עיר הסרטים בראשון לציון. תרתי משמע

450 מיליון ש"ח. זה הסכום שהושקע בהקמת מתחם G סינמה סיטי בראשון לציון המכיל 26 בתי קולנוע, מתפרש על שטח של ...

16:00
  /  
15.03.2010
  
מאת: אלי חבוש

 

מתחם הסינמה סיטי בראשון לציון, לדברי ליאון אדרי מבעלי ניאו לינאו סינמה המחזיקה במתחמי הסינמה סיטי, הוא המתחם הגדול, הטכנולוגי והמפואר בעולם. המתחם שנבנה בהשקעה של כ-450 מיליון ש"ח על שטח של 45,000 מ"ר, ערוך לקליטת 4000 צופים ב- 26 מבתי הקולנוע שלו כשכל אחד מבית קולנוע זה מעוצב ומיועד לקבוצת צופים אחרת.

משה ולאון אדרי, מנכ"ל החברה יעקב כהן

את פני הצופים יקדמו פסלי דינוזאורים ענקיים המוצבים מחוץ לבניין הקולנוע ובלובי הראשי של המרכז מוקם מסך ענק שיורד מהתקרה, לאורך כל קירות המרכז, כאשר בכל שעה מוקרן מופע משתנה – מופעים, ריקודים וכו´. ממש כמו בווגאס, כך מספר אדרי.

בקומת האולמות – לובי מרשים עם רצפת זכוכית מוארת – אותה עוטף מזנון המציע את כל סוגי המזון והמשקאות, כולל בר אלכוהולי, ומסכי פלאזמה רבים. הושם דגש בפנינו על כל נושא נגישות לנכים כשבכל אולם קולנוע, ניתן לפרק את מושב הכיסאות בשורה הראשונה באמצעות בורג פרפרי על מנת לאפשר לאדם עם כסא גלגלים ליהנות מנוחות מירבית אם יבחר לצפות בסרט בכסא הגלגלים שלו. בפן הירוק והטרנדי, ידעו לספר לנו שהמתחם כולו מבוסס על תאורות לד.

ליאון אדרי, שנראה שהוא עצמו מתרגש מאוד מהבייבי החדש ואף ידע לספר שזה כבר מספר חודשים הוא כמעט ולא עצם עיניים, שיתף את הנוכחים בסיפורי ילדות ועל המשיכה שלו לעולם הקולנוע עד לפתיחת מתחם הסינמה סיטי בגלילות בשנת 2002 והנה היום גם את המתחם החדש בראשון לציון. בין לבין הקימה הקבוצה עוד חמישה מתחמים בחו"ל.

אדרי עוד גילה כי המתחם הבא שיוקם יהיה בעיר ירושלים כשכולו יעוצב בסגנון תנ"כי.

המקימים מודעים לכניסת הקולנוע הביתי לכמעט כל בית שני בישראל ולכך שבעתיד, עם הורדת המחירים של המסכים והמקרנים ונגישות הטכנולוגיה לקהל הרחב, כמות חדרי הקולנוע הביתי רק יגדלו ועל כן לדבריהם הם רוצים להביא לקהל חוויה אחרת, חוויה של בידור שתשולב בקניות במתחם וערך מוסף אחר בדמות של ימי הפעלה לילדים, מסיבות, הרצאות וכו´.

אחת הדרכים למשיכת קהל ומתן ערך מוסף לצופה היא בחלוקת בתי הקולנוע על פי ז´אנרים כשבחלקם תהיה חווית אודיו משופרת מכסאות המושב ממש.

  • בשלושה אולמות ילדים נעשה עיצוב מיוחד המבוסס על דמויות מצויירות. הדמויות מצויירות על קירות האולם, התקרה והכסאות. במקום ניתן לקיים אירועים לילדים הן באמצעות פיצול שטח האולם באופן שיוצר חלל לקיום האירוע, והן ביציאה למרפסת ייעודית ישירות מהאולם.
  • שני אולמות אהבה מעוצבים ברוח האהבה. הכסאות עצמם מעוצבים בלבבות ורודים וידית הכסא ניתנת להרמה ובכך ליצור מושב זוגי אחד.
  • שני אולמות אימה לסרטי אימה, המעוטרים בדמויות מסרטי אימה, ועם רמקולים מובנים בכסאות להעצמת אפקטים.
  • שלושה אולמות תיאטרון המכילים את כל התשתית והציוד הנדרשים לתיאטרון: במה, הכנה להגברה להפקות מתוחכמות, צוגים ומקום למנהל במה וחדרי הלבשה לשחקנים.
  • אולם תיאטרון/ Cinemax הכולל 550 מקומות ישיבה ומסך ענק בגודל של 12X18.

מלבד כל אלה, ניתן למצוא גם שישה אולמות קולנוע רגילים, שלושה אולמות VIP כשלשניים מהם יש כיסאות מתכווננים מעור ושולחן ליד כל כסא ולאונג´ VIP בו מגישים מזון ושתיה באופן חופשי.

עוד ניתן למצוא במתחם שני אולמות אודיטוריום להרצאות בהם יש שולחן מתקפל היוצא ממסעד הכסא. הקבוצה הקימה מרכז הדרכה אקדמי VIP המיועד למנהלים וכן קורסים המיועדים בעיקר לגיל הזהב הנקרא "זמן אשכול".

גולת הכותרת לדברי אדרי במתחם סינמה סיטי בראשון לציון יהיה אולם הזכוכית המעוגן בפטנט של אדרי ושהוקם בהשקעה של 4.5 מיליון ש"ח. באולם זה יושבים הצופים בכסאות מרווחים כשמתחת לרגליהם ישנה רצפת זכוכית בעומק של כ- 14 מטר. מתחת למושבים נפרס מסך נפרד, שתחילתו בקצהו של המסך הראשי והוא נמשך מתחת למושבים. המסך התחתון מופעל לסירוגין במהלך הסרט בהתאם לאפקטים המיוחדים, וכשהוא מופעל נוצרת תחושה שהצופה נמצא ממש בתוך הסרט עצמו.

המתחם מעוצב ובנוי בצורה של קניון, קומות שונות עם מדרגות נעות ומעליות ונותן תחושה של מרכז קניות יותר מאשר מרכז סרטים ובידור. בפן הזה אהבתי יותר את מתחם גלילות הבנוי כמתחם בקומה אחת עם חלל אחד, למרות שבוודאי נכנס כאן השיקול של שטח, גודל ומחיר. מתחם שיש בו 26 בתי קולנוע שונים ומרכז קניות, קשה ליישם בקומה אחת. במיוחד במדינתנו הקטנה.

להמשך דיון במאמר

ליאון אדרי מסביר על אולם הזכוכית:


16:00
  /  
15.3.2010
  
מאת: אלי חבוש

1