמונה כפול.

בסיכום המעמד נמסר על ידי משה גוב כי חברת סמיקום לקסיס עושה מאמצים מול חברת סמסונג להוזיל את סדרת המצלמות בעלות שני מסכים מכיוון שהן הפופולאריות בקרב קהל הישראלי.

להמשך דיון בפורום


18:30
  /  
26.4.2010
  
מאת: צבי וורובל

1