תערוכה בקפה פרסקו / אלון הגליל

יונתן מספר על תערוכת קפה שהתקיימה בשבת, ב"קפה פרסקו" אשר באלון הגליל.

7:00
  /  
20.03.2010
  
מאת: יונתן גנדלר
קפה ותערוכה

קפה ותערוכה

אתמול התקשר אלי ידיד וסיפר לי שקיבל "פלייר" על שמשת רכבו המודיע על תערוכת קפה שמתקיימת באלון הגליל בשישי-שבת. הפרסום היה כה צנוע שלא הגיע אלי כלל, ורק במקרה הידיד שיודע שאני "שרוף" על קפה הודיע לי על האירוע.

קפצנו, המשפחה ואני, בשבת בצהריים והגענו ל"קפה פרסקו" באלון הגליל (http://www.frescoffee.co.il). יותר מאשר תערוכה, מדובר היה באירוח לקהל הרחב בסדנת הקלייה של "פרסקו".

 

 

"פרסקו" (fresco – "טרי" באיטלקית) הוא בית קלייה קטן הממוקם באלון הגליל (צפון עמק יזרעאל) ועוסק בקליית קפה ושווקו למסעדות, בתי קפה, פאבים ומשרדים. בנוסף לקפה קלוי ניתן להשיג ב"פרסקו" גם מוצרים נלווים כגון מכונות קפה וציוד להכנת קפה.

 

 התערוכה היתה נעימה, בפנים התרוצץ אלון עם כל מי שרצה לשמוע על קפה, החל מהמכונות ועד לקלייה והתערובות. בחוץ הוקמה עמדת קפה בצל עצי האלון, שם ניתן היה לקבל אספרסו, הפוך ואפילו שוקו על חלב מוקצף לילדים (שלי נהנו מאד).

 

 

 

ניתן היה גם לרכוש מוצרי קפה, החל מספלוני אספרסו, דרך תערובות קלויות ועד לציוד מתקדם כמו מכונות קפה, מטחנות ו… ג´ין קפה שעבד והדגים קלייה "ביתית" בכניסה למתחם.

 

 

 

 בפינת הסדנה, ניצב הקולה המסחרי של "פרסקו" – מדובר בקולה תוף מסחרי תוצרת הארץ מסוג "Ghibli" של Coffeetech, הפועל על מבערי גז. באתר האינטרנט של "פרסקו" ניתן לראות סרטון המדגים את פעילות הקולה – עשוי להיות מעניין למי שלא ראה איך פועל קולה כזה.

 

 

טעמתי שוט אספרסו מאחת מתערובות הבית. הקפה היה נעים לחיך, בעל חמיצות עדינה וגוף בינוני. לדעתי אפשר היה להוציא ממנו יותר בעזרת כוונון טוב יותר של הטחינה (הזרימה היתה מעט מהירה) מה שהיה כנראה מביא לחמיצות טיפה נמוכה יותר וגוף מלא יותר. הבריסטה שהפעיל את המכונה (יניב, שעובד גם ב"אדלה" ברמת ישי) קיבל והבטיח לתקן אח"כ.

 

 בסך הכל עברה שעה מהנה של הסתובבות בין אוהבי קפה במקום חביב ונוף יפהפה של חורשות אלוני הגליל התחתון. היה נחמד להכיר את אלון, שבלי ספק שייך לחבורת "שרופי" הקפה.

לשרשור בנושא המאמר לחצו כאן.

 


7:00
  /  
20.3.2010
  
מאת: יונתן גנדלר

1