Sony חושפת סדרת מסכי LED ואת קונסולת ה PS3 בתלת מימד

חברת ישפאר, יבואנית Sony בישראל, חשפה סדרת מסכי LED ולראשונה הציגה את קונסולת ה PS3 בגרסת ה 3D עם משחקים ...

11:00
  /  
13.04.2010
  
מאת: עפר לאור
ביום שלישי, ה 13.4.10, ערכה חברת ישפאר מסיבת עיתונאים בה חשפה סדרת מסכי LED בעיצוב מונוליטיק וגם לראשונה את קונסולת ה PS3 בתלת מימד מחוברת למסך 3D והציגה תכנים מתאימים.

 

צביקה שמעוני, מנכ"ל ישאפר דיווח על צמיחה משמעותית של רכש מסכים בישראל עם מעל 700,000 מסכים שצפויים להימכר עד סוף שנת 2010 בישראל. הצפי של ישפאר הוא שנתח השוק של LCD רק יגדל ב-2010.

המסכים החדשים יהיו תלת מימד עם דגש על עיצוב – סגנון Monolith הייחודי (עם הטיה של 6 מעלות).

 

 ארבעה סדרות יכנסו לקו המוצרים של סוני עם כמעט 40 דגמים בגדלים שונים:
  • Signature – לראשונים (3D ראשון) – LX904 עם EDGE LIT.
  • Cinematic – הכי קרוב לקולנוע שסוני יכולים להוציא (HX800+900) כאשר ה-HX900 יהיה Full Dynamic LED כלומר, Local Dimming, בעוד שה-HX800 יהיה עם תאורה צידית. מסכים אלה יכללו גם 3D ויגיעו בגדלי 46" ו-52".
  • Presence – עיצוב – NX500,700,800 – בגדלים שונים שהם בעיצוב מונוליטי, עם חיבוריות WIFI ו-EDGE LIT LED (חוץ מה-500 שאינו כולל LED או WIFI).
  • Essential – רמת בסיס (סדרות EX ו-BX).


תלת מימד\3D

 
 
סוני מתכוונת להיות שחקנית רצינית בתחום תלת מימד ותקדם אותו בכל הכח שלה עם יכולות ייחודיות. היא תעשה זאת בשל העובדה שיש ברשותה לא רק טכנולוגיית מסכים, אלא שהיא נמצאת בנקודות רבות בשרשרת ייצור התוכן: ממצלמות, ציוד מקצועי, פיתוח משחקים, תצוגות, גיימינג, ברודקסטינג, תוכן וצרכני קצה עם תצוגות. ישפאר מאמינה שהשילוב של תוכן, ציוד מקצועי וציוד קצה של הצרכנים, יקדם מאוד את היכולת שלה לקדם את התחום (שלא לדבר על האחוזים הניכרים של סוני בתחום הפקת הבלוריי).

דגש מיוחד ניתן לפלייסטיישן. מנכ"ל ישפאר הדגיש את נושא האיכות ואת העובדה שגיימרים ידחפו ויקדמו את הנושא בתחילתו. כבר היום יש לישאפר רשימה ארוכה של מתעניינים שמתקשרים ברמה היומית בכדי לברר מתי חבילת תלת המימד תהיה זמינה. לפיכך, ישאפר מאמינה שאימוץ התלת מימד בישראל יהיה זריז במיוחד.
 
 

לאימוץ המהיר יעזור הקידום של כל הנושא במונדיאל וב-FIFA אשר ישדרו ברחבי העולם במקומות רבים בתלת מימד (עדיין לא ברור אם בישראל ניתן יהיה לצפות בהם כך). בנוסף, ישפאר צפויה להכניס פלייסטיישן עם הדגמות תלת מימד וכן הדגמות סרטים (טריילרים) בחנויות רבות.

למסכים החדשים תהיה גם אפשרות לא רק לעשות Streaming מ-DLNA את תכני הוידאו בבית, אלא גם גישה לאתרים כגון YouTube עם Streaming ברזולוציית 1080P שזה עדיין נדיר מאוד בתחום המסכים (רוב הציוד כיום בעולם, כולל מסכים ומזרימדיות, מזרימים בד"כ איכות בינונית למדי של תכני YouTube). באולם התצוגה של ישפאר מוצג מסך שמזרים HD דרך WIFI. יש מסכים שיכללו יכולת WIFI, אך ניתן לחבר מסכים ללא WIFI עם דונגל מיוחד.

בארץ ימכר מסך 3D מלא עם משקפיים אקטיביות בגודל 50 אינץ ובמחיר של 29900 ש"ח. בנוסף למסך זה, סדרה זולה יותר של מסכי 3D Ready תהיה זמינה כאשר בכל שלב הלקוח יכול לרכוש משקפיים (ומשדר שיתחבר למסך) ולהדליק את אופציית ה 3D.

הפלייסטיישן PS3 3D

פלייסטיישן בתלת מימד ישדרג את ה-PS3 הקיים בעדכון תוכנה שיאפשר גם משחק בתכני PS3 תלת מימדיים. העדכון יהיה זמין לכל מכשירי ה-PS3, כאשר מדובר על עדכון שיגיע ביום ההשקה של המסכים – שיהיה בפועל לקראת סוף יוני-יולי 2010. המטרה היא להגיע לקו הסיום עוד לפני המונדיאל. בישראל ההשקה תהיה במקביל להשקה העולמית.

בשלב ראשון העדכון יהיה אך ורק למשחקים בתלת מימד, כאשר אין מידע נוסף לגבי סרטים, אם כי זה לא ישוחרר במקביל להשקה הראשונה ועדיין לא ברור אם ה-PS3 יהיה תואם לסרטי תלת המימד. איתן דרורי, האחראי על תחום זה בישפאר, מעריך שעדכון זה יגיע אך מוגבל באמברגו מסוני העולמית.

 

בנוגע ל PSN, כרגע (כמו מדינות רבות אחרות) ה PSN חסום לישראל אך ישפאר מעריכים שבהמשך ה PSN יורחב למקומות נוספים והם אופטימיים לגבי הוספת השירות בישראל (אך מכיוון שזה לא תלוי בהם, הם לא ממש הגורם שמחליט), כאשר יש להם הבטחה מסוני העולמית לכלול את ישראל במעגל המדינות הבא שיקבל את ה-PSN (להערכתם בחודשים הקרובים).

ההשקה של PlayStation Move כנראה תהיה במקביל לשאר העולם ומקווים שתהיה בהמשך השנה (ככל הנראה ברבעון האחרון של השנה).

הערות נוספות

לאחר צפיה (לא ממושכת) יש לציין שההדגמה של סוני היתה מוצלחת מאוד. ההדגמה, אשר בוצעה דרך PS3 בעצם הדגימה קטעי תוכן ממשחק נהיגה תלת מימדי (טיפה מאולץ עם הצלליות, אבל החוויה היתה מדהימה, בעיקר בכל הנוגע לשטח הנהיגה, האבק שעף כלפיך מגלגלי הרכב ועוד. בניגוד להבהוב המטריד שראיתי בתערוכות שקדמו להדגמה הזו, כאן התמונה היתה חלקה לחלוטין וניכר שמדובר ב-120HZ לכל הפחות (60HZ לכל עין).

 

להמשך דיון בנושא המאמר, Sony חושפת סדרת מסכי LED ואת קונסולת ה PS3 בתלת מימד,  לחץ כאן

11:00
  /  
13.4.2010
  
מאת: עפר לאור

1