באג משיקה משקפיים לסביבה דיגיטאלית

בתקופה בה אנו מבלים זמן רב משעות היום מול מחשב או טלויזיה, אין פלא שנרגיש בתופעות של עייפות העיניים, כאבי ראש ...

9:00
  /  
15.04.2010
  
מאת: צבי וורובל

רשת באג מתחילה בשיווק משקפיים של חברת Gunnar Optiks , חברה אמריקאית המייצרת משקפיים מיוחדים, פרי מחקר ופיתוח של שנים והשקעה של כ-10 מיליון דולר, ושלדבריה הנותנות מענה אולטימטיבי לתסמונת ראיית המחשב CVS – computer vision syndrome המיועדים לסביבה דיגיטלית. חברת באג קיבלה את הזיכיון לייצוג בלעדי בישראל של החברה.

לדברי נציגי החברה, מחקרים שנעשו בארה"ב מראים כי שבעה מתוך עשרה משתמשי מחשב סובלים מתסמונת CVS, הבאה לידי ביטוי בתחושות כגון: כאבי ראש, יובש בעיניים, שרירים תפוסים, עייפות כללית, צריבה, מתח ועייפות בעיניים,  עיניים אדומות , קושי במיקוד הראייה, ראייה מטושטשת והקטנת יכולת הריכוז.

 

השימוש במשקפי Gunnar משפר את חוויית הצפייה של משתמשי המחשב והגיימרים ומונע את כל תופעות הלוואי. השיפור כולל כמה פרמטרים – עלייה ברזולוציית הראייה, עלייה בניגודיות, חידוד ו"ניקיון" הראייה, ירידה בבוהק ובהחזר האור, הפחתת עייפות העיניים, הפחתת היובש בעין ובנוסף –  עליה בת 28%  ביעילות העבודה אל מול המחשב.

המשקפים של Gunnar מיוצרות בטכנולוגיה ייחודית בשם i-AMP, המשלבת בין חומר מיוחד שממנו מיוצרת העדשה לבין עיצוב גיאומטרי מתקדם וגוונים וציפויים של העדשות.
חברת Gunnar הגישה בקשה לפטנט על הפלטפורמה הטכנולוגית לעדשות, הכוללת מרכיבים רבים שנבדקו באופן בלתי תלוי במספר מעבדות אופטיות.

ממצאי מחקר

עוד נמסר כי התוצאה של שימוש במשקפי Gunnar היא יתרון ויזואלי מיידי, המורגש בטווח הקצר, וביצועים משופרים בטווח הארוך, תוך העלמת כל הסימפטומים של ה- CVS תוך 21 יום מתחילת השימוש במשקפיים.

Sheadog mercury

על פי ג´ו קרופט, ממייסדי החברה, מדינת ישראל היא בין המדינות הראשונות בה מושק המותג מחוץ לגבולות ארצות-הברית.

לשאלתי, מה לגבי משקפיים המותאמים לצפייה בשידורי תלת מימד, ענה ג´ו קרופט כי Gunnar מתכננת להשיק בסוף השנה דגמי משקפיים שמתאימים גם לשידורי התלת מימד בבתי קולנוע. בנוסף עובדת החברה על פיתוח סוג של משקפיים, שיתאימו לכלל מסכי התלת מימד הביתיים ועל ידי כך יבוטל הצורך של סוג משקפיים מסוים עבור דגם טלוויזיה מסוימת. כמו כולם, הם ממתינים שיקבע סטנדרד לכך.

קרופט הוסיף ואמר כי בסקנדינביה חוקק לאחרונה חוק לפיו צריך המעסיק להשתתף בהוצאות המשקפיים של עובדיו. מעניין אם משרד הבריאות של ישראל יחשוב על כך בעשור הקרוב.

 ג´ו קרופט
ג´ו קרופט

במחקרים שנערכו לאחרונה בחברות וארגונים גדולים בארה"ב התגלה כי השקעה בהגנה על עיני העובדים מובילה להגדלת התפוקה השנתית ב 9 אחוזים ובין לקוחותיה ניתן למצוא את הפנטגון וחברת גוגל.

ישנם מספר קןלקציות עם מבחר גדול של דגמים. גוון עדשות המשקפיים הוא צהבהב AMBER, השילוב בין גוון זה לבין הציפוי משפר את הניגודיות בצורה הטובה ביותר וכן מפחית את בוהק המסך למינימום, כמו גם את האור הנראה בעל האנרגיה הגבוהה המצוי בדרך כלל בסביבות מחשוב. בקרוב גווני עדשות נוספים כולל CLEAR.
אם זה אכן יהפוך לסטנדרד במשרדים ובשאר מקומות העבודה יחבשו משקפיים כאלו, אזי כל מי שיסתובב עם עדשות משקפיים בצבע אחר יחשב לחריג.

גוון AMBER
 גוון AMBER

חברת Gunnar Optiks חתמה לא מכבר על הסכם שיתוף פעולה עם ענקית העדשות Carl Zeiss Vision.

על מנת לשווק את המשקפיים, חתמה באג על הסכם לשיתוף פעולה אסטרטגי עם שתי חברות מובילות בתחום האופטיקה בישראל, רשת מכוני האופטיקה של קופת החולים מכבי "מכבי ממבט ראשון" ורשת "עיניים".

אמיר מודן, מנהל השיווק של באג אמר כי: "באג גאה לקחת חלק בהשקת ליין מוצרים ייחודי כל כך, שיביא בריאות, הנאה וערך מוסף לכלל משתמשי המחשב בישראל. לא יכולנו לבחור גופים רציניים ומקצועיים יותר מ-"מכבי ממבט ראשון" ומרשת האופטיקה "עיניים"  של ד"ר לוינגר, שיובילו איתנו את מהלך זה".

אמיר מודן
אמיר מודן

דר´ שמואל לוינגר, המנהל הרפואי של רשת "עיניים" והיועץ המדעי של Gunnar בישראל  מדגיש כי היתרונות הרבים במשקפיים אלו מאפשרים עבודה ממושכת מול מחשב,מונעים סינוורי לילה בזמן נהיגה, מגנים על העין בפני קרינה ומצמצמים את בעיית היובש בעיניים, בה נתקלים עובדי מחשבים.

בנוסף, למשקפי Gunnar עם עדשות מיוחדות רגילות, ניתן יהיה להזמין גם משקפיים עם עדשות מירשם מותאמות, כולל מולטיפוקל, שייוצרו במיוחד עבור המזמין על פי המירשם האישי שלו במעבדות Gunnarו –  Carl Zeiss Vision בארה"ב. זמן ההמתנה מרגע ההזמנה מוערך בשבועיים.

מחירים:
משקפיי GUNNAR ללא מירשם: 349-549 שקל.
משקפיי GUNNAR אופטיים (דורשות מירשם) החל מ-999 ש"ח ועד 2400 ₪ (עדשות מולטיפוקל).

להמשך דיון בפורום


9:00
  /  
15.4.2010
  
מאת: צבי וורובל

1