המדריך השלם למשקפי תלת-מימד 3D, כי כבר לא בוחרים טלוויזיה כמו פעם…

בחירת מסך תלת-מימד (התומכת בשידורי 3D) לא מסתכמת רק באיכות התמונה, כמות החיבורים, תכונות הכרוכות בתכנים מקוונים או רק בגודל ...


הקדמה

בטכנולוגית ה-3D החדשות במסכי ה-LCD, פלזמה ומקרנים, יש צורך במשקפיים אקטיביות. המשקפיים למעשה בנויות משני פאנלי LCD שקופים אשר בעזרת מתח קטן המסופק מסוללה (נטענת או שלא) המצויה בתוך המשקפיים, הן כל פעם גורמות למשקף אחר להפוך ל"אטומות" בסיכנרון (על כך בהמשך) עם התמונה המוצגת על המסך. כך, נוצר מצב שבכל רגע נתון, מוצגת לכל עין תמונה אחרת וכשזה קורה במהירות, המוח מפרש את זה כתמונה תלת מימדית.

הסנכרון בין המשקפיים למסך/נגן בלוריי מתבצע על ידי סיגנל IR\RF\Bluetooth אשר משודרת ע"י המסך/בלוריי/ערכה חיצונית ונקלטת על ידי המשקפיים. הבעיה היא שאין תקן אחיד לפרוטוקול הסינכרון הזה והדבר גורם לכך שכל יצרן מסכים/נגנים למעשה "כובל" את הלקוח בכך שהמשקפיים שמגיעות עם המסך/נגן מתאימות רק למוצרים מהחברה הזו בלבד.

מטרת המאמר היא לנסות ולעשות קצת סדר בדגמים השונים של המשקפיים, לעדכן על עלויות של משקפיים נוספים וכן התפתחויות נוספות כגון משקפיים אוניברסאליות, כך שתוכלו לבחור את ערכת התלת-מימד שלכם בצורה טובה יותר.


LG

ל-LG משקפיים עם סוללות נטענות אשר יימכרו במחיר של $199.99.
הדגם הוא AG-S100.

 

 


Mitsubishi

נכון לכתיבת שורות אלו, הטלויזיות של מיצובישי המציגות 3D מבוססות על הקרנה אחורית של מקרני DLP עם שבב DLP LINK. כלומר, כל משקפיים התואמות את התקן הזה, מתאימות למסכים של מציבושי.

לרוב מדובר על משקפיים של XpanD (ראו קטגוריה של XpanD מטה).

 


Nvidia

תוכן בתלת-מימד ניתן גם לצפייה על מחשבים עם כרטיס מסך של Nvidia. לצורך כך יש לרכוש ערכה הכוללת משדר IR, משקפיים וכבלים מתאימים. מחיר הערכה הוא $199 וניתן לקנות משקפיים נוספים בנפרד במחיר של $149.

יש צורך במסך וכרטיס מסך שהם 3D Ready כמובן.

 

 


Panasonic

המשקפיים של פנסוניק, מדגם TY-EW3D10U, הן ללא ספק בעלות העיצוב הכי מוזר, אך לא בכדי. העיצוב הזה נועד לאפשר למרכיבי משקפיים אופטיות להרכיב את המשקפיים הללו מעליהם ללא שום בעיה. הטכנולוגיה מבוססת על טכנולוגיה של חברת RealD.

זוג משקפיים כאלו מגיעות עם כל טלויזיה 3D של החברה במחיר של $149.99.

 

 


Philips

גם פיליפס, אשר חלק מהמסכים שלהם כבר היום הם 3D Ready, כלומר, ניתן יהיה בעתיד להוסיף להם את הערכה של המשדר+משקפיים, תשתמש במשקפיים של XpanD.

 


Razor 3D

חברת Razor 3D מייצרת אביזרים לתלת-מימד, בין היתר משקפיים עבור טלויזיות/מקרנים מבוססי DLP Link (כמו מיצובישי ו-Viewsonic).

המשקפיים iGlasses יעלו $59.95 למשקפיים הראשונות ונוספות יימכרו בהנחה (עוד 1 במחיר של $39, עוד זוג ב-$78, שלישייה ב-$117 ו-4 נוספים ב-$156).


Samsung

לחברת סמסונג הקוריאנית שלושה דגמים שונים של משקפי תלת-מימד. כל טלויזיה מגיעה עם שני זוגות משקפיים וסרט בלוריי 3D.

  • דגם SSG-2100AB יעלו $150 עם סוללה הניתנת להחלפה ע"י המשתמש.

  • דגם SSG-2200AR יעלו $200 וכוללים סוללה נטענת.

  • דגם SSG-2200KR יעלו $180 ומיועדים לילדים, גם הם עם סוללה נטענת.

Sony

מסך העלית של סוני, ה-LX900, מגיע עם שני זוגות משקפיים. המשקפיים מגיעים בשני דגמים: גודל סטנדרטי (האפורות) למבוגרים והדגם הקטן יותר (בצבע תכלת או ורוד) לילדים/נשים. המחיר שלהם יהיה כ-$150 ולמסכים שהם 3D Ready נדרש גם משדר TMR- BR100 שעולה כ-$55 ביפן).

  • דגם TDG-BR100 בצבע אפור למבוגרים.

 

  • דגם TDG-BR50 בצבע תכלת או ורוד לילדים.

 

 


Toshiba

טושיבה תעשה שימושב בטלוויזיות ה-CELL TV שלה במשקפיים אקטיביות של RealD.


XpanD

חברת XpanD, היא אחת החברות הותיקות ביותר בתחום התלת-מימד בבתי קולנוע ועכשיו היא מביאה את כל הידע והניסיון גם לשוק הביתי, ע"י שיתוף פעולה עם יצרני הטלויזיות ואספקת הטכנולוגיה שלהם למשקפיים.

XpanD היא החברה הראשונה בעולם אשר הכריזה על משקפיים אוניברסאליות, כלומר, היא רואה במשקפיים הללו אביזר אישי שהמשתמש ייקח איתו לבתי הקולנוע ולבתים של חברים/עבודה.

מכיון שהם עובדים עם מרבית החברות בעולם, הן מכירות את הפרוטוקולים וכך, בדומה לשלט איניברסאלי, הן מכניסות את כל הפרוטוקולים בתוך המשקפיים ובעת שהמשקפיים עומדות מול המשדר, הן מזהות את הקידוד בצורה אוטומאטית ומסתנכרנות מולו.

העלות תהיה סביב ה-$150, אולם הם צופים כי בעתיד עם עליית הביקוש והורדת עלויות הייצור, המחיר יירד.

 

 


להמשך דיון בנושא המדריך למשקפי תלת מימד, לחץ כאן.


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

7:00
  /  
20.04.2010
  
מאת: מרטין סבג

1