סיכום אירוע Think Next של מיקרוסופט

מכשיר לצפייה דרך קירות, מציאות מורחבת, גיטר הירו אמיתי והטלפון החדש של מיקרוסופט. אלו רק חלק מהפיתוחים שהוצגו בכנס Think ...

18:50
  /  
15.04.2010
  
מאת: אלי חבוש

THINK NEXT הוא כנס המחקר והפיתוח השנתי של חברת מיקרוסופט המציג פיתוחים מהארץ ומהעולם ושנערך השנה בנמל תל אביב.
את שלל הפיתוחים הציגו אנשי החברה לקהל הרב שהגיע למקום. הפיתוחים היו מסודרים בביתנים ונציגי החברות שמחו להציג ולענות על שאלות. שמחנו לראות פיתוחים רבים שכבר הכרנו, ניסינו או שמענו עליהם לאחרונה לצד פיתוחים חדשים ומעניינים שהשאירו אותי צמא לעוד.

דווקא פרוייקט NATAL שלו חיכינו כל הערב, השאיר אותנו קצת מאוכזבים – הפרזנטציה היתה בסיסית למדי והציגה רק חלק שלדי של הפרוייקט. המערכת הוצגה על ידי בחורה שעמדה על הבמה והציגה כיצד המערכת מסוגלת לזהות את תנועותיה בצורה מדוייקת ונכונה כאילו מדובר בצל שהוטל על הקיר ממול. המערכת לא התבלבלה גם כשלטווח נכנס מציג נוסף. היא צבעה את המצטרף בצבע אחר (כחול) והיתה מסוגלת לעקוב אחריו גם כן.
לצערנו,למרות שההדגמה עבדה די טוב, זו היתה ההדגמה המירבית שזכינו לה מהמערכת. מצער שכיום, כשניתן למצוא חומר רב על הפרוייקט, לרבות תמונות וסרטוני וידאו מפורטים, בחרו דווקא בכנס מיקרוסופט שלא להציגם כאילו הפרוייקט עדיין בגדר סוד מדינה.

 


monkey see, monkey do. פרוייקט NATAL

מנגד, דווקא נציג חברה המייצרת מכשיר לראייה דרך קירות המיוצר עבור קבוצות צבאיות בעולם, שמח לספר לנו על ה Camero xaver.
המכשיר, שלו שתי גרסאות – אחת ניידת ואחת גדולה יותר, משתמש בתדרי רדיו על מנת להציג למשתמש על גבי המסך במכשיר תמונה מדוייקת על המתרחש מאחורי הקיר. את המכשיר יש להצמיד לקיר הנבדק, אך בהדגמה שנערכה לנו יכול היה המכשיר לזהות תנועות גם ממרחק מסויים מהקיר.
המכשיר מציג על גבי המסך קבוצות של כתמים בצבעים שונים כשכל אחד מהם מייצג אובייקט אחר – הצהוב ציין אדם נע, בעוד שהכחולים ציינו עצמים נייחים במרחב. לדברי נציג החברה, המכשיר מדוייק מאוד ויודע לזהות ולהבחין גם כשהעצמים קרובים אחד לשני, ויודע גם לתת לנו את הנתונים בשלושת צירי המרחב (X,Y,Z).

  


מי מכיר את האיש שבקיר?

עמדת ה Windows Phone היתה פופולרית מאוד והציגה את מערכת ההפעלה החדשה מבית מיקרוסופט. קיבלנו הצצה מעניינת לשימוש במערכת תוך הדגשה שמיקרוסופט החליטה לשים משקל רב בשילוב פיצ´רים רבים שישולבו אחד בתוך השני והמעבר ביניהם יהיה שקוף, מהיר ומבלי שהמשתמש ירגיש שהוא בעצם כבר לא נמצא באפליקציה איתה התחיל. כפי שכבר הרחבתי בעבר, מיקרוסופט הלכה צעד רחוק ומתכוונת להוציא מערכת הפעלה שונה מהיסוד. זהו הימור רציני מבחינת החברה ונראה איך השוק יקבל אותה.
המסך הראשוני של המערכת מורכב ממעין אפליקציות נפרדות המעוצבות כקוביות כחולות המסודרות באופן אנכי (גלילה למטה תגלה את המשך המסך). ניתן לשנות את סדר האפליקציות, למחוק כאלה שלא רצויות ולהשתמש באפליקציות כבכפתור חכם המציג על גבי עצמו את הסטטוס של אותה אפליקציה אותה הוא מפעיל. כך למשל כפתור אנשי קשר יכול להציג על עצמו את נתמונות של אותם אנשים קשר איתם אתם בקשר מתמיד.

