מזרימדיה: פנו דרך, ה Extremest מגיע – 1 באפריל

זהו לא סיפור ריגול מהוליווד. עובדים לשעבר של DViCO ו Dune, הקימו חברה מתחרה אשר הוציאה את המזרימדיה האולטימטיבי.רוצים לראות ...

7:00
  /  
01.04.2010
  
מאת: זיו רוזנפלד

חשיפה עולמית: פנו דרך, ה Extremest מגיע

הפורומים גועשים. Xtreamer, TViX 6600, A-200, C-200, PlayOn!HD, HDX BD-1, פורמטי האודיו המתקדמים, כתוביות חיצוניות, Regions של Blu-ray Rips, שמות קבצים בעברית, יציבות קלוקלת, MovieJukeBox, גמגומים, התחממות, כוננים קשיחים ירוקים, תמיכה ב 3D ועוד – כל אלו הינם נושאים של שרשורים שנפתחו בימים האחרונים בפורום מזרימי מדיה. מי שרוצה היום לרכוש מוצר, הולך לאיבוד בין כל המכשירים, התכונות השונות שכל אחד מהם מחזיק והדעות החלוקות בפורום לגבי איזה מכשיר לרכוש.
אני יכול לומר לכם שהימים הללו נגמרו. אין יותר התלבטויות, אין יותר שלל מכשירים לבחור מבינהם, יש רק מכשיר אחד לבחור מכיוון שהוא הכי טוב מכולם.

אני יודע, זה נשמע רדיקלי, אבל מה לעשות, זו האמת.

עוד בתחום: מה זה בכלל מזרימדיה ומה ההבדלים בינו לבין מחשב לקולנוע ביתי (HTPC)?

בינואר 2009, לאחר תערוכת CES, נפגשו מספר עובדים מ DViCO ו Dune אשר להם חזון משותף: להקים חברה אשר תוציא תחת ידה את המזרימדיה האולטימטיבי. כיצד הם יעשו זאת? כיצד הם יכולים להתחרות במעסיקים הענקים שלהם אשר תופסים כמעט את כל השוק? מאוד פשוט, גונבים טכנולוגיות.

בדיוק מה שקראתם, העובדים של Extremest גנבו קוד מהמעסיקים הקודמים שלהם, המשיכו בפיתוח עצמאי והקימו את בסיס החברה שלהם בסין, מעוז כל ה Cowboy Countries. כיצד חברה יכולה לעשות כל זה ולהמשיך לחיות? מסתבר כי בסין הכל פרוץ בתחום הזה מכיוון שאין אכיפה. יש לומר כי החברה שומרת בסוד על מיקום משרדיה.

החברה נקראת Extremest כאמור וכיום היא מכילה רק מוצר אחד תחת כנפיה – ותאמינו לי, אתם תסכימו איתי ותגידו שזה די והותר לאחר קריאת תמצית היכולות שלו.

 • ה Extremest מבוסס על משפחת ה SMP8665, זהו הדור החדש של Sigma Desgins אשר מכיל תמיכה פעילה ב 3D. זהו אותו מעבד אשר קיים בנגני ה Blu-ray 3D אשר הוכרזו לא מזמן, כמו ה Sony BDP-S470 וה Samsung BD-C6900.
 • יכולת ניגון ריפים מלאים של Blu-ray, כולל הצמדת תרגום בעברית ותמיכה בפורמטי האודיו המתקדמים. אפשרות הכנסת התרגום נעשית על ידי שינוי שם הקובץ ל index.srt ומיקומו תחת תיקיית BDMV.
 • תמיכה מלאה ותקינה בעברית, כולל שמות קבצים. תרגום SRT בקבצים מופיע בצורה חלקה, ללא בעיות סנכרון ועם אפשרות גמישה לשינוי ידני של סנכרון, צבע, מיקום ועוד.
 • תמיכה ברשת 1Gb – ניגון הקבצים התובעניים ביותר ללא שום גמגום. אני יודע שחלק ממכם יגידו שזה קיים גם היום עם הדור הנוכחי, אך מה לגבי מהירות העלאת קבצים ל HDD הפנימי דרך הרשת במהירות של 40MBps~? (זוהי לא טעות, זהו B, לא b). מהירות זאת קיימת לנו כשגרה עם ה Extremest.
 • ניגון יציב של DVD, mkv, divx או כל פורמט אחר.
 • MovieJukeBox מובנה, ללא צורך במחשב, כולל אפשרות להחלפת סקינים. ניתן לכוון אותו לשיתופים ברשת או ל HDD הפנימי. ב HDD קיימת תיקיית MovieJukeBox ותחתיה יש תיקייה בשם Skin. את ה Skin אשר יהיה קיים בתיקייה, ה MovieJukeBox הפנימי יבחר וינגן. כמובן שניתן להחליף את הסקין המובנה בכל סקין אחר שנרצה. ניתן יהיה למצוא גם קובץ moviejukebox.properties מנוון מעט, אך מספיק גמיש בשביל לאפשר הורדה אוטומטית של כתוביות בעברית וטריילרים.
 • MovieJukeBox מובנה עבור אלבומי מוזיקה, או יותר נכון להגיד MusicJukeBox. כולנו כבר יודעים שצריך סקין שונה עבור מוזיקה, אזי ניתן למצוא ב Extremest תיקייה נוספת רק עבור שימוש זה.
 • תאימות מלאה ל YAMJ חיצוני. למי שמעדיף להיות Old School.
 • צג LCD קידמי צבעוני שיהיה ברור גם מנקודת ישיבה במרחק 3m.
 • קליינט טורנט מובנה כולל אפשרות מובנת לפרישת ה zip/rar בתום ההורדה לשיתופים ברשת או ל HDD הפנימי.
 • דפדפן מלא עם תמיכה ב Flash ו Java. אני אומר לכל שבט יושבי הגדר כי אם לא קניתם היום מזרימדיה כי אין לו דפדפן מלא, אתם יכולים למחוק את התירוץ הזה, את המאמר שאתם קוראים ברגעים אלו אני כותב באמצעות הדפדפן המובנה ב Extremest.
 • כונן Blu-ray מובנה.
 • קירור פסיבי על ידי הצמדת המעבד למארז, בדיוק כפי שנעשה בזמנו עם ה Egreat.

