סלקום מציגה: אין יותר פורנוגרפיה

חברת סלקום לוקחת את תפקיד הבייביסיטר ונותנת להורים כלי חדש לבקרה וסינון אתרי אינטרנט עבור ילדיהם. האם זה הסוף של ...

9:00
  /  
10.03.2010
  
מאת: אלי חבוש

במסיבת עיתונאים שנערכה אתמול בתל אביב,  השיקה חברת סלקום שירות חדש מטעמה לסינון ובקרת תכני אינטרנט.
בטרם הושק השירות החדש, ידעו לספר בסלקום על קצב הצמיחה ההולך וגדל של השימוש בגלישה סלולרית. את האצבע על מועד הקפיצה בנתונים שמים בסלקום על מועד כניסת האייפון לשוק הסלולרי העולמי. למעלה מזאת, נכון לשנת 2009, טוענים בסלקום, כמות ה DATA  בגלישה סלולרית עברה את הגלישה במחשבי PC רגילים.

בישראל, 80% מכלל הילדים ובני הנוער משתמשים במכשירי סלולר. כל זאת הוביל את החברה לחיפוש אחר פיתרון אבטחה חכם שיעזור לסנן תכנים לא ראויים ולהביא, לדברי סלקום, אינטרנט נקי.
החברה הציגה את הפיתרון שלה, בשיתוף עם חברת אינטרנט רימון בשם – המסלול הירוק.
למעשה, וכפי שהוצג על ידי סלקום, שירות הסינון מבצע בקרה וסינון חכם. השירות אינו מסנן או מצנזר אתרים שלמים, אלא רק את התכנים (תמונות) הלא ראויים. כך למשל אם ניכנס לאתר רכילות לגיטימי שאינו מציג תמונות פורנו קשות, אך רמת המסנן שלנו תהיה מכוונת על רמת "סינון אופנה חושפנית", לא נוכל לראות דוגמנית בביקיני, אך נוכל להמשיך ולצפות בשאר התמונות באתר.
השירות מחלק את רמות הסינון ל-5 רמות שונות הניתנים לבחירה על ידי הלקוח:

רמה 1: חסום לפורנוגרפיה,עירום, אלימות קשה, סמים, הימורים.
רמה 2: בנוסף חסום לאופנה חושפנית, חיי לילה.
רמה 3: בנוסף חסום לאתרי שיתוף וידאו,שידורי טלויזיה חדשותיים ובידוריים
רמה 4: בנוסף חסום לגישה לאתרים שאינם מוכרים במערכת
רמה 5: גישה לאתרים מקצועיים ותורניים בהם אין חשש לתוכן בידורי או חושפני.

החסימה והצנזור מתבצעים ברמת השרת ואינם מתבצעים על גבי הטלפון הסלולרי של הלקוח. כל תמונה שצונזרה אינה נספרת בכמות ה DATA אותה צרך הלקוח.
עלות השרות עבור הטלפון הסלולרי הינה 4.90 ש"ח לחודש ועבור מודם אינטרנט של החברה היא 14.90 ש"ח. פער המחירים הוסבר בשל צריכת ה DATA המוגברת במודמים סלולריים לעומת השימוש בגלישה בטלפון הסלולרי.

השירות על פי החברה מיועד ומיוחד עבור (ולא רק) המגזר הדתי (לא החרדי משום שאלה כלל לא צורכים אינטרנט) ועבור הורים לילדים.

השירות אינו מותאם כרגע למכשירים מסוג בלקברי ואייפון, עניין קצת תמוה בשל העובדה שאלו המכשירים (ובייחוד האייפון) בעלי צריכת האינטרנט הגבוהה ביותר וכי האייפון הוא המכשיר שהיווה את הגורם לדעת החברה לחסימת תכנים באינטרנט.

אין ספק שפיתרון ברמה כזו או אחרת הוא פיתרון ראוי. עם כך שהתכנים באינטרנט הופכים לפרוצים יותר ויותר הן מבחינת התכנים והן מבחינת הגישה הנוחה של כל אחד, חשוב לתת להורה את היכולת לבחור האם לתת לילד אחריות גדולה יותר או פחות בהתאם לצרכיו.  הפיתרון אינו פיתרון מלא שיחליף חינוך טוב, אלא לטעמי, בא להשלים אותו.

להמשך דיון במאמר


מנכ"ל סלקום – עמוס שפירא

 


9:00
  /  
10.03.2010
  
מאת: אלי חבוש

1