 


המערכת החדשה של מיקרוסופט לסלולר. חדשה יותר, חברתית יותר

מיקרוסופט לא פסחה על שירות ה BING שלה, אותו היא מנסה לשווק ולקדם בכל דרך. השירות שהוצג בכנס היה שירות מפות המורכב מתמונות אמיתיות שצולמו על ידי רכבים ייעודים שטרחו לעבור רחוב רחוב ולצלם אותו מכל הזויות. התמונות עובדו ונתפרו אחת לצד השניה, דבר שיוצר רצף מתמשך של אותו רחוב. אני חייב להודות שהיישום נראה די טוב, אמנם לא תראו את הרחוב כאילו הוא צולם במצלמת וידאו בצילום רציף, אך התוצאה די משביעת רצון והחפיפות בין הצילומים סבירות. למאגר המידע שכבר קיים, ניתן לצרף תמונות של גולשים ממקומות בעולם ולצרף לאותו פאזל ענקי.
כרגע השירות אינו מיועד למדינו רבות ובהן, תנחשו, גם לא לישראל.

BING מפות. לא לצאת ערומים לרחוב, מצלמים.

 

 אחד הפרוייקטים שתפס את תשומת לבי הוא דווקא פרוייקט קטן של זוג עובדי חברת מיקרוסופט שהציגו גרסה שלהם למשחק Guitar Hero עבור ה PC, אלא שבגרסה הזו ניתן להשתמש בגיטרה רגילה המחוברת למחשב. במחשב רצה תוכנה שנכתבה על ידי הצוות, המציגה את האקורדים שיש לנגן ומנקדת לחיוב או לשלילה את התקדמות הנגן על פי הצלחתו לנגן את אותו האקורד ברגע המסויים שהיה צריך לפרוט עליו (באופן הדומה לגיטר הירו).
בשונה מ Guitar Hero, השימוש כאן הוא בגיטרה רגילה (הניתנת לחיבור למגבר) ובאקורדים אמיתיים. פריטה נכונה בהתאם להוראות התוכנה תשמיע את הלחן האמיתי של השיר.
נאמר לנו על ידי חברת הצוות כי הפיתוח כולו ארך שבוע ימים מתוך שלושה שבועות בהם עובדי החברה מפסיקים כל פעילות ובהם יכולים לבחור כל פרוייקט לעבוד עליו.

 


גיטרה אמיתית. זה עולם נפלא

  

מלבד אלו הוצגו פרוייקטים וחברות רבות אחרות – מציאות מורחבת, שירות חיפוש מידע ברשת באמצעות תמונות גולשים, Powermat להטענה אלחוטית, עכבר מולטיטאץ ל-5 אצבעות ועוד.
תמונות בהמשך.

להמשך דיון בפורום

צילום סטילס: צבי וורובל
צילום וידאו NATAL: עפר לאור

אתר HTmobile על Windws phone 7

 

 

מי מסתתר מאחורי הקיר? מכשיר ה XAVER

 

 

מציאות מורחבת. אייפון בתוך אייפון    

גיבורה על גיטרה

   

ממשק התוכנה של guitar hero

   
 חיפוש אנשים וקרובים על פי תמונה. סוף לפרטיות?    


שטיח כוח. PowerMat

לשרשור התגובות לחצו כאן


18:50
  /  
15.4.2010
  
מאת: אלי חבוש

1