עכשיו מכיוון שהמוסר מהחברה והלאה, היא מרשה לעצמה לעשות עם המוצר שלה כל מה שחלמנו ורצינו שיהיה אי פעם קיים:

 • אפשרות לביצוע Ripping מכותרי CD Audio ל FLAC או mp3.
 • אפשרות לביצוע Ripping של כותרי DVD, כולל הורדת הגנת ה Region.
 • אפשרות לביצוע קידוד (!!!) מכותרי Blu-ray באמצעות מקודד x.264 ל mkv או למבנה Blu-ray מלא על HDD פנימי או ברשת. במקרה של ריפ מלא, התהליך כולל הורדת ה Region.
  הקידוד נעשה באמצעות DGIndex עבור MPEG-2 ו ProjectX & PTSCalc עבור מקור H.264. קיים גם קובץ Settings אשר מאפשר לשחק עם הגדרות שונות בקידוד כגון frameref, bframes, b_adapt, b_pyramid, weight_b, qcomp ועוד.
 • יכולת לקיחת Snapshots בפורמט PNG מהוידאו המוצג.
 • שינוי Region עבור Blu-ray בלחיצת כפתור, ללא הגבלה. שימושי כאשר נעשה שימוש בכונן ה Blu-ray המובנה.

יש לציין כי כל היכולות הללו קיימות כיום, אין צורך בשום עדכון קושחה!

עוד לא השתכנעתם? אולי תשתכנעו אחרי שתשמעו מה המחיר:
$159 – ואל תשכחו שבמחיר הזה אתם מקבלים כונן Blu-ray.

עוד בתחום: איך לבחור מזרימדיה?

את קבינט חברת Extremest פגשתי ב CES האחרון (לפני 3 חודשים). הם לא הקימו Booth כמובן והציגו במלון הילטון רק בתיאום מראש. אותי הכירו כבר מקשרי עם חברת סייבס, אז היה לי קל לקבל הזמנה. המוצר בזמנו לא היה בשל, הוצג לי רק לוח אם שחובר ב HDMI למסך והרצת התפקודים השונים נעשתה על ידי מודולים שהופעלו ידנית ללא GUI מקשר. כבר באותו רגע ידעתי כי יש פה משהו מעניין.

חודש לאחר מכן, קיבלתי מוצר בגרסת אלפא. מה שזה אומר זה שהמוצר הגיע אלי כלוח אם בלבד, ללא מארז (בדיוק כפי שהוצג ב CES), כאשר אני עושה שימוש בספק כח של ה C-200 וגם בכונן ה Blu-ray אשר עדיין יושב במארז של ה C-200…


לוח האם של ה Extremest דומה למדי לזה שקיים ב C-200 ומסתבר שהם מיוצרים באותו מפעל בדיוק.

כיום, אני לאחר 20~ קושחות והמכשיר יציב כפי שמעולם לא חשבתי שאפשר להביא מזרימדיה למצב כזה.

האמת שאין פה מה להתפלא יותר מידי, את רוב הקוד העיקרי החברה גנבה כאמור, שיפרה אותו, הוסיפה מודלים קיימים שקיבלה מ Sigma Designs (כנראה שהתחרות עם Realtek עשתה לנו הלקוחות רק טוב) והכל חיברה עם דבק יציב ונעים לעין.

שימו לב לממשק ניהול אלבומי המוזיקה. לא במקרה הוא מזכיר לכם את ה Media Browser פלאג-אין, זאת מכיוון שהם העתיקו אותו במדוייק, כולל האפקטים של התנועה של הקיר מאחורה. יש לציין כי ממשק הניהול הזה עובד ללא השימוש ב MusicJukeBox שהזכרתי מוקדם יותר. אני בטוח שתסכימו איתי כי זה נראה מעדן לעיניים.

זוהי איננה ביקורת על ה Extremest, ה GUI שלו אמור לקבל עיצוב שונה לחלוטין ממש בקרוב ואין עדיין ברשותי את המארז של ה Extremest (הוא באויר לזמן פרסום הכתבה). לקראת אמצע אפריל, אתר החברה עם חנות מקוונת אמור לקום כאשר הם יקבלו הזמנות מוקדמות והמשלוחים אמורים לצאת במהלך מאי.
מחיר המשלוח לישראל יהיה $45.

בשלוש השנים האחרונות, על הסטנד שלי בסלון היו תמיד לפחות שני מזרימי מדיה. בשנה האחרונה, לפחות שלושה. למה? כי אף פעם לא הצלחתי לקבל פתרון מלא ממזרימדיה בודד. כיום אני מצליח.

להמשך דיון בנושא ה Extremest, לחץ כאן.


7:00
  /  
1.4.2010
  
מאת: זיו רוזנפלד

1